HomePowrót

Jaki rower kupić: miejski, górski, crossowy, trekkingowy czy szosowy? 5 typów rowerów o najszerszym zastosowaniu

Jaki rower kupić: miejski, górski, crossowy, trekkingowy czy szosowy? 5 typów rowerów o najszerszym zastosowaniu

07/10/2018 11:16:07

Jaki rower kupić, aby miał jak najszersze zastosowanie i sprawdzał się na co dzień? Rowery miejskie, górskie, crossowe, trekkingowe, szosowe... Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystkie wymienione typy rowerów mają określone zastosowanie. Jednak nie oznacza to, że nie możemy ich wykorzystywać również w innych warunkach. W zależności od naszych upodobań i potrzeb, może się okazać, że rower górski będzie dla nas doskonały do jazdy po mieście, a rower miejski zabierzemy ze sobą na wycieczkę za miasto. A może jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie dla nas rower trekkingowy, crossowy lub szosowy? I czym różnią się oba wspomniane typy? Aby wybrać dobry rower o szerokich zastosowaniach, warto najpierw poznać różnice między najbardziej powszechnymi typami rowerów. Dzięki temu odpowiedź na pytanie – jaki rower kupić – będzie znacznie łatwiejsza. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Spis treści:
Unibike, Cossack czy Giant?
Jaki rower górski kupić?
Czym jest rower turystyczny?
Czym się różni rower crossowy od trekkingowego?
Jaki rower szosowy wybrać?
Na który rower się zdecydować?
Jak dobrać rozmiar ramy?

Jaki rower miejski kupić: Unibike, Cossack, a może Giant?

Zastanawiając się nad tym jaki rower miejski kupić, z pewnością zwrócimy uwagę na to, że wyróżnia się on przede wszystkim dużymi kołami w rozmiarze 28 cali, które zapewniają możliwość szybkiego poruszania się po miejskich trasach rowerowych, oraz ramą, która umożliwia utrzymanie wyprostowanej sylwetki. Te dwie cechy roweru miejskiego zapewniają nie tylko komfort jazdy, lecz także bezpieczeństwo. Dzięki wyprostowanej sylwetce przez cały czas zachowujemy szerokie pole widzenia, co jest niezwykle istotne w ruchu ulicznym. Kiedy znajdujemy się między samochodami, zwykle znacznie szybciej jeżdżącymi, niż rowerzyści, łatwo o kolizję, dlatego dobrze jest mieć oko na wszystko, co dzieje się wokół. Wracając do kół w rowerach miejskich, poza kołami 28 cali występują również mniejsze, 26 cali, a wybór jednego z nich w dużej mierze zależy od naszych potrzeb i upodobań. Mniejsze koła wybiorą głównie osoby niższe, o wzroście z reguły nieprzekraczającym 165 cm, dla których rower na kole 26 cali będzie bardziej zwarty, łatwiejszy do opanowania i zwrotniejszy. Niżej położony środek ciężkości i niższa całkowita wysokość koła pozwala na stworzenie roweru miejskiego z ramą o bardzo niskim przekroku i z nisko położonym siodełkiem. Niezaprzeczalnym plusem kół 28-calowych będzie natomiast to, że pozwalają na szybszą jazdę, co z pewnością docenią osoby, które na co dzień pokonują dłuższe dystanse. Większe koło jest również mniej podatne na wpadanie w dziury, a klienci doceniają większy komfort jazdy po nierównościach. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w rowerze miejskim? Do ich standardowego wyposażenia należą zazwyczaj pełne błotniki montowane na stałe, osłona łańcucha chroniąca nie tylko sam łańcuch, lecz także odzież rowerzysty, oświetlenie na dynamo, nóżka, dzwonek oraz koszyk montowany do szerokiej kierownicy. Aby obniżyć cenę roweru miejskiego, jego ramę często wykonuje się ze stali. Jeśli jednak zależy nam na wyższej jakości, bez problemu znajdziemy taki jednoślad z ramą aluminiową i wysokiej klasy osprzętem. Doskonałe rowery miejskie proponują zarówno polskie, jak i zagraniczne marki, w tym między innymi Unibike z serią City, Cossack (np. rowery miejskie Cossack Elegance, Cossack Carmen, Cossack Avantgarde) czy Giant z modelem Flourish.Rower miejski Cossack Rounder Damski

