HomePowrót

Giant Propel

Giant Propel

03/06/2021 00:00:00

Giant Propel to nowoczesne rowery szosowe typu aero, które wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami aerodynamicznymi. Jednoślady te zapewniają bardzo stabilne i precyzyjne prowadzenie, a także gwarantują pożądaną płynność oraz szybkość jazdy. Propel z powodzeniem nadaje się do startu w szosowych wyścigach. Podobnie jak wiele innych rowerów marki Giant, model ten dostępny jest w ofercie Immotion.

Spis treści
Budowa rowerów
Advanced 1
Advanced 2
Advanced Pro
Cena w Immotion

Jak jest zbudowany Giant Propel?

Giant Propel opracowany został jako rower, który powinien oferować użytkownikowi dużą szybkość przy optymalnej wytrzymałości konstrukcji. Model ten występuje w kilku wariantach, posiadających nieco inne parametry oraz zróżnicowaną specyfikację. Wysoka funkcjonalność jednośladu Propel w każdej odsłonie w dużym stopniu wynika z odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji, która opiera się na umiejętnej integracji ramy, osprzętu oraz pozostałych elementów.

Rama

Rama w rowerach Propel wykonana została z włókna węglowego, a w każdej kolejnej generacji jej projekt zyskuje wiele dodatkowych zalet. Konstrukcja wyróżnia się dużą sztywnością, wynikającą w dużym stopniu z wykonania całego przedniego widelca (zarówno rury sterowej jak i goleni) z karbonu. Rama zapewnia bardzo dobre tłumienie nierówności, mimo braku różnych specjalnych systemów odpowiadających za tę funkcję. Pod mostkiem zastosowano podkładki o różnej grubości, które ułatwiają dopasowanie wysokości kokpitu do własnych potrzeb. Główka ramy jest stosunkowo wysoka, dzięki czemu Propel nie wymaga od kolarza zajmowania agresywnej pozycji podczas jazdy. W wyższych modelach z tej linii uwzględniono zintegrowane rozwiązania, które dodatkowo podnoszą aerodynamikę.

Osprzęt

Podobnie jak w przypadku wielu innych modeli marki Giant, osprzęt roweru bazuje na grupach Shimano. Odpowiednio zaprojektowana kaseta z zębatkami posiada staranne stopniowanie, co znacząco ułatwia jazdę pod górkę. Nie bez znaczenia pozostaje obecność pomiaru mocy na obie nogi, który został zintegrowany bezpośrednio z korbą. Rozwiązanie to stosunkowo rzadko spotkać można w jednośladach z tej grupy cenowej. Pomiar komunikuje się z komputerami rowerowymi za pośrednictwem Bluetooth lub protokołów ANT+, zapewniając szybkie i precyzyjne działanie. W porównaniu do starszych modeli, nowsze odsłony Propel wyróżniają się usprawnionym prowadzeniem linki tylnej przerzutki. Przyczyniło się to do zginania jej pod innym kątem, a tym samym ograniczenia ilości niepotrzebnych zakrętów oraz usprawnienia pracy komponentu.

Opony i koła

Koła w jednośladach Propel bazują na aluminiowej konstrukcji, która posiada stosunkowo wysoki stożek. Mimo zastosowania mniejszej ilości szprych koła w modelach propel carakteryzują się bardzo wysoką sztywnością boczną. W modelu tym zastosowano opony bezdętkowe tubeless ready, a w zestawie z jednośladem Giant od razu dołączane jest mleko do samodzielnej aplikacji. Ogumienie wyróżnia się neutralną przyczepnością i optymalnymi oporami toczenia, dzięki czemu najlepiej sprawdza się w sezonie wiosenno-letnim.

Hamulce

Propel dysponuje autorskim projektem hamulców już od pierwszej odsłony, która zaprezentowana została w 2015 roku. Stanowiły one połączenie klasycznych v-brake'ów z hamulcami szosowymi, jednak początkowo niedogodności sprawiała zbyt wąska szpara między oponą a linką - w rezultacie zakładanie opon o szerokości 28 mm niektórych marek stało się niemożliwe. W nowszych konfiguracjach problem ten wyeliminowano, podwyższając całą konstrukcję oraz udostępniając więcej miejsca na oponę. Siła hamowania i modulacja utrzymuje się na wysokim poziomie, a same hamulce są proste w regulacji i obsłudze oraz nie wymagają żadnych skomplikowanych czynności serwisowych. Ich zaletą jest też estetyka, ze względu na ukrycie w cieniu ramy.

Poznaj różne modele Giant Propel, w tym Advanced 1, Advanced 2 oraz Advanced Pro

Giant Propel Advanced to jeden z najpopularniejszych wariantów modelowych tej linii, który występuje w kilku odmianach. W każdej wersji pojazd wyróżnia się dużą wydajnością aerodynamiczną, a także wyjątkowo stabilnym prowadzeniem. Wynika to z zastosowania lekkiej ramy kompozytowej, a także usprawniającego kontrolę systemu hamulców.

