HomePowrót

Sklepy rowerowe we Wrocławiu, czyli gdzie kupić rower w stolicy Dolnego Śląska?

Sklepy rowerowe we Wrocławiu, czyli gdzie kupić rower w stolicy Dolnego Śląska?

09/14/2018 15:42:10

Sklepy rowerowe we Wrocławiu znajdziemy niemal w każdej części miasta. Nie każdy ze sklepów oferuje nam jednak usługi na tym samym poziomie oraz możliwość zakupu tej samej jakości. Jak znaleźć odpowiedni sklep rowerowy i na co zwrócić uwagę, zanim kupimy gdzieś rower? Czy znajdziemy we Wrocławiu renomowane sklepy z tradycją i historią, a nie tylko kolejne siedziby wielkich sieciówek sprzedających rowery „made in China”? Czy lepiej wziąć pod uwagę ceny oferowanych rowerów, czy długość gwarancji na wybrany przez nas model i możliwość serwisowania jednośladu w miejscu zakupu? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule na temat sklepów rowerowych we Wrocławiu!

Spis treści:
Nie wybieraj hipermarketu!
Najlepsze sklepy we Wrocławiu
Ile jest punktów rowerowych we Wrocławiu?
Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?
Sklep i serwis w jednym
Gdzie znajdują się stacjonarne siedziby IM Motion?

Sklep rowerowy we Wrocławiu – z pewnością nie hipermarket!

Podobnie jak w wielu innych miastach Polski, również we Wrocławiu znajdziemy osoby, dla których sklepem rowerowym jest po prostu jakakolwiek placówka, w której możemy dokonać zakupu roweru, a więc na przykład super- lub hipermarket. Tych miejsc z pewnością nie powinniśmy jednak traktować jako odpowiednich sklepów do zakupu wymarzonego roweru dla naszych dzieci, przyjaciół, rodziny czy nawet dla nas samych.

Rowery z super- i hipermarketów, zwane często rowerami z „makrokeszu”, kuszą nas atrakcyjnymi cenami. O ile standardowy model roweru górskiego renomowanej marki to wydatek rzędu około tysiąca złotych, o tyle w markecie za „górala” zapłacimy już od dwustu do maksymalnie kilkuset złotych! Za taką różnicą w cenie idzie jednak ogromna różnica także w jakości. O ile markowe rowery wyposaża się bowiem w osprzęt dobrej klasy renomowanych producentów, w rowerach z makrokeszu znajdziemy przede wszystkim tanie komponenty najniższych klas, czy nawet podróbki znanych producentów! W porównaniu z artykułami wytwarzanymi przez najpopularniejszych producentów osprzętu rowerowego takich jak choćby Shimano czy Sram wypadają one zdecydowanie gorzej. Są po prostu o wiele mniej wytrzymałe, szybciej się zużywają, a w niektórych przypadkach już od początku nie pełnią swojej funkcji tak, jak powinny. Najlepszym przykładem na tę ostatnią wadę są montowane w rowerach z makrokeszu amortyzatory sprężynowe niskiej klasy. Takie amortyzatory nie tylko nie amortyzują wstrząsów czy uderzeń, ale dodatkowo zwiększają masę roweru.

Podobnie jest z ramami rowerów tego typu. Podczas gdy marki zajmujące się wyłącznie produkcją rowerów najwyższej jakości wykorzystują w nich przede wszystkim wytrzymałe i odporne na uszkodzenia stopy aluminium, w przypadku rowerów dostępnych w hipermarketach znajdziemy głównie podatne na złamania i innego typu wady miękkie aluminium bądź sztywną, ale zdecydowanie zbyt ciężką, aby montować ją na przykład w rowerze dziecięcym stal. Takie ramy posiadają też często niedoróbki związane z brakiem kontroli jakości w produktach tanich producentów rowerów. Dlatego też kupno roweru w hipermarkecie to zdecydowanie złe rozwiązanie – choć na pierwszy rzut oka zaoszczędzimy kilkaset złotych, rower tego typu nie posłuży nam zbyt długo i będzie potrzebował ciągłych napraw i wymiany zepsutego lub zużytego osprzętu. Kupno każdego z elementów osprzętu osobno może przewyższyć nawet kilkakrotnie koszt gotowego, dobrego i nieco droższego roweru.