Jaki rower górski kupić? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Jeśli zastanawiamy się, jaki rower górski kupić, powinniśmy znać jego pierwotne przeznaczenie. Rower górski – jak sama nazwa wskazuje – służy do jazdy po górskich i leśnych ścieżkach, które są uznawane za trudne terenowo ze względu na nierówności, strome zjazdy i trudne podjazdy. Na takie trasy potrzebny jest zatem solidy sprzęt, który nie ulegnie awarii przy pierwszym trudniejszym podjeździe. Lata ewolucji utrwaliły klasyczny wygląd „górala”, zbudowanego na klasycznej w wyglądzie aluminiowej ramie, wyposażonego w szeroki zakres przełożeń, hydrauliczne hamulce tarczowe, widelec amortyzowany o skoku przynajmniej 90 mm i mocne koła w rozmiarze 27,5 lub 29 cali, z szerokimi obręczami i grubymi oponami z wyraźnym bieżnikiem. Dodatkowo możemy spodziewać się szerokiej kierownicy, sportowego siodełka i kół w rozmiarze 26 cali. I ten, wydawałoby się wieczny bastion, padł pod wpływem ewolucji i dziś wybór ogranicza się do dwóch wcześniej wymienionych rozmiarów, gdzie każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Podobnie jak w przypadku roweru miejskiego, również tutaj na korzyść 29 cali przemawia łatwość rozpędzania roweru, a także stabilność i możliwość utrzymania komfortowej pozycji na dłuższych, ale mniej stromych zjazdach. Koła 27,5-calowe sprawdzą się za to lepiej na bardziej krętych trasach, charakteryzujących się ciasnymi zakrętami, tzw. agrafkami. Większa sztywność i zwrotność takiego roweru oraz lepsza przyczepność do podłoża pozwala na bardziej dynamiczne reakcje. Mniejsze koła pozwalają także zauważyć różnicę w wadze i zapewniają łatwość przenoszenia roweru. Ważnym elementem roweru górskiego są także amortyzatory, których wybór również powinniśmy dostosować do swoich potrzeb. Najbardziej wyspecjalizowane, a zarazem najdroższe rowery górskie będą w pełni amortyzowane (full suspension). Wybór takiego sprzętu będzie uzasadniony, jeśli chcemy często, szybko i bezpiecznie pokonywać górskie szlaki obfitujące w strome i krótkie podjazdy i zjazdy, usiane kamieniami i korzeniami drzew. Na łagodniejszych terenach dobrze sprawdzi się rower z amortyzatorem przednim i wygodnym siodełkiem, które również może nas zabezpieczyć przed wypukłościami terenu. Rower górski ze względu na specyfikę jazdy jest zazwyczaj pozbawiony błotników, bagażników i oświetlenia. Nie powinniśmy jednak traktować tego braku jako czynnika decydującego o zakupie, ponieważ tego typu elementy zawsze można zamontować we własnym zakresie.

Rower trekkingowy, czyli jaki rower turystyczny kupić?

