HomePowrót

Rower na raty w sklepach internetowym i stacjonarnym IMMOTION. Leasing czy kredyt?

Rower na raty w sklepach internetowym i stacjonarnym IMMOTION. Leasing czy kredyt?

06/22/2018 12:16:45


Rower na raty to nie jest taki straszny diabeł, jak niektórzy uważają! Każdy, kto kocha jeździć na rowerze, miał taki moment, gdy się zastanawiał, czy brać rower na raty. Dlaczego? Bo niestety, jak stare przysłowie mówi: Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego też gdy pojawia się myśl o nowszym lub lepszym modelu, stajemy przed dylematem, ile na to wydać pieniędzy. Wybór rowerów jest ogromny. A podobnie jak w przypadku innych produktów znajdziemy rowery tańsze, bardziej dostępne, oraz droższe, ale dzięki temu bardziej zaawansowane technologicznie. Przedział cenowy współgra z jakością roweru, jego specyfikacją techniczna, a także marką, jaką on reprezentuje. Dlatego też warto się zaznajomić z krótkim poradnikiem na temat tego, co zrobić, aby posiadać wymarzony sprzęt. Sklepy IMMOTION proponują kilka form finansowania zakupu roweru.

Spis treści:
Gdy nie musimy kupować na raty
Kredyt a leasing na rower - różnice
Oferta kredytowa w IMMOTION
Ubezpieczenia rowerów na raty
Jak załatwić formalności?

Gdy nie musimy kupować roweru na raty, bo mamy własne środki

Rower na raty nie jest nam potrzebny, gdy mamy na to własne pieniądze. Najprościej kupić rower za gotówkę. Tutaj nie mamy zaangażowanych środków innych niż własne oszczędności i jedynie to nas ogranicza w wyborze roweru. Pytanie tylko, jaki cel chcesz osiągnąć: kupić rower dla siebie, bo, chcesz się rozwijać sportowo, zrobić komuś prezent, a może poszerzać swoje możliwości wypoczynku i podziwiać piękno otaczającego krajobrazu? Mając maksymalny budżet, musimy jedynie podjąć decyzję o tym, czy całość przeznaczyć na rower, czy też zostawić coś na inne potrzebne rzeczy typu: kask, buty rowerowe, ubrania lub inne akcesoria rowerowe. Oczywiście w lepszej sytuacji są osoby posiadające już rower, a wszystkie potrzebne dodatki czekają już w domu. Wystarczy jak najszybciej kupić rower i cieszyć się jazdą. Co jednak w sytuacji, gdy brakuje nam pieniędzy do wymarzonego roweru? Musimy szukać innych możliwości. W sklepach IMMOTION mamy dla ciebie propozycję skorzystania z kredytów oraz leasingu.

Rower na kredyt czy w leasingu?

Czym różni się kredyt na rower od leasingu na rower?

Wskazanie różnic pomiędzy kredytem a leasingiem na rower nie jest skomplikowane. Główne różnice dotyczą dostępności oraz prawa własności. Kredyt jest dostępny dla każdego, wystarczy, że masz stałe źródło dochodu, bank lub firma udzielająca pożyczki ocenia zdolność kredytową do spłaty takiego kredytu. W przypadku zakupu roweru na kredyt klient staje się właścicielem od momentu zakupu, a sam kredyt w żaden sposób nie zabezpiecza się na rowerze, więc spłacając raty, możemy rower sprzedać, modyfikować lub dać komuś w prezencie. W dobie niskich stóp procentowych możemy pozwolić sobie na tanie finansowanie. Przy wyborze kredytu możemy wybierać spośród ofert wielu banków. Warunki kredytowe są bardzo zróżnicowane i zależne od wielu czynników. Często możemy liczyć na warunki specjalne jako klienci danego banku.