Najlepsze sklepy rowerowe we Wrocławiu – tanie rowery czy dobra jakość sprzętu?

Kwestie związane z tym, czy mianem najlepszego sklepu rowerowego we Wrocławiu powinniśmy określać miejsce gwarantujące zakup tanich rowerów, czy może skupiające się na dobrej jakości sprzętu, poruszyliśmy już poniekąd w poprzedniej części artykułu. Sytuacja ma się tu bowiem podobnie jak w przypadku rowerów dostępnych dziś na każdym rogu w super- i hipermarketach, w których co roku tysiące rodziców czy chrzestnych zaopatrują się w najtańsze rowery komunijne. Wybór takiego roweru może jednak niejednemu dziecku odebrać ochotę na jazdę na rowerze – jeżeli nasz pierwszy rower będzie niewygodny, wciąż będzie się psuł i nie będzie zbyt dobrze znosił upływu czasu nawet wówczas, gdy mówimy o miesiącach, a nie o latach, o zniechęcenie bardzo łatwo. Dzieci dodatkowo zniechęcają się jeszcze szybciej, dlatego nawet jeżeli wydaje nam się, że przecież komunijny rower nie może być za drogi, bo dziecko i tak z niego wyrośnie, powinniśmy jeszcze raz przemyśleć sprawę.

Dobre sklepy rowerowe oferują nam przede wszystkim sprzedaż nie tanich, ale wytrzymałych rowerów produkowanych przez renomowanych producentów. Znane na rynku marki, takie jak choćby SpecializedGiant czy Cossack, zapewnią nam o wiele wyższy komfort jazdy. Dodatkowo są one wyposażane w osprzęt najwyższej jakości, który nie ulega awariom ani nadmiernie szybkiemu zużyciu, nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji. Rowery tego typu dodatkowo wyposażane są w wygodne siodła wysokiej klasy oraz w podobnie miękkie i odpowiednio układające się w dłoniach podczas jazdy uchwyty na kierownicy.

Jeżeli zależy nam jednak na sprzęcie, który będzie dobry jakościowo, a przy tym maksymalnie przyjazny naszej kieszeni, warto zawsze przyjrzeć się promocjom. Ze względu na to, że renomowane marki co roku wypuszczają zwykle kolejną kolekcję swoich rowerów, modele z zeszłego roku często bywają przecenione nawet o kilkaset złotych. Obecnie w ofercie sklepu IM-Motion znajdziemy między innymi rower miejski Flourish FS 3 wypuszczony w 2016 roku przez markę Giant w cenie obniżonej aż o 250 złotych oraz damski rower górski Giant Liv Tempt 4 w wersji z roku 2017 w cenie niższej o 200 złotych od początkowej.

Rower trekkingowy Giant Argento 1 GTS w sklepie rowerowym Immotion

Ile jest sklepów rowerowych we Wrocławiu?

Według ostrożnych szacunków osób z branży rowerowej we Wrocławiu funkcjonuje aktualnie około stu sklepów i firm zajmujących się nie tylko sprzedażą, lecz również naprawą rowerów. Wlicza się to również sklepy znajdujące się w centrach handlowych oraz regionalne oddziały międzynarodowych sieciówek. Ponadto popularne jest nie tylko kupno, lecz również wypożyczanie rowerów na minuty czy godziny. System Wrocławski Rower Miejski zanotował już 2015 roku ponad 850 tys. wypożyczeń, a z każdym rokiem liczba ta rośnie. Od 2011 roku, w którym możliwość wypożyczania rowerów miejskich w stolicy Dolnego Śląska pojawiła się po raz pierwszy, w całej Polsce wypożyczyliśmy je już ponad 27 milionów razy – a i to tylko do końca sezonu w 2017 roku! 2018 rok z pewnością przyniesie kolejne miliony w skali kraju oraz setki tysięcy wypożyczeń w samym tylko Wrocławiu. Liczby te świadczą o wielkiej popularności tego środka transportu i w naszym regionie, i w całej Polsce.

