HomePowrót

Rowery Unibike – przegląd modeli z 2018 roku

Rowery Unibike – przegląd modeli z 2018 roku

05/17/2018 10:01:01

Rowery Unibike są produkowanymi w Polsce rowerami cechującymi się ogromną różnorodnością modeli i wysoką jakością części wykorzystywanych do ich stworzenia. Projektowane przez specjalistów, zapewniają komfort jazdy w każdych warunkach, oczywiście pod warunkiem dobrania modelu odpowiedniego dla naszego wzrostu, sylwetki oraz głównego przeznaczenia roweru. Wśród modeli z 2018 roku znajdziemy zarówno rowery miejskie, jak i rowery dostosowane do jazdy sportowej oraz rowery górskie. Jak jednak najlepiej dopasować model roweru Unibike do naszych potrzeb i na co zwrócić uwagę?

Spis treści:
Charakterystyka marki Unibike
Damskie i męskie modele Unibike
Unibike Vision i Unibike Voyager – rowery trekkingowe
Charakterystyka rowerów crossowych Unibike
Przegląd rowerów górskich Unibike
Unibike a modele dla dzieci i młodzieży
Kup rower Unibike we Wrocławiu!

Krótka charakterystyka produktów polskiej marki rowerów Unibike

Rowery Unibike to polski produkt, składany w fabryce w Bydgoszczy, dostosowany ściśle do oczekiwań szerokiego grona klientów w naszym kraju. W ofercie marki znajdziemy bowiem rowery dla dzieci z serii Unibike Kid, rowery dostosowane do potrzeb młodzieży w serii Unibike Junior, a także ogromny przekrój rowerów dla dorosłych. Są to między innymi modele przeznaczone do przejażdżek po mieście, jak również rowery przeznaczone do wycieczek za miasto, czyli rowery trekkingowe i crossowe, a także modele górskie do uprawiania amatorskiego kolarstwa górskiego. Aby jeszcze lepiej dopasować rower do potrzeb klienta, Unibike oferuje różne rozmiary ram dla większości swoich produktów. Dzięki temu mamy pewność, że konkretny model na pewno uda się dobrać idealnie do naszego wzrostu i budowy ciała.

Rowery Unibike wykorzystują najlepszej jakości elementy renomowanych firm, takich jak hamulce Shimano, siodełka Selle Royal czy błotniki SKS Germany. Firma jest znana se starannego montażu i wielopoziomowej kontroli jakości, dzięki czemu mamy pewność, że nasz rower będzie wytrzymały i niezawodny w każdych warunkach. Dodatkowym zapewnieniem o jakości produktu jest dwuletnia gwarancja na każdy nabyty rower. W sezonie 2018 firma wprowadziła bezwarunkową, rozszerzoną gwarancję na ramę, która trwa dodatkowe trzy lata od momentu zakończenia okresu gwarancji głównej. W skrócie możemy przyjąć, że okres gwarancji na ramę rowerów Unibike wynosi aż pięć lat. Dłuższa gwarancja wynika z faktu, że jest to element, w którym wszystkie ewentualne błędy zaistniałe w czasie produkcji mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie roweru oraz doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Dlatego też, aby zapewnić klientów o wysokiej jakości wykorzystywanych przez firmę Unibike ram rowerowych, wprowadzono usługę gwarancji przedłużonej.

Podróżowanie z rowerem Unibike

Damskie i męskie modele rowerów miejskich Unibike, czyli czym wyróżnia się seria Unibike City

Zarówno damskie, jak i męskie modele rowerów miejskich z serii Unibike City przeznaczone są przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, do jazdy po mieście. Są dopasowane do znacznie niższych prędkości niż na przykład rowery szosowe ze względu na fakt, że na ruchliwych miejskich ulicach nie będziemy mieli raczej możliwości się rozpędzić. Pozycja zajmowana za kierownicą jest wyprostowana, ułatwiająca utrzymanie wzroku na wprost i obserwację otoczenia oraz ruchu ulicznego. Do głównych zalet rowerów miejskich należą intuicyjna, prosta obsługa oraz relatywnie rzadka konieczność przeglądów. Możemy korzystać z naszego roweru przez wiele lat od zakupu i, oczywiście w przypadku braku jakichkolwiek poważniejszych wypadków, nawet nie pomyśleć o wizycie w serwisie rowerowym. Dzięki temu są to rowery stosunkowo tanie w utrzymaniu i bardzo ekonomiczne.