W przypadku leasingu na rower ofert na rynku nie ma zbyt wiele. Jest to dość młoda forma finansowania zakupu roweru. Pojawiła się bowiem jako odpowiedź na zmieniający się rynek rowerowy. Wraz z pojawieniem się rowerów elektrycznych, które są bardzo zaawansowane technologicznie, a co za tym idzie droższe, wielu przedsiębiorców widziało w swoich firmach miejsce na te pojazdy. Zastosowań rowerów elektrycznych w biznesie jest wiele: głównie szybka komunikacja w zatłoczonych miastach, wspieranie turystyki w hotelach i pensjonatach, narzędzie marketingowe. A przecież boom na rowery elektryczne dopiero się zaczyna. Leasing na rowery zaspokaja potrzebę zakupu często kilku lub kilkunastu rowerów do firm, wykorzystywane w nich jako narzędzia pracy.

Aby skorzystać z takiego leasingu na rower, należy spełnić podstawowy warunek, czyli prowadzić działalność gospodarczą. Samo nabycie roweru musi wynikać z korzyści, jakie on przyniesie dla firmy i jej funkcjonowania. Oczywiście posiadanie roweru w firmie nie wyklucza jednoczesnego korzystania z samochodu. Musimy jednak jasno określić argumenty, dlaczego taki rower chcemy nabyć oraz kiedy i w jaki sposób będziemy z niego korzystać. Druga ważna różnica w stosunku do kredytu dotyczy prawa własności roweru, która jest po stronie firmy udzielającej leasingu, a prawo własności przechodzi na właściciela firmy po zakończeniu spłaty leasingu i uiszczeniu kwoty wykupu. Jako że w okresie spłaty nie jesteśmy właścicielem roweru nie możemy go odsprzedać.

Poniżej przygotowaliśmy porównanie głównych cech kredytu na rower i leasingu na rower:

Kredyt gotówkowy na rower

Leasing na rower

Dostępność

Kredyt jest dostępny dla każdego

Leasing jest dostępny dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Tytuł własności

Właścicielem roweru jest klient

Właścicielem roweru jest firma udzielająca leasingu

Wpłata własna

Nie jest wymagana

10%-30%

Maksymalny okres spłaty

120 miesięcy

36 miesięcy

Dodatkowe koszty

Prowizja za udzielenie kredytu

Kwota wykupu

Oferta kredytowa w sklepach IMMOTION. Jak i gdzie kupić rower na raty?

Dla klientów kupujących rower na raty w sklepach IMOTION przygotowaliśmy ofertę kredytową kilku instytucji finansowych. Taki wybór pozwala sfinansować nawet całą kwotę za rower lub jego część, a samą ofertę możemy łatwo dopasować do Państwa oczekiwań. Wspólnie z naszymi partnerami finansowymi mamy przygotowaną dla Państwa najlepszą możliwą ofertę na rynku zakupu na warunkach 0% na okres spłaty od 10 miesięcy do nawet 40 miesięcy! Jest to oferta bez dodatkowych kosztów tj. prowizji czy ubezpieczenia.

Dla osób posiadających własną działalność gospodarczą przygotowaliśmy w sklepach IMMOTION możliwość uzyskania środków na rower w ramach oferty leasingu PKO. Jest to najlepsza oferta na rynku na zakup roweru w leasingu, o czym świadczą przedstawione poniżej główne cechy PKO Turboleasing:

  • warunek pierwszy musisz prowadzić działalność gospodarczą, a zakup roweru jest wskazany i pomoże ci w prowadzeniu firmy;
  • zyskujesz na podatku, masz dodatkowe koszty oraz super narzędzie do zwiększenia zysku w firmie;
  • rata leasingu to dodatkowe koszty uzyskania przychodu, a w ratach jest już zawarte ubezpieczenie roweru od kradzieży z włamaniem, rabunku i wiele innych szkód;
  • eksploatację roweru, jego serwis, naprawy i wymianę części rozliczysz w kosztach działalności;
  • formalności załatwisz szybko za pośrednictwem strony internetowej, wniosek możesz składać o dowolnej porze każdego dnia;
  • PKO gwarantuje ci bezpieczeństwo całej transakcji oraz stabilność w okresie spłaty;
  • umowę możesz podpisać w wygodny sposób w sklepie lub poprzez kuriera;
  • taka forma finansowania jest dostępna dla rowerów już od 2000 zł netto, nie ma limitu kwoty maksymalnej.

