HomePowrót

Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Dolnośląski Festiwal Rowerowy

01/30/2020 12:00:00

Dolnośląski Festiwal Rowerowy jest coroczną inicjatywną skierowaną do największych miłośników aktywnego stylu życia. Impreza przeznaczona dla pasjonatów jednośladów odbywa się w regionie Dolnego Śląska, od lat uznawanego za rowerową stolicę Polski. To doskonała okazja to spędzenia wolnego czasu w interesujący sposób, a zarazem szansa na sprawdzenie swoich kolarskich umiejętności. Udział w festiwalu bierze również drużyna sportowa Immotion Team.

Spis treści
Formuła festiwalu
Atrakcje festiwalu
Program imprezy
Immotion Team

Poznaj Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Dolnośląski Festiwal Rowerowy po raz pierwszy zorganizowany został w maju 2017 roku w Hali Stulecia. Impreza przyciągnęła nie tylko profesjonalnych i amatorskich kolarzy, ale też najróżniejsze firmy branżowe i samorządy z całej Polski. Inicjatywa ta kierowana jest do wszystkich, którzy lubią i cenią jednoślady. Dotyczy to zarówno zawodowców, jak i osób traktujących jazdę na rowerze jako metodę transportu, formę wypoczynku czy okazję do odkrywania zakątków okolicy. Każdego roku organizatorzy zapraszają cyklistów do aktywnego spędzania czasu we wspólnym gronie. Impreza ma formę kongresu rowerowego połączonego z imprezą wystawienniczą oraz różnymi atrakcjami o charakterze sportowym.

Formuła festiwalu

Dotychczasowa formuła imprezy doskonale się sprawdza, dlatego organizatorzy zamierzają ją kontynuować. W rezultacie DFR nie ogranicza się jedynie do targów branżowych. To unikalne miejsce spotkań, dobrej zabawy i rozmów wszystkich miłośników kolarstwa. Na Dolnym Śląsku przyjemnie spędzają czas całe rodziny. Lista wystawców kolejnej edycji jest na bieżąco kompletowana. Najważniejsze informacje na temat imprezy oraz szczegóły dotyczące festiwalu znaleźć można na stronie internetowej organizatorów, a także profilu facebookowym.

Kierownica rowerowa

Atrakcje Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego

Dolnośląski Festiwal Rowerowy ma miejsce we Wrocławiu. W mieście znajduje się obecnie ponad 300 km tras rowerowych i liczba ta stale wzrasta. Z roku na rok zwiększa się ilość wrocławian poruszających się po mieście właśnie rowerem, który traktowany jest jako praktyczny środek rekreacji. Festiwal staje się coraz większą i głośniejszą imprezą regionalną, która skutecznie zachęca kolejne osoby do stałej przesiadki na jednoślady. Do atrakcji imprezy należy darmowy serwis, w którym wrocławianie mogą sprawdzić stan swoich rowerów oraz przeprowadzić niezbędne naprawy. Serwisanci przez określony czas przygotowują pojazdu do nadchodzącego sezonu wiosenno-letniego.

Rowerowe święto

Na uczestników rowerowego święta czekają także inne atrakcje. Jedną z nich jest specjalny tor, pozwalający na przetestowanie różnych jednośladów - włącznie z nowoczesnymi modelami elektrycznymi. Podczas festiwalu odbywa się konferencja branżowa, w której udział biorą eksperci z różnych europejskich krajów. Dodatkową atrakcję stanowią prezentacje rowerowych podróżników, którzy zwiedzają na rowerach najdalsze zakątki całego globu. Targi branży rowerowej, zawody sportowe, spotkania z mistrzami kolarstwa czy kongres aktywnych samorządów cieszą się szczególną popularnością wśród odwiedzających.

Zawody, konferencje i profesjonalny serwis

Na imprezie nie zabraknie prezentacji najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc czy rozmów o dobrych rowerowych praktykach w różnych częściach Polski. Na szczególną uwagę zasługują zawody wokół Hali Stulecia. Najmłodsi uczestnicy festiwalu mają okazję wzięcia udziału w wyścigach na rowerkach biegowych. Podczas festiwalu goście mogą zapoznać się z profesjonalnym sprzętem oraz akcesoriami rowerowymi zaproszonych wystawców. Na chętnych czekają branżowi eksperci, którzy obsługują Rowerową Strefę Serwisową.

Testy rowerów

Na miłośników technologicznych nowinek czekają testy nowoczesnych jednośladów. Wśród wystawiających się producentów wyróżnić można wiele znanych marek, które udostępniają do testowania swoje rowery. Pojazdami poruszać można się w hali, bezpośrednio wśród odpowiednio urządzonej pętli. Do największych atrakcji należą rowery elektryczne. Goście festiwalu mogą wypróbować m.in. trekkingowe i górskie e-bike'i, które zwracają uwagę zastosowaniem nowoczesnych systemów. Pozwalają one na przejechanie nawet 100 km bez ładowania baterii. Na odwiedzających czekają także modele bardziej tradycyjne. Dodatkową atrakcją są kupony rabatowe rozdawane na stoiskach, które wykorzystać można na zakup roweru.