Dodatkowo, rowery Unibike City spełnią także nasze wymagania, jeżeli postanowimy wybrać się za miasto. Oczywiście nie będą one tak komfortowe, jak rowery trekkingowe czy górskie, dlatego powinniśmy raczej pomyśleć o rekreacyjnych przejażdżkach po podmiejskich czy leśnych drogach o utwardzonej powierzchni niż o sportowej trasie na przełaj. Niemniej jednak, możliwości rowerów z tej serii są wystarczające, aby wybrać się na krótką wycieczkę lub piknik na łono natury.

Ważne jest także, aby pamiętać, że zarówno w przypadku serii Unibike City, jak i przy innych seriach rowerów Unibike, główna różnica pomiędzy męskimi i damskimi modelami polega tak naprawdę na obniżeniu ramy, co ułatwia wsiadanie. Damki nie są zatem przeznaczone tylko dla pań, ale dla wszystkich, którzy potrzebują dodatkowego komfortu łatwiejszego wsiadania na rower. Tak samo modele męskie będą odpowiednie dla wszystkich wystarczająco wysportowanych, aby wsiąść na rower z wysoką ramą bez większego wysiłku. Nie kierujmy się zatem przy wyborze odpowiedniego modelu wyłącznie płcią, ale również naszymi możliwościami fizycznymi i osobistym poczuciem komfortu z korzystania z danego roweru. By nie ograniczać klientów w wyborze, Unibike oferuje wybrane modele z obniżoną ramą w neutralnej kolorystyce, np. w czarnym kolorze ramy.

Rowery trekkingowe z serii Unibike Vision i Unibike Voyager – czym się charakteryzują?

Rowery trekkingowe z serii Unibike VisionUnibike Voyager to rowery przeznaczone typowo do kolarstwa turystycznego. Jeżeli zatem zamierzamy wybierać się raczej na długie wyprawy poza miasto, warto wybrać model z którejś właśnie z tych serii. Rowery tego typu charakteryzują się przede wszystkim wygodą podczas dłuższej jazdy oraz funkcjonalnym bagażnikiem z możliwością montażu rozbudowanych sakw. W przypadku rowerów marki Unibike najwyższy komfort jazdy na rowerach trekkingowych zapewniają specjalistyczne siodełka produkowane przez firmę Selle Royal. Dzięki nim nawet podczas długiej podróży nie odczujemy niewygody związanej ze zbyt twardym lub niedopasowanym siodełkiem.

Rowery trekkingowe marki Unibike są w pełni wyposażone. Jedyną rzeczą, której będziemy potrzebowali przed wybraniem się na naszą pierwszą rowerową wycieczkę, będzie przymocowanie spakowanej torby lub pełnego kosza piknikowego do zainstalowanego już bagażnika. Jeżeli potrzebujemy jeszcze większej przestrzeni bagażowej, możemy oczywiście zdecydować się na zakup dodatkowych sakw, montowanych z tyłu na bagażniku lub na przednim widelcu roweru. Nie jest to jednak zakup konieczny, dlatego też zaraz po wyjściu ze sklepu z naszym nowym rowerem możemy wyruszać w drogę.

Rowery tego typu oczywiście równie dobrze sprawdzą się w kolarstwie miejskim, są bowiem modelami wyjątkowo uniwersalnymi. Przy ich projektowaniu i tworzeniu główny nacisk kładzie się bowiem na komfort jazdy. Dzięki temu będą wygodnym środkiem transportu zarówno w przypadku podróży po miejskich asfaltowych drogach, jak i po utwardzonych nawierzchniach leśnych czy podmiejskich. Dlatego też rower z serii Unibike Vision lub Unibike Voyager będzie idealnym rozwiązaniem, jeżeli potrzebujemy modelu nadającego się zarówno na codzienną drogę do pracy, jak i na weekendowe rowerowe wycieczki. Spełni bowiem swoją rolę w przypadku obu tych zastosowań.

