HomePowrót

Rowery młodzieżowe w sklepie IMMOTION ? modele dla chłopców i dziewczynek w dobrych cenach!

Rowery młodzieżowe w sklepie IMMOTION ? modele dla chłopców i dziewczynek w dobrych cenach!

01/09/2019 10:00:00

Rowery młodzieżowe dostępne w sklepie IMMOTION to nowoczesne modele przeznaczone dla chłopców i dziewczynek, spośród których z łatwością wybierzemy idealny pojazd dla każdego młodego adepta jazdy na jednośladzie. Czym ta kategoria produktów różni się od standardowych modeli dla dorosłych, na jakie różnice w osprzęcie powinniśmy zwrócić uwagę i jak dobrać właściwy rozmiar? Czy wybierając jednoślad dla nastolatka powinniśmy kierować się przede wszystkim ceną, czy może jednak warto zainwestować w nieco droższy, lecz lepiej wyposażony i bardziej wytrzymały produkt? Poznajmy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące jednośladów dla nastolatków (i nie tylko!).

Spis treści:

Jak odróżnić modele dla młodych ludzi od tych przeznaczonych dla dorosłych?

Dobieramy model do potrzeb nastolatka

Cena czy jakość ? co wybrać?

Rowery młodzieżowe dla chłopców i dziewczynek ? specjaliści ze sklepu IMMOTION podpowiadają, jak odróżnić je od modeli dla dorosłych!

Specjaliści ze sklepu IMMOTION podkreślają, że choć rowery młodzieżowe dla chłopców i dziewczynek nierzadko do złudzenia przypominają modele przeznaczone dla dorosłych kolarzy, pomiędzy tymi dwoma kategoriami produktu zauważyć da się znaczące różnice. Choć nie są one widoczne na pierwszy rzut oka, zauważy je z pewnością każdy doświadczony kolarz. Wynikają one zresztą nie tylko z nieco innej budowy wymuszonej poprzez niski wzrost docelowego użytkownika, lecz również z jego innych potrzeb ? na tym etapie nie będą nam bowiem potrzebne wyjątkowo zaawansowane rozwiązania typowe dla specjalistycznych modeli górskich czy wyczynowych, lecz jedynie te, które zapewnią pojazdowi pełną funkcjonalność i wysoką wytrzymałość, a jego użytkownikowi wygodę i komfort jazdy. Zobaczmy więc, czym właściwie charakteryzują się jednoślady przeznaczone dla młodych ludzi.

Dla kogo właściwie przeznaczona jest ta kategoria produktów?

Przede wszystkim warto zauważyć, że modele z tej kategorii przeznaczone są dla młodych adeptów jazdy na jednośladach, którzy mają już za sobą pewne doświadczenia na modelach dziecięcych. Najlepszym czasem na przejście z kategorii dziecięcej do młodzieżowej jest moment, w którym użytkowany przez dziecko dotychczas model o 20-calowych kołach powoli staje się zbyt mały. Użytkownik jednośladu z pewnością zacznie to zauważać w chwili, gdy jego wzrost przekroczy górną granicę 120 cm. Oznacza to, że pierwszy model młodzieżowy kupimy nie nastolatkowi, ale już dziecku w wieku około 8-9 lat. Modele z tej kategorii są więc odpowiedzią na pytanie, które od lat zadają sobie rodzice, rodzice chrzestni czy dziadkowie drugo- i trzecioklasistów, a mianowicie: jaki rower kupić na komunię?

Rower Specialized Hotrock 24 7-Speed

Czym wyróżniają się modele z tej kategorii?