Kupując rower na raty możesz zaoszczędzić na wydatkach

Porównanie rat w przypadku kredytu na rower i leasingu na rower

Decydując się na zakup roweru na raty, warto zapoznać się z warunkami finansowymi zarówno leasingu, jak i kredytu. Poniżej przedstawiamy krótkie wyliczenie standardowego kredytu gotówkowego na zakup roweru w kwocie 8199 zł na okres spłaty 36 miesięcy.

Bank

Oprocentowanie

RRSO

Prowizja

Kwota do spłaty

Rata

Kredyt Gotówkowy Alior Bank - Pożyczka Dla Duetów

6,36%

10,00%

4,62%

9 444,76 zł

262,35 zł

Kredyt Gotówkowy Citi Handlowy - Pożyczka Gotówkowa

5,99%

10,69%

6,00%

9 516,81 zł

264,36 zł

Kredyt Gotówkowy Deutsche Bank Polska - Db Kredyt Gotówkowy

4,99%

12,79%

9,90%

9720,66%

270,02 zł

Źródło: Kredyt gotówkowy – porównywanie kredytów, www.totalmoney.pl

Dla porównania poniżej przedstawiamy wyliczenia dla Leasingu na rower w ofercie PKO Turboleasing także na rower o wartości brutto 8199 zł. Jednak dla przedsiębiorców ważna w tym przypadku jest kwota netto, która wynosi 6665,85 zł. Poniższe wyliczenia są także w kwotach netto:

Wpłata własna

Okres leasingu

Wartość wpłaty własnej

Rata leasingu

Wartość wykupu

10,00%

36 miesięcy

666,59 zł

208,51 zł

400,62 zł

20,00%

36 miesięcy

1 333,17 zł

184,40 zł

400,62 zł

30,00%

36 miesięcy

1 999,76 zł

160,29 zł

400,62 zł

A tak przedstawia się kalkulacja dla oferty 0% na kilka najpopularniejszych okresów spłaty, kwota bez zmian 8199 zł brutto:

Okres spłaty

Wysokość raty

10 miesięcy

819,90 zł

20 miesięcy

409,95 zł

30 miesięcy

273,30 zł

40 miesięcy

204,98 zł

Ubezpieczenia rowerów kupionych na raty

Biorąc rower na raty, warto rozważyć jego ubezpieczenie. W przypadku kredytu gotówkowego na zakup roweru nie jesteśmy w żaden sposób zmuszani przez bank do tego, aby rower był w jakiś specjalny sposób ubezpieczony. My jesteśmy właścicielem roweru i jest to nasza decyzja. Oczywiście gorąco zachęcamy do takiego ubezpieczenia, aby spać spokojnie. W końcu nie jest to tani sprzęt i może mieć wielu amatorów cudzej własności. Dla osób korzystających z leasingu na zakup roweru w PKO Turboleasing ubezpieczenie roweru jest w pakiecie. Chroni rower przed kradzieżą z włamaniem, rabunkiem oraz innymi szkodami, jest to wliczone w ratę. Jest to duża zaleta, bo mamy to już wkalkulowane w koszty.

Rower dziecięcy Giant XTC JR - kup go na raty w Immotion!

Jak załatwić formalności i jaki rower można kupić na raty?

Nie ma ograniczeń co do tego, jaki rower chcemy kupić na raty. Może to być na przykład rower elektryczny, możemy także kupić na raty rower miejski. Aby kupić rower na raty, zachęcamy w pierwszej kolejności do wizyty w naszych sklepach IMMOTION. Dlaczego? Bo najpierw musisz wybrać rower, który będzie ci odpowiadał, a najlepiej zrobić to na miejscu w sklepie. Nasi pracownicy chętnie pokażą ci zalety wielu modeli. Wysłuchają twoich potrzeb i oczekiwań. Nasza wiedza i doświadczenie jest dla ciebie i chętnie ci pomożemy.

Po wybraniu roweru większość formalności załatwisz u nas. Szczególnie procedura leasingowa jest szybka. Formalności załatwimy w naszych sklepach, a wstępną decyzję otrzymasz już w ciągu 15 minut, tyle akurat wystarczy na wypicie kawy.

