HomePowrót

Wyprzedaż rowerów – na jakie modele z wyprzedaży warto zwrócić uwagę? Zobacz okazje z wyprzedaży w sklepie rowerowym Im-Motion

Wyprzedaż rowerów – na jakie modele z wyprzedaży warto zwrócić uwagę? Zobacz okazje z wyprzedaży w sklepie rowerowym Im-Motion

08/01/2018 10:00:00

Wyprzedaż rowerów to okazja, aby najlepsze modele z poprzednich lat zakupić w wyjątkowo okazyjnych cenach. Jeżeli więc zależy nam przede wszystkim na najwyższej jakości sprzętu, a nie na podążaniu za najnowszymi trendami, a przy tym możliwości naszego portfela są nieco ograniczone, warto zawsze przyjrzeć się okazjom w profesjonalnych sklepach rowerowych. W dziale promocji możemy znaleźć bowiem często w wyjątkowo okazyjnych cenach prawdziwe perełki, które sprawdzą się w najbardziej ekstremalnych warunkach i posłużą nam jeszcze przez wiele lat. Zobaczmy, spośród jakich modeli w niższych o nawet 30% cenach możemy wybierać, jeśli chodzi o ofertę promocji we wrocławskiej sieci specjalistycznych sklepów rowerowych Im-Motion!

Spis treści:
Posezonowa wyprzedaż rowerów, czyli kiedy kupować rower, aby zapłacić za dany model nawet o 30% mniej?
Czy kupno przecenionego roweru z wyprzedaży posezonowej to dobry pomysł? Odpowiadają specjaliści Im-Motion!
Wyjątkowe okazje, czyli wyprzedaż modeli rowerów marki Specialized dla dzieci i dorosłych w sklepie Im-Motion
Kto ucieszy się z wyprzedaży rowerów szosowych? Zobacz przecenione modele w ofercie wrocławskiego sklepu Im-Motion
Najlepsze modele rowerów górskich, czyli MTB w wyprzedaży sklepu Im-Motion

Posezonowa wyprzedaż rowerów, czyli kiedy kupować rower, aby zapłacić za dany model nawet o 30% mniej?

Posezonowe wyprzedaże rowerów to okazja, aby zaoszczędzić naprawdę dużo na zakupie wymarzonego jednośladu. Wszyscy wiemy, że w przypadku innych produktów, takich jak choćby letnia odzież czy inne akcesoria przystosowane do określonej pory roku, wyprzedaże posezonowe zaczynają się często jeszcze wówczas, gdy sezon trwa w najlepsze – na przykład w połowie lata czy na kilka miesięcy przed końcem zimy. A jak jest w przypadku rowerów, odzieży rowerowej i innych związanych z jednośladami artykułów? Zobaczmy!

Teoretycznie sezonem wyprzedaży rowerowych są dwie pory roku, kiedy powoli przestajemy myśleć o jeździe rowerem – przynajmniej o tej rekreacyjnej. Najciekawsze okazje znajdziemy więc teoretycznie jesienią i zimą. Niemniej jednak, podobnie jak w przypadku wspomnianej już odzieży letniej, początki wyprzedaży zaczynają się jeszcze w czasie, gdy wielu z nas dopiero planuje wycieczki rowerowe za miasto czy letnie wojaże po lasach, górach czy plażach. W sklepie internetowym Im-Motion pierwsze kuszące oferty przecenionych modeli znajdziemy więc już wówczas, gdy lato nadal jest w pełni, a wakacyjne wyjazdy dla niektórych to dopiero niedaleka przyszłość.

