O nas

O NAS - INFO

Sieć sklepów rowerowych IM Motion to cztery specjalistyczne sklepy i serwisy rowerowe, ulokowane w czterech różnych dzielnicach Wrocławia: w Śródmieściu (Biskupin), w Starym Mieście (Pałacyk), w Fabrycznej (Kozanów) i w Psim Polu (Rakowa). Działamy nieprzerwanie od 2005 roku, mając duże doświadczenie w handlu sprzętem rowerowym i akcesoriami. Fachowe doradztwo i sprawna obsługa serwisowa są dla nas istotnymi filarami działalności, przekładającymi się na zaufanie naszych Klientów. Wszyscy jesteśmy pasjonatami kolarstwa w każdej postaci - rocznie pokonujemy tysiące kilometrów w siodle, testujemy nowości, przekładając własne doświadczenie na wiedzę.

Oś czasu:

ok. 1992 - nasze pierwsze fascynacje rowerem górskim, który wraz z przemianami ustrojowymi zawitał do Polski.

1999 _ Paweł ma już za sobą starty w zawodach, zarówno cross country, jak i w downhillu. U progu sezonu podpisuje umowę o współpracy ze sklepem rowerowym Robex przy ul. Piastowskiej i jako Ignaszewski MTB zapewnia serwis rowerowy na jego zapleczu. Równocześnie Grzegorz rozpoczyna pracę w Robexie.

2002 - Firma Robex, w związku ze zmianą zagospodarowania rejonu Placu Grunwaldzkiego i ul. Piastowskiej, przenosi swój sklep do byłej restauracji fast food przy Al. Kromera. Od tej pory to także nowy adres serwisu rowerowego Ignaszewski MTB. Jeszcze w tym samym roku Paweł przejmuje serwis rowerowy Zibi Bike położony w parku Szczytnickim przy ul. Zielonego Dębu. To początek obecności firmy na Wielkiej Wyspie, z którą przyszły sklep IM Motion będzie już zawsze kojarzony.

2003 - Zmiana lokalizacji serwisu przy ul. Zielonego Dębu na ul. Canaletta na osiedlu Bartowszowice. Serwis zostaje rozbudowany o prosty sklep rowerowy, a jego kierownikiem zostaje Grzegorz.

2004 - Paweł i Grzegorz postanawiają połączyć siły już pod własnym szyldem. Ruszają przygotowania do rozbudowy sklepu o nowy lokal i zmiany nazwy firmy na obecną.

2005 - powstaje spółka IM Motion s.c., która od tej pory staje się oficjalną nazwą działalności Pawła i Grzegorza. Sklep na ul. Canaletta działał przez jeden sezon, po czym został przeniesiony do obiektu przy ul. Olszewskiego 128, nazywanego odtąd "Centralą u Pana Olszewskiego". Początkowo funkcjonuje jako lokal bez zaplecza serwisowego, które w dalszym ciągu zapewnia obiekt przy Canaletta.

2006 - Centrala rozrasta się o sąsiedni lokal i od tej pory, przez kolejną dekadę stanowi miejsce odwiedzin zagubionych wędrowców, wyrażających zdumienie - "a tu nie ma już szklarza?". Serwis i sklep funkcjonują już w jednym lokalu, jak powiada pismo. Oferta sklepu poszerza się o rowery Giant.

2008 - Apetyt rośnie w miarę jedzenia - Paweł i Grzegorz odkupują sklep "Cyklista" przy ul. Pilczyckiej. To drugi ważny punkt na mapie Wrocławia - Kozanów i Pilczyce to dwa wielkie wrocławskie osiedla, z ogromną ilością rowerzystów. Serwis funkcjonuje tam na równi ze sklepem, gwarantując klientom krótkie terminy napraw i rozwiązanie każdego problemu.

2010 - Podpisanie umowy o współpracy z Giełdą Narciarską przy ul. Kościuszki - w okresie przerwy w działalności Giełdy, swoją działalność inauguruje filia w jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w mieście - w Pałacyku. To aktualnie największy sklep IM Motion, oferujący ok. 150 rowerów dostępnych z ekspozycji i ponad 200 w przestrzeni magazyowej. Takie zaplecze logistyczne umożliwia klientom wybranie idealnego roweru i przygotowanie go do sprzedaży w bardzo krótkim czasie. W tym samym roku IM Motion podpisuje umowę o przedstawicielstwie handlowym z marką Specialized.

2014 - po krótkim romansie ze sprzętem zimowym, Paweł i Grzegorz postanawiają skoncentrować się na rowerach, zwłaszcza w obliczu rosnącego zainteresowania klientów, którzy dostrzegają wielosezonowość kolarskiego sportu.

2015 - sklep przy ul. Rakowej rozpoczyna działalność. W garażu po warsztacie szyb samochodowych, za wielką, podnoszoną bramą, powstaje charakterystyczny sklep, gdzie marka Specialized odgrywa główną rolę. Sklep z czasem staje się nieoficjalnym showroomem Specializeda, gdzie rowery z zamaszystym S stanowią całość oferty. W tym samym roku IM Motion staje się wyłącznym oficjalnym przedstawicielem marki Specialized we Wrocławiu.

2017 - już dwa lata wcześniej firma wprowadza do regularnej oferty e-biki, wówczas traktowane przez klientów jako droga i chwilowa moda, ale to sezon 2017 pokazał, że rowery z elektrycznym wspomaganiem będą stanowiły istotny element sprzedaży rowerów, nawet pomimo ich początkowo wysokiej ceny zakupu. Sprzedaż e-bików wzrosła ponad dziesięciokrotnie w porównaniu z sezonem 2016, a IM Motion ostatecznie stawia na markę Specialized, oferującą najlepszy produkt w danej cenie.