Modele przeznaczone dla dzieci w wieku komunijnym i młodszych nastolatków w odróżnieniu od tych dopasowanych do potrzeb dorosłych wyróżniają się z pewnością mniejszą ilością zaawansowanego osprzętu. Na tym etapie rozwoju dziecka jednoślad powinien być już co prawda wyposażony w przerzutki, których obsługi będzie ono mogło uczyć się podczas jazdy. Na razie wystarczą nam jednak z pewnością przerzutki tylne. Warto zauważyć że w kategorii rowerów młodzieżowych możemy wybierać już pomiędzy manetkami cynglowymi ? czyli takimi, w których przełożenia zmienia się za pomocą palca wskazującego i kciuka ? a obrotowymi ? czyli takimi, w których przełożenia zmienia się dzięki przekręceniu rączki.

Ponadto w standardowych modelach przeznaczonych dla nastolatków najczęściej znajdziemy proste hamulce szczękowe, czyli tak zwane hamulce typu v-brake. Nieco droższe modele wyposażone mogą być jednak w modele tarczowe, które gwarantują wyższą siłę hamowania i są znacznie bardziej odporne na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych. W odróżnieniu od hamulców szczękowych tarcze zlokalizowane pośrodku koła są oddalone od opony, dzięki czemu nie są aż tak narażone na błoto czy wodę. Dzięki temu ich eksploatacja jest zdecydowanie mniej kłopotliwa niż w przypadku klasycznych hamulców obręczowych. Jeżeli nasz młody adept jazdy na jednośladzie jest więc miłośnikiem intensywnej, szybkiej jazdy przy nie zawsze sprzyjającej pogodzie, warto zainwestować w to nieco droższe rozwiązanie. W przypadku, gdy rower wykorzystywany jest raczej do rekreacyjnych weekendowych przejażdżek, z pewnością wystarczy nam model ze standardowym v-brake'iem.

24 czy 26 cali, czyli jak dobrać rower młodzieżowy do potrzeb nastolatka? Podpowiada specjalista z wrocławskiego sklepu IMMOTION

Wybór odpowiedniego rozmiaru kół roweru młodzieżowego spośród modeli dostępnych w sklepach takich jak wrocławska sieć IMMOTION zależy przede wszystkim od wzrostu nastolatka ? 24 cale będą wystarczające dla dzieci nieco niższych, podczas gdy nastolatki o niemal dorosłym wzroście lepiej będą czuły się na modelach 26-calowych. Zgodnie z najczęściej publikowanymi tabelkami dotyczącymi doboru rozmiaru kół w dziecięcych i młodzieżowych jednośladach model z kołami 24-calowymi będzie odpowiedni dla młodego człowieka o wzroście od 120 cm do około 145 cm, a 26-calowy model jest dopasowany do potrzeb osoby o wzroście od 145 cm do około 160 cm. Po przekroczeniu tej granicy zaleca się kupno modelu przeznaczonego dla dorosłych.

Czy wzrost powinien być jedynym wyznacznikiem?

Warto jednak pamiętać, że dane przedstawiane przez sklepy i producentów w zakresie tego, jaki rozmiar kół czy ramy powinniśmy wybrać w zależności od tego, jakiego jesteśmy wzrostu, mają tylko charakter informacyjny i nie powinny być jedynym czynnikiem, jaki weźmiemy pod uwagę przed zakupem jednośladu. Tabele powinny stanowić jedynie podpowiedź, wśród jakich rozmiarów powinniśmy szukać tego właściwego. Podczas podejmowania decyzji o wyborze rozmiaru pojazdu dla dziecka o wzroście 140 cm dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą samego zainteresowanego do sklepu, w którym istnieje możliwość przymierzenia się do kilku wybranych modeli. Dzięki temu z pewnością trafniej dobierzemy odpowiedni jednoślad. Stosunek rozmiaru kół do wzrostu jest bowiem tylko jedną ze zmiennych ? ważna jest także wysokość przekroku w rowerze, a także geometria ramy. Choć w modelach o kołach 24-calowych ramy są zwykle dość uniwersalne, pośród modeli wyposażonych w koła 26-calowe znajdziemy już często dwa zupełnie różne od siebie typy ram, a mianowicie ramy górskie i ramy miejskie.