Niekiedy jednak na naprawdę znaczne obniżki cen przyjdzie nam nieco poczekać. Większość modeli przeceniana jest jednak już w ostatnich tygodniach lata o co najmniej kilkanaście procent ich początkowej ceny. Jeżeli to nadal za dużo na nasze możliwości finansowe, warto odczekać do jesieni czy nawet do zimy. Wówczas możemy liczyć na obniżki rzędu nawet do 30% od ceny sprzed przeceny. Pamiętajmy jednak, że aż takie okazje przytrafią się nam tylko pod warunkiem, że model, który sobie upatrzyliśmy, nie zostanie wcześniej wyprzedany! Niemniej jednak w przypadku niektórych rowerów – zwłaszcza tych z kolekcji pochodzących jeszcze z poprzednich sezonów – znajdziemy modele przecenione już o niemal pół ceny nawet pod koniec wakacji czy w początkach jesieni. Jakie to modele i czy naprawdę kupno przecenionego roweru z wyprzedaży to dobry pomysł? Zobaczmy!

Kup rower na wyprzedaży w sklepie Immotion

Czy kupno przecenionego roweru z wyprzedaży posezonowej to dobry pomysł? Odpowiadają specjaliści Im-Motion!

Według wielu specjalistów zajmujących się na co dzień tematyką rowerową kupno przecenionego roweru z wyprzedaży posezonowej to w wielu przypadkach naprawdę dobry pomysł. Opinię tę podzielają także zajmujący się profesjonalnie sprzedażą i serwisowaniem markowych jednośladów specjaliści współpracujący z siecią sklepów rowerowych Im-Motion. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, choć uwzględnia wiele różnych kwestii, o których musimy pamiętać, a które zadecydują o tym, czy kupno roweru z posezonowej wyprzedaży będzie naprawdę udaną inwestycją.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że w kontekście wyprzedaży posezonowej mówimy co prawda o przecenie, lecz towar oferowany nam w jej ramach przez sprzedawców jest pełnowartościowy i nie może tu być mowy o jakichkolwiek uszkodzeniach. Jedyne sytuacje, w których wyprzedawane modele faktycznie były użytkowane, to przypadki modeli wykorzystywanych jako modele wystawowe lub testowe. Zwykle jednak również te modele nie są mocno wyeksploatowane, mają często przebieg rzędu 200-300 km, co przy “cyklu życiowym” roweru jest znikomym przebiegiem. Renomowanym placówkom nie opłacałaby się zresztą utrata dobrego imienia, na które pracują często od wielu lat, tylko po to, aby sprzedać jeden mocno wyeksploatowany model, który służył za rower testowy.

Kupno roweru z wyprzedaży posezonowej to również dobry pomysł ze względu na fakt, że w przecenie możemy znaleźć naprawdę świetne modele z tak zwanej górnej półki cenowej przecenione nawet o kilka tysięcy złotych. Dzięki temu każdy, kto zajmuje się na wpół profesjonalnym kolarstwem ma szansę zaopatrzyć się w naprawdę wysokiej klasy sprzęt, który normalnie nie byłby dostępny w tak niskiej cenie. Choć oczywiście sprzęt to tylko część sukcesu, jaki odniesiemy wyłącznie dzięki regularnym treningom i właściwemu nastawieniu, zakup roweru, którego nie powstydziłby się nawet zawodowy kolarz może mieć ogromny wpływ zarówno na sam komfort jazdy, jak i na nastawienie jego użytkownika, a także z pewnością zachęci go do jeszcze intensywniejszego trenowania.

Bardzo istotną kwestią, o której nie wolno nam zapomnieć w ferworze zakupów, jest jednak dobór odpowiedniego rozmiaru ramy i kół do naszego wzrostu, sylwetki i możliwości fizycznych. Wynika to z faktu, że przecenione rowery, podobnie jak inne towary z posezonowych wyprzedaży, to bardzo często modele o skrajnych wymiarach. O ile informacja ta z pewnością ucieszy zarówno najniższych, jak i najwyższych rowerzystów, o tyle ci o przeciętnym wzroście powinni być uważni. Nie dajmy się zwieść wyjątkowej okazji i nie kupujmy zbyt dużego lub zbyt małego profesjonalnego roweru za kilka tysięcy złotych, mając nadzieję, że to przecież „nieduża różnica” albo „tylko jeden rozmiar”. Niewygoda, jaką spowoduje błędnie dobrany rozmiar ramy, z pewnością nie spowoduje, że będziemy chętnie korzystać z naszego nowego nabytku. Znacznie lepszym pomysłem będzie więc w takiej sytuacji zaczekać jeszcze kilka miesięcy i odłożyć nieco więcej środków, aby móc pozwolić sobie na zakup nieprzecenionego modelu z nieco niższej może półki cenowej, ale za to o idealnie dobranych wymiarach, który dzięki temu będzie służył nam przez niejeden sezon!Rower dziecięcy Specialized Hotrock fioletowy na wyprzedaży