Dla kogo przeznaczone są rowery crossowe z serii Unibike Flash, Unibike Crossfire i Unibike Viper?

Rowery crossowe z serii Unibike Flash, Unibike Crossfire i Unibike Viper mają wiele genów rowerów trekkingowych, są od nich lżejsze i bardziej nastawione na sportową jazdę niż na turystykę i spokojne zwiedzanie okolicy. Dla wielu rowerzystów są logicznym i atrakcyjnym kompromisem pomiędzy funkcjonalnością a lekkością jazdy i mobilnością w niemal każdym terenie. Poprzez zastosowanie węższych opon nie wjadą w trudny, górski teren, za to z jednakową zwinnością przejadą po asfalcie, polnych drogach, miejskich alejkach czy szutrówkach. Dlatego, podobnie jak rowery trekkingowe, jest odpowiedni dla osób, które chcą połączyć komfort codziennej podróży do pracy na rowerze z możliwością udania się na rekreacyjną wycieczkę w weekend. Miłośnikom bardziej ekstremalnych tras i mocniejszych wrażeń firma Unibike dedykuje jednak rowery górskie.

Argument niskiej wagi często decyduje o wyborze roweru crossowego nad rowerem typowo miejskim. Na przykład z parametrami roweru Unibike Viper Disc GTS mogą równać się jedynie nowoczesne rowery na miasto klasy Unibike Freeway. W przypadku rowerów Unibike, materiały, z których tworzy się ramy rowerów, są wyjątkowo nowoczesne, dzięki czemu są w stanie zapewnić maksymalny komfort jazdy i wytrzymałość na uszkodzenia przy jednoczesnym obniżeniu wagi roweru do absolutnie koniecznego minimum. Różnica nie jest w ich przypadku zatem aż tak widoczna. Warto jednak zawsze zwrócić uwagę na ciężar kupowanego przez nas modelu, przede wszystkim jeżeli mieszkamy na czwartym piętrze w starym budynku bez rowerowni i bez windy. Waga roweru może w takim przypadku mieć ogromny wpływ na poczucie komfortu podczas korzystania z roweru.

Rower crossowy Unibike Crossfire

Czym wyróżniają się rowery górskie Unibike z serii Unibike Mission, Unibike Fusion i Unibike Flite?

Rowery górskie z serii Unibike MissionUnibike Fusion i Unibike Flite zaliczają się do szerszej kategorii rowerów MTB Sport. Są to typowe sportowe rowery górskie, przeznaczone do jazdy w wymagającym terenie. Wysoka liczba biegów ułatwia podjeżdżanie oraz zapewnia komfortowe zjazdy, a neutralna sportowa geometria zapewnia łatwość panowania nad kierunkiem jazdy bez względu na rodzaj podłoża lub nachylenie trasy, którą jedziemy. Tym, co decyduje o wyższym komforcie jazdy, są także siodełka. Firma Unibike w swoich rowerach górskich wykorzystuje cieszące się wyjątkowo dobrą renomą siodełka firmy Selle Royal, z których mogą korzystać także użytkownicy miejskich i trekkingowych rowerów Unibike.

Rowery tego typu są przystosowane do osiągania o wiele wyższych prędkości niż chociażby rowery miejskie. Dlatego też, aby zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo jazdy, wyposaża się je zwykle w o wiele silniejsze i bardziej efektywne hamulce tarczowe. W przypadku rowerów górskich Unibike, podobnie jak przy rowerach crossowych tej marki, są to jedne z najlepszych na rynku hamulców produkowanych przez renomowaną markę Shimano. Producent często podkreśla przywiązanie do komponentów Shimano, co uzasadnia ich wysoka jakością oraz zaufaniem polskiego klienta, dla którego Shimano jest niemal synonimem wysokiej klasy osprzętu rowerowego. Unibike nie stosuje typowych w branży zaoszczędzeń i jeśli to tylko możliwe, stosuje wyłącznie podzespoły japońskiego giganta. Wszystkie te elementy razem sprawiają, że na rowerze górskim Unibike z serii Unibike Mission, Unibike Fusion czy Unibike Elite możemy bez obaw ruszać w drogę na nawet najtrudniejsze i najmniej dostępne trasy. Elementy użyte do ich stworzenia zapewnią nam bowiem pełny komfort i bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej ekstremalnych podróży.