Rower trekkingowy, zwany także rowerem turystycznym, to świetny wybór dla osób, które zastanawiając się nad tym, jaki rower kupić, biorą pod uwagę dłuższe wycieczki po stonowanych, nizinnych terenach. Rowery trekkingowe mają zazwyczaj 28-calowe koła, choć można także znaleźć trekkingi z kołami 26 cali. Te pierwsze koła w połączeniu z węższymi oponami pozwalają na komfortową i szybką jazdę po asfalcie. Można je oczywiście wymienić na szersze i wyższe, co ułatwi jazdę po nieco trudniejszym terenie, należy jednak pamiętać przy tym o ograniczeniach konstrukcyjnych całego roweru, zwłaszcza jego ramy. Ta zaś ma nieco mniej wytrzymałą konstrukcję w stosunku do rowerów górskich, ale nie należy tego traktować jako wady, ponieważ rowery trekkingowe są po prostu mniej narażone na uszkodzenia. Ponadto ich geometria pozwala na utrzymanie bardziej wyprostowanej, a co za tym idzie wygodniejszej pozycji. Za amortyzację zwykle odpowiada prosty widelec o skoku do 60 mm, zapewniający nie tylko komfort jazdy na wybojach, ale i prawidłową przyczepność w czasie pokonywania bezdroży. Blokadę skoku znajdziemy w droższych modelach, jednak nie jest ona niezbędna. Poza szczególnymi przypadkami w rowerach trekkingowych nie stosuje się aktywnej amortyzacji tylnego koła, jak w rowerach górskich, przez co te zadanie musi spełnić szerokie siodełko, najlepiej z żelowym wypełnieniem, oraz ewentualnie amortyzowana sztyca, której działanie powinniśmy odczuć dopiero po najechaniu na większą przeszkodę. Bardzo ważnym elementem roweru trekkingowego jest dodatkowe wyposażenie, czyli akcesoria niezbędne podczas dłuższych wycieczek. Wśród nich znajdziemy oświetlenie, pełne błotniki montowane na stałe, bagażniki, nóżkę, lusterko wsteczne oraz wysoką kierownicę wielopozycyjną, która może znacznie podnieść komfort jazdy. Najbardziej wyspecjalizowana wersja roweru trekkingowego będzie wyposażona w najnowszy i najbardziej wytrzymały osprzęt dostępny na rynku. Będzie się on także wyróżniał bagażnikiem montowanym na widelcu przedniego koła. Ten nisko przymocowany bagażnik, zwany low-rider, służy do przewożenia niewielkich sakw przednich, bardzo przydatnych podczas dłuższych wypraw rowerowych. Mając dobry rower trekkingowy, możemy zwiedzić naprawdę spory kawałek świata!

Jaki rower kupić: crossowy czy trekingowy? Sprawdź, czym się różnią!

Jeśli nasze wątpliwości związane z pytaniem „Jaki rower kupić?” ograniczają się do wyboru między rowerem trekkingowym a crossowym, powinniśmy poznać różnicę między tymi dwoma typami. Konstrukcja roweru crossowego jednym przypomina rower trekkingowy pozbawiony akcesoriów, inni zaś widzą w nim odchudzoną wersję roweru górskiego. Z czego to wynika? W zależności od producenta rower crossowy może mieć bardziej agresywną, aluminiową lub karbonową ramę, która jest bardzo podobna do tej znanej w rowerach górskich, jednak do rowerów trekkingowych zbliża ją nieco mniejszy przekrój rur. Podobieństwo do tych drugich uwidacznia się także w rodzaju kół – najczęściej spotykane w rowerach crossowych są bowiem 28-calowe koła o szerokości od 38 do 44 mm, pozwalające na łatwiejsze utrzymanie stałej prędkości. Koła mają najczęściej felgi o wysokim profilu i opony typu semi-slick, czyli gładkie na górze i terenowe po bokach. Dzięki takiemu połączeniu rowery crossowe mają dość uniwersalne zastosowanie – dobrze sprawdzą się zarówno w szybkiej jeździe po szosie, jak i po drogach leśnych czy szutrowych. Nie należy jednak uważać, że równie dobrze sprawdzą się we wszystkich warunkach. Nie dorównają bowiem rowerom górskim na stromych, kamienistych podjazdach czy rowerom szosowym w profesjonalnym kolarstwie szosowym. Ponadto crossówki są zazwyczaj wyposażone w przedni amortyzator o nieco mniejszym skoku niż w rowerze górskim. Ich cechą charakterystyczną jest również to, że ze względu na sportowy charakter zostały pozbawione dodatkowego wyposażenia, typowego dla rowerów trekkingowych, czyli błotników, bagażnika czy oświetlenia.