Program Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego

Dolnośląski Festiwal Rowerowy to impreza trwająca kilka dni. Wokół Hali Stulecia rozgrywane są wyścigi, w których udział bierze nawet 200 zawodników. Powierzchnia wystawiennicza zajmuje blisko 4 000 metrów kwadratowych. W festiwalu bierze udział około 100 wystawców oraz niemal 5 000 odwiedzających. Majowe święto rowerowe spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem. Hala Stulecia we współpracy z Dolnośląskim Związkiem Kolarskim chętnie zaprasza do udziału nie tylko Dolnoślązaków, ale także mieszkańców pozostałych polskich województw. Na wyjątkowo sprawnie zorganizowanym festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie.

Poprzednie edycje

W jednej z poprzednich edycji impreza rozpoczęła się od uruchomienia Rowerowego Forum Metropolitalnego. Była to okazja do rozmów między przedstawicielami środowisk kolarskich oraz samorządowcami o rozwoju rowerowego oblicza Dolnego Śląska. Jedną z konsekwencji tego spotkania stało się podpisanie listu intencyjnego dotyczącego budowy Odrzańskiej Tras Rowerowej - Blue Velo. Do głównych atrakcji minionych festiwali należały także wyścigi na cargo bike'ach, zawody w hamowaniu na ostrym kole czy mecz w bike polo. We współpracy z Uniwersytetem SWPS odbył się natomiast kongres branżowy, podczas którego były kolaż szosowy Bartosz Huzarski podzielił się swoimi doświadczeniami komentatora telewizyjnego. Utytułowany gość opowiedział m.in. o relacjach między redaktorami sportowymi oraz kolarzami. Do atrakcji minionych odsłon festiwalu należał także pokaz filmów o tematyce rowerowej pod szyldem Bike Days. Najciekawsze relacje z podróży na jednośladzie nagrodzone zostały w konkursie w Strefie Podróży. Pod Halą Stulecia zorganizowano natomiast wyjątkowo ambitny, samodzielny wyścig jednoetapowy Race Through Poland. Zadaniem zawodników było przejechanie bez żadnego wsparcia 1200 km przez cały kraj, a następnie powrót na miejsce startu. Podczas rowerowego święta wokół Hali Stulecia nie zabrakło ponadto Strefy Foodtrucków.

Immotion Team na Dolnośląskim Festiwalu Rowerowym

Dolnośląskim Festiwal Rowerowy nie mógłby się odbyć bez udziału Immotion Team. Nasza drużyna wspiera liczne przedsięwzięcia związane z kolarstwem w całym regionie, takie jak chociażby Henrykowski Maraton Rowerowy. Immotion Team składa się z prawdziwych pasjonatów, dla których jazda na rowerze to czysta przyjemność. Nie utrzymujemy się z udziału w wyścigach, a jedynie czerpiemy radość ze wspólnego osiągania wyznaczonych celów. Uczestnictwo w DFR to dla nas doskonała okazja do zdobycia kolejnych doświadczeń oraz ustanowienia następnych ambitnych planów. Zapraszamy do wspólnego udziału w imprezie oraz skorzystania z oferty sklepu i wypożyczalni Immotion.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Rower na zimę. Wybierz ze specjalistami z IMMOTON

Rower na zimę powinien posiadać konstrukcję, która umożliwi bezpieczne i sprawne poruszanie się w dość trudnych warunkach. Oblodzone i ośnieżone powierzchnie, minusowe temperatury, silny wiatr i częste opady atmosferyczne mogą znacząco uprzykrzyć życie kolarzom. Umiejętny wybór jednośladu może jednak sprawić, że nawet w najmroźniejsze dni jazda pozostanie komfortowa i bezpieczna. Bogatą ofertę rowerów spełniających takie warunki posiada firma Imm

Rowery dla chłopców – sprawdź ofertę tanich modeli górskich i nie tylko!

Rowery dla chłopców to kategoria jednośladów, w której znajdziemy szeroki wybór marek, modeli, kolorów, osprzętu, rozmiarów kół i rozmiarów ram rowerów dla chłopców. W XXI wieku rozwój, nowe technologie i specjalizacja zmieniły niemal każdą branżę. Jedną z nich jest branża rowerowa. To właśnie ten rozwój umożliwia zakup modelu który będzie stanowił dla dziecka nie tylko system dwóch kółek do nauki trzymania równowagi, ale także będzie dawał realn

Specialized Rockhopper

Specialized Rockhopper to jeden z najciekawszych modeli oferowanych przez popularną amerykańską markę. Producent posiada w swojej ofercie różne warianty tego jednośladu, którego solidna konstrukcja jest szczególnie doceniana przez miłośników jazdy cross-country. Starannie opracowane modele Rockhopper marki Specialized posiada w swojej ofercie Immotion

Rowery miejskie – czym się charakteryzuje dobry rower miejski i jak wybrać odpowiedni model? Poznaj ofertę sklepu internetowego Im-Motion!

