HomePowrót

Ceny rowerów. Co na nie wpływa?

Ceny rowerów. Co na nie wpływa?

01/13/2021 00:00:00

Ceny rowerów uzależnione są od wielu czynników. Na koszt jednośladu wpływa zarówno jego rodzaj, jak i jakość wykorzystanych komponentów czy poziom zaawansowania technologicznego zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Nie bez znaczenia pozostaje również popularność i renoma samej marki, a także okres obecności wybranego modelu na rynku oraz czas wprowadzenia go do sprzedaży. Niezależnie od ceny, zawsze warto wybrać rower odpowiednio dopasowany do własnych potrzeb i możliwości. Szeroką ofertę jednośladów posiada firma Immotion.

Spis treści
Dlaczego ceny rosną?
Rowery miejskie
Rowery górskie
Rowery elektryczne
Rowery dziecięce
Rowery damskie
Rowery męskie

Dlaczego ceny rowerów rosną?

Ceny rowerów nieustannie się zmieniają, jednak w ostatnim czasie zaobserwować można wyraźny wzrost cen jednośladu. Dotyczy to zwłaszcza modeli renomowanych marek, które mimo pandemii starają się wypuszczać do sprzedaży nowe pojazdy. Światowy rynek rowerowy szacuje się obecnie na ponad 8 milionów dolarów, a w perspektywie najbliższych kilku lat wartość ta może wzrosnąć nawet kilkukrotnie. Ludzie korzystają z jednośladów coraz chętniej, co widoczne jest również w Polsce.

Dlaczego ceny rosną?

Ceny rowerów rosną nieubłaganie, co wynika z wielu czynników. Przyczyn takiego stanu rzeczy można upatrywać zarówno w wahaniach kursów walut, jak i zwiększeniu wydatków logistycznych. Obecny wzrost kosztów w dużym jednak stopniu powiązany jest z pandemią COVID-19, która doprowadziła do ogromnych problemów w światowej gospodarce. Producenci rowerów zmagają się z przerwami w łańcuchach dostaw i dystrybucji, spowodowanych blokadami i kwarantannami wprowadzanymi na całym świecie - początkowo w Chinach, gdzie produkuje się większość komponentów potrzebnych do produkcji rowerów, a następnie na wszystkich rynkach zbytu - w tym również w Europie. Zamknięcie fabryk i surowe zasady dotyczące kwarantanny okazały się mieć ogromne konsekwencje dla branży rowerowej. Podobna sytuacja miała miejsce podczas kryzysu finansowego w 2008 roku, kiedy wiele dużych marek rowerowych niemal całkowicie wstrzymało produkcję na głównych liniach. Do tego dochodzi fakt, że obostrzenia wprowadzone w wielu krajach spowodowały duży wzrost popularności jednośladów - ludzie szukają alternatyw dla środków transportu publicznego, aby uniknąć zatłoczonych miejsc. Producenci mają duży problem ze sprostaniem temu zwiększonemu zapotrzebowaniu.

Poznaj ceny rowerów miejskich, górskich, elektrycznych damskich, dla dzieci oraz męskich

Ceny rowerów miejskich są stosunkowo niskie, dzięki czemu cieszą się bardzo dużą popularnością - zarówno na świecie, jak i w Polsce. Pojazdy te są wyjątkowo przystępne i wygodne, głównie za sprawą konstrukcji ramy ułatwiającej wsiadanie oraz jazdę w pozycji wyprostowanej. Rowery miejskie nie obciążają kolarza, a także pozwalają na łatwą zmianę biegów za pomocą przerzutki ukrytej w piaście tylnego koła. Cena jednośladów z tej kategorii uzależniona jest zarówno od renomy marki, jak i specyfikacji technicznej. Koszt zakupu podwyższają różne dodatkowe akcesoria, takie jak koszyk na kierownicy, stopka czy pełna osłona łańcucha. W ofercie Immotion znaleźć można rowery miejskie w cenie już od ok. 1 700 zł, a nawet najdroższe modele kosztują niewiele ponad 4 tys. zł

Ile kosztuje rower miejski?