Nie każdy z nas ma jednak ochotę na ciągłe płacenie za wypożyczenie nie swojego roweru, który rozmiarem może wcale nie być dopasowany do osób zbyt niskich lub bardzo wysokich. Od zakupu własnego jednośladu odstrasza nas jednak często to, że musimy poświęcić swój cenny czas na studiowanie oferty każdego istniejącego w naszym mieście sklepu. A jeżeli dodatkowo nie tryskamy entuzjazmem na myśl o odwiedzinach w kolejnej galerii handlowej, warto zaufać naszym specjalistom, których podstawowa rada brzmi: jeśli zamierzasz podjąć decyzję o zakupie własnego sprzętu, bez względu na jego przeznaczenie, warto skierować się do sklepu z tradycjami.

Ta rada już z wejścia pozwala nam na ograniczenie liczby miejsc, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Sklepów z historią mamy bowiem we Wrocławiu zaledwie kilkanaście. Mówimy tu wyłącznie o takich, które w stolicy Dolnego Śląska funkcjonują od ponad 10 lat, zatrudniając doświadczoną załogę i wyróżniając się tym, że każda z pracujących w nich osób jest pasjonatem znającym się na ofercie znanych i cenionych marek. Jednym z nielicznych sklepów tego rodzaju na wrocławskim rynku rowerowym jest bez wątpienia IM-Motion. Sklep ten swoją historię rozpoczął dawno temu jeszcze jako Ignaszewski MTB (od nazwiska jednego z właścicieli), jednak to rok 2005 przyjmuje się jako oficjalną datę rozpoczęcia działalności pod nową nazwą – jaką jest właśnie IM-Motion – i z nową energią, jaką wprowadzają współpracujący z nami pasjonaci jazdy na jednośladach wszelkiego typu.

Sklep i serwis rowerowy Immotion

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów w sklepach rowerowych we Wrocławiu?

Dzięki temu wstępnemu i skrótowemu opisowi najczęściej spotykanych sklepów rowerowych we Wrocławiu wiemy już, że choć zakup roweru nie ma takiej rangi, jak zakup choćby nowego samochodu, nie znaczy to wcale, że można dokonać go byle gdzie. Kupno dobrej jakości roweru należy bowiem do największych jednorazowych wydatków (spoza kategorii smartfonów czy innego sprzętu elektrycznego oraz sprzętu RTV czy AGD) dokonywanych przez szerokie grono konsumentów. Sam rower jest także towarem, który bardzo często kupujemy, korzystając z licznych dostępnych dziś systemów zakupów ratalnych. Co ciekawe, według szacunków własnych, okazuje się, że banki uważają zakup roweru za bezpieczny, czyli o bardzo niskim odsetku niespłacalności. Dzięki temu odsetek klientów, którym przyznaje się na ich zakup kredyty ratalne jest bardzo wysoki w porównaniu chociażby do wspomnianego wcześniej sprzętu elektronicznego takiego jak laptopy czy smartfony, a także sprzętu RTV i AGD.

Nie tylko podczas zakupów ratalnych powinniśmy jednak przyjrzeć się warunkom, na jakich kupujemy swój nowy rower. Markowe rowery są bowiem zwykle objęte przynajmniej dwuletnią gwarancją, a dobrą polityką producentów jest oferowanie gwarancji rozszerzonej, nawet do tak zwanej gwarancji dożywotniej dla pierwszego właściciela. Taką praktykę stosuje między innymi dostępna w sklepie IMMotion marka Specialized, która oferuje nieograniczoną czasowo gwarancję na ramy swoich rowerów, pozostawiając dwuletni okres gwarancyjny dla reszty osprzętu. Podobną praktykę stosuje od niedawna również bardzo popularna firma Giant.