Na zakończenie kilka słów o tym, czy to się opłaca - w końcu pieniędzy nikt nie daje za darmo. Za zakupem roweru także na raty przemawiają względy ekonomiczne, szybciej dotrzesz do klienta w miejskich korkach, utrzymanie roweru jest tańsze. Dodatkowo dbasz o naszą planetę, nie wydalając spalin, pomijam zwiększoną ilość dwutlenku węgla, gdy się zmęczysz. Jeżdżąc na rowerze, dbamy o zdrowie, a to trudno wycenić. Zakup roweru to najlepsza inwestycja dla nas samych, dzięki temu zyskujemy lepszą kondycję, odpoczywa nasze ciało i umysł. Pamiętać także należy o tym, że jazda na rowerze jest uzasadniona ekonomicznie. Nie kupujemy paliwa, koszty utrzymania są niskie w porównaniu do auta. Dodatkowo dbamy o ekologię. A dotarcie do klienta, banku, sklepu w miejskich korkach jest szybkie i przyjemnie. Na pytanie o pogodę można odpowiedzieć: Nie ma złej pogody, tylko nieodpowiednie ubranie. Zatem zapraszamy do naszych sklepów stacjonarnych IMMOTION we Wrocławiu oraz do odwiedzania naszego sklepu internetowego.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Rowery Unibike – przegląd modeli z 2018 roku

Rowery Unibike są produkowanymi w Polsce rowerami cechującymi się ogromną różnorodnością modeli i wysoką jakością części wykorzystywanych do ich stworzenia. Projektowane przez specjalistów, zapewniają komfort jazdy w każdych warunkach, oczywiście pod warunkiem dobrania modelu odpowiedniego dla naszego wzrostu, sylwetki oraz głównego przeznaczenia roweru. Wśród modeli z 2018 roku znajdziemy zarówno rowery miejskie, jak i rowery dostosowane do jazd

Rowery elektryczne Giant

Rowery elektryczne Giant należą do najnowocześniejszych pojazdów tej znanej na całym świecie marki. Swoją popularność zawdzięczają zarówno przemyślanej konstrukcji, jak i niebanalnej stylistyce. Jednoślady elektryczne stają się coraz modniejsze. Stanowią doskonałą alternatywę nie tylko dla tradycyjnych rowerów, ale również samochodów i środków komunikacji miejskiej. Pojazdy firmy Giant z napędem elektrycznym znaleźć można w ofercie Immotion.

Rower trekkingowy Giant

Rower trekkingowy Giant to idealny jednoślad do uprawiania zaawansowanego kolarstwa. Pojazdy tej marki umożliwiają przemierzanie długich, nierzadko bardzo wymagających tras. Doskonale nadają się do jazdy zarówno po drogach nieutwardzonych, jak i powierzchni asfaltowych. Marka Giant od lat produkuje modele opracowane specjalnie z myślą o kolarstwie trekkingowym. Rowery tego uznanego producenta znaleźć można w ofercie Immotion.

Jak dobrać rower? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Jak dobrać rower? Niby niemal każdy na nim jeździ bądź przez dobrą część swojego życia jeździł, jednak tylko niewielka grupa osób wie, jak perfekcyjnie dobrać go do swoich potrzeb. Wybór odpowiedniego roweru, który zapewni komfort jazdy, mobilność oraz nie będzie niepotrzebnym, dodatkowym wydatkiem, to dość trudne zadanie. Wymaga ono rozpatrzenia wielu kryteriów. W innym wypadku podjęcie rozsądnej decyzji nie będzie możliwe. Przygotowaliśmy więc

Unibike Viper

Unibike Viper to obecnie jeden z najpopularniejszych rowerów crossowych w Polsce. Model ten należy do wyjątkowo cenionych jednośladów rekreacyjnych, co wynika z jego stonowanego wyglądu, uniwersalnego zastosowania oraz sprawdzonego osprzętu cenionych producentów. Nie bez znaczenia pozostaje dobry stosunek ceny do jakości, dzięki któremu Viper pozostaje rowerem bardzo często spotykanym na polskich drogach. Jednoślady polskiej marki Unibike znaleźć

