HomePowrót

Henrykowski Maraton Rowerowy

Henrykowski Maraton Rowerowy

01/29/2020 10:00:00

Henrykowski Maraton Rowerowy to rajd bezdrożami gminy Ziębice, organizowany w randzie Mistrzostw Polski Księży i Kleryków. Coroczna impreza sportowo-rekreacyjna ma amatorski charakter, jednak stanowi pole do popisu dla każdego kolarza. Maraton odbywa się po Wzgórzach Strzelińskich i należy do najciekawszych tego typu przedsięwzięć w regionie. Udział w wydarzeniu weźmie również nasza drużyna rowerowa Immotion Team.

Spis treści
Szczegóły imprezy
Trasy
Klasyfikacje
Sektory startowe
Poziom trudności
Regulamin
Immotion Team

Henrykowski Maraton Rowerowy

Henrykowski Maraton Rowerowy ma na celu wypromowanie turystycznej gminy Ziębice, a także popularyzację turystyki rowerowej oraz kolarstwa górskiego. Organizatorom przyświeca idea propagowania aktywnych form rekreacji i wypoczynku, które przekładają się na zdrowy tryb życia. Maraton promuje szlaki rowerowe w obrębie Wzgórz Strzelińskich oraz Kotliny Henrykowskiej, stanowiąc jednocześnie okazję do zwrócenia uwagi na Klasztor Księgi Henrykowskiej oraz samą Księgę Henrykowską.

Szczegóły imprezy

Organizatorem rajdu jest Gmina Ziębice we współpracy z Gminnym Centrum Edukacji i Sportu oraz Stowarzyszeniem Pro-Run Wrocław. Swój udział w realizacji imprezy ma także Fundacja Klasztoru Księgi Henrykowskiej. Tegoroczny maraton odbędzie się w sobotę 25 kwietnia 2020 roku. Start będzie miał o godzinie 11:00 przy Klasztorze Księgi Henrykowskiej, gdzie znajduje się także meta.

Rowerzysta w trakcie maratonu

Trasy Henrykowskiego Maratonu Rowerowego

Henrykowski Maraton Rowerowy zostanie rozegrany na trzech dystansach. Należą do nich Mega (orientacyjnie 45-50 km), Mini (25-35 km) oraz Fun (8-15 km). W trakcie rejestracji każdy zawodnik wybiera wybrany wariant startu. Po zadeklarowaniu dystansu uczestnik ustawiany jest w odpowiednim sektorze startowym. Liczba zawodników mogących wziąć udział w wydarzeniu jest ograniczona i wynosi 500 osób. kolejność zapisów decyduje o prawie do startu.

Klasyfikacje

Dla miejsc 1-3 do dystansu MEGA przypisane zostały klasyfikacje Gminy Ziębice oraz Open. Do MINI przynależą klasyfikacje Gminy Ziębice, OPEN oraz Kleryków i Księży. Na dystansie FUN przejadą klasyfikacje Gminy Ziębice oraz OPEN. Do każdego z dystansów przynależą klasyfikacje wiekowe bez dublowania się z kategorią OPEN. W zależności od liczby zgłoszonych uczestników niepełnoletnich, organizator może podzielić rajd na inne kategorie. Wprowadzone mogą również zostać klasyfikacje dodatkowe. Organizator poinformuje zawodników o ewentualnych zmianach na odprawie startowej.

Sektory startowe

Podczas rajdu obowiązywać będą określone sektory startowe. Z pierwszego z nich startować mogą zawodnicy i zawodniczki przypisani do dystansu Mega. Z sektora drugiego startują uczestnicy na dystansie Mini, a z trzeciego - na dystansie Fun. W szczególnych przypadkach organizator może zmienić ilość sektorów startowych. Poszczególne starty odbędą się w odstępach ok. 5-minutowych. Nawierzchnia trasy jest terenowa i szutrowa. Uczestnicy mogą korzystać z jednego punktu nawadniania, odświeżania i odżywiania. Limit czasowy rajdu wynosi 4 godziny.

Poziom trudności

Henrykowski Maraton Rowerowy odbywa się w warunkach terenowych. Trasy przejazdu charakteryzują się obecnością stromych zjazdów i podjazdów, które wymagają od kolarzy odpowiednich umiejętności. Najtrudniejsze i najniebezpieczniejsze miejsca można pokonać jedynie przy zachowaniu dużej uwagi oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Fragmenty te zostaną specjalnie oznaczone planszami ze stosowną ilością wykrzykników, proporcjonalną do stopnia trudności danego odcinka. Maraton zostanie zorganizowany niezależnie od warunków atmosferycznych. Obowiązkiem uczestników jest uszanowanie środowiska naturalnego w okolicy tras, dlatego poza wyznaczonymi strefami nie można pozostawiać zanieczyszczeń.