W momencie podejmowania decyzji o zakupie bardzo istotne jest jednak nie tylko to, czy uzyskamy kredyt ratalny i czy producent oferuje nam gwarancję na zakupiony sprzęt. Jeżeli oceniamy nie tylko zalety marek i modeli rowerów, ale też poszczególnych sklepów rowerowych znajdujących się na terenie Wrocławia, warto zaznaczyć również jak istotne jest podczas zakupów wsparcie sprzedawcy. Powinno ono dotyczyć spraw zarówno teoretycznych, jak i praktycznych. Doświadczony sprzedawca zatrudniony w sklepie rowerowym powinien bowiem mieć nie tylko teoretyczną wiedzę na temat oferty sklepu oraz różnych dostępnych typów rowerów. Powinien on też umieć trafnie ocenić potrzeby klienta i ewentualnie skorygować jego pierwsze wybory. Bardzo często zdarza się, że klient wybiera dla siebie rower górski, bo taki rodzaj roweru zna najlepiej – jest on dziś najpopularniejszy na rynku, a niektórzy z klientów myślą, że jest to rodzaj, który sprawdzi się zarówno w mieście, jak i poza nim. Tymczasem po krótkiej rozmowie dotyczącej tego, jak klient planuje wykorzystywać swój rower może okazać się, że najlepszą propozycją dla niego będzie rower crossowy, lepiej spełniający funkcję roweru do codziennej jazdy po mieście i okolicach, również po bezdrożach czy ubitych, lecz nieutwardzonych ścieżkach.

Idealną sytuacją jest ta, w której podczas wizyty w sklepie rowerowym trafimy na osobę pasjonującą się jednośladami, czyli na sprzedawcę, który sam aktywnie spędza czas na rowerze (lub rowerach!), zna ofertę różnych firm oraz marek własnych, również tę z ubiegłych sezonów, oraz jest na bieżąco z aktualnościami i nowinkami. Zwłaszcza ostatni czynnik jest istotny, ponieważ świat rowerów zmienia się nieustannie, czego dowodem jest współistnienie co najmniej czterech rozmiarów kół w rowerach górskich, gdzie każdy z nich cechuje się własną specyfiką i oferuje rowerzyście inny zestaw korzyści. Warto też szukać sklepu z własnym serwisem, który będzie w stanie wykonać wszystkie naprawy w nowo nabytym dwukołowcu. Dlaczego? Odpowiadamy!

Sklep i serwis w jednym – profesjonalne wrocławskie centra rowerowe

W wielu profesjonalnych sklepach i centrach rowerowych możemy dziś liczyć nie tylko na usługi związane ze sprzedażą roweru i osprzętu do niego, lecz również na usługi serwisowe. Z pewnością nie możemy oczekiwać opcji serwisowania roweru w przypadku, gdy kupujemy jednoślad w hiper- czy supermarkecie. Rowery z makrokeszu – poza tym, że wymagają ciągłych napraw i wymiany zużytego osprzętu – będą więc wymagały od nas również znalezienia znającego się na rzeczy mechanika, który nie zedrze z nas ostatniego grosza na wymianę manetek w rowerze, który kosztował sto czy dwieście złotych. Niemniej jednak również w przypadku dużo droższych rowerów zdarzają się sytuacje, podczas których konieczna jest wizyta w serwisie. Główną z nich jest oczywiście wizyta gwarancyjna, która powinna nastąpić w ciągu 3 miesięcy od kupna roweru, a następnie konieczność regularnego wykonywania przeglądu, podczas którego między innymi wyczyścimy i nasmarujemy napęd naszego roweru.

