HomePowrót

Henrykowski Maraton Rowerowy

Henrykowski Maraton Rowerowy

01/29/2020 10:00:00

Henrykowski Maraton Rowerowy to rajd bezdrożami gminy Ziębice, organizowany w randzie Mistrzostw Polski Księży i Kleryków. Coroczna impreza sportowo-rekreacyjna ma amatorski charakter, jednak stanowi pole do popisu dla każdego kolarza. Maraton odbywa się po Wzgórzach Strzelińskich i należy do najciekawszych tego typu przedsięwzięć w regionie. Udział w wydarzeniu weźmie również nasza drużyna rowerowa Immotion Team.

Spis treści
Szczegóły imprezy
Trasy
Klasyfikacje
Sektory startowe
Poziom trudności
Regulamin
Immotion Team

Henrykowski Maraton Rowerowy

Henrykowski Maraton Rowerowy ma na celu wypromowanie turystycznej gminy Ziębice, a także popularyzację turystyki rowerowej oraz kolarstwa górskiego. Organizatorom przyświeca idea propagowania aktywnych form rekreacji i wypoczynku, które przekładają się na zdrowy tryb życia. Maraton promuje szlaki rowerowe w obrębie Wzgórz Strzelińskich oraz Kotliny Henrykowskiej, stanowiąc jednocześnie okazję do zwrócenia uwagi na Klasztor Księgi Henrykowskiej oraz samą Księgę Henrykowską.

Szczegóły imprezy

Organizatorem rajdu jest Gmina Ziębice we współpracy z Gminnym Centrum Edukacji i Sportu oraz Stowarzyszeniem Pro-Run Wrocław. Swój udział w realizacji imprezy ma także Fundacja Klasztoru Księgi Henrykowskiej. Tegoroczny maraton odbędzie się w sobotę 25 kwietnia 2020 roku. Start będzie miał o godzinie 11:00 przy Klasztorze Księgi Henrykowskiej, gdzie znajduje się także meta.

Rowerzysta w trakcie maratonu

Trasy Henrykowskiego Maratonu Rowerowego

Henrykowski Maraton Rowerowy zostanie rozegrany na trzech dystansach. Należą do nich Mega (orientacyjnie 45-50 km), Mini (25-35 km) oraz Fun (8-15 km). W trakcie rejestracji każdy zawodnik wybiera wybrany wariant startu. Po zadeklarowaniu dystansu uczestnik ustawiany jest w odpowiednim sektorze startowym. Liczba zawodników mogących wziąć udział w wydarzeniu jest ograniczona i wynosi 500 osób. kolejność zapisów decyduje o prawie do startu.

Klasyfikacje

Dla miejsc 1-3 do dystansu MEGA przypisane zostały klasyfikacje Gminy Ziębice oraz Open. Do MINI przynależą klasyfikacje Gminy Ziębice, OPEN oraz Kleryków i Księży. Na dystansie FUN przejadą klasyfikacje Gminy Ziębice oraz OPEN. Do każdego z dystansów przynależą klasyfikacje wiekowe bez dublowania się z kategorią OPEN. W zależności od liczby zgłoszonych uczestników niepełnoletnich, organizator może podzielić rajd na inne kategorie. Wprowadzone mogą również zostać klasyfikacje dodatkowe. Organizator poinformuje zawodników o ewentualnych zmianach na odprawie startowej.

Sektory startowe

Podczas rajdu obowiązywać będą określone sektory startowe. Z pierwszego z nich startować mogą zawodnicy i zawodniczki przypisani do dystansu Mega. Z sektora drugiego startują uczestnicy na dystansie Mini, a z trzeciego - na dystansie Fun. W szczególnych przypadkach organizator może zmienić ilość sektorów startowych. Poszczególne starty odbędą się w odstępach ok. 5-minutowych. Nawierzchnia trasy jest terenowa i szutrowa. Uczestnicy mogą korzystać z jednego punktu nawadniania, odświeżania i odżywiania. Limit czasowy rajdu wynosi 4 godziny.

Poziom trudności

Henrykowski Maraton Rowerowy odbywa się w warunkach terenowych. Trasy przejazdu charakteryzują się obecnością stromych zjazdów i podjazdów, które wymagają od kolarzy odpowiednich umiejętności. Najtrudniejsze i najniebezpieczniejsze miejsca można pokonać jedynie przy zachowaniu dużej uwagi oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Fragmenty te zostaną specjalnie oznaczone planszami ze stosowną ilością wykrzykników, proporcjonalną do stopnia trudności danego odcinka. Maraton zostanie zorganizowany niezależnie od warunków atmosferycznych. Obowiązkiem uczestników jest uszanowanie środowiska naturalnego w okolicy tras, dlatego poza wyznaczonymi strefami nie można pozostawiać zanieczyszczeń.

