HomePowrót

Ceny rowerów. Co na nie wpływa?

Ceny rowerów. Co na nie wpływa?

01/13/2021 00:00:00

Ceny rowerów uzależnione są od wielu czynników. Na koszt jednośladu wpływa zarówno jego rodzaj, jak i jakość wykorzystanych komponentów czy poziom zaawansowania technologicznego zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Nie bez znaczenia pozostaje również popularność i renoma samej marki, a także okres obecności wybranego modelu na rynku oraz czas wprowadzenia go do sprzedaży. Niezależnie od ceny, zawsze warto wybrać rower odpowiednio dopasowany do własnych potrzeb i możliwości. Szeroką ofertę jednośladów posiada firma Immotion.

Spis treści
Dlaczego ceny rosną?
Rowery miejskie
Rowery górskie
Rowery elektryczne
Rowery dziecięce
Rowery damskie
Rowery męskie

Dlaczego ceny rowerów rosną?

Ceny rowerów nieustannie się zmieniają, jednak w ostatnim czasie zaobserwować można wyraźny wzrost cen jednośladu. Dotyczy to zwłaszcza modeli renomowanych marek, które mimo pandemii starają się wypuszczać do sprzedaży nowe pojazdy. Światowy rynek rowerowy szacuje się obecnie na ponad 8 milionów dolarów, a w perspektywie najbliższych kilku lat wartość ta może wzrosnąć nawet kilkukrotnie. Ludzie korzystają z jednośladów coraz chętniej, co widoczne jest również w Polsce.

Dlaczego ceny rosną?

Ceny rowerów rosną nieubłaganie, co wynika z wielu czynników. Przyczyn takiego stanu rzeczy można upatrywać zarówno w wahaniach kursów walut, jak i zwiększeniu wydatków logistycznych. Obecny wzrost kosztów w dużym jednak stopniu powiązany jest z pandemią COVID-19, która doprowadziła do ogromnych problemów w światowej gospodarce. Producenci rowerów zmagają się z przerwami w łańcuchach dostaw i dystrybucji, spowodowanych blokadami i kwarantannami wprowadzanymi na całym świecie - początkowo w Chinach, gdzie produkuje się większość komponentów potrzebnych do produkcji rowerów, a następnie na wszystkich rynkach zbytu - w tym również w Europie. Zamknięcie fabryk i surowe zasady dotyczące kwarantanny okazały się mieć ogromne konsekwencje dla branży rowerowej. Podobna sytuacja miała miejsce podczas kryzysu finansowego w 2008 roku, kiedy wiele dużych marek rowerowych niemal całkowicie wstrzymało produkcję na głównych liniach. Do tego dochodzi fakt, że obostrzenia wprowadzone w wielu krajach spowodowały duży wzrost popularności jednośladów - ludzie szukają alternatyw dla środków transportu publicznego, aby uniknąć zatłoczonych miejsc. Producenci mają duży problem ze sprostaniem temu zwiększonemu zapotrzebowaniu.

Poznaj ceny rowerów miejskich, górskich, elektrycznych damskich, dla dzieci oraz męskich

Ceny rowerów miejskich są stosunkowo niskie, dzięki czemu cieszą się bardzo dużą popularnością - zarówno na świecie, jak i w Polsce. Pojazdy te są wyjątkowo przystępne i wygodne, głównie za sprawą konstrukcji ramy ułatwiającej wsiadanie oraz jazdę w pozycji wyprostowanej. Rowery miejskie nie obciążają kolarza, a także pozwalają na łatwą zmianę biegów za pomocą przerzutki ukrytej w piaście tylnego koła. Cena jednośladów z tej kategorii uzależniona jest zarówno od renomy marki, jak i specyfikacji technicznej. Koszt zakupu podwyższają różne dodatkowe akcesoria, takie jak koszyk na kierownicy, stopka czy pełna osłona łańcucha. W ofercie Immotion znaleźć można rowery miejskie w cenie już od ok. 1 700 zł, a nawet najdroższe modele kosztują niewiele ponad 4 tys. zł

Ile kosztuje rower miejski?

Ile kosztuje rower górski?

Ceny rowerów górskich wahają się w bardzo szerokim przedziale. Na koszt wpływa w ich przypadku zarówno rodzaj zastosowanych podzespołów, jak i renoma producenta. Pojazdy te są wyjątkowo uniwersalne, a duży przedział cenowy pozwala każdemu cykliście znaleźć jednoślad idealnie dopasowany do możliwości budżetowych. Do najtańszych górali zaliczyć można amatorskie modele ATB, które optymalnie nadają się do codziennej jazdy. Cena wzrasta w przypadku lżejszych i bardziej zaawansowanych rowerów XC czy typowo ścieżkowych jednośladów Trail i All Mountain. Większy wydatek wiąże się również z zakupem pojazdu o dużych możliwościach zjazdowych, jak Enduro czy Freeride. Stosunkowo drogie są także sportowe modele DH, przeznaczone do jazdy downhillowej. W Immotion cena rowerów górskich waha się w przedziale od niewiele ponad 1 600 zł do nawet 58 tys. zł.