Podczas wizyty serwisowej, którą powinniśmy odbyć z naszym nowym rowerem przynajmniej raz na rok, mechanik może także uregulować nam przerzutki, sprawdzić dokręcenie wszystkich śrub i nakrętek oraz przyjrzeć się, czy szprychy są naciągnięte, a koła odpowiednio scentrowane. Ważne jest także sprawdzenie, czy koła są odpowiednio zamocowane, a opony napompowane zgodnie z zaleceniami dotyczącymi ciśnienia w danym modelu. Najważniejsza jest oczywiście kontrola – oraz ewentualna regulacja – hamulców. Wybierając model wyposażony w najwyższej jakości osprzęt, warto więc znaleźć sklep, w którym nie tylko go kupimy, lecz również oddamy do serwisu. Jeżeli sklep oferuje nam na przykład model roweru górskiego wyposażony w hamulce tarczowe, warto upewnić się, że znajdziemy mechanika znającego się na tym typie osprzętu – chyba, że możemy skorzystać z usług centrum rowerowego gwarantującego i sprzedaż, i ewentualne serwisowanie naszego jednośladu!

Rower miejski Cossack Economic City w sklepie rowerowym Immotion

Gdzie znajdują się stacjonarne siedziby wrocławskiego sklepu i serwisu rowerowego IM Motion?

Wrocławski sklep rowerowy IM Motion posiada dziś już aż cztery siedziby. Pierwszy sklep, jeszcze pod szyldem Ignaszewski MTB funkcjonował przez rok na wrocławskich Bartoszowicach. Kolejny, otwarty już w 2005 roku znajduje się obecnie pod adresem Olszewskiego 128, tuż obok pętli tramwajowej Biskupin. To właśnie ten sklep uznawany jest obecnie za główny sklep wrocławskiej sieci IM-Motion. Przez lata zdobył on renomę i uznanie nie tylko lokalnych klientów, ale i pasjonatów oraz fanów kolarskiego sportu z całego kraju – zarówno tych zajmujących się kolarstwem w wydaniu górskim, jak i w szosowym.

Następne sklepy powstawały kolejno przy ulicy Pilczyckiej – na osiedlu Kozanów, a później przy ulicy Kościuszki, czyli w ścisłym centrum miasta. To ta siedziba IM-Motion jest chyba najlepiej rozpoznawalna wśród wrocławian oraz osób, które nie tyle zajmują się rowerami, ile architekturą i historią miasta. Oddział przy ulicy Kościuszki znajduje się bowiem w dużej, poniemieckiej willi, znanej mieszkańcom również jako Pałacyk.

Ostatnia z siedzib IM-Motion zlokalizowana jest przy ulicy Rakowej, naprzeciwko centrum handlowego Korona. Tutaj najłatwiej będzie podjechać klientom spoza miasta – w pobliżu znajdziemy bowiem przestronny parking samochodowy, na którym z łatwością zaparkujemy auto i bez konieczności podróżowania komunikacją miejską skorzystamy z usług sklepu rowerowego.

Ponadto warto zauważyć, że każdy ze sklepów działających pod szyldem IM Motion posiada własny serwis rowerowy. Nie musimy jednak korzystać z serwisu w tym samym sklepie, w którym dokonaliśmy zakupu! Kupując rower na przykład w siedzibie firmy przy ulicy Pilczyckiej, możemy spokojnie naprawiać go w dowolnym serwisie znajdującym się przy każdym ze sklepów sieci. Jest to wygodne zwłaszcza przy dokonywaniu przeglądów gwarancyjnych, które rower musi przejść obowiązkowo w ciągu maksymalnie trzech miesięcy od daty zakupu. Z pewnością docenią to również często przeprowadzający się w obrębie Wrocławia studenci oraz młodzi, pracujący ludzie, którzy nie zawsze mieszkają przez kilka lat na tym samym osiedlu.