Czy Unibike produkuje także rowery dla dzieci i młodzieży?

Unibike zajmuje się także tworzeniem rowerów dla dzieci. Seria Unibike Kid jest przeznaczona właśnie dla najmłodszych rowerzystów, a młodzież znajdzie stworzone specjalnie dla ich potrzeb modele w serii Unibike Junior. Rowery dziecięce charakteryzują się oczywiście przede wszystkim mniejszym rozmiarem, dopasowanym do wzrostu i postury małego człowieka, który dopiero zaczyna swoją przygodę z rowerami. Pamiętajmy, że dobranie odpowiedniego lub nieodpowiedniego pierwszego roweru może mieć ogromne skutki w przyszłości, dzieci bowiem bardzo łatwo zrażają się przy pierwszych niepowodzeniach. Jeśli wybrany przez nas rower będzie niekomfortowy, może skutecznie zniechęcić dziecko do dalszej jazdy na wiele lat.

Na pierwszy rower z pedałami możemy zdecydować się, gdy dziecko osiągnęło około metr wzrostu. Wtedy dopiero jest wystarczająco wysokie, aby wsiąść na swój pierwszy jednoślad. Najpopularniejszą opcją przy wyborze pierwszego roweru są modele z o dwunastocalowych kołach. Często w wyposażeniu roweru dla dziecka znajdziemy także dodatkowe kółka podporowe, które zamocowane po bokach tylnego koła pomagają utrzymać równowagę młodym adeptom kolarstwa. Rowery dla dzieci są także często dopasowane do dziecięcej estetyki. Wiele dziewczynek zdecyduje się bowiem chętniej na różowy model z doczepionymi do kierownicy dekoracyjnymi frędzlami. Dzieci zwracają również uwagę na dodatki w rodzaju chorągiewek czy kolorowych nakładek na kierownicę.

Dla nieco starszych i wyższych dzieci oraz młodzieży możemy wybrać rower o dwudziestoczterocalowych kołach. Rowery tego typu były kiedyś popularnym prezentem komunijnym, są bowiem odpowiednie już dla dzieci w wieku mniej więcej ośmiu lat. Od tego rozmiaru do „dorosłego” roweru z kołami 27,5 cala młodym rowerzystom pozostaje już tylko jeden niewielki krok. Rowery w rozmiarze młodzieżowym są najlepsze dla dzieci o wzroście wyższym niż 120 cm, ale nieprzekraczającym 150 cm. Przekroczenie tej górnej granicy stanowi moment, w którym należy wybrać standardowy rower przeznaczony dla dorosłych.

Rower dziecięcy Unibike Raptor

Punkt sprzedaży rowerów Unibike we Wrocławiu – lokalizacja i godziny otwarcia.

We Wrocławiu rowery Unibike możemy obejrzeć i nabyć w sklepach sieci Immotion. Ta sieć sklepów rowerowych ma swoje placówki w różnych częściach miasta, a każdy z nich jest także punktem serwisowym, w którym możemy wykonać najpotrzebniejsze naprawy rowerów. Najbliżej centrum zlokalizowany jest punkt przy ulicy Kościuszki 34, czynny sezonowo między 1 marca a 30 września w godzinach od 11 do 19 i w soboty od 10 do 15. Punkt na Biskupinie, zlokalizowany przy ulicy Olszewskiego 128, jest także miejscem, w którym możemy załatwić wszystkie najbardziej skomplikowane naprawy naszego roweru w razie poważniejszych problemów. Jest on czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-14:00. Dwa pozostałe punkty znajdują się na Kozanowie, przy ulicy Pilczyckiej 57, oraz przy ulicy Rakowej 6, w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Handlowego Korona. Sklep na Kozanowie do końca stycznia 2018 roku otwarty będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-18:00, natomiast punkt przy CH Korona do 28 lutego 2018 czynny będzie od 10:00 do 18:00 w dni powszednie, a w soboty od 10:00 do 14:00. Jeżeli zamierzamy wybrać się do sklepu autem, najwygodniejszy będzie dla nas punkt przy ulicy Rakowej. Nie ma tam bowiem problemu z parkingiem, który stanowi zdecydowane utrudnienie w przypadku sklepu przy Kościuszki czy Olszewskiego.

