HomePowrót

Henrykowski Maraton Rowerowy

Henrykowski Maraton Rowerowy

01/29/2020 10:00:00

Henrykowski Maraton Rowerowy to rajd bezdrożami gminy Ziębice, organizowany w randzie Mistrzostw Polski Księży i Kleryków. Coroczna impreza sportowo-rekreacyjna ma amatorski charakter, jednak stanowi pole do popisu dla każdego kolarza. Maraton odbywa się po Wzgórzach Strzelińskich i należy do najciekawszych tego typu przedsięwzięć w regionie. Udział w wydarzeniu weźmie również nasza drużyna rowerowa Immotion Team.

Spis treści
Szczegóły imprezy
Trasy
Klasyfikacje
Sektory startowe
Poziom trudności
Regulamin
Immotion Team

Henrykowski Maraton Rowerowy

Henrykowski Maraton Rowerowy ma na celu wypromowanie turystycznej gminy Ziębice, a także popularyzację turystyki rowerowej oraz kolarstwa górskiego. Organizatorom przyświeca idea propagowania aktywnych form rekreacji i wypoczynku, które przekładają się na zdrowy tryb życia. Maraton promuje szlaki rowerowe w obrębie Wzgórz Strzelińskich oraz Kotliny Henrykowskiej, stanowiąc jednocześnie okazję do zwrócenia uwagi na Klasztor Księgi Henrykowskiej oraz samą Księgę Henrykowską.

Szczegóły imprezy

Organizatorem rajdu jest Gmina Ziębice we współpracy z Gminnym Centrum Edukacji i Sportu oraz Stowarzyszeniem Pro-Run Wrocław. Swój udział w realizacji imprezy ma także Fundacja Klasztoru Księgi Henrykowskiej. Tegoroczny maraton odbędzie się w sobotę 25 kwietnia 2020 roku. Start będzie miał o godzinie 11:00 przy Klasztorze Księgi Henrykowskiej, gdzie znajduje się także meta.

Rowerzysta w trakcie maratonu

Trasy Henrykowskiego Maratonu Rowerowego

Henrykowski Maraton Rowerowy zostanie rozegrany na trzech dystansach. Należą do nich Mega (orientacyjnie 45-50 km), Mini (25-35 km) oraz Fun (8-15 km). W trakcie rejestracji każdy zawodnik wybiera wybrany wariant startu. Po zadeklarowaniu dystansu uczestnik ustawiany jest w odpowiednim sektorze startowym. Liczba zawodników mogących wziąć udział w wydarzeniu jest ograniczona i wynosi 500 osób. kolejność zapisów decyduje o prawie do startu.

Klasyfikacje

Dla miejsc 1-3 do dystansu MEGA przypisane zostały klasyfikacje Gminy Ziębice oraz Open. Do MINI przynależą klasyfikacje Gminy Ziębice, OPEN oraz Kleryków i Księży. Na dystansie FUN przejadą klasyfikacje Gminy Ziębice oraz OPEN. Do każdego z dystansów przynależą klasyfikacje wiekowe bez dublowania się z kategorią OPEN. W zależności od liczby zgłoszonych uczestników niepełnoletnich, organizator może podzielić rajd na inne kategorie. Wprowadzone mogą również zostać klasyfikacje dodatkowe. Organizator poinformuje zawodników o ewentualnych zmianach na odprawie startowej.

Sektory startowe

Podczas rajdu obowiązywać będą określone sektory startowe. Z pierwszego z nich startować mogą zawodnicy i zawodniczki przypisani do dystansu Mega. Z sektora drugiego startują uczestnicy na dystansie Mini, a z trzeciego - na dystansie Fun. W szczególnych przypadkach organizator może zmienić ilość sektorów startowych. Poszczególne starty odbędą się w odstępach ok. 5-minutowych. Nawierzchnia trasy jest terenowa i szutrowa. Uczestnicy mogą korzystać z jednego punktu nawadniania, odświeżania i odżywiania. Limit czasowy rajdu wynosi 4 godziny.