Dla wygody klientów część sklepów jest czynna o godzinę dłużej od pozostałych. Sklepy znajdujące się przy ul. Pilczyckiej oraz w Pałacyku przy ul. Kościuszki w okresie od marca do września są czynne w godzinach od 11:00 do 19:00, co czyni zakupy bardziej komfortowymi także dla osób najbardziej zapracowanych, które nie zawsze znajdują czas na zakupy – zwłaszcza tak poważne jak kupno roweru – w godzinach od 10:00 do 18:00. Dodatkowo możemy zapoznać się z szeroką ofertą firmy również poprzez jej oficjalną stronę internetową i wstępnie wybrać interesujące nas modele oraz typy rowerów.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Rowery Giant – przegląd modeli 2018. Poznaj ceny i nowinki techniczne!

Rowery Giant to jedna z wiodących marek jednośladów rozpoznawana na całym świecie. W ofercie tajwańskiej firmy można znaleźć zarówno jednoślady sprawdzające się na rowerowych mistrzostwach świata, jak i dostosowane do codziennego użytku po różnych rodzajach nawierzchni. Co ważne, ceny poszczególnych modeli zawsze są optymalnie dostosowane do ich jakości. W naszym krótkim przewodniku pokażemy, co oferuje firma Giant w 2018 roku. Przyjrzymy się naj

Rowery miejskie męskie w sklepie IMMOTION – czym różnią się od modeli damskich?

Męskie rowery miejskie, które znajdziemy w ofercie wrocławskiej sieci sklepów IMMOTION, to przede wszystkim modele znanych producentów markowych jednośladów takich jak Unibike, Specialized czy Giant. Ich twórcy proponują przyszłemu użytkownikowi połączenie wygodnej geometrii ramy pozwalającej na utrzymanie pionowej sylwetki z wysoko poprowadzoną górną rurą. Jak wpływa to na jazdę i kiedy warto zdecydować się na model tego typu, a kiedy lepszym po

Męskie modele rowerów górskich – dowiedz się o nich więcej!

Męski rower górski to bardzo uniwersalny jednoślad. Oprócz ekstremalnych zastosowań sportowych nadaje się on również do turystyki, zabawy oraz jazdy po mieście. Istnieje olbrzymia liczba modeli różniących się od siebie konstrukcją, geometrią ramy czy klasą osprzętu. Ten szeroki wybór sprawia, że możemy wybrać rower idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Za klasyczny rower górski uważa się taki na grubych oponach, z amortyzatorem, mocnymi hamulca

Marki rowerów – czy znasz te najpopularniejsze? Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze

Podstawowym dylematem każdego, kto zastanawia się nad zakupem roweru, jest wybór marki. Wybór nie jest łatwy, a pomóc w tym mogą specjaliści ze sklepu IMMOTION. Działanie przemysłu rowerowego można porównać do branży samochodowej. Dostępnych jest wiele modeli, jednak liczba marek, które rozpoznawalne są przez potencjalnego klienta, jest stosunkowo niewielka. Powód? Tak jak w przypadku samochodów, stworzenie nowej brandu wymaga ogromnej inwestycji

Pierwszy rower elektryczny – co warto wiedzieć przed zakupem? Znajdź idealny model we wrocławskim sklepie IM Motion!

Pierwszy rower elektryczny to zakup, który z pewnością będziemy chcieli dobrze przemyśleć i zaplanować. Kupno nowego roweru elektrycznego wiąże się zwykle z wydatkiem przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych, choć na rynku dostępne są również modele, których cena nie przekracza górnej granicy dziesięciu tysięcy. Dlatego też warto najpierw dowiedzieć się, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, zanim podejmiemy decyzję o kupnie określonego modelu. P

Serwis rowerowy na własną rękę - jak samodzielnie wymienić dętkę, odpowietrzyć hamulce i dokonać regulacji przerzutek?

Serwis rowerowy to niezwykle szerokie spektrum działań związanych z naprawą, konserwacją i usprawnieniami naszego roweru. Należy pamiętać, że profesjonalne serwisowanie roweru przedłuża jego żywotność i daje gwarancję komfortu i bezpieczeństwa. Co jednak w sytuacji, w której z jakiegoś powodu sami musimy poradzić sobie z usterkami? Przedstawiamy poradnik samodzielnego serwisowania najczęściej spotykanych awarii rowerowych.