Różnice w budowie ciała

Warto zaznaczyć, że w przypadku nastoletnich użytkowników rowerów coraz istotniejsze stają się także różnice pomiędzy płciami wynikające z biologicznej budowy ciała. Musimy pamiętać, że choć dwójka nastolatków może być tego samego wzrostu, ich proporcje będą się znacząco różnić. Dziewczęta mają nie tylko szersze biodra wymagające szerszych siodełek oraz węższe ramiona, którym do wygodnej jazdy potrzebne będą wąsko rozstawione uchwyty kierownicy. Przy tym samym wzroście co chłopcy będą one miały również dłuższą wewnętrzną krawędź nogi, a to ten wymiar jest decydujący przy dopasowywaniu odpowiedniego rozmiaru kół i ramy. Decydując się na zakup jednośladu dla młodego człowieka warto więc dla pewności po prostu wybrać się razem z samym zainteresowanym lub zainteresowaną do sklepu i na miejscu przymierzyć kilka modeli, które przypadną im do gustu. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że prezent nie będzie nietrafiony ze względu na źle dobrany rozmiar i unikniemy sytuacji, w której poważna inwestycja okaże się zupełnie nieopłacalna. A skoro już mowa o inwestycji ? sprawdźmy, ile kosztują dobre rowery młodzieżowe!

Rowerzysta zjeżdżający na BMXie z barierki

Ceny rowerów młodzieżowych, czyli dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości sprzęt na przykład ze sklepu IMMOTION?

Wielu rodziców odwiedzających sklep IMMOTION przy zakupie roweru młodzieżowego kieruje się przede wszystkim ceną. Specjaliści podpowiadają jednak, że nie powinien być to nie tylko jedyny, ale nawet najważniejszy czynnik, który wpłynie na naszą ostateczną decyzję. Co prawda na rynku znajdziemy dziś setki modeli kosztujących nie więcej niż kilkaset złotych, które według producentów spełniają najwyższe wymogi i wyposażone są w najlepszej jakości osprzęt. Czy jednak można ufać ofertom zupełnie nieznanych marek zaopatrujących w jednoślady przede wszystkim super- i hipermarkety? Na czym polega różnica pomiędzy modelem kosztującym 500 zł a modelem w cenie 1500 zł? Kiedy warto zainwestować w rower młodzieżowy z najwyższej półki cenowej i czym charakteryzują się tego typu jednoślady? Sprawdźmy!

Czym różnią się profesjonalne modele od modeli z tak zwanego makrokeszu?

Mianem 'makrokeszu' określa się jednoślady dostępne w super- i hipermarketach. Zwykle największą ich zaletą jest wyjątkowo niska cena nieprzekraczająca górnej granicy kilkuset złotych. Niestety wielu klientów, którzy decydują się na ich zakup, nie zdaje sobie sprawy z dodatkowych kosztów, które w przypadku tego typu produktów pojawiają się szybciej niż moglibyśmy się tego spodziewać.

Niska cena tego typu produktów wynika bowiem z najniższej jakości wykorzystanych do ich wykonania elementów osprzętu. Znajdziemy tu przede wszystkim ciężkie ramy stalowe lub ramy z najtańszych stopów aluminium, które charakteryzują się dużą wagą i niską wytrzymałością, niezbędną przy użytkowaniu przez pełne energii dzieci. Do tego niskiej jakości osie piast, sztywne i ciężkie niby-amortyzatory, nierzadko wykonane po prostu z nieosłoniętej, sztywnej sprężyny bez tłumienia i uszczelnień. ?Pełna amortyzacja? oferowana przez producentów to więc całkowite nieporozumienie, podobnie zresztą jak tarczowe hamulce w modelu za kilkaset złotych, których wytrzymałość i siła hamowania pozostawiają wiele do życzenia. Niestety w modelach z supermarketów klasyczne v-brake'i wcale nie muszą być lepsze ? nierzadko znajdziemy tu nawet plastikowe klamki hamulcowe, które podczas hamowania nie wyginają się.