Wyjątkowe okazje, czyli wyprzedaż modeli rowerów marki Specialized dla dzieci i dorosłych w sklepie Im-Motion

W ofercie wyprzedaży posezonowej w sklepie Im-Motion znajdziemy liczne modele rowerów dla dzieci i dorosłych, lecz największą popularnością pośród nich cieszą się bez wątpienia jednoślady marki Specialized. Specialized – czy też Specialized Bicycle Components, jak brzmi pełna nazwa firmy – to amerykański producent rowerów, części i akcesoriów klasy premium, wytwarzanych z materiałów najwyższej jakości, w tym z włókna węglowego. W jej ofercie znajdziemy zarówno rowery górskie, jak i modele przystosowane do jazdy miejskiej czy szosowej, a także rowery dziecięce i modele przeznaczone specjalnie dla pań. Przykładem roweru dla dzieci, który znajdziemy w zakładce wyprzedażowej Im-Motion, jest model Specialized Hotrock o 20-calowych kołach i 6 biegach. Jego cena w obecnej ofercie to zaledwie 999 zł, podczas gdy cena początkowa wynosiła aż 1 299 zł. Możliwości tego modelu z pewnością przewyższą możliwości standardowych rowerów dostępnych w tej cenie. Przyjrzyjmy się jego zaletom!

Specialized Hotrock to model roweru górskiego przeznaczony dla najmłodszych użytkowników. Zgodnie z zaleceniami producenta sprawdzi się bowiem przede wszystkim w przypadku dzieci w wieku od 6 do 9 lat, których wzrost mieści się w granicach od 105 do 125 cm. Dzięki temu modelowi nawet tak młodzi adepci jazdy na jednośladach będą mogli nauczyć się obsługi nieco bardziej zaawansowanego modelu wyposażonego manetkę i przerzutki Shimano Tourney o 7 przełożeniach pozwalających na podjeżdżanie pod wzniesienia, które młody kolarz może napotkać na swojej drodze. Hotrock wyposażony jest w lekką 20-calową ramę typu unisex z nowoczesnego i wytrzymałego stopu A1 Premium Aluminium połączoną z widelcem sprężynowym SR Suntour, którego wysokość skoku to aż 50 mm. Zastosowanie tak dobrej jakości sprzętu z pewnością pozwoli młodemu adeptowi na długą i bezproblemową jazdę w najbardziej wymagających dla roweru warunkach bez konieczności częstego odwiedzania serwisu. Jeżeli więc już nasz kilkulatek przejawia poważne zainteresowanie kolarstwem górskim, warto pomyśleć o kupnie roweru podczas pierwszych miesięcy posezonowej wyprzedaży, dzięki czemu będziemy mogli wraz z dzieckiem cieszyć się zaletami nowego roweru przez co najmniej kilka miesięcy przed końcem sezonu!

