HomePowrót

Giant Propel

Giant Propel

03/06/2021 00:00:00

Giant Propel to nowoczesne rowery szosowe typu aero, które wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami aerodynamicznymi. Jednoślady te zapewniają bardzo stabilne i precyzyjne prowadzenie, a także gwarantują pożądaną płynność oraz szybkość jazdy. Propel z powodzeniem nadaje się do startu w szosowych wyścigach. Podobnie jak wiele innych rowerów marki Giant, model ten dostępny jest w ofercie Immotion.

Spis treści
Budowa rowerów
Advanced 1
Advanced 2
Advanced Pro
Cena w Immotion

Jak jest zbudowany Giant Propel?

Giant Propel opracowany został jako rower, który powinien oferować użytkownikowi dużą szybkość przy optymalnej wytrzymałości konstrukcji. Model ten występuje w kilku wariantach, posiadających nieco inne parametry oraz zróżnicowaną specyfikację. Wysoka funkcjonalność jednośladu Propel w każdej odsłonie w dużym stopniu wynika z odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji, która opiera się na umiejętnej integracji ramy, osprzętu oraz pozostałych elementów.

Rama

Rama w rowerach Propel wykonana została z włókna węglowego, a w każdej kolejnej generacji jej projekt zyskuje wiele dodatkowych zalet. Konstrukcja wyróżnia się dużą sztywnością, wynikającą w dużym stopniu z wykonania całego przedniego widelca (zarówno rury sterowej jak i goleni) z karbonu. Rama zapewnia bardzo dobre tłumienie nierówności, mimo braku różnych specjalnych systemów odpowiadających za tę funkcję. Pod mostkiem zastosowano podkładki o różnej grubości, które ułatwiają dopasowanie wysokości kokpitu do własnych potrzeb. Główka ramy jest stosunkowo wysoka, dzięki czemu Propel nie wymaga od kolarza zajmowania agresywnej pozycji podczas jazdy. W wyższych modelach z tej linii uwzględniono zintegrowane rozwiązania, które dodatkowo podnoszą aerodynamikę.

Osprzęt

Podobnie jak w przypadku wielu innych modeli marki Giant, osprzęt roweru bazuje na grupach Shimano. Odpowiednio zaprojektowana kaseta z zębatkami posiada staranne stopniowanie, co znacząco ułatwia jazdę pod górkę. Nie bez znaczenia pozostaje obecność pomiaru mocy na obie nogi, który został zintegrowany bezpośrednio z korbą. Rozwiązanie to stosunkowo rzadko spotkać można w jednośladach z tej grupy cenowej. Pomiar komunikuje się z komputerami rowerowymi za pośrednictwem Bluetooth lub protokołów ANT+, zapewniając szybkie i precyzyjne działanie. W porównaniu do starszych modeli, nowsze odsłony Propel wyróżniają się usprawnionym prowadzeniem linki tylnej przerzutki. Przyczyniło się to do zginania jej pod innym kątem, a tym samym ograniczenia ilości niepotrzebnych zakrętów oraz usprawnienia pracy komponentu.

Opony i koła

Koła w jednośladach Propel bazują na aluminiowej konstrukcji, która posiada stosunkowo wysoki stożek. Mimo zastosowania mniejszej ilości szprych koła w modelach propel carakteryzują się bardzo wysoką sztywnością boczną. W modelu tym zastosowano opony bezdętkowe tubeless ready, a w zestawie z jednośladem Giant od razu dołączane jest mleko do samodzielnej aplikacji. Ogumienie wyróżnia się neutralną przyczepnością i optymalnymi oporami toczenia, dzięki czemu najlepiej sprawdza się w sezonie wiosenno-letnim.

