HomePowrót

Rowery miejskie damskie – 11 wskazówek dla aktywnych kobiet

Rowery miejskie damskie – 11 wskazówek dla aktywnych kobiet

06/22/2018 16:10:07

Rowery miejskie na kobiece wyprawy w zwiewnych sukienkach lub fantazyjnych spódnicach? Dlaczego nie! Czołowi producenci rowerów – zarówno polscy, jak i światowi – nie zapomnieli w swoich ofertach o kobietach, które chciałyby codziennie i bez większego wysiłku dbać o piękną sylwetkę. Nie musisz wyrzekać się finezyjnych, kobiecych strojów, żeby przesiąść się z zatłoczonego autobusu czy tramwaju na wygodny rower miejski. Nie musisz tracić czasu w ulicznych korkach – wybierz w zamian smak wiosennych promieni słońca i kojącą zieleń budzącej się do życia natury. Jeśli już widzisz siebie mknącą przez miasto na wymarzonym rowerze, poświęć chwilę na to, aby wybrać rower miejski, który będzie ci dobrze służył przez długie lata.

Spis treści:
Wybieramy damski rower miejski - od czego zacząć?
Jak znaleźć najlepszy rower miejski dla pań?
Ile warto wydać?
Jak dobrać ramę?
Osprzęt w rowerze miejskim dla kobiet
Przerzutki w damskim rowerze miejskim
Jak utrzymać prędkość i hamować rowerem miejskim?
O czym jeszcze należy pamiętać?


Od czego zacząć, wybierając damski rower miejski?

Pierwsze, co należy zrobić przed wyborem roweru, to określić swoje potrzeby. Dziś szukamy roweru dla kobiet, który przede wszystkim ma służyć do poruszania się po mieście. Zacznijmy od najbardziej ogólnych czynników, takich jak charakter jazdy po mieście. Będziemy się poruszać po płaskim i utwardzonym terenie – ulice, chodniki (choć to niezgodne z przepisami ogólnymi, istnieją warunki, kiedy możemy poruszać się rowerem po chodniku), drogi rowerowe czy utwardzone ścieżki w parkach. W mieście zazwyczaj panuje spory ruch – samochody, piesi oraz inni rowerzyści – do każdego należałoby zastosować zasadę ograniczonego zaufania oraz wykazać się ostrożnością i uwagą. Dlatego też, poruszając się na rowerze, musimy mieć szerokie pole widzenia. Powinniśmy zatem utrzymać wyprostowaną pozycję, która jednocześnie zapewni nam komfort, ponieważ nie obciąża kręgosłupa. Kolejny aspekt to warunki atmosferyczne – miłośnikom jednośladów niestraszne są ani deszcz, ani śnieg, ani też jazda po zmroku. Jednak do wszystkiego trzeba się odpowiednio przygotować. Wracając do ukształtowania terenu, nie można pominąć miast położonych na terenach pagórkowatych, nieco trudniejszych dla rowerzystów. Na szczęście pamiętają o tym również producenci rowerów miejskich dla kobiet.

Sprawdź gdzie i jak znaleźć najlepszy rower miejski dla kobiety

Współcześnie odpowiedzi na większość naszych pytań i potrzeb szukamy w Internecie. Nie inaczej może być w tym przypadku. Porządny i rzetelny przegląd powinien uwzględniać wiele różnorodnych źródeł. Najpewniejsze informacje znajdziemy na stronach internetowych producentów rowerów oraz sklepów rowerowych świadczących jednocześnie usługi serwisowe. Poza szczegółową specyfikacją techniczną możemy także liczyć na profesjonalną pomoc w wyborze roweru oraz eksperckie porady dla rowerzystów. W Polsce szeroki wybór rowerów miejskich dla kobiet proponują między innymi firmy Unibike oraz Cossack (rowery produkowane w Polsce przy współpracy z niemieckimi projektantami). Wśród światowych marek rowerowych warto zapoznać się z ofertą firm Specialized oraz Giant. Każda z tych marek proponuje rozwiązania optymalne pod względem technicznym, dbając przy tym o niepowtarzalny wygląd roweru, co dla pań o szczególnie wyrafinowanym guście z pewnością nie pozostanie bez znaczenia.