Wszystkie te elementy mogą więc po krótkim czasie od zakupu zużyć się lub ulec awariom, które uniemożliwią dalszą jazdę. Konieczna będzie więc kosztowna naprawa i wymiana uszkodzonych elementów. Zadanie to jest o tyle problematyczne, że często na rynku nie da się po prostu znaleźć części pasujących idealnie do niemarkowych modeli jednośladów. Podczas gdy wymiana osprzętu w markowych modelach, w których wykorzystuje się osprzęt Sram czy Shimano, nie przysporzy nam większego kłopotu, dopasowanie idealnie części lepszej jakości do niskiej jakości kół czy ram o złej geometrii może niekiedy okazać się wręcz niemożliwy. Pamiętajmy, że w przypadku modeli zakupionych w supermarketach nie możemy liczyć na wsparcie techniczne w miejscu zakupu. Możliwość taką oferują wyłącznie profesjonalne sklepy rowerowe.

Dlaczego nie warto kupować nastolatkowi jednośladu tańszego niż 1100 zł?

Przedstawiony przez nas krótki opis modeli z makrokeszu stanowi już właściwie odpowiedź na to, dlaczego młodemu adeptowi jazdy na jednośladach nie warto kupować modelu tańszego niż 1100 zł. Za tę cenę możemy bowiem kupić już jeden z najtańszych i najbardziej podstawowych, lecz przy tym wykonanych z dobrej jakości materiałów wytrzymałych modeli znanych producentów takich jak choćby Giant. Przykładem jest tu model Giant XTC Jr 2 wyposażony w profesjonalną aluminiową ramę ALUXX, wygodne przerzutki tylne Shimano Tourney RD-TY300 i markowe piasty Joytech. Do tego amortyzacja widelca o skoku 50 mm i solidne hamulce v-brake z aluminiowymi obręczami. To wszystko w połączeniu z solidnym wykonaniem gwarantuje nam wytrzymałość nawet podczas szybkiej i intensywnej jazdy po trudnych podłożach i w nie zawsze sprzyjających warunkach pogodowych.

Rower dziecięcy Giant XTC Jr 1 Disc 24

Kiedy warto zainwestować w model z najwyższej półki cenowej?

W model z najwyższej półki cenowej warto zainwestować przede wszystkim wówczas, gdy młody adept jazdy na jednośladzie wykorzystuje ten środek transportu nie tylko podczas codziennych dojazdów do szkoły czy rekreacyjnych wycieczek. Jeżeli zauważamy, że rowerowe hobby jest tak ważną częścią życia nastolatka, że spędza on na jednośladzie niemal każdą wolną chwilę z pewnością doceni on naprawdę dobry, markowy i wart swojej ceny model ? na przykład Specialized Riprock Expert wyposażony w amortyzowany widelec z hydraulicznym tłumieniem, hydrauliczne hamulce i lekką, aluminiową ramę Specialized A1 Premium. Model ten sprawdzi się świetnie jako pierwszy profesjonalny jednoślad dla przyszłego mistrza lub mistrzyni kolarstwa górskiego, a dzięki wysokiej jakości i trwałości zastosowanych w nim elementów osprzętu wytrzyma z pewnością kilka lat intensywnej jazdy, po których wciąż będzie w świetnym stanie, co pozwoli na jego przekazanie kolejnemu adeptowi jazdy na jednośladzie, któremu z pewnością posłuży on przez kolejnych kilka lat bez konieczności przeprowadzenia jakichkolwiek gruntownych napraw.

Gdzie kupić najlepszej jakości jednoślady na komunię?