Ile kosztuje rower górski?

Ceny rowerów górskich wahają się w bardzo szerokim przedziale. Na koszt wpływa w ich przypadku zarówno rodzaj zastosowanych podzespołów, jak i renoma producenta. Pojazdy te są wyjątkowo uniwersalne, a duży przedział cenowy pozwala każdemu cykliście znaleźć jednoślad idealnie dopasowany do możliwości budżetowych. Do najtańszych górali zaliczyć można amatorskie modele ATB, które optymalnie nadają się do codziennej jazdy. Cena wzrasta w przypadku lżejszych i bardziej zaawansowanych rowerów XC czy typowo ścieżkowych jednośladów Trail i All Mountain. Większy wydatek wiąże się również z zakupem pojazdu o dużych możliwościach zjazdowych, jak Enduro czy Freeride. Stosunkowo drogie są także sportowe modele DH, przeznaczone do jazdy downhillowej. W Immotion cena rowerów górskich waha się w przedziale od niewiele ponad 1 600 zł do nawet 58 tys. zł.

Ceny rowerów elektrycznych

Ceny rowerów elektrycznych są obecnie dość wysokie, ponieważ stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku. Modele z dodatkowym napędem elektrycznym wyposażone są w odpowiednio zaprojektowany silnik, który wspomaga użytkownika podczas jazdy i zapewnia mu możliwość zredukowana wysiłku. Rowery e-bike są mimo wysokiej ceny bardzo ekonomiczne - średni koszt uzupełnienia baterii to około 30-80 groszy, a na jednym ładowaniu umożliwiają przejechanie średnio 30-60 km. Taki jednoślad może być zatem wyjątkowo oszczędny, nawet jeżeli wspomaganie użytkowane jest nieustannie. W Immotion cena rowerów elektrycznych zaczyna się już od ok. 5 tys. zł, a najlepsze klasy modele kosztują ponad 60 tys. zł.

Koszt rowerów dla dzieci

Ceny rowerów dla dzieci uzależnione są przede wszystkim od rodzaju, a także przedziału wiekowego. Najtańsze są modele biegowe, przeznaczone dla dwu-trzylatków. Rowery te są bardzo stabilne, dzięki czemu ułatwiają dziecku utrzymanie równowagi oraz uczą odpowiedniej koordynacji ruchowej czy panowania nad prędkością. Maluchom w wieku 4-5 lat polecane są nieco droższe modele czterokołowe, które idealnie nadają się do nauki jazdy i zapobiegają wywróceniom. Dla starszych dzieci przeznaczone są klasyczne rowery dwukołowe, jednak zaprojektowane w sposób odpowiadający budowie anatomicznej młodego kolarza. W Immotion ceny rowerów dziecięcych są bardzo zróżnicowane - zaczynają się od kilkuset złotych za modele biegowe, natomiast koszt pojazdu dwukołowego sięga zwykle kilku tys. zł.

Ceny rowerów damskich

Ceny rowerów damskich nie odbiegają znacząco od jednośladów męskich. Wiele modeli opracowanych zostało w osobnych wersjach dla kobiet i mężczyzn, jednak różnice w kosztach są między nimi zwykle nieznaczne. Rowery damskie występują w przypadku praktycznie każdej kategorii, dlatego średnie koszty zakupu należy rozpatrywać indywidualnie. W Immotion znaleźć można wiele przeznaczonych dla kobiet modeli, które odznaczają się wyjątkowo atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny.

Ile kosztują rowery męskie?