Wybór odpowiedniego roweru to gwarancja udanych wycieczek

Jaki rower szosowy warto kupić do codziennej jazdy?

Rower szosowy to idealne rozwiązanie dla osób lubiących kolarstwo szosowe, czyli nieco bardziej ekstremalne, sportowe wyzwania. Jest to bowiem jednoślad przeznaczony do bardzo szybkiej jazdy po utwardzonych drogach. Wyróżnia się 28-calowymi kołami i niezwykle lekką konstrukcją, która wymusza na rowerzyście mocno pochyloną pozycję. Stosuje się w nim cienkie opony, występujące w szerokości od 23 do 28 mm, chociaż ostatnie procesy ewolucji rowerów szosowych sprawiają, że można spotkać zarówno węższe, jak i szersze opony. Do tego występują również tzw. szytki, czyli oponodętki, które ulubili sobie profesjonaliści, doceniając ich trwałość, lekkość i dodatkowy komfort jazdy. Rower szosowy wyróżnia się także wygięta kierownicą, tzw. barankiem, dzięki któremu kolarz może przyjąć bardziej pochyloną, aerodynamiczną sylwetkę. Aerodynamika w ogóle jest jednym z kluczowych aspektów uprawiania kolarstwa szosowego, sprzyja pokonywaniu długich dystansów w bardzo krótkim czasie – stąd też mocno pochylona pozycja przyjmowana przez rowerzystę podczas jazdy. Im mniejszy opór powietrza, tym lepiej. Z uwagi na to rower szosowy jest także pozbawiony amortyzatorów i wyposażony w wąskie siodełko. Tutaj znaczenie ma każdy gram. Tak specyficzna konstrukcja sprawia, że rowery szosowe nie są wykorzystywane do jazdy turystycznej. Istnieje jednak specjalna odmiana takich jednośladów przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej, znana głównie w krajach o drogach z dobrymi nawierzchniami i rozbudowanymi ścieżkami rowerami, w tym między innymi w Holandii, Niemczech czy Francji. Ten rodzaj rowerów szosowych ma dość wysoko umieszczoną kierownicę oraz dodatkowe akcesoria, w tym pełne błotniki, bagażnik, nóżkę i oświetlenie. Są one często utrzymane w stylu retro, a jednocześnie wykonane z najwyższej jakości materiałów stosowanych w klasycznych szosówkach. Nowoczesne rowery szosowe mają dziś jeden wspólny mianownik – charakterystyczną giętą kierownicę i brak amortyzacji. Specjalizacja lub wręcz przeciwnie – rozszerzenie uniwersalności, jak ma to miejsce w rowerach gravelowych lub przełajowych – sprawia, że co raz częściej różnią się one od siebie, jak jeszcze nigdy przedtem, a duże zróżnicowanie i atrakcyjność nowych konstrukcji sprzyja wejściu w świat szosy nawet jej niegdysiejszym zdeklarowanym przeciwnikom.

A zatem, jaki rower kupić?