Znając już zalety i wady zakupu jednośladów różnego typu możemy z całą pewnością powiedzieć, że najlepszym miejscem na zakup nie tylko młodzieżowych rowerów są renomowane, profesjonalne sklepy i salony. We Wrocławiu przykładem tego typu miejsc są z pewnością sklepy IMMOTION, w których znajdziemy najwyższej jakości modele dla dzieci i nastolatków w przystępnych i atrakcyjnych cenach. Ich zaletą jest również fakt, że zatrudnieni tu sprzedawcy dzięki swojej fachowej wiedzy i doświadczeniu będą w stanie doradzić nam, jaki model najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Istnieje tu również opcja przymierzenia się na żywo do każdego z modeli, które przypadną nam do gustu, dzięki czemu dobierzemy idealny rozmiar jednośladu, który będzie służył nam przez lata!

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Sklepy rowerowe we Wrocławiu, czyli gdzie kupić rower w stolicy Dolnego Śląska?

Sklepy rowerowe we Wrocławiu znajdziemy niemal w każdej części miasta. Nie każdy ze sklepów oferuje nam jednak usługi na tym samym poziomie oraz możliwość zakupu tej samej jakości. Jak znaleźć odpowiedni sklep rowerowy i na co zwrócić uwagę, zanim kupimy gdzieś rower? Czy znajdziemy we Wrocławiu renomowane sklepy z tradycją i historią, a nie tylko kolejne siedziby wielkich sieciówek sprzedających rowery ?made in China?? Czy lepiej wziąć pod uwagę

Trasy rowerowe we Wrocławiu. Przewodnik po 3 najciekawszych trasach rowerowych

Trasy rowerowe we Wrocławiu rozciągają się już na ponad 200 kilometrów! Nie brakuje wśród nich ścieżek użytkowych, które na wielu odcinkach tworzą zwartą sieć umożliwiającą swobodną i bezpieczną komunikację pomiędzy różnymi dzielnicami. Ponadto stolica Dolnego Śląska oferuje także wiele turystycznych tras rowerowych, które stanowią świetną propozycję na wakacyjne wojaże dla wszystkich, którzy letni urlop spędzają w mieście. Wystarczy wyposażyć si

Bike fitting ? co to takiego i kiedy warto w niego zainwestować?

Bike fitting z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Jeszcze 10 lat temu stosowany był głównie przez zawodowych sportowców i profesjonalne ekipy kolarskie. Ostatnia dekada to czas dynamicznego rozwoju sportu amatorskiego, który przyciąga co roku coraz więcej osób. Silny i mocno rozwijający się trend zdrowego życia, dbania o kondycję fizyczną i sportowej rywalizacji pociągnął za sobą wzrost świadomości dotyczącej metodyki treningowej, anatom

Marki rowerów ? czy znasz te najpopularniejsze? Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze

Podstawowym dylematem każdego, kto zastanawia się nad zakupem roweru, jest wybór marki. Wybór nie jest łatwy, a pomóc w tym mogą specjaliści ze sklepu IMMOTION. Działanie przemysłu rowerowego można porównać do branży samochodowej. Dostępnych jest wiele modeli, jednak liczba marek, które rozpoznawalne są przez potencjalnego klienta, jest stosunkowo niewielka. Powód? Tak jak w przypadku samochodów, stworzenie nowej brandu wymaga ogromnej inwestycji

Serwis rowerowy na własną rękę - jak samodzielnie wymienić dętkę, odpowietrzyć hamulce i dokonać regulacji przerzutek?

Serwis rowerowy to niezwykle szerokie spektrum działań związanych z naprawą, konserwacją i usprawnieniami naszego roweru. Należy pamiętać, że profesjonalne serwisowanie roweru przedłuża jego żywotność i daje gwarancję komfortu i bezpieczeństwa. Co jednak w sytuacji, w której z jakiegoś powodu sami musimy poradzić sobie z usterkami? Przedstawiamy poradnik samodzielnego serwisowania najczęściej spotykanych awarii rowerowych.

Opony Specialized. Czym się wyróżniają?