Rowery gravel i szosowe

Advanced 1

Giant Propel Advanced 1 posiada ramę opracowaną na bazie autorskiego systemu AeroSystem Shaping, czyli w oparciu o obliczeniową analizę mechaniki płynów CFD oraz dynamicznych testów w specjalnym tunelu aerodynamicznym. Pojazd ten doskonale sprawdza się w trakcie jazdy pod dowolnym kątem natarcia, a opływowy kształt rur w przekroju ściętej elipsy gwarantuje wysokie osiągi pod względem aerodynamiki. Model dysponuje również zintegrowanymi hamulcami szczękowymi, które zapewniają dobrą precyzję hamowania w praktycznie dowolnych warunkach. W konstrukcji tej zastosowano systemowe koła Giant z tylną obręczą 65 mm, a także nieco płytszą obręczą przednią 42 mm. Taka budowa zapewnia lepszą kontrolę, zwłaszcza przy bocznym wietrze

Advanced 2

Giant Propel Advanced 2 posiada ramę w systemie AeroSystem Shaping, wykonaną z najwyższej klasy kompozytów. W swojej kategorii model ten nie ma sobie równych, jeśli chodzi o optymalny stosunek wysokiej sztywności do niskiej masy. Rama roweru dysponuje też zintegrowanym kokpitem, pozwalającym na uzyskanie oraz utrzymanie wysokich prędkości przy zminimalizowanym wysiłku rowerzysty. Wysoka aerodynamika przyczynia się do ograniczenia oporu, a tym samym podniesienia wydajności sprintu. Hamulce tarczowe zostały zintegrowane w ramie w standardzie FlatMout, co w połączeniu z odpowiednimi osiami przelotowymi znacząco poprawia wydajność. Model ten dysponuje również wspornikiem siodła Vecotr, który dzięki lekkości i możliwości łatwej regulacji dodatkowo zmniejsza opory powietrza.

Propel Advanced Pro

Propel Advanced Pro jest profesjonalną odmianą tego jednośladu, którą również wyposażono w ręcznie produkowaną aerodynamiczną ramę z kompozytów oraz technologię hamulców tarczowych. Na uwagę zasługuje suport Power Core BB86 w standardzie PressFit, mocowanie czujnika RideSense oraz wewnętrzne prowadzenie pancerzy. Rower ten dysponuje także kołami Giant SLR 1 Carbon Disc 42mm i 65 mm ze zintegrowanym systemem Giant WheelSystem, który dodatkowo podnosi wydajność prowadzenia na drodze. Model Adcanced Pro został odpowiednio zoptymalizowany, aby zapewnić jak najlepsze wyniki podczas sprintów i wyścigów. Kluczową rolę odgrywa osprzęt Shimano, na który składa się mechanizm korbowy Ultegra z pomiarem mocy Giant Power Pro oraz zestaw manetek Ultegra Di2.

Jakie są ceny Giant Propel w Immotion?

Giant Propel cenę posiada dość zróżnicowaną, uzależnioną przede wszystkim od wariantu modelowego. Jednoślady z tej serii znaleźć można w ofercie Immotion, gdzie dostępne są różne wersje Advanced. Ceny modeli tego roweru zaczynają się już od 11 999,00 zł, a najdroższy kosztuje 46 999,00 zł. W ofercie znaleźć można jednoślady Giant w kilku wariantach rozmiarowych i kolorystycznych, co dodatkowo poszerza wybór. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem Immotion, gdzie dostępne są rowery szosowe Propel.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Jak dobrać rower? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Jak dobrać rower? Niby niemal każdy na nim jeździ bądź przez dobrą część swojego życia jeździł, jednak tylko niewielka grupa osób wie, jak perfekcyjnie dobrać go do swoich potrzeb. Wybór odpowiedniego roweru, który zapewni komfort jazdy, mobilność oraz nie będzie niepotrzebnym, dodatkowym wydatkiem, to dość trudne zadanie. Wymaga ono rozpatrzenia wielu kryteriów. W innym wypadku podjęcie rozsądnej decyzji nie będzie możliwe. Przygotowaliśmy więc

Centrowanie koła – jak wycentrować koła w rowerze? Lepiej zrobić to samodzielnie w domu czy wybrać się do serwisu rowerowego?

Centrowanie kół to nic innego jak proces, który ma na celu przywrócić idealnego kształtu koła rowerowego. Każde koło podczas standardowej eksploatacji ulega bowiem mniejszym lub większym odkształceniom, które utrudniają, a niekiedy wręcz uniemożliwiają dalszą jazdę na naszym jednośladzie. Czy da się wycentrować koła samodzielnie, przy użyciu niezbyt drogich i skomplikowanych narzędzi? Kiedy konieczna będzie wizyta w specjalistycznym serwisie rowe

Unibike Viper

Unibike Viper to obecnie jeden z najpopularniejszych rowerów crossowych w Polsce. Model ten należy do wyjątkowo cenionych jednośladów rekreacyjnych, co wynika z jego stonowanego wyglądu, uniwersalnego zastosowania oraz sprawdzonego osprzętu cenionych producentów. Nie bez znaczenia pozostaje dobry stosunek ceny do jakości, dzięki któremu Viper pozostaje rowerem bardzo często spotykanym na polskich drogach. Jednoślady polskiej marki Unibike znaleźć

Specialized Turbo Creo Expert

Specialized Turbo Creo Expert to jeden z najciekawszych rowerów elektrycznych w ofercie tego uznanego producenta. Pojazd ten wyróżniają optymalnie dobrane parametry użytkowe, niewielka waga oraz starannie opracowany design. Przetestowaniem modelu Turbo Creo Expert zajęła się firma Immotion.