Poziom trudności

Henrykowski Maraton Rowerowy odbywa się w warunkach terenowych. Trasy przejazdu charakteryzują się obecnością stromych zjazdów i podjazdów, które wymagają od kolarzy odpowiednich umiejętności. Najtrudniejsze i najniebezpieczniejsze miejsca można pokonać jedynie przy zachowaniu dużej uwagi oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Fragmenty te zostaną specjalnie oznaczone planszami ze stosowną ilością wykrzykników, proporcjonalną do stopnia trudności danego odcinka. Maraton zostanie zorganizowany niezależnie od warunków atmosferycznych. Obowiązkiem uczestników jest uszanowanie środowiska naturalnego w okolicy tras, dlatego poza wyznaczonymi strefami nie można pozostawiać zanieczyszczeń.

Henrykowski Maraton Rowerowy

Henrykowski Maraton Rowerowy organizowany jest w oparciu o ustalone zasady dotyczące pomiaru czasu, który podobnie jak ustalenie kolejności będzie się odbywał przy użyciu chipów w numerach startowych. Ich posiadanie to warunek niezbędny zarówno do wystartowania w rajdzie, jak i sklasyfikowania w końcowym komunikacie. Numer startowy montowany jest na kierownicy roweru. Nieprawidłowo zamocowany chip może prowadzić do dyskwalifikacji zawodnika. Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność prawną za niestosowanie się do decyzji sędziów oraz pozostawanie na trasie po upływie czasu.

Nagrody i świadczenia

Każdy zawodnik, który zdoła ukończyć rajd główny otrzyma medal pamiątkowy oraz posiłek regeneracyjny. Uczestnicy zgłoszeni w terminie zyskują pakiet startowy, na który składa się nr startowy, woda, medal na mecie, posiłek regeneracyjny oraz torba na szelkach. Najlepszym trzem zawodnikom w klasyfikacji OPEN przysługują nagrody w postaci trofeów. Otrzymają je również zwycięzcy uczestnicy w kategorii księży i kleryków oraz kategoriach wiekowych. Miejsca na podiom kategorii OPEN nie dublują się z kategorią wiekową. Zawodnicy mają do dyspozycji przebieralnie oraz depozyt, a także opiekę lekarską od początku do końca zawodów.

Zasady uczestnictwa

Udział w wydarzeniu wymaga weryfikacji uczestników. W tym celu zawodnik musi zgłosić się osobiście, bądź też otrzymać upoważnienie od organizatora. W radzie mogą uczestniczyć osoby powyżej 16 roku życia, które zweryfikowały w biurze zawodów swoje dane. Niepełnoletni zawodnicy są zobowiązani do dostarczenia upoważnienia od prawnych opiekunów. Każdy pełnoletni uczestnik bierz pełną odpowiedzialność za swój start, co musi potwierdzić podpisem w oświadczeniu o zdolności do udziału. Zawodnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Weryfikacja uczestników

Weryfikacja uczestników odbywa się w dniu imprezy w biurze zawodów, a także w terminie wcześniejszym podanym przez organizatora. Każdy zawodnik musi okazać dowód osobisty lub paszport, celem potwierdzenia narodowości oraz daty urodzenia. Uczestnicy pełnoletni mają prawo okazania aktualnego badania lekarskiego lub zaświadczyć start w zawodach na własną odpowiedzialność podpisem w obecności wyznaczonego sędziego. Zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu rajdu. Z jego akceptacją równoznaczne jest pobranie numeru startowego.