Jeśli znamy podstawowe typy rowerów, znalezienie odpowiedzi na pytanie – jaki rower kupić, będzie znacznie prostsze. Tak jak przy wyborze każdego produktu należy zacząć od kwestii, która wydaje się najbardziej banalna, a zatem od rozpoznania własnych potrzeb. Wielu zapalonych, profesjonalnych kolarzy stwierdzi, że nie ma roweru uniwersalnego i najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dwa, a może nawet trzy różne jednoślady. Trudno się z nimi nie zgodzić. Jednak jeśli nasze możliwości finansowe są ograniczone lub dopiero zaczynamy swoją przygodę z rowerem i chcemy poznawać kolarski świat powoli, bez zbędnego ryzyka, warto dokonać przemyślanego wyboru, kupując rower wszechstronny oraz dostosowany do naszych potrzeb. Nie ma wątpliwości co do tego, że do typowej jazdy górskiej nieodzowny jest rower górski, a kolarstwo szosowe nie obędzie się bez profesjonalnej szosówki. Jeśli jednak potrzebujemy roweru, który sprawdzi się w mieście oraz podczas dłuższych, ale niezbyt ekstremalnych wyprawach rowerowych, warto przyjrzeć się bliżej przede wszystkim rowerom trekingowym, crossowym, miejskim, a także górskim. Te ostatnie, co być może dla niektórych będzie zaskakujące – doskonale sprawdzają się nie tylko na trudnych terenach górzystych, lecz także w miejskiej dżungli. Nie każdy rower górski wymusza na rowerzyście mocno pochyloną pozycję. Odpowiednio wyprofilowana rama pozwoli wyprostować plecy, zapewniając dobry widok na wszystko, co dzieje się wokół. Szerokie opony dobrze zamortyzują wstrząsy odczuwane podczas pokonywania miejskich krawężników, a wybierając największe, 29-calowe koła możemy także szybko nabierać prędkości i bez dużego wysiłku pokonywać nawet duże dystanse. Równie wygodny i wszechstronny dla wielu osób okaże się rower trekingowy (turystyczny). Wielopozycyjna kierownica, 28-calowe koła, odpowiednia amortyzacja oraz pełen zestaw akcesoriów rowerowych to naprawdę niezawodne połączenie nie tylko na dłuższe wycieczki, lecz także na codzienne dojazdy do pracy czy po zakupy. Zastanów się zatem, do czego chcesz wykorzystywać swój rower i wybierz najbardziej optymalny typ!

Rower szosowy Specialized Tarmac Sport

Wiesz już, jaki rower kupić? Zobacz, jak dobrać rozmiar ramy!

Jeśli wiesz już, jaki rower kupić, pora zastanowić się nad wyborem odpowiedniego rozmiaru ramy. Rozmiar ramy rowerowej jest jedną z kluczowych kwestii podczas zakupu dowolnego roweru. Nie bez powodu jest ona nazywana sercem roweru. To właśnie od niej w dużym stopniu zależy komforty jazdy. Sprawdźmy, jak dokonać właściwego wyboru. Nie wierzmy w to, że ewentualne niedopasowania można skorygować, regulując wysokość siodełka. Producenci nie bez powodu wprowadzają zróżnicowane rozmiary! Zarówno zbyt duża, jak i zbyt mała rama może nam skutecznie odebrać przyjemność z jazdy. Nie ma nic przyjemnego w uderzaniu kolanami o kierownicę, ani też w nadmiernym wyciąganiu tułowia, aby dosięgnąć kierownicy. Aby tego uniknąć, przyjrzyjmy się liczbom i konkretnym parametrom. Nie zawsze jedynym wyznacznikiem będzie nasz wzrost, może on być punktem wyjścia, jednak warto zwrócić uwagę na pewne szczególne cechy naszego ciała. I tak na przykład kobiety statystycznie mają dłuższe nogi w stosunku do reszty tułowia. I właśnie tym tropem powinniśmy podążać. Wybierając ramę należy przede wszystkim zwrócić uwagę na długość nogi mierzonej po wewnętrznej stronie, od krocza do podłoża. Otrzymany wynik mnożymy przez odpowiedni współczynnik, zależny od typu roweru, jakiego szukamy:

  • dla rowerów górskich z kołami 26 lub 27.5 cali długość nogi mnożymy przez 0.226 – wówczas otrzymujemy wynik w calach, lub przez 0.57, aby otrzymać wynik w centymetrach;
  • dla rowerów górskich z kołami 29-calowymi długość nogi mnożymy przez 0.238, aby otrzymać wynik w calach, lub przez 0.6, aby otrzymać wynik w centymetrach;
  • dla rowerów trekkingowych, crossowych, fitness lub miejskich długość nogi mnożymy przez 0.25 – wówczas otrzymamy wynik w calach, lub przez 0.63, aby otrzymać wynik w centymetrach;
  • dla rowerów szosowych długość nogi mnożymy 0.26 – tak otrzymamy wynik w calach, lub przez 0.66, aby otrzymać wynik w centymetrach.