Damski rower miejski Cossack Livorno

Ile warto wydać na damski rower miejski?

Znasz swoje potrzeby i wiesz, że najlepiej spełni je rower miejski. Wiesz również, na jakich markach możesz polegać. Jednak oferta każdej z nich jest na tyle szeroka, że można poczuć chwilową dezorientację. Jaki powinien być nasz następny krok? Znajdźmy optymalne połączenie ceny i jakości naszego wymarzonego roweru miejskiego. Nie dajmy się zwieść niezrozumiałym parametrom technicznym, a tym bardziej nie kierujmy się jedynie zachwycającym designem roweru. Niech nie kuszą nas także niskie ceny rowerów z supermarketów. Decydując się na zakup nowego damskiego roweru miejskiego, powinniśmy się przygotować na wydatek w wysokości minimum 600–650 złotych. Ceny są bardzo zróżnicowane i nic – poza naszymi możliwościami finansowymi – nie stoi na przeszkodzie ku temu, abyśmy sięgnęli po rower wyceniony na 12 tysięcy złotych. Różnice w cenie powodowane są różnymi czynnikami – decydujące znaczenie ma tu jakość poszczególnych komponentów oraz materiałów, z jakich są one wykonane.

Zacznijmy od podstaw, czyli jak dobrać ramę w rowerze miejskim dla kobiety?

Z tym wyzwaniem zmaga się wielu początkujących rowerzystów – i słusznie. Wybór ramy – nie bez powodu nazywanej sercem roweru – ma szczególne znaczenie, ponieważ od tego zależy komfort jazdy. Ramy rowerów miejskich są najczęściej pozbawione górnej rury lub jest ona poprowadzona bardzo nisko – wówczas mamy do czynienia z klasyczną ramą damską. Większość kobiet, chcących korzystać z roweru miejskiego na co dzień, wybierze właśnie takie rozwiązanie i będzie to słuszny wybór, ponieważ poruszając się rowerem po mieście często zsiadamy z siodełka, na przykład zatrzymując się na światłach. Będzie to także szczególnie istotne dla pań, których codziennym strojem są sukienki lub spódnice.

Rozmiar ramy w damskim rowerze miejskim

Wybraliśmy ramę damską – pora zastanowić się nad jej rozmiarem. Rozmiary ram rowerów miejskich zazwyczaj oznaczone za pomocą liter (S, M, L, XL) lub w calach (od 15 do 20 cali). Każdy z rozmiarów odpowiada wzrostowi użytkownika roweru. Teoretycznie można zatem dobrać rozmiar ramy roweru na podstawie tabeli producenta. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest przymierzenie roweru i jazda próbna. Każdy producent wytwarza bowiem ramy o nieco innej geometrii. Wsiadamy zatem na rower, który skradł nasze serce. Gdy pedał roweru umieszczony jest w  najniższym położeniu, noga osoby siedzącej na siodełku i trzymającej stopę na pedale, powinna być nieznacznie ugięta. Zwróćmy także uwagę na długość roweru. Rowery miejskie są skonstruowane tak, aby umożliwić użytkownikowi utrzymanie wyprostowanej pozycji. Jeśli podczas jazdy próbnej siedzisz prosto i wygodnie, to znaczy, że znalazłeś ramę o odpowiednim rozmiarze.

Z czego wykonana jest rama w rowerze miejskim?

