HomePowrót

Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Dolnośląski Festiwal Rowerowy

01/30/2020 12:00:00

Dolnośląski Festiwal Rowerowy jest coroczną inicjatywną skierowaną do największych miłośników aktywnego stylu życia. Impreza przeznaczona dla pasjonatów jednośladów odbywa się w regionie Dolnego Śląska, od lat uznawanego za rowerową stolicę Polski. To doskonała okazja to spędzenia wolnego czasu w interesujący sposób, a zarazem szansa na sprawdzenie swoich kolarskich umiejętności. Udział w festiwalu bierze również drużyna sportowa Immotion Team.

Spis treści
Formuła festiwalu
Atrakcje festiwalu
Program imprezy
Immotion Team

Poznaj Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Dolnośląski Festiwal Rowerowy po raz pierwszy zorganizowany został w maju 2017 roku w Hali Stulecia. Impreza przyciągnęła nie tylko profesjonalnych i amatorskich kolarzy, ale też najróżniejsze firmy branżowe i samorządy z całej Polski. Inicjatywa ta kierowana jest do wszystkich, którzy lubią i cenią jednoślady. Dotyczy to zarówno zawodowców, jak i osób traktujących jazdę na rowerze jako metodę transportu, formę wypoczynku czy okazję do odkrywania zakątków okolicy. Każdego roku organizatorzy zapraszają cyklistów do aktywnego spędzania czasu we wspólnym gronie. Impreza ma formę kongresu rowerowego połączonego z imprezą wystawienniczą oraz różnymi atrakcjami o charakterze sportowym.

Formuła festiwalu

Dotychczasowa formuła imprezy doskonale się sprawdza, dlatego organizatorzy zamierzają ją kontynuować. W rezultacie DFR nie ogranicza się jedynie do targów branżowych. To unikalne miejsce spotkań, dobrej zabawy i rozmów wszystkich miłośników kolarstwa. Na Dolnym Śląsku przyjemnie spędzają czas całe rodziny. Lista wystawców kolejnej edycji jest na bieżąco kompletowana. Najważniejsze informacje na temat imprezy oraz szczegóły dotyczące festiwalu znaleźć można na stronie internetowej organizatorów, a także profilu facebookowym.

Kierownica rowerowa

Atrakcje Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego

Dolnośląski Festiwal Rowerowy ma miejsce we Wrocławiu. W mieście znajduje się obecnie ponad 300 km tras rowerowych i liczba ta stale wzrasta. Z roku na rok zwiększa się ilość wrocławian poruszających się po mieście właśnie rowerem, który traktowany jest jako praktyczny środek rekreacji. Festiwal staje się coraz większą i głośniejszą imprezą regionalną, która skutecznie zachęca kolejne osoby do stałej przesiadki na jednoślady. Do atrakcji imprezy należy darmowy serwis, w którym wrocławianie mogą sprawdzić stan swoich rowerów oraz przeprowadzić niezbędne naprawy. Serwisanci przez określony czas przygotowują pojazdu do nadchodzącego sezonu wiosenno-letniego.

Rowerowe święto

Na uczestników rowerowego święta czekają także inne atrakcje. Jedną z nich jest specjalny tor, pozwalający na przetestowanie różnych jednośladów - włącznie z nowoczesnymi modelami elektrycznymi. Podczas festiwalu odbywa się konferencja branżowa, w której udział biorą eksperci z różnych europejskich krajów. Dodatkową atrakcję stanowią prezentacje rowerowych podróżników, którzy zwiedzają na rowerach najdalsze zakątki całego globu. Targi branży rowerowej, zawody sportowe, spotkania z mistrzami kolarstwa czy kongres aktywnych samorządów cieszą się szczególną popularnością wśród odwiedzających.

Zawody, konferencje i profesjonalny serwis

Na imprezie nie zabraknie prezentacji najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc czy rozmów o dobrych rowerowych praktykach w różnych częściach Polski. Na szczególną uwagę zasługują zawody wokół Hali Stulecia. Najmłodsi uczestnicy festiwalu mają okazję wzięcia udziału w wyścigach na rowerkach biegowych. Podczas festiwalu goście mogą zapoznać się z profesjonalnym sprzętem oraz akcesoriami rowerowymi zaproszonych wystawców. Na chętnych czekają branżowi eksperci, którzy obsługują Rowerową Strefę Serwisową.

Testy rowerów

Na miłośników technologicznych nowinek czekają testy nowoczesnych jednośladów. Wśród wystawiających się producentów wyróżnić można wiele znanych marek, które udostępniają do testowania swoje rowery. Pojazdami poruszać można się w hali, bezpośrednio wśród odpowiednio urządzonej pętli. Do największych atrakcji należą rowery elektryczne. Goście festiwalu mogą wypróbować m.in. trekkingowe i górskie e-bike'i, które zwracają uwagę zastosowaniem nowoczesnych systemów. Pozwalają one na przejechanie nawet 100 km bez ładowania baterii. Na odwiedzających czekają także modele bardziej tradycyjne. Dodatkową atrakcją są kupony rabatowe rozdawane na stoiskach, które wykorzystać można na zakup roweru.