Wynik, który otrzymujemy z takich obliczeń to teoretycznie wyliczona długość pionowej rury ramy, mierzona od środka suportu do samego jej końca. Większość producentów podaje ten właśnie ten wymiar jako rozmiar ramy. Nawet jeśli pozornie wyda się to komuś skomplikowane, w rzeczywistości jest bardzo proste i przydatne. Warto jednak pamiętać, że jest to teoretyczne wyliczenie i być może niektórzy z nas będą się lepiej czuli na rowerze z ramą, której rozmiar nieco odbiega od tego, co wskazują liczby. Najważniejsze, o czym powinniśmy pamiętać, kupując rower, to nasza wygoda. Dlatego udajmy się do dobrego salonu rowerowego i dokładanie przetestujemy wybrany rower, aby móc się codziennie cieszyć przyjemnością z jady!

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Henrykowski Maraton Rowerowy

Henrykowski Maraton Rowerowy to rajd bezdrożami gminy Ziębice, organizowany w randzie Mistrzostw Polski Księży i Kleryków. Coroczna impreza sportowo-rekreacyjna ma amatorski charakter, jednak stanowi pole do popisu dla każdego kolarza. Maraton odbywa się po Wzgórzach Strzelińskich i należy do najciekawszych tego typu przedsięwzięć w regionie. Udział w wydarzeniu weźmie również nasza drużyna rowerowa Immotion Team.

Giant Reign. Czym się wyróżnia?

Giant Reign to seria rowerów górskich renomowanej tajwańskiej marki, które idealnie sprawdzają się na szczególnie trudnych trasach. Pojazdy te doskonale radzą sobie zarówno podczas jazdy w bike parku, jak i w trakcie wyścigów enduro. Jednoślady Reign wyróżniają się zmodernizowaną geometrią, wysokiej klasy aluminiową ramą oraz wydajnym zawieszeniem, zapewniając komfortową kontrolę nawet w wyjątkowo agresywnym terenie. Rowery marki Giant znaleźć mo

Rower na raty w sklepach internetowym i stacjonarnym IMMOTION. Leasing czy kredyt?

Rower na raty to nie jest taki straszny diabeł, jak niektórzy uważają! Każdy, kto kocha jeździć na rowerze, miał taki moment, gdy się zastanawiał, czy brać rower na raty. Dlaczego? Bo niestety, jak stare przysłowie mówi: Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego też gdy pojawia się myśl o nowszym lub lepszym modelu, stajemy przed dylematem, ile na to wydać pieniędzy. Wybór rowerów jest ogromny. A podobnie jak w przypadku innych produktów znajdzie

Unibike Globetrotter

Unibike Globetrotter to topowy rower trekkingowy cenionej, polskiej marki Unibike. Pojazd ten uznawany jest obecnie za jeden z najlepiej wyposażonych jednośladów na rynku, który z powodzeniem spełnia wymagania kolarzy preferujących jazdę turystyczną. Globetrotter doskonale jednak sprawdza się nie tylko w segmencie trekkingowym, ale i zastosowaniach typowo miejskich. Rowery z tej serii w najnowszej kolekcji znaleźć można w ofercie Immotion.

Specialized MTB. Czym się wyróżniają?

Specialized MTB to nowoczesne rowery górskie, które zwracają uwagę dobrymi parametrami technicznymi i starannie opracowanym designem. Jednoślady te powstają z wysokiej klasy materiałów, a wykorzystane w nich rozwiązania technologiczne znacząco wykraczają poza standardowe funkcjonalności. Szeroką ofertę rowerów MTB marki Specialized posiada firma Immotion.