Opony Specialized należą do najbardziej istotnych elementów osprzętu rowerowego tej cenionej marki. Ich wysoka jakość podnosi wygodę i bezpieczeństwo jazdy, stwarzając wygodne warunki poruszania się w różnych warunkach. Odpowiednio dobrane opony mają wpływ na uzyskiwane osiągi, a także ułatwiają pokonywanie nawet najbardziej wymagających terenów. Ogumienie firmy Specialized stanowi podstawę wyposażenia rowerów tego producenta, a wiele zróżnicowan

Buty rowerowe ? jak dobrać odpowiedni model?

Buty rowerowe osobom, które nie używają specjalnego obuwia podczas jazdy na jednośladzie, mogą wydać się co najmniej zaskakującym rozwiązaniem. Nierzadko patrzą one na rowerzystów z nogami przyczepionymi do pedałów z pewną dozą zdziwienia i niepewności. Nie ulega wątpliwości, że na rowerze można jeździć niemal w każdym typie obuwia. Jednak inwestycja w typowy model kolarski przynosi wiele korzyści. Niektóre z nich przypominają zwykłe modele, podc

Damskie rowery górskie ? jak dobrać rower górski do potrzeb kobiecej sylwetki? Poznaj opinie o rowerach Giant 26'' i innych damskich MTB!

Damskie rowery górskie, podobnie jak inne typy rowerów w wersjach dla kobiet, wyróżniają się przede wszystkim geometrią dostosowaną do kobiecej figury. Dziś producenci rowerów dbają jednak nie tylko o zapewnienie paniom dostępu do modeli rowerów, które sprawdzą się w mieście czy podczas rekreacyjnych weekendowych przejażdżek po okolicy. W ich ofertach znajdziemy także specjalistyczne modele przystosowane do potrzeb pań uprawiających kolarstwo pół

Rower na zimę. Wybierz ze specjalistami z IMMOTON

Rower na zimę powinien posiadać konstrukcję, która umożliwi bezpieczne i sprawne poruszanie się w dość trudnych warunkach. Oblodzone i ośnieżone powierzchnie, minusowe temperatury, silny wiatr i częste opady atmosferyczne mogą znacząco uprzykrzyć życie kolarzom. Umiejętny wybór jednośladu może jednak sprawić, że nawet w najmroźniejsze dni jazda pozostanie komfortowa i bezpieczna. Bogatą ofertę rowerów spełniających takie warunki posiada firma Imm

Unibike Rapid

Unibike Rapid to elektryczny rower cenionego polskiego producenta Unibike. Model ten wyróżnia się wyjątkowo dopracowaną specyfikacją, dzięki czemu jest nieocenionym towarzyszem jazdy na różnych dystansach oraz w każdych warunkach. Wynika to z zastosowania odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwoliły na przystosowanie roweru do poruszania się zarówno po asfalcie, jak i w terenie. Modele e-bike z serii Rapid firmy Unibike znaleźć można w

Rowery miejskie damskie ? 11 wskazówek dla aktywnych kobiet

Rowery miejskie na kobiece wyprawy w zwiewnych sukienkach lub fantazyjnych spódnicach? Dlaczego nie! Czołowi producenci rowerów ? zarówno polscy, jak i światowi ? nie zapomnieli w swoich ofertach o kobietach, które chciałyby codziennie i bez większego wysiłku dbać o piękną sylwetkę. Nie musisz wyrzekać się finezyjnych, kobiecych strojów, żeby przesiąść się z zatłoczonego autobusu czy tramwaju na wygodny rower miejski. Nie musisz tracić czasu w ul

Jakie akcesoria warto kupić w internetowym sklepie rowerowym na wiosnę?

Większość właścicieli jednośladów z niecierpliwością czeka na okres wiosenny i już teraz przegląda internetowe sklepy rowerowe w poszukiwaniu akcesoriów niezbędnych do rozpoczęcia nowego sezonu. Jazda rowerem staje się wówczas bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, a tym samym - przyjemniejsza. Warto zatem jak najwcześniej przygotować pojazd do intensywnej eksploatacji. Jakie produktu warto zamówić już teraz?