Ceny rowerów męskich zależą wielu kwestii związanych z ich rodzajem, jakością podzespołów czy renomą producenta. Tańsze modele mają zwykle dość ograniczone zastosowania i budżetową specyfikację, jednak można wśród nich znaleźć wiele uniwersalnych i praktycznych propozycji. Najdroższe rowery męskie posiadają natomiast wysokiej klasy osprzęt, powstają z wyjątkowo wytrzymałych materiałów i zwykle są przeznaczone do specjalistycznej jazdy. Wybór konkretnego jednośladu powinien być uzależniony od różnych kwestii, dlatego warto przyjrzeć się modelom z różnych kategorii. Zapraszamy do sklepu Immotion, gdzie wciąż znaleźć można wiele rowerów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Wyprzedaż rowerów – na jakie modele z wyprzedaży warto zwrócić uwagę? Zobacz okazje z wyprzedaży w sklepie rowerowym Im-Motion

Wyprzedaż rowerów to okazja, aby najlepsze modele z poprzednich lat zakupić w wyjątkowo okazyjnych cenach. Jeżeli więc zależy nam przede wszystkim na najwyższej jakości sprzętu, a nie na podążaniu za najnowszymi trendami, a przy tym możliwości naszego portfela są nieco ograniczone, warto zawsze przyjrzeć się okazjom w profesjonalnych sklepach rowerowych. W dziale promocji możemy znaleźć bowiem często w wyjątkowo okazyjnych cenach prawdziwe perełk

Męskie modele rowerów górskich – dowiedz się o nich więcej!

Męski rower górski to bardzo uniwersalny jednoślad. Oprócz ekstremalnych zastosowań sportowych nadaje się on również do turystyki, zabawy oraz jazdy po mieście. Istnieje olbrzymia liczba modeli różniących się od siebie konstrukcją, geometrią ramy czy klasą osprzętu. Ten szeroki wybór sprawia, że możemy wybrać rower idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Za klasyczny rower górski uważa się taki na grubych oponach, z amortyzatorem, mocnymi hamulca

Jak przygotować rower do sezonu?

Jak przygotować rower do sezonu? Wraz z nadejściem wiosny takie pytanie zadaje sobie niemal każdy właściciel jednośladu. Zimą pojazdy zwykle kurzą się w garażu, piwnicy, korytarzu czy na balkonie. Przed wyruszeniem na pierwszą wiosenna przejażdżkę warto przywrócić rower do odpowiedniego stanu. W tym celu należy przeprowadzić odpowiednie zabiegi serwisowe. Zdradzamy skuteczne metody konserwacji jednośladów.

Jaki rower górski do 3000 zł kupić? TOP 3 rowerów górskich

Rowery górskie do 3000 zł to nie bez powodu jedne z najczęściej wybieranych typów rowerów ze średniej półki cenowej w Polsce. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność. Plasują się bowiem pomiędzy całkowicie amatorskimi rowerami górskimi do jazdy rekreacyjnej a profesjonalnymi konstrukcjami, wykorzystywanymi w regularnych treningach. Ponadto na takim rowerze możemy nie tylko rozpocząć przygodę z wyścigami na górskich szlakach

Specialized Turbo Creo Expert

Specialized Turbo Creo Expert to jeden z najciekawszych rowerów elektrycznych w ofercie tego uznanego producenta. Pojazd ten wyróżniają optymalnie dobrane parametry użytkowe, niewielka waga oraz starannie opracowany design. Przetestowaniem modelu Turbo Creo Expert zajęła się firma Immotion.

Specialized Tarmac

Specialized Tarmac to wyjątkowo lekki, a przy tym bardzo szybki rower szosowy cenionego amerykańskiego producenta. Modele z tej serii dostępne są w sprzedaży od wielu lat, a obecna generacja stanowi bezpośrednią ewolucję pierwotnych założeń projektantów. Tarmac jest jednośladem opracowanym specjalnie z myślą o osobach poszukujących uniwersalnego roweru szosowego, znajdującego zastosowanie w różnych warunkach terenowych - zarówno na wzniesieniach,

Fat bike – jak wybrać rower tego typu i czym charakteryzują się rowery fat bike?