Ceny rowerów elektrycznych

Ceny rowerów elektrycznych są obecnie dość wysokie, ponieważ stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku. Modele z dodatkowym napędem elektrycznym wyposażone są w odpowiednio zaprojektowany silnik, który wspomaga użytkownika podczas jazdy i zapewnia mu możliwość zredukowana wysiłku. Rowery e-bike są mimo wysokiej ceny bardzo ekonomiczne - średni koszt uzupełnienia baterii to około 30-80 groszy, a na jednym ładowaniu umożliwiają przejechanie średnio 30-60 km. Taki jednoślad może być zatem wyjątkowo oszczędny, nawet jeżeli wspomaganie użytkowane jest nieustannie. W Immotion cena rowerów elektrycznych zaczyna się już od ok. 5 tys. zł, a najlepsze klasy modele kosztują ponad 60 tys. zł.

Koszt rowerów dla dzieci

Ceny rowerów dla dzieci uzależnione są przede wszystkim od rodzaju, a także przedziału wiekowego. Najtańsze są modele biegowe, przeznaczone dla dwu-trzylatków. Rowery te są bardzo stabilne, dzięki czemu ułatwiają dziecku utrzymanie równowagi oraz uczą odpowiedniej koordynacji ruchowej czy panowania nad prędkością. Maluchom w wieku 4-5 lat polecane są nieco droższe modele czterokołowe, które idealnie nadają się do nauki jazdy i zapobiegają wywróceniom. Dla starszych dzieci przeznaczone są klasyczne rowery dwukołowe, jednak zaprojektowane w sposób odpowiadający budowie anatomicznej młodego kolarza. W Immotion ceny rowerów dziecięcych są bardzo zróżnicowane - zaczynają się od kilkuset złotych za modele biegowe, natomiast koszt pojazdu dwukołowego sięga zwykle kilku tys. zł.

Ceny rowerów damskich

Ceny rowerów damskich nie odbiegają znacząco od jednośladów męskich. Wiele modeli opracowanych zostało w osobnych wersjach dla kobiet i mężczyzn, jednak różnice w kosztach są między nimi zwykle nieznaczne. Rowery damskie występują w przypadku praktycznie każdej kategorii, dlatego średnie koszty zakupu należy rozpatrywać indywidualnie. W Immotion znaleźć można wiele przeznaczonych dla kobiet modeli, które odznaczają się wyjątkowo atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny.

Ile kosztują rowery męskie?

Ceny rowerów męskich zależą wielu kwestii związanych z ich rodzajem, jakością podzespołów czy renomą producenta. Tańsze modele mają zwykle dość ograniczone zastosowania i budżetową specyfikację, jednak można wśród nich znaleźć wiele uniwersalnych i praktycznych propozycji. Najdroższe rowery męskie posiadają natomiast wysokiej klasy osprzęt, powstają z wyjątkowo wytrzymałych materiałów i zwykle są przeznaczone do specjalistycznej jazdy. Wybór konkretnego jednośladu powinien być uzależniony od różnych kwestii, dlatego warto przyjrzeć się modelom z różnych kategorii. Zapraszamy do sklepu Immotion, gdzie wciąż znaleźć można wiele rowerów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Pierwszy rower elektryczny – co warto wiedzieć przed zakupem? Znajdź idealny model we wrocławskim sklepie IM Motion!

Pierwszy rower elektryczny to zakup, który z pewnością będziemy chcieli dobrze przemyśleć i zaplanować. Kupno nowego roweru elektrycznego wiąże się zwykle z wydatkiem przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych, choć na rynku dostępne są również modele, których cena nie przekracza górnej granicy dziesięciu tysięcy. Dlatego też warto najpierw dowiedzieć się, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, zanim podejmiemy decyzję o kupnie określonego modelu. P

Rowery młodzieżowe w sklepie IMMOTION – modele dla chłopców i dziewczynek w dobrych cenach!

Rowery młodzieżowe dostępne w sklepie IMMOTION to nowoczesne modele przeznaczone dla chłopców i dziewczynek, spośród których z łatwością wybierzemy idealny pojazd dla każdego młodego adepta jazdy na jednośladzie. Czym ta kategoria produktów różni się od standardowych modeli dla dorosłych, na jakie różnice w osprzęcie powinniśmy zwrócić uwagę i jak dobrać właściwy rozmiar? Czy wybierając jednoślad dla nastolatka powinniśmy kierować się przede wszy

Rowery Giant – przegląd modeli 2018. Poznaj ceny i nowinki techniczne!