Dorosłych fanów jednośladu zaciekawić może natomiast z pewnością okazja kupna nowoczesnego elektrycznego modelu roweru z serii Specialized Turbo Levo HT 29. Model ten, podobnie jak inne hardtaile, zapewnia wyjątkową efektywność, a w połączeniu z silnikiem elektrycznym w technologii Turbo pozwoli na pokonywanie wymagających podjazdów i czerpanie przyjemności nawet w bardzo stromym terenie. Warto zaznaczyć, że silnik i bateria zostały w pełni zintegrowane z ramą, dzięki czemu nie przeszkadzają one w użytkowaniu roweru podczas standardowej jazdy. Jednocześnie bateria może zostać szybko i sprawnie wyjęta, co pozwala na łatwe ładowanie i całkowicie bezproblemową wymianę. Zastosowanie elektrycznego silnika ułatwia przede wszystkim najtrudniejsze i najbardziej strome podjazdy, które z łatwością będziemy mogli pokonać dzięki usprawnieniom zagwarantowanym przez technologię Turbo. Ten model roweru elektrycznego Specialized jest również wyposażony w najlepszej jakości osprzęt taki jak widelec RockShox Recon RL 29, osiągający nawet do 120 mm w skoku, a także tarczowe hamulce hydrauliczne jednego z czołowych producentów osprzętu rowerowego, czyli Shimano. Model Specialized Turbo Levo HT 29 sieć Im-Motion proponuje nam w wyprzedaży w cenie zaledwie 7 999 zł, a więc o ponad 40% mniej niż wynosiła jego cena początkowa, która opiewała aż na 13 899 zł.

Kto ucieszy się z wyprzedaży rowerów szosowych? Zobacz przecenione modele w ofercie wrocławskiego sklepu Im-Motion

W ofercie wyprzedaży sklepu internetowego i znajdujących się we Wrocławiu sklepów stacjonarnych Im-Motion znajdziemy także liczne przecenione modele rowerów szosowych. Rowery tego rodzaju przystosowane są przede wszystkim do ekstremalnie szybkiej jazdy po utwardzonych drogach, dlatego stosowane w nich opony i tak zwane szytki, czyli oponodętki, są stosunkowo cienkie – mają od 23 do maksymalnie 28 mm szerokości – a osprzęt jest zredukowany do minimum tak, aby zagwarantować jak najniższą wagę całego roweru. Ponadto geometria roweru wymusza także na rowerzyście najbardziej aerodynamiczną, pochyloną pozycję, co pozwala na maksymalne zmniejszenie oporu powietrza podczas jazdy. Z tego względu rowery te nie są wykorzystywane zwykle w jeździe rekreacyjnej czy turystycznej, choć z pewnością sprawdzają się jako takie w miastach, w których sieć ścieżek rowerowych jest szeroko rozbudowana i dobrze utrzymana, dlatego szosówki często spełniają rolę rowerów miejskich chociażby w słynącej z rowerów Holandii. Zobaczmy, na jakie modele rowerów szosowych warto zwrócić uwagę w ofercie wyprzedażowej Im-Motion!

Jednym z rowerów, którym z pewnością zainteresowani będą zawodowi kolarze biorący udział w szosowych wyścigach, jest model szosówki Specialized Roubaix SL4. Jego nazwa wzięła się bowiem od jednego z najbardziej wymagających wyścigów, jakim jest bez wątpienia Paris-Roubaix, w którym każdy miłośnik szosówek z pewnością chciałby kiedyś się sprawdzić. Model ten wyposażony jest w ramę i widelec z nowoczesnego włókna węglowego FACT, które gwarantują najwyższą wytrzymałość przy zachowaniu jak najniższej wagi. Znajdziemy tu także osprzęt Shimano Tiagra posiadający 10 przełożeń oraz wyjątkowo lekkie opony Specialized Espoir Elite. Ten model możemy kupić w wyprzedaży za zaledwie 5 999 zł, po przecenie z 7 699 zł.

Rower szosowy Specialized Roubaix na wyprzedaży

Najlepsze modele rowerów górskich, czyli MTB w wyprzedaży sklepu Im-Motion

Wśród modeli z wyprzedaży dostępnych w sklepie Im-Motion znajdziemy także naprawdę wysokiej klasy rowery górskie, zwane także rowerami MTB. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim jeden model, którego cena co prawda jest wysoka – nawet po wyprzedaży przekracza bowiem granicę 10 000 zł – lecz rower ten z pewnością wart jest nawet swojej ceny początkowej, czyli aż 18 499 zł. Co to za model?