Jeśli chcesz wybrać świadomie, twojej uwadze nie może umknąć materiał, z jakiego wykonana jest rama. Obecnie najpopularniejszym materiałem jest aluminium – znacznie lżejsze od stali, ale też mniej wytrzymałe. Jednak producenci wyeliminowali tę wadę, zwiększając przekrój średnicy rur aluminiowych. Nieocenionym plusem ram aluminiowych jest także to, że nie ulegają korozji. Warto również sprawdzić, z jakiego stopu aluminium wykonano ramę w naszym rowerze. Najpopularniejszy stop to Alu 7005 T6 (numer oznacza proporcje zawartości składników). Droższe ramy są zrobione z bardziej wytrzymałego Alu 6061 T6. Znajdziemy go, w zmodyfikowanej formie, w ramach rowerów Specialized oraz Giant. Jeśli szukamy nieco tańszego modelu, sięgnijmy po rowery miejskie marki Cossack, która ma w swojej ofercie jednoślady z tradycyjną, stalową ramą. Ogromną zaletą tego materiału jest dobre tłumienie drgań, co docenimy, jadąc po wybrukowanej ścieżce rowerowej.

Damski rower miejski

Serce to nie wszystko – liczy się także osprzęt w rowerze miejskim dla kobiet

Przyjęło się, że na grupę osprzętu składają się przerzutki (tylna i przednia), piasty (tylna i przednia), mechanizm korbowy (przednie koła zębate), kaseta (tylne koła zębate), manetki do zmiany biegów, łańcuch, hamulce (przedni i tylny) z klamkami oraz wkład suportu (ośka na której są zamocowane przednie koła zębate). Czasami grupa zawiera dodatkowo koła, pedały zatrzaskowe, wspornik siodła i kierownicę. Ta długa lista rowerowej terminologii może się wydać nieco przytłaczająca dla kogoś, kto zaczyna przygodę z rowerem. Jednak nie poddajemy się i nie tracimy z oczu naszego wymarzonego roweru z pięknym koszyczkiem przy kierownicy, ponieważ wszystko to jest tylko pozornie skomplikowane. Osprzęt to wszystkie części przypięte do serca roweru, czyli do ramy, i pozwalające wprawić go w ruch. Największe znaczenie mają tu elementy napędowe: przerzutki, manetki, hamulce, łańcuch, zębatki (kaseta i korba), oraz piasty. Światowymi liderami w produkcji całego osprzętu są trzy firmy Shimano, SRAM oraz Campagnolo, przy czym ta ostatnia jest nieobecna w kategorii rowerów miejskich. Firmy klasyfikują swoje produkty w grupy osprzętu, czyli zbiory części, które mają podobną wytrzymałość, precyzję wykonania i wykończenie. Stosowanie w rowerze osprzętu pochodzącego z tej samej grupy zapewnia – zdaniem producentów – niezawodne współdziałanie wszystkich elementów mechanizmu. Jednak w praktyce można stosować części pochodzące z różnych grup osprzętu, a nawet od różnych producentów – oczywiście wszystko w rozsądnych granicach. Rower miejski nie służy do uprawiania sportów wyczynowych, dlatego stosowane w nim grupy osprzętu nie muszą być tak wyspecjalizowane, jak np. w rowerach górskich czy szosowych. Dzięki temu cena poszczególnych komponentów jest odpowiednio niższa. W rowerach miejskich najczęściej stosuje się osprzęt Shimano – grupy Acera, Altus, Tourney, a także Alivio, Alfine oraz Nexus, wykorzystującą zmianę biegów wewnątrz tylnej piasty – znajdziemy ją chociażby w rowerze Unibike Citizen 3C. Dla odmiany w rowerze Giant Flourish FS3 zastosowano grupę Tourney. Osprzęt tej samej grupy znajdziemy w rowerze Specialized Expedition Sport Low Entry.