Immotion Team na Henrykowskim Maratonie Rowerowym

Henrykowski Maraton Rowerowe to prawdziwe święto miłośników kolarstwa, w którym udział weźmie także drużyna sportowa Immotion Team. Złożony z pasjonatów zespół od lat wspiera wszelkie imprezy kolarskie w regionie, do których należy także Dolnośląski Festiwal Rowerowy. Członkowie Immotion Team to prawdziwi miłośnicy jazdy rowerowej, dla których zajmowanie się jednośladami to sposób na przyjemne i aktywne życie. Wspólne osiąganie ambitnych celów zachęca nas do uczestnictwa w kolejnych przedsięwzięciach w regionie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu i wypożyczalni Immotion, a także zapraszamy do udziału w Henrykowskim Maratonie Rowerowym.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Damskie rowery górskie – jak dobrać rower górski do potrzeb kobiecej sylwetki? Poznaj opinie o rowerach Giant 26'' i innych damskich MTB!

Damskie rowery górskie, podobnie jak inne typy rowerów w wersjach dla kobiet, wyróżniają się przede wszystkim geometrią dostosowaną do kobiecej figury. Dziś producenci rowerów dbają jednak nie tylko o zapewnienie paniom dostępu do modeli rowerów, które sprawdzą się w mieście czy podczas rekreacyjnych weekendowych przejażdżek po okolicy. W ich ofertach znajdziemy także specjalistyczne modele przystosowane do potrzeb pań uprawiających kolarstwo pół

Rower elektryczny we Wrocławiu - sklep Immotion radzi, który e-bike wybrać

Rowery elektryczne to swego rodzaju nowość w rowerowym świecie, która wywołuje fascynację i ciekawość, ale też wzbudza kontrowersje i pytania o to, czy rower elektryczny to nadal rower. Jakby na niego nie patrzeć, zawsze pozostanie on idealnym połączeniem wygody ze zdrowym i ekologicznym stylem życia. Jak działa ta hybrydowa maszyna? Jak wybrać rower napędzany silnikiem elektrycznym i ile kosztuje e-bike? Co takiego sprawia, że to właśnie e-biki

PRZYGOTUJ SIĘ NA ZIMOWE SZALEŃSTWO!

Serwis snowboardowy i narciarski w Immotion już działa! Przez cały rok dbamy o Wasze rowery, ale zimą nie zapominamy także o Waszych narciarskich i snowboardowych pasjach! Serwis snowboardowy i narciarski działa w naszym sklepie przy ul. Olszewskiego we Wrocławiu przez cały sezon! Czas zatem odkurzyć narty i deski aby oddać je w ręce ekspertów. Zanim pojawicie się na stoku zadbajcie o odpowiednie przygotowanie sprzętowe, a później już tylko zimow

Rowery Specialized – poznaj historię marki i modele rowerów Specialized

Rowery Specialized Bicycle Components pojawiają się jako pierwsze na mecie w ogólnoświatowych wyścigach kolarskich. Wśród kolarzy górskich, ceniących tę markę, najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem jest mistrz świata w maratonie MTB Jarosław Kulhavy. Marka jest także chętnie wybierana przez profesjonalne ekipy kolarskie, takie jak Bora-Hansgrohe czy QuickStep Floors.

Buty rowerowe – jak dobrać odpowiedni model?

Buty rowerowe osobom, które nie używają specjalnego obuwia podczas jazdy na jednośladzie, mogą wydać się co najmniej zaskakującym rozwiązaniem. Nierzadko patrzą one na rowerzystów z nogami przyczepionymi do pedałów z pewną dozą zdziwienia i niepewności. Nie ulega wątpliwości, że na rowerze można jeździć niemal w każdym typie obuwia. Jednak inwestycja w typowy model kolarski przynosi wiele korzyści. Niektóre z nich przypominają zwykłe modele, podc

Dobre rowery – gdzie je kupić i czym się charakteryzują?

„Dobry rower” to pojęcie na tyle niejasne, że każdy może rozumieć pod nim coś innego. Dla jednej osoby będzie to wiekowy składak, który swoje już w życiu przeżył, ale nadal nadaje się do jeżdżenia. Dla innej z kolei na to miano zasługiwać będzie tylko drogi model, wyposażony w osprzęt z najwyższej półki. Jak więc powinniśmy właściwie rozumieć, co ma na myśli osoba proponująca nam zakup „dobrego roweru”? Jak sprawdzić, czy faktycznie odpowiada on

Jakie akcesoria warto kupić w internetowym sklepie rowerowym na wiosnę?