Sieć Immotion poza sklepami stacjonarnymi prowadzi również sprzedaż rowerów i części przez Internet. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku zakupu roweru drogą internetową szczególnie ważne jest dopasowanie idealnego modelu i rozmiaru do naszego wzrostu i budowy ciała. Wizyta w sklepie pozwoli nam zapoznać się ze szczegółową specyfikacją modelu na żywo. Jeżeli jednak nie mamy możliwości odwiedzenia sklepu, możemy spokojnie zakupić wybrany przez nas model przez Internet. Na swojej stronie internetowej sklep Immotion przedstawia nam bowiem szczegółowy opis, jak najprościej dobrać odpowiedni rozmiar ramy roweru. Możemy zrobić to na dwa sposoby. Najszybszym i najprostszym z nich jest dopasowanie rozmiaru ramy do naszego wzrostu. Sposób ten sprawdzi się przede wszystkim w przypadku, gdy chcemy kupić komuś rower w prezencie i nie mamy innej możliwości sprawdzenia, jaki rozmiar będzie odpowiedni, bez zdradzenia niespodzianki. Drugim sposobem natomiast jest zmierzenie długości wewnętrznej strony nogi, a następnie pomnożenie wyniku przez odpowiedni współczynnik w zależności od tego, jakiego rodzaju rower chcemy kupić. Dzięki tym metodom również zakup roweru przez Internet stanie się czystą przyjemnością!

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Kaski rowerowe dla dzieci - zadbaj o bezpieczeństwo malucha!

Kaski rowerowe dla dzieci są najlepszym rozwiązaniem, aby zapewnić naszym dzieciom bezpieczeństwo. Rower, łyżworolki i deskorolka mogą być dla dzieci doskonałym sposobem na ćwiczenia, rozwinięcie silnej kontroli motorycznej, czy zużycie nadmiaru energii. Poza tym, gwarantują doskonałą zabawę. Oczywiście tylko wtedy, gdy używa się ich z najwyższą ostrożnością i zdrowym rozsądkiem pod odpowiednim nadzorem dorosłych - to oni są odpowiedzialny za be

Rowery elektryczne Unibike

Rowery elektryczne Unibike należą do coraz popularniejszych modeli tej uznanej polskiej marki. W najnowszych jednośladach stosowane są wysokiej klasy silniki i przekładnie, które zapewniają im bezawaryjną i długą pracę. Pojazdy te wyróżniają się również interesującym designem. Rowery e-bike marki Unibike znaleźć można w ofercie Immotion.

Specialized Roubaix

Specialized Roubaix to szosowy rower wyścigowy o wyjątkowej sztywności i lekkości, który łączy w sobie sportowy charakter z wysokim komfortem prowadzenia. Model ten wyróżnia się starannie zaprojektowaną ramą, innowacyjnym systemem amortyzacji oraz wieloma innymi unikalnymi rozwiązaniami technologicznymi. Nazwa roweru nawiązuje do francuskiej miejscowości Roubaix, w której odbywa się jeden z najsłynniejszych klasycznych wyścigów kolarskich - Paris

Rower turystyczny w sklepie IMMOTION – zobacz najciekawsze damskie i męskie modele, które sprawdzą się na każdej wycieczce!

Rowery turystyczne w sklepie IMMOTION to jedne z najbardziej uniwersalnych modeli. Sprawdzą się one zarówno w długich, stosunkowo płaskich, lecz nie zawsze utwardzonych trasach, jak również podczas krótszych przejażdżek miejskimi ścieżkami czy podczas podróży po średnio wyboistym terenie. Jak jednak odnaleźć ten właściwy model, który najlepiej sprosta naszym wymaganiom? Który wariant wybrać, trekkingowy, crossowy czy szosowy? Sprawdźmy!

Specialized Turbo Creo Expert

Specialized Turbo Creo Expert to jeden z najciekawszych rowerów elektrycznych w ofercie tego uznanego producenta. Pojazd ten wyróżniają optymalnie dobrane parametry użytkowe, niewielka waga oraz starannie opracowany design. Przetestowaniem modelu Turbo Creo Expert zajęła się firma Immotion.