Dobre rowery – gdzie je kupić i czym się charakteryzują?

„Dobry rower” to pojęcie na tyle niejasne, że każdy może rozumieć pod nim coś innego. Dla jednej osoby będzie to wiekowy składak, który swoje już w życiu przeżył, ale nadal nadaje się do jeżdżenia. Dla innej z kolei na to miano zasługiwać będzie tylko drogi model, wyposażony w osprzęt z najwyższej półki. Jak więc powinniśmy właściwie rozumieć, co ma na myśli osoba proponująca nam zakup „dobrego roweru”? Jak sprawdzić, czy faktycznie odpowiada on

Rowery miejskie damskie – 11 wskazówek dla aktywnych kobiet

Rowery miejskie na kobiece wyprawy w zwiewnych sukienkach lub fantazyjnych spódnicach? Dlaczego nie! Czołowi producenci rowerów – zarówno polscy, jak i światowi – nie zapomnieli w swoich ofertach o kobietach, które chciałyby codziennie i bez większego wysiłku dbać o piękną sylwetkę. Nie musisz wyrzekać się finezyjnych, kobiecych strojów, żeby przesiąść się z zatłoczonego autobusu czy tramwaju na wygodny rower miejski. Nie musisz tracić czasu w ul

Kaski rowerowe dla dzieci - zadbaj o bezpieczeństwo malucha!

Kaski rowerowe dla dzieci są najlepszym rozwiązaniem, aby zapewnić naszym dzieciom bezpieczeństwo. Rower, łyżworolki i deskorolka mogą być dla dzieci doskonałym sposobem na ćwiczenia, rozwinięcie silnej kontroli motorycznej, czy zużycie nadmiaru energii. Poza tym, gwarantują doskonałą zabawę. Oczywiście tylko wtedy, gdy używa się ich z najwyższą ostrożnością i zdrowym rozsądkiem pod odpowiednim nadzorem dorosłych - to oni są odpowiedzialny za be

Rower turystyczny w sklepie IMMOTION – zobacz najciekawsze damskie i męskie modele, które sprawdzą się na każdej wycieczce!

Rowery turystyczne w sklepie IMMOTION to jedne z najbardziej uniwersalnych modeli. Sprawdzą się one zarówno w długich, stosunkowo płaskich, lecz nie zawsze utwardzonych trasach, jak również podczas krótszych przejażdżek miejskimi ścieżkami czy podczas podróży po średnio wyboistym terenie. Jak jednak odnaleźć ten właściwy model, który najlepiej sprosta naszym wymaganiom? Który wariant wybrać, trekkingowy, crossowy czy szosowy? Sprawdźmy!

Co warto wiedzieć o rowerach szosowych Giant?

Rowery szosowe – również te marki Giant – to szczególny typ jednośladów sportowych. Wyróżniają się niską masą, ponieważ ważne jest to, aby nie stanowiły obciążenia podczas szybkiej jazdy. Ich konstrukcja sprawia, że można dzięki nim pokonywać w krótkim czasie długie trasy. Dlatego tak często wykorzystuje się je do wyścigów czy pokonywania rekordowych odległości, na przykład podczas wycieczek rowerowych po danym kraju. W Internecie można zapoznać

Jak odróżnić podróbkę od oryginalnej części rowerowej?

Zakup oryginalnych części rowerowych to nie lada sztuka, biorąc pod uwagę liczbę ich producentów i szerokie spektrum dostępnego na rynku asortymentu. W związku z dużą liczbą sprzedanych modeli łupem oszustów padają najczęściej komponenty do rowerów wyczynowych, pochodzących zwykle ze średniej i wysokiej półki cenowej. Inaczej sprawa wygląda w przypadku modeli tańszych. Komponenty stosowane w tańszych rowerach są zazwyczaj dużo tańsze w porównaniu