Henrykowski Maraton Rowerowy

Henrykowski Maraton Rowerowy organizowany jest w oparciu o ustalone zasady dotyczące pomiaru czasu, który podobnie jak ustalenie kolejności będzie się odbywał przy użyciu chipów w numerach startowych. Ich posiadanie to warunek niezbędny zarówno do wystartowania w rajdzie, jak i sklasyfikowania w końcowym komunikacie. Numer startowy montowany jest na kierownicy roweru. Nieprawidłowo zamocowany chip może prowadzić do dyskwalifikacji zawodnika. Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność prawną za niestosowanie się do decyzji sędziów oraz pozostawanie na trasie po upływie czasu.

Nagrody i świadczenia

Każdy zawodnik, który zdoła ukończyć rajd główny otrzyma medal pamiątkowy oraz posiłek regeneracyjny. Uczestnicy zgłoszeni w terminie zyskują pakiet startowy, na który składa się nr startowy, woda, medal na mecie, posiłek regeneracyjny oraz torba na szelkach. Najlepszym trzem zawodnikom w klasyfikacji OPEN przysługują nagrody w postaci trofeów. Otrzymają je również zwycięzcy uczestnicy w kategorii księży i kleryków oraz kategoriach wiekowych. Miejsca na podiom kategorii OPEN nie dublują się z kategorią wiekową. Zawodnicy mają do dyspozycji przebieralnie oraz depozyt, a także opiekę lekarską od początku do końca zawodów.

Zasady uczestnictwa

Udział w wydarzeniu wymaga weryfikacji uczestników. W tym celu zawodnik musi zgłosić się osobiście, bądź też otrzymać upoważnienie od organizatora. W radzie mogą uczestniczyć osoby powyżej 16 roku życia, które zweryfikowały w biurze zawodów swoje dane. Niepełnoletni zawodnicy są zobowiązani do dostarczenia upoważnienia od prawnych opiekunów. Każdy pełnoletni uczestnik bierz pełną odpowiedzialność za swój start, co musi potwierdzić podpisem w oświadczeniu o zdolności do udziału. Zawodnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Weryfikacja uczestników

Weryfikacja uczestników odbywa się w dniu imprezy w biurze zawodów, a także w terminie wcześniejszym podanym przez organizatora. Każdy zawodnik musi okazać dowód osobisty lub paszport, celem potwierdzenia narodowości oraz daty urodzenia. Uczestnicy pełnoletni mają prawo okazania aktualnego badania lekarskiego lub zaświadczyć start w zawodach na własną odpowiedzialność podpisem w obecności wyznaczonego sędziego. Zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu rajdu. Z jego akceptacją równoznaczne jest pobranie numeru startowego.

Immotion Team na Henrykowskim Maratonie Rowerowym

Henrykowski Maraton Rowerowe to prawdziwe święto miłośników kolarstwa, w którym udział weźmie także drużyna sportowa Immotion Team. Złożony z pasjonatów zespół od lat wspiera wszelkie imprezy kolarskie w regionie, do których należy także Dolnośląski Festiwal Rowerowy. Członkowie Immotion Team to prawdziwi miłośnicy jazdy rowerowej, dla których zajmowanie się jednośladami to sposób na przyjemne i aktywne życie. Wspólne osiąganie ambitnych celów zachęca nas do uczestnictwa w kolejnych przedsięwzięciach w regionie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu i wypożyczalni Immotion, a także zapraszamy do udziału w Henrykowskim Maratonie Rowerowym.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Henrykowski Maraton Rowerowy

Henrykowski Maraton Rowerowy to rajd bezdrożami gminy Ziębice, organizowany w randzie Mistrzostw Polski Księży i Kleryków. Coroczna impreza sportowo-rekreacyjna ma amatorski charakter, jednak stanowi pole do popisu dla każdego kolarza. Maraton odbywa się po Wzgórzach Strzelińskich i należy do najciekawszych tego typu przedsięwzięć w regionie. Udział w wydarzeniu weźmie również nasza drużyna rowerowa Immotion Team.

Giant Reign. Czym się wyróżnia?

Giant Reign to seria rowerów górskich renomowanej tajwańskiej marki, które idealnie sprawdzają się na szczególnie trudnych trasach. Pojazdy te doskonale radzą sobie zarówno podczas jazdy w bike parku, jak i w trakcie wyścigów enduro. Jednoślady Reign wyróżniają się zmodernizowaną geometrią, wysokiej klasy aluminiową ramą oraz wydajnym zawieszeniem, zapewniając komfortową kontrolę nawet w wyjątkowo agresywnym terenie. Rowery marki Giant znaleźć mo

Shimano – jaki osprzęt rowerowy wybrać? Przegląd przerzutek z różnych grup

Shimano jest japońską firmą produkującą między innymi wysokiej klasy osprzęt rowerowy. Poszczególne grupy osprzętu Shimano znajdują zastosowanie w różnych typach rowerów – od górskich przez szosowe, trekkingowe po rowery miejskie. Poszczególne części rowerowe są ponadto dostosowane zarówno do potrzeb profesjonalnych kolarzy startujących w największych i najważniejszych wyścigach, jak i dla osób, które korzystają z roweru rekreacyjnie lub do codzi

Rowery górskie Specialized. Czym się wyróżniają?