Serwis rowerów elektrycznych we Wrocławiu przy profesjonalnym sklepie IM Motion

Rowery elektryczne, podobnie jak ich tradycyjni krewni zasilani wyłącznie siłą mięśni rowerzysty, od czasu do czasu potrzebują wizyty w serwisie. Oczywiście częstotliwość wizyt zależy zarówno od jakości posiadanego przez nas modelu, jak i od intensywności korzystania z niego. Aby wiedzieć, dlaczego niektóre rowery elektryczne wymagają częstszego serwisowania, warto przyjrzeć się zasadzie, na jakiej działają, a w razie jakiejkolwiek awarii lub po

Shimano – jaki osprzęt rowerowy wybrać? Przegląd przerzutek z różnych grup

Shimano jest japońską firmą produkującą między innymi wysokiej klasy osprzęt rowerowy. Poszczególne grupy osprzętu Shimano znajdują zastosowanie w różnych typach rowerów – od górskich przez szosowe, trekkingowe po rowery miejskie. Poszczególne części rowerowe są ponadto dostosowane zarówno do potrzeb profesjonalnych kolarzy startujących w największych i najważniejszych wyścigach, jak i dla osób, które korzystają z roweru rekreacyjnie lub do codzi

Rowery szosowe Specialized - wybierz najlepszy model dla siebie

Rowery szosowe Specialized to przewaga już na linii startu. Wyjątkowo lekkie i jednocześnie szybkie, zwinne i niezwykle wytrzymałe. Zostały zaprojektowane by dać Ci to co najlepsze w sporcie. Wykonane z najwyższej jakości materiałów i rekomendowane zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych rowerzystów. Rowery te mają swoje specjalne przeznaczenie, stworzone po to by osiągnąć zawrotne prędkości i jednocześnie zachowaj najlepszą wydajność jazdy. D

Akcesoria rowerowe – przewodnik po (nie)obowiązkowym wyposażeniu rowerowym

Akcesoria rowerowe stanowią konieczne uzupełnienie każdego roweru, a wybór tych najlepszych wcale nie jest łatwy. W zależności od tego, na jakim rowerze jeździmy, nasze potrzeby w tym zakresie mogą być dość zróżnicowane. Ponadto należy wiedzieć, że niektóre elementy wyposażenia rowerowego są po prostu niezbędne do tego, aby móc się poruszać na jednośladzie bezpiecznie i zgodnie z prawem. Sprawdź, w co musi być wyposażony twój jednoślad, jak przyg

Giant Reign. Czym się wyróżnia?

Giant Reign to seria rowerów górskich renomowanej tajwańskiej marki, które idealnie sprawdzają się na szczególnie trudnych trasach. Pojazdy te doskonale radzą sobie zarówno podczas jazdy w bike parku, jak i w trakcie wyścigów enduro. Jednoślady Reign wyróżniają się zmodernizowaną geometrią, wysokiej klasy aluminiową ramą oraz wydajnym zawieszeniem, zapewniając komfortową kontrolę nawet w wyjątkowo agresywnym terenie. Rowery marki Giant znaleźć mo

Rowery górskie Specialized. Czym się wyróżniają?

Rowery górskie Specialized należą do najczęściej wybieranych jednośladów tego amerykańskiego producenta. W porównaniu do tradycyjnych modeli trekkingowych i szosowych, mają wzmocnioną konstrukcję ramy, pozwalającą na pokonanie nawet największych trudności na rowerowych trasach. Dzięki dużej przyczepności mogą bezpiecznie i szybko pokonać wymagające tereny. Marka Specialized słynie z wielu wydajnych i starannie opracowywanych modeli MTB, które w

Jak przygotować rower do sezonu?

Jak przygotować rower do sezonu? Wraz z nadejściem wiosny takie pytanie zadaje sobie niemal każdy właściciel jednośladu. Zimą pojazdy zwykle kurzą się w garażu, piwnicy, korytarzu czy na balkonie. Przed wyruszeniem na pierwszą wiosenna przejażdżkę warto przywrócić rower do odpowiedniego stanu. W tym celu należy przeprowadzić odpowiednie zabiegi serwisowe. Zdradzamy skuteczne metody konserwacji jednośladów.