Program Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego

Dolnośląski Festiwal Rowerowy to impreza trwająca kilka dni. Wokół Hali Stulecia rozgrywane są wyścigi, w których udział bierze nawet 200 zawodników. Powierzchnia wystawiennicza zajmuje blisko 4 000 metrów kwadratowych. W festiwalu bierze udział około 100 wystawców oraz niemal 5 000 odwiedzających. Majowe święto rowerowe spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem. Hala Stulecia we współpracy z Dolnośląskim Związkiem Kolarskim chętnie zaprasza do udziału nie tylko Dolnoślązaków, ale także mieszkańców pozostałych polskich województw. Na wyjątkowo sprawnie zorganizowanym festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie.

Poprzednie edycje

W jednej z poprzednich edycji impreza rozpoczęła się od uruchomienia Rowerowego Forum Metropolitalnego. Była to okazja do rozmów między przedstawicielami środowisk kolarskich oraz samorządowcami o rozwoju rowerowego oblicza Dolnego Śląska. Jedną z konsekwencji tego spotkania stało się podpisanie listu intencyjnego dotyczącego budowy Odrzańskiej Tras Rowerowej - Blue Velo. Do głównych atrakcji minionych festiwali należały także wyścigi na cargo bike'ach, zawody w hamowaniu na ostrym kole czy mecz w bike polo. We współpracy z Uniwersytetem SWPS odbył się natomiast kongres branżowy, podczas którego były kolaż szosowy Bartosz Huzarski podzielił się swoimi doświadczeniami komentatora telewizyjnego. Utytułowany gość opowiedział m.in. o relacjach między redaktorami sportowymi oraz kolarzami. Do atrakcji minionych odsłon festiwalu należał także pokaz filmów o tematyce rowerowej pod szyldem Bike Days. Najciekawsze relacje z podróży na jednośladzie nagrodzone zostały w konkursie w Strefie Podróży. Pod Halą Stulecia zorganizowano natomiast wyjątkowo ambitny, samodzielny wyścig jednoetapowy Race Through Poland. Zadaniem zawodników było przejechanie bez żadnego wsparcia 1200 km przez cały kraj, a następnie powrót na miejsce startu. Podczas rowerowego święta wokół Hali Stulecia nie zabrakło ponadto Strefy Foodtrucków.

Immotion Team na Dolnośląskim Festiwalu Rowerowym

Dolnośląskim Festiwal Rowerowy nie mógłby się odbyć bez udziału Immotion Team. Nasza drużyna wspiera liczne przedsięwzięcia związane z kolarstwem w całym regionie, takie jak chociażby Henrykowski Maraton Rowerowy. Immotion Team składa się z prawdziwych pasjonatów, dla których jazda na rowerze to czysta przyjemność. Nie utrzymujemy się z udziału w wyścigach, a jedynie czerpiemy radość ze wspólnego osiągania wyznaczonych celów. Uczestnictwo w DFR to dla nas doskonała okazja do zdobycia kolejnych doświadczeń oraz ustanowienia następnych ambitnych planów. Zapraszamy do wspólnego udziału w imprezie oraz skorzystania z oferty sklepu i wypożyczalni Immotion.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Rowery górskie Specialized. Czym się wyróżniają?

Rowery górskie Specialized należą do najczęściej wybieranych jednośladów tego amerykańskiego producenta. W porównaniu do tradycyjnych modeli trekkingowych i szosowych, mają wzmocnioną konstrukcję ramy, pozwalającą na pokonanie nawet największych trudności na rowerowych trasach. Dzięki dużej przyczepności mogą bezpiecznie i szybko pokonać wymagające tereny. Marka Specialized słynie z wielu wydajnych i starannie opracowywanych modeli MTB, które w

Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Dolnośląski Festiwal Rowerowy jest coroczną inicjatywną skierowaną do największych miłośników aktywnego stylu życia. Impreza przeznaczona dla pasjonatów jednośladów odbywa się w regionie Dolnego Śląska, od lat uznawanego za rowerową stolicę Polski. To doskonała okazja to spędzenia wolnego czasu w interesujący sposób, a zarazem szansa na sprawdzenie swoich kolarskich umiejętności. Udział w festiwalu bierze również drużyna sportowa Immotion Team.

Kaski rowerowe dla dzieci - zadbaj o bezpieczeństwo malucha!

Kaski rowerowe dla dzieci są najlepszym rozwiązaniem, aby zapewnić naszym dzieciom bezpieczeństwo. Rower, łyżworolki i deskorolka mogą być dla dzieci doskonałym sposobem na ćwiczenia, rozwinięcie silnej kontroli motorycznej, czy zużycie nadmiaru energii. Poza tym, gwarantują doskonałą zabawę. Oczywiście tylko wtedy, gdy używa się ich z najwyższą ostrożnością i zdrowym rozsądkiem pod odpowiednim nadzorem dorosłych - to oni są odpowiedzialny za be

Wyprawy rowerowe: 9 wskazówek, jak się przygotować do wycieczki rowerowej

Wyprawy rowerowe zarówno te po Polsce, jak i poza jej granicami to doskonały sposób na spędzenie wakacji. Jednak do każdej wycieczki, a zwłaszcza tej rowerowej trzeba się odpowiednio przygotować. I nie chodzi tu tylko o odpowiedni sprzęt rowerowy, lecz także o naszą kondycję i przygotowanie psychiczne. Nie możemy bowiem mylić wyprawy rowerowej z niedzielną wycieczką za miasto. Upały, ulewne deszcze, zmęczenie fizyczne, a czasem także psychiczne.