Rowery górskie Specialized należą do najczęściej wybieranych jednośladów tego amerykańskiego producenta. W porównaniu do tradycyjnych modeli trekkingowych i szosowych, mają wzmocnioną konstrukcję ramy, pozwalającą na pokonanie nawet największych trudności na rowerowych trasach. Dzięki dużej przyczepności mogą bezpiecznie i szybko pokonać wymagające tereny. Marka Specialized słynie z wielu wydajnych i starannie opracowywanych modeli MTB, które w

Nowy sklep immotion

Zapraszamy do naszego nowego sklepu

Rowery Damskie Giant - 5 Modeli!

Rowery damskie Giant obejmują znaczną część asortymentu tego uznanego producenta. Marka posiada w swojej ofercie serie jednośladów specjalnie opracowywanych z myślą o spełnieniu potrzeb aktywnych kobiet. Rowery te odpowiadają różnym aspiracjom i celom rowerzystek. Część modeli przystosowana została do codziennej jazdy, podczas gdy inne zaprojektowano z myślą o sportowej rywalizacji.

Zanim na stok – wybierz się na serwis!

Serwis snowboardowy i narciarski w Immotion już działa! Przez cały rok dbamy o Wasze rowery, ale zimą nie zapominamy także o Waszych narciarskich i snowboardowych pasjach! Serwis snowboardowy i narciarski działa w naszym sklepie przy ul. Olszewskiego we Wrocławiu przez cały sezon! Czas zatem odkurzyć narty i deski aby oddać je w ręce ekspertów. Zanim pojawicie się na stoku zadbajcie o odpowiednie przygotowanie sprzętowe, a później już tylko zimow

Rowery miejskie damskie – 11 wskazówek dla aktywnych kobiet

Rowery miejskie na kobiece wyprawy w zwiewnych sukienkach lub fantazyjnych spódnicach? Dlaczego nie! Czołowi producenci rowerów – zarówno polscy, jak i światowi – nie zapomnieli w swoich ofertach o kobietach, które chciałyby codziennie i bez większego wysiłku dbać o piękną sylwetkę. Nie musisz wyrzekać się finezyjnych, kobiecych strojów, żeby przesiąść się z zatłoczonego autobusu czy tramwaju na wygodny rower miejski. Nie musisz tracić czasu w ul

Rowery MTB w sklepie IMMOTION – o czym decyduje rozmiar kół i jaki model wybrać?

Rowery MTB dostępne w sklepie IMMOTION to jedne z najczęściej poszukiwanych przez klientów modeli jednośladów. Jeszcze kilka lat temu uważano je za najbardziej wszechstronne pojazdy, bo przecież skoro rower poradzi sobie nawet z górzystym, trudnym terenem, to z łatwością pokonamy na nim też utwardzone miejskie ścieżki czy podmiejskie trasy. Teoretycznie jest to prawda – na „góralu” da się pojechać wszędzie, choć nie zawsze będzie to wygodne. Dziś

Pierwszy rower elektryczny – co warto wiedzieć przed zakupem? Znajdź idealny model we wrocławskim sklepie IM Motion!

Pierwszy rower elektryczny to zakup, który z pewnością będziemy chcieli dobrze przemyśleć i zaplanować. Kupno nowego roweru elektrycznego wiąże się zwykle z wydatkiem przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych, choć na rynku dostępne są również modele, których cena nie przekracza górnej granicy dziesięciu tysięcy. Dlatego też warto najpierw dowiedzieć się, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, zanim podejmiemy decyzję o kupnie określonego modelu. P

Rower turystyczny w sklepie IMMOTION – zobacz najciekawsze damskie i męskie modele, które sprawdzą się na każdej wycieczce!

Rowery turystyczne w sklepie IMMOTION to jedne z najbardziej uniwersalnych modeli. Sprawdzą się one zarówno w długich, stosunkowo płaskich, lecz nie zawsze utwardzonych trasach, jak również podczas krótszych przejażdżek miejskimi ścieżkami czy podczas podróży po średnio wyboistym terenie. Jak jednak odnaleźć ten właściwy model, który najlepiej sprosta naszym wymaganiom? Który wariant wybrać, trekkingowy, crossowy czy szosowy? Sprawdźmy!

Specialized Pitch. Sprawdź, zanim wybierzesz

Specialized Pitch to niedrogie rowery MTB typu hardtail renomowanej amerykańskiej firmy. Jednoślady z tej serii przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych rowerzystów. Oferują one szerokie możliwości jazdy w terenie o różnym rodzaju nawierzchni, zapewniając wygodę i komfort prowadzenia na praktycznie każdej trasie. Rowery Pitch firmy Specialized pozwalają na pokonywanie stromych podjazdów i ekscytującą jazdę na zjazdach sing