Hamulce

Propel dysponuje autorskim projektem hamulców już od pierwszej odsłony, która zaprezentowana została w 2015 roku. Stanowiły one połączenie klasycznych v-brake'ów z hamulcami szosowymi, jednak początkowo niedogodności sprawiała zbyt wąska szpara między oponą a linką - w rezultacie zakładanie opon o szerokości 28 mm niektórych marek stało się niemożliwe. W nowszych konfiguracjach problem ten wyeliminowano, podwyższając całą konstrukcję oraz udostępniając więcej miejsca na oponę. Siła hamowania i modulacja utrzymuje się na wysokim poziomie, a same hamulce są proste w regulacji i obsłudze oraz nie wymagają żadnych skomplikowanych czynności serwisowych. Ich zaletą jest też estetyka, ze względu na ukrycie w cieniu ramy.

Poznaj różne modele Giant Propel, w tym Advanced 1, Advanced 2 oraz Advanced Pro

Giant Propel Advanced to jeden z najpopularniejszych wariantów modelowych tej linii, który występuje w kilku odmianach. W każdej wersji pojazd wyróżnia się dużą wydajnością aerodynamiczną, a także wyjątkowo stabilnym prowadzeniem. Wynika to z zastosowania lekkiej ramy kompozytowej, a także usprawniającego kontrolę systemu hamulców.

Rowery gravel i szosowe

Advanced 1

Giant Propel Advanced 1 posiada ramę opracowaną na bazie autorskiego systemu AeroSystem Shaping, czyli w oparciu o obliczeniową analizę mechaniki płynów CFD oraz dynamicznych testów w specjalnym tunelu aerodynamicznym. Pojazd ten doskonale sprawdza się w trakcie jazdy pod dowolnym kątem natarcia, a opływowy kształt rur w przekroju ściętej elipsy gwarantuje wysokie osiągi pod względem aerodynamiki. Model dysponuje również zintegrowanymi hamulcami szczękowymi, które zapewniają dobrą precyzję hamowania w praktycznie dowolnych warunkach. W konstrukcji tej zastosowano systemowe koła Giant z tylną obręczą 65 mm, a także nieco płytszą obręczą przednią 42 mm. Taka budowa zapewnia lepszą kontrolę, zwłaszcza przy bocznym wietrze

Advanced 2

Giant Propel Advanced 2 posiada ramę w systemie AeroSystem Shaping, wykonaną z najwyższej klasy kompozytów. W swojej kategorii model ten nie ma sobie równych, jeśli chodzi o optymalny stosunek wysokiej sztywności do niskiej masy. Rama roweru dysponuje też zintegrowanym kokpitem, pozwalającym na uzyskanie oraz utrzymanie wysokich prędkości przy zminimalizowanym wysiłku rowerzysty. Wysoka aerodynamika przyczynia się do ograniczenia oporu, a tym samym podniesienia wydajności sprintu. Hamulce tarczowe zostały zintegrowane w ramie w standardzie FlatMout, co w połączeniu z odpowiednimi osiami przelotowymi znacząco poprawia wydajność. Model ten dysponuje również wspornikiem siodła Vecotr, który dzięki lekkości i możliwości łatwej regulacji dodatkowo zmniejsza opory powietrza.

Propel Advanced Pro

Propel Advanced Pro jest profesjonalną odmianą tego jednośladu, którą również wyposażono w ręcznie produkowaną aerodynamiczną ramę z kompozytów oraz technologię hamulców tarczowych. Na uwagę zasługuje suport Power Core BB86 w standardzie PressFit, mocowanie czujnika RideSense oraz wewnętrzne prowadzenie pancerzy. Rower ten dysponuje także kołami Giant SLR 1 Carbon Disc 42mm i 65 mm ze zintegrowanym systemem Giant WheelSystem, który dodatkowo podnosi wydajność prowadzenia na drodze. Model Adcanced Pro został odpowiednio zoptymalizowany, aby zapewnić jak najlepsze wyniki podczas sprintów i wyścigów. Kluczową rolę odgrywa osprzęt Shimano, na który składa się mechanizm korbowy Ultegra z pomiarem mocy Giant Power Pro oraz zestaw manetek Ultegra Di2.