Henrykowski Maraton Rowerowy

Henrykowski Maraton Rowerowy organizowany jest w oparciu o ustalone zasady dotyczące pomiaru czasu, który podobnie jak ustalenie kolejności będzie się odbywał przy użyciu chipów w numerach startowych. Ich posiadanie to warunek niezbędny zarówno do wystartowania w rajdzie, jak i sklasyfikowania w końcowym komunikacie. Numer startowy montowany jest na kierownicy roweru. Nieprawidłowo zamocowany chip może prowadzić do dyskwalifikacji zawodnika. Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność prawną za niestosowanie się do decyzji sędziów oraz pozostawanie na trasie po upływie czasu.

Nagrody i świadczenia

Każdy zawodnik, który zdoła ukończyć rajd główny otrzyma medal pamiątkowy oraz posiłek regeneracyjny. Uczestnicy zgłoszeni w terminie zyskują pakiet startowy, na który składa się nr startowy, woda, medal na mecie, posiłek regeneracyjny oraz torba na szelkach. Najlepszym trzem zawodnikom w klasyfikacji OPEN przysługują nagrody w postaci trofeów. Otrzymają je również zwycięzcy uczestnicy w kategorii księży i kleryków oraz kategoriach wiekowych. Miejsca na podiom kategorii OPEN nie dublują się z kategorią wiekową. Zawodnicy mają do dyspozycji przebieralnie oraz depozyt, a także opiekę lekarską od początku do końca zawodów.

Zasady uczestnictwa

Udział w wydarzeniu wymaga weryfikacji uczestników. W tym celu zawodnik musi zgłosić się osobiście, bądź też otrzymać upoważnienie od organizatora. W radzie mogą uczestniczyć osoby powyżej 16 roku życia, które zweryfikowały w biurze zawodów swoje dane. Niepełnoletni zawodnicy są zobowiązani do dostarczenia upoważnienia od prawnych opiekunów. Każdy pełnoletni uczestnik bierz pełną odpowiedzialność za swój start, co musi potwierdzić podpisem w oświadczeniu o zdolności do udziału. Zawodnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Weryfikacja uczestników

Weryfikacja uczestników odbywa się w dniu imprezy w biurze zawodów, a także w terminie wcześniejszym podanym przez organizatora. Każdy zawodnik musi okazać dowód osobisty lub paszport, celem potwierdzenia narodowości oraz daty urodzenia. Uczestnicy pełnoletni mają prawo okazania aktualnego badania lekarskiego lub zaświadczyć start w zawodach na własną odpowiedzialność podpisem w obecności wyznaczonego sędziego. Zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu rajdu. Z jego akceptacją równoznaczne jest pobranie numeru startowego.

Immotion Team na Henrykowskim Maratonie Rowerowym

Henrykowski Maraton Rowerowe to prawdziwe święto miłośników kolarstwa, w którym udział weźmie także drużyna sportowa Immotion Team. Złożony z pasjonatów zespół od lat wspiera wszelkie imprezy kolarskie w regionie, do których należy także Dolnośląski Festiwal Rowerowy. Członkowie Immotion Team to prawdziwi miłośnicy jazdy rowerowej, dla których zajmowanie się jednośladami to sposób na przyjemne i aktywne życie. Wspólne osiąganie ambitnych celów zachęca nas do uczestnictwa w kolejnych przedsięwzięciach w regionie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu i wypożyczalni Immotion, a także zapraszamy do udziału w Henrykowskim Maratonie Rowerowym.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Rowery Damskie Giant - 5 Modeli!

Rowery damskie Giant obejmują znaczną część asortymentu tego uznanego producenta. Marka posiada w swojej ofercie serie jednośladów specjalnie opracowywanych z myślą o spełnieniu potrzeb aktywnych kobiet. Rowery te odpowiadają różnym aspiracjom i celom rowerzystek. Część modeli przystosowana została do codziennej jazdy, podczas gdy inne zaprojektowano z myślą o sportowej rywalizacji.

Kaski rowerowe dla dzieci - zadbaj o bezpieczeństwo malucha!

Kaski rowerowe dla dzieci są najlepszym rozwiązaniem, aby zapewnić naszym dzieciom bezpieczeństwo. Rower, łyżworolki i deskorolka mogą być dla dzieci doskonałym sposobem na ćwiczenia, rozwinięcie silnej kontroli motorycznej, czy zużycie nadmiaru energii. Poza tym, gwarantują doskonałą zabawę. Oczywiście tylko wtedy, gdy używa się ich z najwyższą ostrożnością i zdrowym rozsądkiem pod odpowiednim nadzorem dorosłych - to oni są odpowiedzialny za be

Męskie modele rowerów górskich – dowiedz się o nich więcej!