Zminimalizuj koszty i wysiłek, wybierając odpowiednie przerzutki w damskim rowerze na miejskie wyprawy

W rowerach, w tym także w rowerach miejskich, występują dwa typy przerzutek – wewnętrzne i zewnętrzne, zróżnicowane pod względem możliwej liczby przełożeń (biegów). Działanie przerzutek zewnętrznych, polega na przerzucaniu łańcucha pomiędzy trybami korby oraz zębami kasety. Głównymi zaletami tego mechanizmu są prosta konstrukcja umożliwiająca łatwą konserwację i naprawę, niewielki ciężar, a także szeroki zakres przełożeń, który można dostosować do różnych warunków jazdy. Jednak umiejscowienie mechanizmu powoduje, że jest on narażony na zabrudzenia i uszkodzenia. Ponadto nieumiejętne korzystanie z takiej przerzutki (zły dobór przełożeń powodujący krzyżowanie się łańcucha) może również wpłynąć na szybsze jej zużycie. W związku z tym wymaga ona częstej konserwacji i wymiany niektórych elementów. Alternatywą jest nieco bardziej kosztowna przerzutka wewnętrzna, która składa się z systemu kół zębatych i zapadek zamkniętych w tylnej piaście koła. Jest prosta w obsłudze, dzięki czemu nawet niedoświadczeni rowerzyści nie uszkodzą jej mechanizmu. Biegi nie muszą być zmieniane podczas jazdy, tak jak w przypadku przerzutki zewnętrznej. Możemy wyregulować bieg, czekając na zmianę świateł. Dzięki temu, że cały system jest szczelnie zamknięty, przerzutka wewnętrzna jest niemal bezawaryjna i nie wymaga częstej konserwacji. Mechanizm ten nie jest pozbawiony wad – ma większą masę, a jego serwis jest bardziej skomplikowany, czasochłonny i kosztowny. Jeśli jednak chcemy zainwestować w przerzutkę wewnętrzną, możemy nieco zaoszczędzić, wybierając model z mniejszą liczbą przełożeń. Do jazdy w warunkach miejskich wystarczający będzie model z zakresem od 3 do 9 przełożeń. Warto zaznaczyć, że zamknięta konstrukcja piasty bardzo rzadko ulega poważniejszym awariom i przez lata może działać wzorowo, bez najmniejszej naprawy. W ostatecznym rozrachunku może okazać się opłacalną inwestycją, dzięki której sporo zaoszczędzimy na serwisie.

Jak utrzymać prędkość i bezpiecznie zahamować rowerem miejskim?

Odpowiednio dobrane elementy napędowe roweru miejskiego w połączeniu z siłą twoich mięśni pozwoliły ci nabrać prędkości i poczuć delikatny wiatr we włosach. Aby czerpać przyjemność z tak dobrze rozpoczętej przejażdżki, należy się zastanowić nad wyborem kół. W rowerach miejskich najczęściej spotykamy koła w dwóch rozmiarach – 26 i 28 cali. Każdy z nich może służyć realizacji różnych potrzeb. Koła 28-calowe powinny wybrać panie, które każdego dnia pokonują dłuższe trasy. Rower na większym kole szybciej się rozpędza, stabilniej prowadzi oraz nie wymaga dużego wysiłku przy utrzymaniu prędkości. Jednak jeśli bardziej niż na prędkości zależy nam na zwrotności, wybierzmy 26-calowe koła z nieco szerszą oponą. Zwykle instaluje się je z oponami o dużej szerokości, wydatnie podnoszącymi komfort jazdy po małych nierównościach, z drugiej strony większe koło łatwiej utrzymuje prędkość jazdy oraz jest mniej podatne na hamowanie na wertepach. Jeśli nie jesteśmy wysokimi osobami, rower na mniejszym kole może okazać się jedynym dla nas rozwiązaniem. Lepiej sprawdzą się także w ciasnych windach. Warto także zwrócić uwagę na to, aby koła były wyposażone w obręcze dwukomorowe lub stożkowe, które są bardziej wytrzymałe i przetrwają niejedno spotkanie z krawężnikiem. Udało nam się bez przeszkód dotrzeć do celu, pora na hamowanie – pewne i bezpieczne. Wśród hamulców rowerowych możemy wyróżnić różne typy, w tym między innymi szczękowe: cantilever, V-brake, U-brake i hydrauliczne, a także torpedo, rolkowe, szosowe Dual Pivot oraz hamulce tarczowe: hydrauliczne i mechaniczne. Na potrzeby pań ceniących miejskie przejażdżki w zupełności wystarczą hamulce najczęściej stosowane w rowerach miejskich, a zatem hamulce rolkowe lub V-brake. Te drugie są niedrogie w zakupie i serwisowaniu oraz stosunkowo lekkie, jednak ich skuteczność spada w deszczu i błocie. Ponadto zużywają obręcz koła. Natomiast hamulce rolkowe, dzięki szczelnie zamkniętej konstrukcji, są w dużym stopniu odporne na brud i wodę. Ich wadą jest wrażliwość na przegrzanie podczas długich zjazdów oraz bardziej skomplikowana konstrukcja wymagająca profesjonalnego serwisu. W ofercie sklepów Immotion nie znajdziemy modelu z hamulcem rolkowym, a zdecydowana większość dwuśladów miejskich będzie miała hamulce V-brake lub kombinację V-brake i torpedo. Taki układ gwarantuje bezproblemową obsługę i działanie w każdych warunkach.