Jakie są ceny Giant Propel w Immotion?

Giant Propel cenę posiada dość zróżnicowaną, uzależnioną przede wszystkim od wariantu modelowego. Jednoślady z tej serii znaleźć można w ofercie Immotion, gdzie dostępne są różne wersje Advanced. Ceny modeli tego roweru zaczynają się już od 11 999,00 zł, a najdroższy kosztuje 46 999,00 zł. W ofercie znaleźć można jednoślady Giant w kilku wariantach rozmiarowych i kolorystycznych, co dodatkowo poszerza wybór. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem Immotion, gdzie dostępne są rowery szosowe Propel.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Opony Specialized. Czym się wyróżniają?

Opony Specialized należą do najbardziej istotnych elementów osprzętu rowerowego tej cenionej marki. Ich wysoka jakość podnosi wygodę i bezpieczeństwo jazdy, stwarzając wygodne warunki poruszania się w różnych warunkach. Odpowiednio dobrane opony mają wpływ na uzyskiwane osiągi, a także ułatwiają pokonywanie nawet najbardziej wymagających terenów. Ogumienie firmy Specialized stanowi podstawę wyposażenia rowerów tego producenta, a wiele zróżnicowan

Specialized Demo 8

Specialized Demo to seria rowerów górskich, które zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o kolarzach poszukujących szybkich i funkcjonalnych jednośladów. W najnowszej edycji oznaczonej numerem 8 pojazdy te zyskały dłuższą i bardziej ?płaską? ramę, a także bardziej progresywny charakter zawieszenia. Opracowana przez markę Specialized seria Demo obejmuje kilka modeli rowerów o różnych parametrach, które znaleźć można w ofercie Immotion.

Osprzęt rowerowy

Osprzęt rowerowy to zestaw części do jednośladu, zaprojektowanych specjalnie z myślą o rodzaju pojazdu oraz preferowanym stylu jazdy. Komponenty te zaliczane są do grup, przeznaczonych dla konkretnych modeli w określonym przedziale cenowym, np. górskich, wycieczkowych czy szosowych. Wybór osprzętu powinien się opierać zarówno na indywidualnych potrzebach użytkownika, jak i jego możliwościach finansowych. Szeroki wybór komponentów z grup cenionych

Rowery Giant ? przegląd modeli 2018. Poznaj ceny i nowinki techniczne!

Rowery Giant to jedna z wiodących marek jednośladów rozpoznawana na całym świecie. W ofercie tajwańskiej firmy można znaleźć zarówno jednoślady sprawdzające się na rowerowych mistrzostwach świata, jak i dostosowane do codziennego użytku po różnych rodzajach nawierzchni. Co ważne, ceny poszczególnych modeli zawsze są optymalnie dostosowane do ich jakości. W naszym krótkim przewodniku pokażemy, co oferuje firma Giant w 2018 roku. Przyjrzymy się naj

Rowery szosowe Specialized - wybierz najlepszy model dla siebie

Rowery szosowe Specialized to przewaga już na linii startu. Wyjątkowo lekkie i jednocześnie szybkie, zwinne i niezwykle wytrzymałe. Zostały zaprojektowane by dać Ci to co najlepsze w sporcie. Wykonane z najwyższej jakości materiałów i rekomendowane zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych rowerzystów. Rowery te mają swoje specjalne przeznaczenie, stworzone po to by osiągnąć zawrotne prędkości i jednocześnie zachowaj najlepszą wydajność jazdy. D

Giant TCR. Poznaj serię rowerów szosowych

Giant TCR to seria rowerów szosowych, zaprojektowanych z myślą o zachowaniu optymalnej równowagi między lekkością, sztywnością oraz dobrymi właściwościami jezdnymi. Jednoślady te doskonale sprawdzają się zarówno w wymagających warunkach szybkich wyścigów jak i podczas spokojnej niedzielnej przejażdżki szosowej. TCR to seria niezwykle wszechstronna, która stanowi wyjątkowo uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich miłośników szosówek. Rowery marki Gi

Serwis rowerowy na własną rękę - jak samodzielnie wymienić dętkę, odpowietrzyć hamulce i dokonać regulacji przerzutek?