Męski rower górski to bardzo uniwersalny jednoślad. Oprócz ekstremalnych zastosowań sportowych nadaje się on również do turystyki, zabawy oraz jazdy po mieście. Istnieje olbrzymia liczba modeli różniących się od siebie konstrukcją, geometrią ramy czy klasą osprzętu. Ten szeroki wybór sprawia, że możemy wybrać rower idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Za klasyczny rower górski uważa się taki na grubych oponach, z amortyzatorem, mocnymi hamulca

Konserwacja roweru na zimę – poprawne czyszczenie i smarowanie części ruchomych

Sezon rowerowy już się kończy i należy pomyśleć o odpowiedniej konserwacji swojego sprzętu na zimę. Chociaż pogoda w grudniu, styczniu i lutym z roku na rok jest coraz cieplejsza, na ulicach polskich miast wciąż nie spotkamy zbyt wielu kolarzy w tych miesiącach. Zanim zniesiesz swój pojazd do piwnicy lub garażu, zadbaj o jego stan techniczny. Odpowiednie wyczyszczenie i nasmarowanie ruchomych części pozwoli zaoszczędzić przykrych niespodzianek na

Jak dobrać rower? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Jak dobrać rower? Niby niemal każdy na nim jeździ bądź przez dobrą część swojego życia jeździł, jednak tylko niewielka grupa osób wie, jak perfekcyjnie dobrać go do swoich potrzeb. Wybór odpowiedniego roweru, który zapewni komfort jazdy, mobilność oraz nie będzie niepotrzebnym, dodatkowym wydatkiem, to dość trudne zadanie. Wymaga ono rozpatrzenia wielu kryteriów. W innym wypadku podjęcie rozsądnej decyzji nie będzie możliwe. Przygotowaliśmy więc

Rowery dla chłopców – sprawdź ofertę tanich modeli górskich i nie tylko!

Rowery dla chłopców to kategoria jednośladów, w której znajdziemy szeroki wybór marek, modeli, kolorów, osprzętu, rozmiarów kół i rozmiarów ram rowerów dla chłopców. W XXI wieku rozwój, nowe technologie i specjalizacja zmieniły niemal każdą branżę. Jedną z nich jest branża rowerowa. To właśnie ten rozwój umożliwia zakup modelu który będzie stanowił dla dziecka nie tylko system dwóch kółek do nauki trzymania równowagi, ale także będzie dawał realn

Jaki rower górski do 3000 zł kupić? TOP 3 rowerów górskich

Rowery górskie do 3000 zł to nie bez powodu jedne z najczęściej wybieranych typów rowerów ze średniej półki cenowej w Polsce. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność. Plasują się bowiem pomiędzy całkowicie amatorskimi rowerami górskimi do jazdy rekreacyjnej a profesjonalnymi konstrukcjami, wykorzystywanymi w regularnych treningach. Ponadto na takim rowerze możemy nie tylko rozpocząć przygodę z wyścigami na górskich szlakach

Rowery dla dzieci – jak dobrać rozmiar roweru dla dziecka i czy warto inwestować w droższy model? Sklep Im-Motion podpowiada

Rower dla dziecka to inwestycja, nad którą wielu rodziców zaczyna się zastanawiać już w momencie, gdy dziecko zacznie stabilnie chodzić i biegać, o czym doskonale wiedzą specjaliści ze sklepu Im-Motion. Jednak wybranie odpowiedniego jednośladu dla młodego człowieka potrafi być bardzo skomplikowane i stanowi dla rodziców nie lada wyzwanie. Nie wystarczy bowiem powiedzieć, że szuka się dziecięcego rowerka, aby znaleźć ten idealny model. Ważne jest

Nowy sklep immotion

Zapraszamy do naszego nowego sklepu

Rowery górskie Specialized. Czym się wyróżniają?

Rowery górskie Specialized należą do najczęściej wybieranych jednośladów tego amerykańskiego producenta. W porównaniu do tradycyjnych modeli trekkingowych i szosowych, mają wzmocnioną konstrukcję ramy, pozwalającą na pokonanie nawet największych trudności na rowerowych trasach. Dzięki dużej przyczepności mogą bezpiecznie i szybko pokonać wymagające tereny. Marka Specialized słynie z wielu wydajnych i starannie opracowywanych modeli MTB, które w

Jaki rower kupić: miejski, górski, crossowy, trekkingowy czy szosowy? 5 typów rowerów o najszerszym zastosowaniu

Jaki rower kupić, aby miał jak najszersze zastosowanie i sprawdzał się na co dzień? Rowery miejskie, górskie, crossowe, trekkingowe, szosowe... Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystkie wymienione typy rowerów mają określone zastosowanie. Jednak nie oznacza to, że nie możemy ich wykorzystywać również w innych warunkach. W zależności od naszych upodobań i potrzeb, może się okazać, że rower górski będzie dla nas doskonały do jazdy po mieście, a row