Unibike Globetrotter

Unibike Globetrotter to topowy rower trekkingowy cenionej, polskiej marki Unibike. Pojazd ten uznawany jest obecnie za jeden z najlepiej wyposażonych jednośladów na rynku, który z powodzeniem spełnia wymagania kolarzy preferujących jazdę turystyczną. Globetrotter doskonale jednak sprawdza się nie tylko w segmencie trekkingowym, ale i zastosowaniach typowo miejskich. Rowery z tej serii w najnowszej kolekcji znaleźć można w ofercie Immotion.

Serwis rowerowy na własną rękę - jak samodzielnie wymienić dętkę, odpowietrzyć hamulce i dokonać regulacji przerzutek?

Serwis rowerowy to niezwykle szerokie spektrum działań związanych z naprawą, konserwacją i usprawnieniami naszego roweru. Należy pamiętać, że profesjonalne serwisowanie roweru przedłuża jego żywotność i daje gwarancję komfortu i bezpieczeństwa. Co jednak w sytuacji, w której z jakiegoś powodu sami musimy poradzić sobie z usterkami? Przedstawiamy poradnik samodzielnego serwisowania najczęściej spotykanych awarii rowerowych.

Specialized Turbo Creo Expert

Specialized Turbo Creo Expert to jeden z najciekawszych rowerów elektrycznych w ofercie tego uznanego producenta. Pojazd ten wyróżniają optymalnie dobrane parametry użytkowe, niewielka waga oraz starannie opracowany design. Przetestowaniem modelu Turbo Creo Expert zajęła się firma Immotion.

PRZYGOTUJ SIĘ NA ZIMOWE SZALEŃSTWO!

Serwis snowboardowy i narciarski w Immotion już działa! Przez cały rok dbamy o Wasze rowery, ale zimą nie zapominamy także o Waszych narciarskich i snowboardowych pasjach! Serwis snowboardowy i narciarski działa w naszym sklepie przy ul. Olszewskiego we Wrocławiu przez cały sezon! Czas zatem odkurzyć narty i deski aby oddać je w ręce ekspertów. Zanim pojawicie się na stoku zadbajcie o odpowiednie przygotowanie sprzętowe, a później już tylko zimow

Rowery gravel

Rowery gravel cieszą się coraz większą popularnością. Jednoślady te przystosowane są do jazdy w różnych warunkach, zapewniając niezawodność oraz dużą wygodę prowadzenia. Większość modeli tego typu to pojazdy ze stosunkowo grubymi oponami, pozwalającymi na komfortowe poruszanie się nawet na długich dystansach. Rowery te dostosowują się do warunków otoczenia, dzięki czemu sprawdzają się w praktycznie każdym terenie. Bogaty wybór modeli gravelowych

Specialized Turbo Levo

Specialized Turbo Levo to podstawowy rower elektryczny znanej, amerykańskiej marki. Jednoślad ten wyróżnia się efektywną kinematyką zawieszenia, która w zestawieniu z precyzyjną trailową geometrią daje gwarancję pełnej kontroli podczas zjazdów oraz optymalną zwrotność na technicznych podjazdach. Na uwagę zasługują też zaawansowane komponenty elektryczne, takie jak silnik i akumulator. Turbo Levo to jeden z rowerów elektrycznych dostępnych w Immot

Konserwacja roweru na zimę – poprawne czyszczenie i smarowanie części ruchomych

Sezon rowerowy już się kończy i należy pomyśleć o odpowiedniej konserwacji swojego sprzętu na zimę. Chociaż pogoda w grudniu, styczniu i lutym z roku na rok jest coraz cieplejsza, na ulicach polskich miast wciąż nie spotkamy zbyt wielu kolarzy w tych miesiącach. Zanim zniesiesz swój pojazd do piwnicy lub garażu, zadbaj o jego stan techniczny. Odpowiednie wyczyszczenie i nasmarowanie ruchomych części pozwoli zaoszczędzić przykrych niespodzianek na