Serwis rowerowy to niezwykle szerokie spektrum działań związanych z naprawą, konserwacją i usprawnieniami naszego roweru. Należy pamiętać, że profesjonalne serwisowanie roweru przedłuża jego żywotność i daje gwarancję komfortu i bezpieczeństwa. Co jednak w sytuacji, w której z jakiegoś powodu sami musimy poradzić sobie z usterkami? Przedstawiamy poradnik samodzielnego serwisowania najczęściej spotykanych awarii rowerowych.

Rowery miejskie ? czym się charakteryzuje dobry rower miejski i jak wybrać odpowiedni model? Poznaj ofertę sklepu internetowego Im-Motion!

Rowery miejskie wciąż ustępują w naszym kraju rowerom górskim jeśli chodzi o popularność. Niektórzy twierdzą bowiem, że rower górski jest bardziej wytrzymały, a ponadto poradzi sobie bez problemu nie tylko w terenie górzystym, ale też w terenie miejskim. I trudno się z tym nie zgodzić, gdyż na naszych drogach rowerowych nierzadko spotkamy ?przygody?, jakich próżno byłoby szukać na rowerowych szlakach. Jednak nawet wtedy, gdy zdecydujemy się rower

Rower górski ? kiedy się na niego zdecydować? Dowiedz się, jak dobrać odpowiedni rozmiar jednośladu i gdzie tanio kupić dobry sprzęt

Rowerem górskim jeszcze parę lat temu jeździli w zasadzie wszyscy. Niezależnie od tego, czy wybierali się na leśną, czy górską wycieczkę, czy zwyczajnie jechali na zakupy do miasta. Trudno dziwić się tej tendencji, skoro rower górski, to tak naprawdę rower, który bez problemu poradzi sobie niemal w każdych warunkach. Włącznie z miejskimi, gdzie drogi niekoniecznie są zawsze proste i gładkie jak producenci rowerów miejskich i szosówek by sobie wyo

Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Dolnośląski Festiwal Rowerowy jest coroczną inicjatywną skierowaną do największych miłośników aktywnego stylu życia. Impreza przeznaczona dla pasjonatów jednośladów odbywa się w regionie Dolnego Śląska, od lat uznawanego za rowerową stolicę Polski. To doskonała okazja to spędzenia wolnego czasu w interesujący sposób, a zarazem szansa na sprawdzenie swoich kolarskich umiejętności. Udział w festiwalu bierze również drużyna sportowa Immotion Team.

Dobre rowery ? gdzie je kupić i czym się charakteryzują?

?Dobry rower? to pojęcie na tyle niejasne, że każdy może rozumieć pod nim coś innego. Dla jednej osoby będzie to wiekowy składak, który swoje już w życiu przeżył, ale nadal nadaje się do jeżdżenia. Dla innej z kolei na to miano zasługiwać będzie tylko drogi model, wyposażony w osprzęt z najwyższej półki. Jak więc powinniśmy właściwie rozumieć, co ma na myśli osoba proponująca nam zakup ?dobrego roweru?? Jak sprawdzić, czy faktycznie odpowiada on

Specialized Allez. Poznaj TOP-owe modele

Specialized Allez to gama nowoczesnych rowerów szosowych, w której znaleźć można wiele interesujących jednośladów. Pierwsze modele z tej serii pojawiły się jeszcze pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, a obecnie należą do najpopularniejszych dwukołowców w swojej klasie. Rowery z serii Allez przeznaczone są zarówno dla zawodowych kolarzy, jak i amatorów. Pojazdy marki Specialized z tej kolekcji znaleźć można w ofercie Immotion.