Większość właścicieli jednośladów z niecierpliwością czeka na okres wiosenny i już teraz przegląda internetowe sklepy rowerowe w poszukiwaniu akcesoriów niezbędnych do rozpoczęcia nowego sezonu. Jazda rowerem staje się wówczas bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, a tym samym - przyjemniejsza. Warto zatem jak najwcześniej przygotować pojazd do intensywnej eksploatacji. Jakie produktu warto zamówić już teraz?

Rowery miejskie – czym się charakteryzuje dobry rower miejski i jak wybrać odpowiedni model? Poznaj ofertę sklepu internetowego Im-Motion!

Rowery miejskie wciąż ustępują w naszym kraju rowerom górskim jeśli chodzi o popularność. Niektórzy twierdzą bowiem, że rower górski jest bardziej wytrzymały, a ponadto poradzi sobie bez problemu nie tylko w terenie górzystym, ale też w terenie miejskim. I trudno się z tym nie zgodzić, gdyż na naszych drogach rowerowych nierzadko spotkamy „przygody”, jakich próżno byłoby szukać na rowerowych szlakach. Jednak nawet wtedy, gdy zdecydujemy się rower

Rower elektryczny w warunkach zimowych – czy to się sprawdzi?

Rowery elektryczne w warunkach zimowych wymagają właściwego traktowania. Jest ono zależne od tego, czy planujemy korzystać z naszego jednośladu także podczas zimowych miesięcy, czy też może zamierzamy raczej odstawić go do „przezimowania” w domowym zaciszu. Jak postępować w obu tych sytuacjach? Czy jednoślad wspomagany silnikiem nadaje się do zimowej jazdy? Niniejszy artykuł przedstawia wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego, co każdy

Rower górski – kiedy się na niego zdecydować? Dowiedz się, jak dobrać odpowiedni rozmiar jednośladu i gdzie tanio kupić dobry sprzęt

Rowerem górskim jeszcze parę lat temu jeździli w zasadzie wszyscy. Niezależnie od tego, czy wybierali się na leśną, czy górską wycieczkę, czy zwyczajnie jechali na zakupy do miasta. Trudno dziwić się tej tendencji, skoro rower górski, to tak naprawdę rower, który bez problemu poradzi sobie niemal w każdych warunkach. Włącznie z miejskimi, gdzie drogi niekoniecznie są zawsze proste i gładkie jak producenci rowerów miejskich i szosówek by sobie wyo

Marki rowerów – czy znasz te najpopularniejsze? Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze

Podstawowym dylematem każdego, kto zastanawia się nad zakupem roweru, jest wybór marki. Wybór nie jest łatwy, a pomóc w tym mogą specjaliści ze sklepu IMMOTION. Działanie przemysłu rowerowego można porównać do branży samochodowej. Dostępnych jest wiele modeli, jednak liczba marek, które rozpoznawalne są przez potencjalnego klienta, jest stosunkowo niewielka. Powód? Tak jak w przypadku samochodów, stworzenie nowej brandu wymaga ogromnej inwestycji

Rowery miejskie damskie – 11 wskazówek dla aktywnych kobiet

Rowery miejskie na kobiece wyprawy w zwiewnych sukienkach lub fantazyjnych spódnicach? Dlaczego nie! Czołowi producenci rowerów – zarówno polscy, jak i światowi – nie zapomnieli w swoich ofertach o kobietach, które chciałyby codziennie i bez większego wysiłku dbać o piękną sylwetkę. Nie musisz wyrzekać się finezyjnych, kobiecych strojów, żeby przesiąść się z zatłoczonego autobusu czy tramwaju na wygodny rower miejski. Nie musisz tracić czasu w ul