Rowery męskie Giant

Rowery męskie Giant stanowią znaczną część oferty tej znanej firmy. Na asortyment marki składają się zarówno uniwersalne jednoślady, jak i te projektowane specjalnie dla mężczyzn. Niektóre modele przystosowane są rekreacyjnej jazdy codziennej, podczas gdy inne sprawdzają się doskonale podczas wyczynowych aktywności. Giant oferuje rowerzystom jednoślady praktycznie każdego typu, a wiele z nich znaleźć można w Immotion.

Serwis rowerowy na własną rękę - jak samodzielnie wymienić dętkę, odpowietrzyć hamulce i dokonać regulacji przerzutek?

Serwis rowerowy to niezwykle szerokie spektrum działań związanych z naprawą, konserwacją i usprawnieniami naszego roweru. Należy pamiętać, że profesjonalne serwisowanie roweru przedłuża jego żywotność i daje gwarancję komfortu i bezpieczeństwa. Co jednak w sytuacji, w której z jakiegoś powodu sami musimy poradzić sobie z usterkami? Przedstawiamy poradnik samodzielnego serwisowania najczęściej spotykanych awarii rowerowych.

Jak dobrać rower? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Jak dobrać rower? Niby niemal każdy na nim jeździ bądź przez dobrą część swojego życia jeździł, jednak tylko niewielka grupa osób wie, jak perfekcyjnie dobrać go do swoich potrzeb. Wybór odpowiedniego roweru, który zapewni komfort jazdy, mobilność oraz nie będzie niepotrzebnym, dodatkowym wydatkiem, to dość trudne zadanie. Wymaga ono rozpatrzenia wielu kryteriów. W innym wypadku podjęcie rozsądnej decyzji nie będzie możliwe. Przygotowaliśmy więc

Specialized Turbo Creo Expert

Specialized Turbo Creo Expert to jeden z najciekawszych rowerów elektrycznych w ofercie tego uznanego producenta. Pojazd ten wyróżniają optymalnie dobrane parametry użytkowe, niewielka waga oraz starannie opracowany design. Przetestowaniem modelu Turbo Creo Expert zajęła się firma Immotion.

Rowery Giant – przegląd modeli 2018. Poznaj ceny i nowinki techniczne!

Rowery Giant to jedna z wiodących marek jednośladów rozpoznawana na całym świecie. W ofercie tajwańskiej firmy można znaleźć zarówno jednoślady sprawdzające się na rowerowych mistrzostwach świata, jak i dostosowane do codziennego użytku po różnych rodzajach nawierzchni. Co ważne, ceny poszczególnych modeli zawsze są optymalnie dostosowane do ich jakości. W naszym krótkim przewodniku pokażemy, co oferuje firma Giant w 2018 roku. Przyjrzymy się naj

Rower na zimę. Wybierz ze specjalistami z IMMOTON

Rower na zimę powinien posiadać konstrukcję, która umożliwi bezpieczne i sprawne poruszanie się w dość trudnych warunkach. Oblodzone i ośnieżone powierzchnie, minusowe temperatury, silny wiatr i częste opady atmosferyczne mogą znacząco uprzykrzyć życie kolarzom. Umiejętny wybór jednośladu może jednak sprawić, że nawet w najmroźniejsze dni jazda pozostanie komfortowa i bezpieczna. Bogatą ofertę rowerów spełniających takie warunki posiada firma Imm

Co warto wiedzieć o rowerach szosowych Giant?

Rowery szosowe – również te marki Giant – to szczególny typ jednośladów sportowych. Wyróżniają się niską masą, ponieważ ważne jest to, aby nie stanowiły obciążenia podczas szybkiej jazdy. Ich konstrukcja sprawia, że można dzięki nim pokonywać w krótkim czasie długie trasy. Dlatego tak często wykorzystuje się je do wyścigów czy pokonywania rekordowych odległości, na przykład podczas wycieczek rowerowych po danym kraju. W Internecie można zapoznać

Jakie akcesoria warto kupić w internetowym sklepie rowerowym na wiosnę?

Większość właścicieli jednośladów z niecierpliwością czeka na okres wiosenny i już teraz przegląda internetowe sklepy rowerowe w poszukiwaniu akcesoriów niezbędnych do rozpoczęcia nowego sezonu. Jazda rowerem staje się wówczas bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, a tym samym - przyjemniejsza. Warto zatem jak najwcześniej przygotować pojazd do intensywnej eksploatacji. Jakie produktu warto zamówić już teraz?