Rowery Giant to jedna z wiodących marek jednośladów rozpoznawana na całym świecie. W ofercie tajwańskiej firmy można znaleźć zarówno jednoślady sprawdzające się na rowerowych mistrzostwach świata, jak i dostosowane do codziennego użytku po różnych rodzajach nawierzchni. Co ważne, ceny poszczególnych modeli zawsze są optymalnie dostosowane do ich jakości. W naszym krótkim przewodniku pokażemy, co oferuje firma Giant w 2018 roku. Przyjrzymy się naj

Wyprawy rowerowe: 9 wskazówek, jak się przygotować do wycieczki rowerowej

Wyprawy rowerowe zarówno te po Polsce, jak i poza jej granicami to doskonały sposób na spędzenie wakacji. Jednak do każdej wycieczki, a zwłaszcza tej rowerowej trzeba się odpowiednio przygotować. I nie chodzi tu tylko o odpowiedni sprzęt rowerowy, lecz także o naszą kondycję i przygotowanie psychiczne. Nie możemy bowiem mylić wyprawy rowerowej z niedzielną wycieczką za miasto. Upały, ulewne deszcze, zmęczenie fizyczne, a czasem także psychiczne.

Rower crossowy Specialized. Czego o nich nie wiesz?

Rower crossowy Specialized to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują uniwersalnego i wielozadaniowego jednośladu. Pojazdy te łączą w sobie zalety modeli trekingowych, szosowych oraz górskich. Konstrukcje crossowe marki Specialized często uznawane są za stricte wyczynowe. Sprawdzają się jednak nie tylko na na ekstremalnych eskapadach, ale także podczas zwykłych miejskich wycieczek i turystycznych podróży. Jednoślady crossowe znajdziesz w of

Rower elektryczny we Wrocławiu - sklep Immotion radzi, który e-bike wybrać

Rowery elektryczne to swego rodzaju nowość w rowerowym świecie, która wywołuje fascynację i ciekawość, ale też wzbudza kontrowersje i pytania o to, czy rower elektryczny to nadal rower. Jakby na niego nie patrzeć, zawsze pozostanie on idealnym połączeniem wygody ze zdrowym i ekologicznym stylem życia. Jak działa ta hybrydowa maszyna? Jak wybrać rower napędzany silnikiem elektrycznym i ile kosztuje e-bike? Co takiego sprawia, że to właśnie e-biki

Specialized MTB. Czym się wyróżniają?

Specialized MTB to nowoczesne rowery górskie, które zwracają uwagę dobrymi parametrami technicznymi i starannie opracowanym designem. Jednoślady te powstają z wysokiej klasy materiałów, a wykorzystane w nich rozwiązania technologiczne znacząco wykraczają poza standardowe funkcjonalności. Szeroką ofertę rowerów MTB marki Specialized posiada firma Immotion.

Ceny rowerów. Co na nie wpływa?

Ceny rowerów uzależnione są od wielu czynników. Na koszt jednośladu wpływa zarówno jego rodzaj, jak i jakość wykorzystanych komponentów czy poziom zaawansowania technologicznego zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Nie bez znaczenia pozostaje również popularność i renoma samej marki, a także okres obecności wybranego modelu na rynku oraz czas wprowadzenia go do sprzedaży. Niezależnie od ceny, zawsze warto wybrać rower odpowiednio dopasowany d

Rowery miejskie – czym się charakteryzuje dobry rower miejski i jak wybrać odpowiedni model? Poznaj ofertę sklepu internetowego Im-Motion!

Rowery miejskie wciąż ustępują w naszym kraju rowerom górskim jeśli chodzi o popularność. Niektórzy twierdzą bowiem, że rower górski jest bardziej wytrzymały, a ponadto poradzi sobie bez problemu nie tylko w terenie górzystym, ale też w terenie miejskim. I trudno się z tym nie zgodzić, gdyż na naszych drogach rowerowych nierzadko spotkamy „przygody”, jakich próżno byłoby szukać na rowerowych szlakach. Jednak nawet wtedy, gdy zdecydujemy się rower

Rowery Giant MTB. Czym się wyróżniają popularne modele?

Rowery Giant MTB należą do najpopularniejszych jednośladów w ofercie tej uznanej na całym świecie marki. Na polskim rynku znaleźć można wiele ciekawych modeli górskich, które wyróżniają się nowoczesną konstrukcją oraz wysoką jakością produkcyjną. Wiele z nich odznacza się przy tym wyjątkowo atrakcyjną ceną. Rowery MTB firmy Giant dostępne są również w ofercie Immotion.