Damski rower miejski Giant Tourer LDS

Co jeszcze jest konieczne, a o czym możesz zapomnieć, wybierając damski rower miejski?

Specyfika jazdy po mieście oraz konstrukcja rowerów miejskich sprawiają, że możemy zapomnieć o amortyzatorach, które w innych typach rowerów mogą być niezbędne. Amortyzator dobrej jakości to dodatkowy ciężar oraz spory wydatek zarówno w zakupie, jak i w serwisowaniu. Alternatywą dla tej części, zwanej w rowerowym świecie „amorem”, jest sztywny widelec, dzięki któremu rower jest lżejszy, zwinniejszy i szybciej się rozpędza. Oczywiście wybór zawsze zależy od naszych preferencji. Być może niektóre z pań przy starciu z wysokim krawężnikiem westchną do „amora” i nie będzie w tym ani krzty zdrady rowerowych zasad. Tym, czego zbagatelizować nie możemy, są akcesoria rowerowe – dzwonek, oświetlenie, błotniki, zabezpieczenie przed kradzieżą i kask. Bez tego zestawu nie powinniśmy wsiadać na rower miejski. Wszystkie te akcesoria zwiększają nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. Standardem w rowerach miejskich są także przypinany do kierownicy kosz oraz bagażnik.

A teraz usiądź wygodnie na swoim wymarzonym rowerze miejskim i w drogę!

Ale zanim usiądziesz i wyruszysz na pierwszą wyprawę rowerem miejskim, wybierz odpowiednie siodełko. Znaczenia tego elementu dla naszego komfortu łatwo się domyślić, można je również boleśnie odczuć po dłuższej przejażdżce na źle dobranym siodełku. Aby uniknąć przykrych eksperymentów empirycznych, sprawdźmy, na co zwrócić uwagę, wybierając siodełko rowerowe. Najważniejsza jest szerokość siodełka – powinna być dostosowana do rozstawu kości kulszowych. Wystarczy usiąść na poduszce żelowej lub tekturze falistej, zmierzyć odciśnięty na niej ślad i wybrać siodełko o odpowiedniej szerokości. Siodełko nie powinno być jednak zbyt szerokie, ponieważ duża powierzchnia styku siodła z ciałem - to większe prawdopodobieństwo powstania otarć. Następny strategiczny punkt to długość – jeśli jeździmy w stałej pozycji, tak jak w przypadku roweru miejskiego, usatysfakcjonuje nas krótsze siodełko. Zwróćmy także uwagę na materiał – mamy wybór pomiędzy pokryciem syntetycznym i naturalnym. Zaletą skórzanych siodełek jest to, że przepuszczają powietrze i pot, a ponadto dopasowują się kształtem do anatomii naszego ciała. Naturalne pokrycia wymagają jednak okresowej konserwacji – woskowania i impregnowania, tak by nie straciły swoich właściwości mechanicznych, jak i estetycznych. Dobre, skórzane siodło potrafi przetrwać nawet dekady! Warto także zainwestować w siodełko z amortyzatorami. Panie poszukujące wygodnego siodełka z pewnością zainteresują się także stworzonym specjalnie dla nich udogodnieniem. Ciężar ciała kobiety siedzącej na rowerze spoczywa bezpośrednio na zewnętrznych narządach płciowych. W związku z tym zaczęto produkować siodełka z podłużnym otworem lub wgłębieniem wyłożonym miękką substancją (np. żelem) w samym środku siodła dla zmniejszenia nacisku na krocze. Czy można pozostać obojętną wobec takich udogodnień? Drogie panie, o damskich rowerach miejskich wiemy już wszystko. Na koniec pozostaje to, co pozornie najprostsze – wybór kolorów i wzorów, ale tu będziemy już w swoim żywiole.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Rower szosowy elektryczny