Wśród licznych okazji w sklepie Im-Motion znajdziemy także rower Specialized Enduro FSR Elite 650b. Kupując ten model za jedyne 11 999 zł uzyskamy rower, który poradzi sobie nawet z najbardziej stromymi zjazdami, które można napotkać na trasach enduro, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w najbardziej ekstremalnych górskich warunkach. Jego rama wykonana została z wytrzymałego aluminium w taki sposób, by idealnie połączyć w sobie cechy roweru odpowiedniego do zjazdów jednocześnie umożliwiając efektywne podjeżdżanie. Widelec Rock Shox Pike RC 650b w połączeniu z amortyzatorem Rock Shox Monarch Plus gwarantują komfort i niwelują nadmierne wstrząsy podczas skoków. Rower ten z pewnością sprawdzi się więc nawet w przypadku zawodowców lub osób, które planują nimi zostać, i stanie się naszym ulubionym jednośladem podczas ekstremalnej górskiej jazdy, dzięki któremu z łatwością pokonamy najwyższe góry!

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Sram – co poza przerzutkami oferuje nam firma produkująca osprzęt rowerowy i dlaczego stała się głównym konkurentem Shimano na rynku?

Sram, firma zajmująca się produkcją osprzętu rowerowego, powstała w 1987 roku w Stanach Zjednoczonych. Na początku swojej działalności zajmowała się wyłącznie produkcją manetek obrotowych z serii GripShift, jednak w ciągu kolejnych lat zdołała przejąć wiele innych marek, stając się głównym konkurentem japońskiego Shimano na rynku. Czym charakteryzują się zatem tak popularne produkty marki Sram, czy różnią się znacząco od produktów konkurencyjnego

Bikefitting – co to takiego i kiedy warto w niego zainwestować?

Bikefitting z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Jeszcze 10 lat temu stosowany był głównie przez zawodowych sportowców i profesjonalne ekipy kolarskie. Ostatnia dekada to czas dynamicznego rozwoju sportu amatorskiego, który przyciąga co roku coraz więcej osób. Silny i mocno rozwijający się trend zdrowego życia, dbania o kondycję fizyczną i sportowej rywalizacji pociągnął za sobą wzrost świadomości dotyczącej metodyki treningowej, anatomi

Jakie akcesoria warto kupić w internetowym sklepie rowerowym na wiosnę?

Większość właścicieli jednośladów z niecierpliwością czeka na okres wiosenny i już teraz przegląda internetowe sklepy rowerowe w poszukiwaniu akcesoriów niezbędnych do rozpoczęcia nowego sezonu. Jazda rowerem staje się wówczas bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, a tym samym - przyjemniejsza. Warto zatem jak najwcześniej przygotować pojazd do intensywnej eksploatacji. Jakie produktu warto zamówić już teraz?

Jak dobrać rower? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Jak dobrać rower? Niby niemal każdy na nim jeździ bądź przez dobrą część swojego życia jeździł, jednak tylko niewielka grupa osób wie, jak perfekcyjnie dobrać go do swoich potrzeb. Wybór odpowiedniego roweru, który zapewni komfort jazdy, mobilność oraz nie będzie niepotrzebnym, dodatkowym wydatkiem, to dość trudne zadanie. Wymaga ono rozpatrzenia wielu kryteriów. W innym wypadku podjęcie rozsądnej decyzji nie będzie możliwe. Przygotowaliśmy więc

Rowery Cossack, czyli stylowy design w atrakcyjnej cenie. Sklep Im-Motion przedstawia producenta!

Rowery Cossack wypełniły bardzo ważną lukę w ofercie sklepu Im-Motion, w której pomimo bogatego portfolio producentów z całego świata brakowało marki oferującej rowery po prostu ładne, niekoniecznie drogie, za to zaprojektowane z myślą o miejskiej jeździe. Wprawdzie każdy z czołowych producentów obecnych dziś na rynku ma modele rowerów miejskich w ofercie. Niemniej jednak jeżeli poszukujemy najlepszego rozwiązania w nie najwyższej cenie, warto za

Specialized Turbo Creo Expert

Specialized Turbo Creo Expert to jeden z najciekawszych rowerów elektrycznych w ofercie tego uznanego producenta. Pojazd ten wyróżniają optymalnie dobrane parametry użytkowe, niewielka waga oraz starannie opracowany design. Przetestowaniem modelu Turbo Creo Expert zajęła się firma Immotion.

Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Dolnośląski Festiwal Rowerowy jest coroczną inicjatywną skierowaną do największych miłośników aktywnego stylu życia. Impreza przeznaczona dla pasjonatów jednośladów odbywa się w regionie Dolnego Śląska, od lat uznawanego za rowerową stolicę Polski. To doskonała okazja to spędzenia wolnego czasu w interesujący sposób, a zarazem szansa na sprawdzenie swoich kolarskich umiejętności. Udział w festiwalu bierze również drużyna sportowa Immotion Team.

Sklepy rowerowe we Wrocławiu, czyli gdzie kupić rower w stolicy Dolnego Śląska?

Sklepy rowerowe we Wrocławiu znajdziemy niemal w każdej części miasta. Nie każdy ze sklepów oferuje nam jednak usługi na tym samym poziomie oraz możliwość zakupu tej samej jakości. Jak znaleźć odpowiedni sklep rowerowy i na co zwrócić uwagę, zanim kupimy gdzieś rower? Czy znajdziemy we Wrocławiu renomowane sklepy z tradycją i historią, a nie tylko kolejne siedziby wielkich sieciówek sprzedających rowery „made in China”? Czy lepiej wziąć pod uwagę

Rower turystyczny w sklepie IMMOTION – zobacz najciekawsze damskie i męskie modele, które sprawdzą się na każdej wycieczce!

Rowery turystyczne w sklepie IMMOTION to jedne z najbardziej uniwersalnych modeli. Sprawdzą się one zarówno w długich, stosunkowo płaskich, lecz nie zawsze utwardzonych trasach, jak również podczas krótszych przejażdżek miejskimi ścieżkami czy podczas podróży po średnio wyboistym terenie. Jak jednak odnaleźć ten właściwy model, który najlepiej sprosta naszym wymaganiom? Który wariant wybrać, trekkingowy, crossowy czy szosowy? Sprawdźmy!

Rower crossowy Specialized. Czego o nich nie wiesz?

Rower crossowy Specialized to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują uniwersalnego i wielozadaniowego jednośladu. Pojazdy te łączą w sobie zalety modeli trekingowych, szosowych oraz górskich. Konstrukcje crossowe marki Specialized często uznawane są za stricte wyczynowe. Sprawdzają się jednak nie tylko na na ekstremalnych eskapadach, ale także podczas zwykłych miejskich wycieczek i turystycznych podróży. Jednoślady crossowe znajdziesz w of

Jaki rower kupić: miejski, górski, crossowy, trekkingowy czy szosowy? 5 typów rowerów o najszerszym zastosowaniu

Jaki rower kupić, aby miał jak najszersze zastosowanie i sprawdzał się na co dzień? Rowery miejskie, górskie, crossowe, trekkingowe, szosowe... Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystkie wymienione typy rowerów mają określone zastosowanie. Jednak nie oznacza to, że nie możemy ich wykorzystywać również w innych warunkach. W zależności od naszych upodobań i potrzeb, może się okazać, że rower górski będzie dla nas doskonały do jazdy po mieście, a row

Konserwacja roweru na zimę – poprawne czyszczenie i smarowanie części ruchomych

Sezon rowerowy już się kończy i należy pomyśleć o odpowiedniej konserwacji swojego sprzętu na zimę. Chociaż pogoda w grudniu, styczniu i lutym z roku na rok jest coraz cieplejsza, na ulicach polskich miast wciąż nie spotkamy zbyt wielu kolarzy w tych miesiącach. Zanim zniesiesz swój pojazd do piwnicy lub garażu, zadbaj o jego stan techniczny. Odpowiednie wyczyszczenie i nasmarowanie ruchomych części pozwoli zaoszczędzić przykrych niespodzianek na