Fat bike to typ roweru skierowany przede wszystkim do użytkowników, którzy chcą korzystać ze swojego jednośladu w warunkach jeszcze bardziej wymagających niż te, do jakich przystosowany jest rower górski. Ten bowiem jest zasadniczo wszechstronnym pojazdem – i po szosie pojedzie, i w lekkim terenie, po drogach gruntowych, po szlakach w górach i lasach, a przy dobrych umiejętnościach kolarza, przetoczy się nawet tam, gdzie ciężko przejść na nogach.

Rowery dla dzieci – jak dobrać rozmiar roweru dla dziecka i czy warto inwestować w droższy model? Sklep Im-Motion podpowiada

Rower dla dziecka to inwestycja, nad którą wielu rodziców zaczyna się zastanawiać już w momencie, gdy dziecko zacznie stabilnie chodzić i biegać, o czym doskonale wiedzą specjaliści ze sklepu Im-Motion. Jednak wybranie odpowiedniego jednośladu dla młodego człowieka potrafi być bardzo skomplikowane i stanowi dla rodziców nie lada wyzwanie. Nie wystarczy bowiem powiedzieć, że szuka się dziecięcego rowerka, aby znaleźć ten idealny model. Ważne jest

Rower na zimę. Wybierz ze specjalistami z IMMOTON

Rower na zimę powinien posiadać konstrukcję, która umożliwi bezpieczne i sprawne poruszanie się w dość trudnych warunkach. Oblodzone i ośnieżone powierzchnie, minusowe temperatury, silny wiatr i częste opady atmosferyczne mogą znacząco uprzykrzyć życie kolarzom. Umiejętny wybór jednośladu może jednak sprawić, że nawet w najmroźniejsze dni jazda pozostanie komfortowa i bezpieczna. Bogatą ofertę rowerów spełniających takie warunki posiada firma Imm

Rowery Cossack, czyli stylowy design w atrakcyjnej cenie. Sklep Im-Motion przedstawia producenta!

Rowery Cossack wypełniły bardzo ważną lukę w ofercie sklepu Im-Motion, w której pomimo bogatego portfolio producentów z całego świata brakowało marki oferującej rowery po prostu ładne, niekoniecznie drogie, za to zaprojektowane z myślą o miejskiej jeździe. Wprawdzie każdy z czołowych producentów obecnych dziś na rynku ma modele rowerów miejskich w ofercie. Niemniej jednak jeżeli poszukujemy najlepszego rozwiązania w nie najwyższej cenie, warto za

Sklepy rowerowe we Wrocławiu, czyli gdzie kupić rower w stolicy Dolnego Śląska?

Sklepy rowerowe we Wrocławiu znajdziemy niemal w każdej części miasta. Nie każdy ze sklepów oferuje nam jednak usługi na tym samym poziomie oraz możliwość zakupu tej samej jakości. Jak znaleźć odpowiedni sklep rowerowy i na co zwrócić uwagę, zanim kupimy gdzieś rower? Czy znajdziemy we Wrocławiu renomowane sklepy z tradycją i historią, a nie tylko kolejne siedziby wielkich sieciówek sprzedających rowery „made in China”? Czy lepiej wziąć pod uwagę

Specialized Turbo Levo

Specialized Turbo Levo to podstawowy rower elektryczny znanej, amerykańskiej marki. Jednoślad ten wyróżnia się efektywną kinematyką zawieszenia, która w zestawieniu z precyzyjną trailową geometrią daje gwarancję pełnej kontroli podczas zjazdów oraz optymalną zwrotność na technicznych podjazdach. Na uwagę zasługują też zaawansowane komponenty elektryczne, takie jak silnik i akumulator. Turbo Levo to jeden z rowerów elektrycznych dostępnych w Immot