Rower szosowy elektryczny to nowoczesny typ jednośladu przeznaczonego do jazdy na asfaltowych i utwardzonych drogach. Pojazdy te znacząco różnią się od modeli tradycyjnych, mimo posiadania wielu wspólnych cech. Napędzane są nie tylko siłą mięśni, ale również silnikiem elektrycznym. Taka konstrukcja wiąże się z bardzo wieloma zaletami, dzięki którym elektryczne szosówki coraz częściej wybierane są przez użytkowników. Modele należące do tej kategor

Rowery enduro w sklepie IMMOTION – sprawdź ceny modeli z 2018 roku i dowiedz się, jak wybrać odpowiedni jednoślad!

Rowery enduro, dostępne między innymi w sklepach IMMOTION, to jedna z podkategorii rowerów górskich. O ile tradycyjne „górale” jeszcze niedawno były najpopularniejszym typem jednośladów i chętnie wybierali je zarówno amatorzy, jak i miłośnicy górskiej jazdy, o tyle o enduro słyszało dziś jedynie stosunkowo wąskie grono pasjonatów, którzy z rowerami mają do czynienia na co dzień. Dlaczego tak jest? Czy są to wyjątkowo wyspecjalizowane modele, przy

Nowy sklep immotion

Zapraszamy do naszego nowego sklepu

Konserwacja roweru na zimę – poprawne czyszczenie i smarowanie części ruchomych

Sezon rowerowy już się kończy i należy pomyśleć o odpowiedniej konserwacji swojego sprzętu na zimę. Chociaż pogoda w grudniu, styczniu i lutym z roku na rok jest coraz cieplejsza, na ulicach polskich miast wciąż nie spotkamy zbyt wielu kolarzy w tych miesiącach. Zanim zniesiesz swój pojazd do piwnicy lub garażu, zadbaj o jego stan techniczny. Odpowiednie wyczyszczenie i nasmarowanie ruchomych części pozwoli zaoszczędzić przykrych niespodzianek na

Rower turystyczny w sklepie IMMOTION – zobacz najciekawsze damskie i męskie modele, które sprawdzą się na każdej wycieczce!

Rowery turystyczne w sklepie IMMOTION to jedne z najbardziej uniwersalnych modeli. Sprawdzą się one zarówno w długich, stosunkowo płaskich, lecz nie zawsze utwardzonych trasach, jak również podczas krótszych przejażdżek miejskimi ścieżkami czy podczas podróży po średnio wyboistym terenie. Jak jednak odnaleźć ten właściwy model, który najlepiej sprosta naszym wymaganiom? Który wariant wybrać, trekkingowy, crossowy czy szosowy? Sprawdźmy!

Rowery dla dziewczynek w sklepie IMMOTION – dowiedz się, kiedy wybrać 20, a kiedy 24 cale i jak dopasować model do wieku dziecka!

Rowery dla dziewczynek w sklepie IMMOTION to ponadczasowe modele, z których z powodzeniem korzystać będą mogły kolejne pociechy w naszej rodzinie. Ich wysoka jakość gwarantuje bezpieczeństwo podczas jazdy, a podstawowe i proste w obsłudze funkcje i dodatkowe elementy osprzętu mają na celu ułatwienie jazdy, a nie rozproszenie dziecka nadmiarem możliwości. Aby jednak jednoślad stał się ulubionym pojazdem naszej pociechy musimy zadbać o to, by był d

Specjaliści podpowiadają: jak wybrać opony rowerowe?