Rowery miejskie wciąż ustępują w naszym kraju rowerom górskim jeśli chodzi o popularność. Niektórzy twierdzą bowiem, że rower górski jest bardziej wytrzymały, a ponadto poradzi sobie bez problemu nie tylko w terenie górzystym, ale też w terenie miejskim. I trudno się z tym nie zgodzić, gdyż na naszych drogach rowerowych nierzadko spotkamy „przygody”, jakich próżno byłoby szukać na rowerowych szlakach. Jednak nawet wtedy, gdy zdecydujemy się rower

Jaki rower górski do 3000 zł kupić? TOP 3 rowerów górskich

Rowery górskie do 3000 zł to nie bez powodu jedne z najczęściej wybieranych typów rowerów ze średniej półki cenowej w Polsce. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność. Plasują się bowiem pomiędzy całkowicie amatorskimi rowerami górskimi do jazdy rekreacyjnej a profesjonalnymi konstrukcjami, wykorzystywanymi w regularnych treningach. Ponadto na takim rowerze możemy nie tylko rozpocząć przygodę z wyścigami na górskich szlakach

Rowery dla dzieci – jak dobrać rozmiar roweru dla dziecka i czy warto inwestować w droższy model? Sklep Im-Motion podpowiada

Rower dla dziecka to inwestycja, nad którą wielu rodziców zaczyna się zastanawiać już w momencie, gdy dziecko zacznie stabilnie chodzić i biegać, o czym doskonale wiedzą specjaliści ze sklepu Im-Motion. Jednak wybranie odpowiedniego jednośladu dla młodego człowieka potrafi być bardzo skomplikowane i stanowi dla rodziców nie lada wyzwanie. Nie wystarczy bowiem powiedzieć, że szuka się dziecięcego rowerka, aby znaleźć ten idealny model. Ważne jest

PRZYGOTUJ SIĘ NA ZIMOWE SZALEŃSTWO!

Serwis snowboardowy i narciarski w Immotion już działa! Przez cały rok dbamy o Wasze rowery, ale zimą nie zapominamy także o Waszych narciarskich i snowboardowych pasjach! Serwis snowboardowy i narciarski działa w naszym sklepie przy ul. Olszewskiego we Wrocławiu przez cały sezon! Czas zatem odkurzyć narty i deski aby oddać je w ręce ekspertów. Zanim pojawicie się na stoku zadbajcie o odpowiednie przygotowanie sprzętowe, a później już tylko zimow

Giant Propel

Giant Propel to nowoczesne rowery szosowe typu aero, które wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami aerodynamicznymi. Jednoślady te zapewniają bardzo stabilne i precyzyjne prowadzenie, a także gwarantują pożądaną płynność oraz szybkość jazdy. Propel z powodzeniem nadaje się do startu w szosowych wyścigach. Podobnie jak wiele innych rowerów marki Giant, model ten dostępny jest w ofercie Immotion.

Rowery Unibike – przegląd modeli z 2018 roku

Rowery Unibike są produkowanymi w Polsce rowerami cechującymi się ogromną różnorodnością modeli i wysoką jakością części wykorzystywanych do ich stworzenia. Projektowane przez specjalistów, zapewniają komfort jazdy w każdych warunkach, oczywiście pod warunkiem dobrania modelu odpowiedniego dla naszego wzrostu, sylwetki oraz głównego przeznaczenia roweru. Wśród modeli z 2018 roku znajdziemy zarówno rowery miejskie, jak i rowery dostosowane do jazd

Fat bike – jak wybrać rower tego typu i czym charakteryzują się rowery fat bike?

Fat bike to typ roweru skierowany przede wszystkim do użytkowników, którzy chcą korzystać ze swojego jednośladu w warunkach jeszcze bardziej wymagających niż te, do jakich przystosowany jest rower górski. Ten bowiem jest zasadniczo wszechstronnym pojazdem – i po szosie pojedzie, i w lekkim terenie, po drogach gruntowych, po szlakach w górach i lasach, a przy dobrych umiejętnościach kolarza, przetoczy się nawet tam, gdzie ciężko przejść na nogach.

Nowy sklep immotion

Zapraszamy do naszego nowego sklepu

Jakie akcesoria warto kupić w internetowym sklepie rowerowym na wiosnę?

Większość właścicieli jednośladów z niecierpliwością czeka na okres wiosenny i już teraz przegląda internetowe sklepy rowerowe w poszukiwaniu akcesoriów niezbędnych do rozpoczęcia nowego sezonu. Jazda rowerem staje się wówczas bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, a tym samym - przyjemniejsza. Warto zatem jak najwcześniej przygotować pojazd do intensywnej eksploatacji. Jakie produktu warto zamówić już teraz?