Rowery elektryczne Unibike

Rowery elektryczne Unibike należą do coraz popularniejszych modeli tej uznanej polskiej marki. W najnowszych jednośladach stosowane są wysokiej klasy silniki i przekładnie, które zapewniają im bezawaryjną i długą pracę. Pojazdy te wyróżniają się również interesującym designem. Rowery e-bike marki Unibike znaleźć można w ofercie Immotion.

Wyprawy rowerowe: 9 wskazówek, jak się przygotować do wycieczki rowerowej

Wyprawy rowerowe zarówno te po Polsce, jak i poza jej granicami to doskonały sposób na spędzenie wakacji. Jednak do każdej wycieczki, a zwłaszcza tej rowerowej trzeba się odpowiednio przygotować. I nie chodzi tu tylko o odpowiedni sprzęt rowerowy, lecz także o naszą kondycję i przygotowanie psychiczne. Nie możemy bowiem mylić wyprawy rowerowej z niedzielną wycieczką za miasto. Upały, ulewne deszcze, zmęczenie fizyczne, a czasem także psychiczne.

Co warto wiedzieć o rowerach szosowych Giant?

Rowery szosowe – również te marki Giant – to szczególny typ jednośladów sportowych. Wyróżniają się niską masą, ponieważ ważne jest to, aby nie stanowiły obciążenia podczas szybkiej jazdy. Ich konstrukcja sprawia, że można dzięki nim pokonywać w krótkim czasie długie trasy. Dlatego tak często wykorzystuje się je do wyścigów czy pokonywania rekordowych odległości, na przykład podczas wycieczek rowerowych po danym kraju. W Internecie można zapoznać

Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Dolnośląski Festiwal Rowerowy jest coroczną inicjatywną skierowaną do największych miłośników aktywnego stylu życia. Impreza przeznaczona dla pasjonatów jednośladów odbywa się w regionie Dolnego Śląska, od lat uznawanego za rowerową stolicę Polski. To doskonała okazja to spędzenia wolnego czasu w interesujący sposób, a zarazem szansa na sprawdzenie swoich kolarskich umiejętności. Udział w festiwalu bierze również drużyna sportowa Immotion Team.

Rowery młodzieżowe w sklepie IMMOTION – modele dla chłopców i dziewczynek w dobrych cenach!

Rowery młodzieżowe dostępne w sklepie IMMOTION to nowoczesne modele przeznaczone dla chłopców i dziewczynek, spośród których z łatwością wybierzemy idealny pojazd dla każdego młodego adepta jazdy na jednośladzie. Czym ta kategoria produktów różni się od standardowych modeli dla dorosłych, na jakie różnice w osprzęcie powinniśmy zwrócić uwagę i jak dobrać właściwy rozmiar? Czy wybierając jednoślad dla nastolatka powinniśmy kierować się przede wszy

Przechowywanie roweru. Zrób to z głową!

Przechowywanie roweru to kwestia, z którą musi zmierzyć się każdy miłośnik jednośladów. Pozostawiony w domu pojazd nie powinien przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności, a także zajmować zbyt dużo miejsca. Alternatywą może się okazać trzymanie go w garażu, na balkonie lub też po prostu na dworze. Sposób przechowywania jednośladu znacząco wpływa na jego stan techniczny. Fachową pomoc w doborze wyposażenia może zaoferować Immotion.

Rower crossowy Specialized. Czego o nich nie wiesz?

Rower crossowy Specialized to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują uniwersalnego i wielozadaniowego jednośladu. Pojazdy te łączą w sobie zalety modeli trekingowych, szosowych oraz górskich. Konstrukcje crossowe marki Specialized często uznawane są za stricte wyczynowe. Sprawdzają się jednak nie tylko na na ekstremalnych eskapadach, ale także podczas zwykłych miejskich wycieczek i turystycznych podróży. Jednoślady crossowe znajdziesz w of

Specialized Tarmac

Specialized Tarmac to wyjątkowo lekki, a przy tym bardzo szybki rower szosowy cenionego amerykańskiego producenta. Modele z tej serii dostępne są w sprzedaży od wielu lat, a obecna generacja stanowi bezpośrednią ewolucję pierwotnych założeń projektantów. Tarmac jest jednośladem opracowanym specjalnie z myślą o osobach poszukujących uniwersalnego roweru szosowego, znajdującego zastosowanie w różnych warunkach terenowych - zarówno na wzniesieniach,