Specialized Tarmac

Specialized Tarmac to wyjątkowo lekki, a przy tym bardzo szybki rower szosowy cenionego amerykańskiego producenta. Modele z tej serii dostępne są w sprzedaży od wielu lat, a obecna generacja stanowi bezpośrednią ewolucję pierwotnych założeń projektantów. Tarmac jest jednośladem opracowanym specjalnie z myślą o osobach poszukujących uniwersalnego roweru szosowego, znajdującego zastosowanie w różnych warunkach terenowych - zarówno na wzniesieniach,

Fat bike – jak wybrać rower tego typu i czym charakteryzują się rowery fat bike?

Fat bike to typ roweru skierowany przede wszystkim do użytkowników, którzy chcą korzystać ze swojego jednośladu w warunkach jeszcze bardziej wymagających niż te, do jakich przystosowany jest rower górski. Ten bowiem jest zasadniczo wszechstronnym pojazdem – i po szosie pojedzie, i w lekkim terenie, po drogach gruntowych, po szlakach w górach i lasach, a przy dobrych umiejętnościach kolarza, przetoczy się nawet tam, gdzie ciężko przejść na nogach.

Konserwacja roweru na zimę – poprawne czyszczenie i smarowanie części ruchomych

Sezon rowerowy już się kończy i należy pomyśleć o odpowiedniej konserwacji swojego sprzętu na zimę. Chociaż pogoda w grudniu, styczniu i lutym z roku na rok jest coraz cieplejsza, na ulicach polskich miast wciąż nie spotkamy zbyt wielu kolarzy w tych miesiącach. Zanim zniesiesz swój pojazd do piwnicy lub garażu, zadbaj o jego stan techniczny. Odpowiednie wyczyszczenie i nasmarowanie ruchomych części pozwoli zaoszczędzić przykrych niespodzianek na

Przechowywanie roweru. Zrób to z głową!

Przechowywanie roweru to kwestia, z którą musi zmierzyć się każdy miłośnik jednośladów. Pozostawiony w domu pojazd nie powinien przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności, a także zajmować zbyt dużo miejsca. Alternatywą może się okazać trzymanie go w garażu, na balkonie lub też po prostu na dworze. Sposób przechowywania jednośladu znacząco wpływa na jego stan techniczny. Fachową pomoc w doborze wyposażenia może zaoferować Immotion.

Pierwszy rower elektryczny – co warto wiedzieć przed zakupem? Znajdź idealny model we wrocławskim sklepie IM Motion!

Pierwszy rower elektryczny to zakup, który z pewnością będziemy chcieli dobrze przemyśleć i zaplanować. Kupno nowego roweru elektrycznego wiąże się zwykle z wydatkiem przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych, choć na rynku dostępne są również modele, których cena nie przekracza górnej granicy dziesięciu tysięcy. Dlatego też warto najpierw dowiedzieć się, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, zanim podejmiemy decyzję o kupnie określonego modelu. P

Jakie akcesoria warto kupić w internetowym sklepie rowerowym na wiosnę?

Większość właścicieli jednośladów z niecierpliwością czeka na okres wiosenny i już teraz przegląda internetowe sklepy rowerowe w poszukiwaniu akcesoriów niezbędnych do rozpoczęcia nowego sezonu. Jazda rowerem staje się wówczas bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, a tym samym - przyjemniejsza. Warto zatem jak najwcześniej przygotować pojazd do intensywnej eksploatacji. Jakie produktu warto zamówić już teraz?

Rowery męskie Giant

Rowery męskie Giant stanowią znaczną część oferty tej znanej firmy. Na asortyment marki składają się zarówno uniwersalne jednoślady, jak i te projektowane specjalnie dla mężczyzn. Niektóre modele przystosowane są rekreacyjnej jazdy codziennej, podczas gdy inne sprawdzają się doskonale podczas wyczynowych aktywności. Giant oferuje rowerzystom jednoślady praktycznie każdego typu, a wiele z nich znaleźć można w Immotion.