Bike Fitting

Bike Fitting to specjalistyczna optymalizacja pozycji na rowerze przeznaczona zarówno dla profesjonalnych kolarzy, jak i osób jeżdżących na rowerze w celach rekreacyjnych. Pozwala na dobranie roweru do indywidualnych predyspozycji jego właściciela, uwzględniając parametry takie jak waga, wzrost czy przyzwyczajenia danego rowerzysty. Jeśli szukasz sposobu na zwiększenie wydajności w czasie jazdy bądź zmagasz się z jakimikolwiek dyskomfortem podczas dłuższych tras, Bike Fitting to usługa dla Ciebie! Odwiedź sklep Immotion przy ulicy Pilczyckiej we Wrocławiu i skorzystaj z pomocy profesjonalnego Fittera!

Czym jest Bike Fitting? Na czym polega usługa Body Geometry Fit?

Bike Fitting, a dokładnie Body Geometry Fit, to zestaw procedur i pomiarów, które mają na celu ścisłe dostosowanie roweru do indywidualnych cech anatomicznych rowerzysty. Rozwiązanie proponowane jest nie tylko zawodnikom, którzy chcą zwiększyć swoją wydajność, ale też każdej osobie, która na rowerze odczuwa dyskomfort.

Cały zabieg trwa od 3 do 4 godzin, uwzględnia dokładny pomiar anatomiczny oraz wywiad, w którym Fitter poznaje wszelkie oczekiwania kolarza związane z jego rowerem, nowym lub już posiadanym. Do wykonania pomiarów konieczny jest ubiór kolarski - spodenki i koszulka, oraz buty SPD wraz z pedałami. Uzyskany raport można powielać również na inne posiadane rowery, bez konieczności powtarzania zabiegu. Koszt usługi BG Fit wynosi 800 zł.

Usługę BG Fit wykonujemy w naszym sklepie we Wrocławiu przy ul. Pilczyckiej 57. Usługa jest dostępna po uprzedniej rezerwacji terminu. W celu umówienia terminu badania prosimy o kontakt pod nr. 607 720 939 - Tomasz Niedźwiecki. Prosimy o wyrozumiałość, gdyby pan Tomasz nie odbierał i wiadomość SMS bądź e-mail na adres tomasz@im-motion.pl

Odpowiedzialny sprzedawca zaproponuje klientowi rower w rozmiarze, który wynika ze wzrostu kolarza. Istnieje jednak szereg innych parametrów, które w obrębie tego samego modelu roweru pozostają praktycznie niezmienne. Wyjątkiem jest firma Specialized, która wstępnie wyposaża swoje rowery w komponenty najlepiej dostosowane wymiarami dla danego roweru. Idzie jednak o krok dalej, oferując program dopasowywania roweru zwany BG Fit.

Dobór roweru z profesjonalnym Fitterem - zaufaj specjalistom!

Pierwszym etapem jest wywiad, w którym Fitter poznaje oczekiwania i preferencje badanej osoby. Dokonuje również pomiarów sylwetki, uwzględniając wszystkie istotne szczegóły anatomii. Już w trakcie tych badań rower zostaje poddany pierwszym zmianom i regulacjom. W dalszej kolejności dobierana jest optymalna długość i kąt wspornika kierownicy, wykorzystując do tego celu unikatowy regulowany wspornik Specialized. Badanie uwzględnia nawet dobór chwytów kierownicy oraz wkładek obuwia. Wszelkie zmiany w rowerze zapisywane są w tabeli tak, aby możliwe było ewentualne ich cofnięcie bądź też odtworzenie w innym rowerze.

Dużym plusem procedury BG Fit jest uzyskanie istotnej wiedzy z zakresu ergonomii jazdy na rowerze. Dopracowana metodyka oraz zorientowanie na sukces są gwarancją stuprocentowej skuteczności BG Fit.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Q: Dla kogo jest BG Fit?
A: To zestaw badań, z których korzystają głównie profesjonaliści - osoby pokonujące rocznie tysiące kilometrów na rowerze, ale korzyści wynikające z przeprowadzenia badania odczuje każdy, zwłaszcza osoba, która odczuwa jakikolwiek dyskomfort w czasie jazdy.

Q: Czy BG Fit wymaga ode mnie zmiany przyzwyczajeń, np. jakas przymusowa dieta?
A: Nie! BG Fit ingeruje tylko i wyłącznie w rower, który ma być możliwie najlepiej dopasowany do rowerzysty, nigdy na odwrót.

Q: Czy usługę BG Fit może wykonać każdy lekarz?
A: Osoba wykonująca badanie w firmie IM-Motion została specjalnie do tego przeszkolona. Firma Specialized posiada wyłączność na szkolenie w zakresie BG Fit i każdy Fitter posiada unikalny certyfikat potwierdzający jego kompetencje.

Q: Jak długo trwa badanie BG Fit?
A: Od 3 do 4 godzin, zatem sugerujemy wzięcie wolnego dnia w pracy, zwłaszcza, że każdy po badaniu chce wypróbować nową jakość jazdy na swoim rowerze.

Q: Jak często trzeba wykonywać badanie?
A: Dla osoby dorosłej wystarczy tylko raz, jednak sugerujemy powtórzenie badania w przypadku dokonania znaczących zmian w rowerze lub jego wymianie na inny typ.

Nasze aktualne studio w nowej odsłonie!