Kilkadziesiąt lat temu na pytanie: „Jakie są rodzaje opon rowerowych?” otrzymalibyśmy zapewne odpowiedź, że do górala i szosówki. Teraz specjaliści ze sklepu IMMOTION udzielą zdecydowanie innej odpowiedzi. XXI wiek to czas specjalizacji, która objęła wszystkie obszary naszego życia. Produkty i usługi dopasowywane są maksymalnie do potrzeb klientów. Często nowe produkty są niejako szyte na miarę konkretnej grupy docelowej i projektowane z myślą o

Rowery Cossack, czyli stylowy design w atrakcyjnej cenie. Sklep Im-Motion przedstawia producenta!

Rowery Cossack wypełniły bardzo ważną lukę w ofercie sklepu Im-Motion, w której pomimo bogatego portfolio producentów z całego świata brakowało marki oferującej rowery po prostu ładne, niekoniecznie drogie, za to zaprojektowane z myślą o miejskiej jeździe. Wprawdzie każdy z czołowych producentów obecnych dziś na rynku ma modele rowerów miejskich w ofercie. Niemniej jednak jeżeli poszukujemy najlepszego rozwiązania w nie najwyższej cenie, warto za

Rowery miejskie damskie – 11 wskazówek dla aktywnych kobiet

Rowery miejskie na kobiece wyprawy w zwiewnych sukienkach lub fantazyjnych spódnicach? Dlaczego nie! Czołowi producenci rowerów – zarówno polscy, jak i światowi – nie zapomnieli w swoich ofertach o kobietach, które chciałyby codziennie i bez większego wysiłku dbać o piękną sylwetkę. Nie musisz wyrzekać się finezyjnych, kobiecych strojów, żeby przesiąść się z zatłoczonego autobusu czy tramwaju na wygodny rower miejski. Nie musisz tracić czasu w ul

Rowery młodzieżowe w sklepie IMMOTION – modele dla chłopców i dziewczynek w dobrych cenach!

Rowery młodzieżowe dostępne w sklepie IMMOTION to nowoczesne modele przeznaczone dla chłopców i dziewczynek, spośród których z łatwością wybierzemy idealny pojazd dla każdego młodego adepta jazdy na jednośladzie. Czym ta kategoria produktów różni się od standardowych modeli dla dorosłych, na jakie różnice w osprzęcie powinniśmy zwrócić uwagę i jak dobrać właściwy rozmiar? Czy wybierając jednoślad dla nastolatka powinniśmy kierować się przede wszy

Rower crossowy – jaki model wybrać, czym różnią się damskie i męskie rowery crossowe?

Rowery crossowe to jedne z typów rowerów sportowych szeroko rozpowszechnionych jako rowery rekreacyjne. Ze względu na ich dostosowanie do jazdy po utwardzonych drogach doskonale wypełniają rolę pojazdu codziennego zastosowania, stanowiąc realną alternatywę dla cięższych rowerów trekkingowych i miejskich. Ich uniwersalność sprawia, że każdy rowerzysta z łatwością opanuje jazdę crossem, a pewne cechy sportowe pozwolą na okazjonalne starty w lokalny

Jak przygotować rower do sezonu?

Jak przygotować rower do sezonu? Wraz z nadejściem wiosny takie pytanie zadaje sobie niemal każdy właściciel jednośladu. Zimą pojazdy zwykle kurzą się w garażu, piwnicy, korytarzu czy na balkonie. Przed wyruszeniem na pierwszą wiosenna przejażdżkę warto przywrócić rower do odpowiedniego stanu. W tym celu należy przeprowadzić odpowiednie zabiegi serwisowe. Zdradzamy skuteczne metody konserwacji jednośladów.