HomePowrót

Rowery Giant MTB. Czym się wyróżniają popularne modele?

Rowery Giant MTB. Czym się wyróżniają popularne modele?

09/16/2020 00:00:00

Rowery Giant MTB należą do najpopularniejszych jednośladów w ofercie tej uznanej na całym świecie marki. Na polskim rynku znaleźć można wiele ciekawych modeli górskich, które wyróżniają się nowoczesną konstrukcją oraz wysoką jakością produkcyjną. Wiele z nich odznacza się przy tym wyjątkowo atrakcyjną ceną. Rowery MTB firmy Giant dostępne są również w ofercie Immotion.

Spis treści
Rowery górskie Giant
Nowoczesna i wytrzymała konstrukcja
Rowery górskie Giant 29 cali
Fathom 2
Anthem 3
Trance 3
Reign SX
Sprawdź u nas

Jak są skonstruowane rowery Giant MTB?

Rowery Giant MTB występują w wielu wariantach modelowych, które opracowane zostały specjalnie z myślą o zróżnicowanych potrzebach rowerzystów. W porównaniu z góralami konkurencyjnych marek, pojazdy te zwracają uwagę perfekcyjnie dobranymi komponentami hamulcowymi, zintegrowanym systemem przerzutek czy elementami sterowniczymi w wysokim standardzie ergonomicznym. Rowery górskie Giant przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Nowoczesna i wytrzymała konstrukcja

Jednoślady MTB oferowane przez Giant stanowią znaczną część asortymentu tej marki. W zestawieniu z modelami typu szosowego czy trekkingowego, wyróżniają się wyższą wagą. Przekłada się to na zwiększoną wytrzymałość konstrukcji roweru, nie osłabiając przy tym przyczepności. Pojazdy te idealnie nadają się do komfortowej jazdy turystycznej, a jednocześnie umożliwiają szybkie i bezpieczne pokonywanie terenu bardziej wymagającego. Wynika to z obecności nowoczesnych amortyzatorów ramy i widelca, które również wpływają na ostateczną wagę konstrukcji roweru.

Rama

W przypadku rowerów górskich ramy mają bardzo często zwartą geometrię, pozwalającą na bardziej precyzyjne, zwrotniejsze manewrowanie rowerem. Dzięki zwiększonemu kątowi rury podsiodłowej podjazdy stają się łatwiejsze a podniesiona główka ramy pozwala na zamontowanie amortyzatorów z większym skokiem co znacząco poprawia prowadzenie na stromych zjazdach. W ofercie Giant znaleźć można rowery górskie zarówno z ramami nieamortyzowanymi typu hardtail, jak i amortyzowanymi Full Suspension.

Opony

Opony jednośladów górskich Giant są nieco szersze niż te obecne w modelach trekkingowych. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość doboru opon do warunków terenowych, po których ma się poruszać pojazd. Modele z gładkim bieżnikiem optymalnie nadają się do ograniczenia oporu na drogach asfaltowych, podczas gdy bieżnik głęboki to idealne rozwiązanie w przypadku konieczności poprawy trakcji oraz zwiększenia oporu. W ofercie firmy Giant dostępne są rowery MTB o różnych średnicach kół (w tym 26, 27,5 oraz 29 cali), a także optymalnie dopasowanych do ich parametrów ramach.

Przełożenia

Jednoślady górskie oferowane przez Giant zapewniają możliwość regulacji w szerokim zakresie przełożeń. W modelach przeznaczonych do standardowej jazdy liczba biegów jest większa, podczas gdy bardziej profesjonalne rowery posiadają napędy z ograniczoną ich ilością. Wynika to z zarówno z konieczności uproszczenia budowy i obsługi napędu, a także zmniejszenia masy pojazdu. W ofercie Giant nie brakuje modeli MTB, które pozwalają na uzyskanie dużego zakresu biegów przy jednoczesnym zachowaniu niedużych skoków między nimi. Wynika to chociażby z zastosowania wysokiej klasy osprzętu marki Shimano.

Rower górski Giant Fanthom 2

Rowery Giant MTB 29 cali. Poznaj różne modele

Rowery Giant MTB z 29-calowymi kołami zaliczają się do szczególnie cenionych wariantów z poszczególnych gam modelowych tej firmy. Taki rozmiar zapewnia wyższą prędkość nie tylko na zjazdach, ale również na podjazdach. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość znacznie łatwiejszego pokonywania dziur i wybojów, co jest szczególnie istotne w przypadku uniwersalnych jednośladów górskich. W ofercie Immotion znaleźć można wiele modeli MTB Giant, które poruszają się na kołach 29-calowych.

Rower Giant MTB 29' Fathom 2

Rower Giant MTB 29' Fathom 2 wyposażony został w aluminiową ramę ALUXX SL-grade, optymalnie dopasowaną do widelca zawieszenia ze skokiem 100 mm. Jednoślad wykazuje szczególną efektywność podczas wykonywania podjazdów, a także zapewnia pełną kontrolę przy zjazdach. Model wyróżnia się a nie tylko kołami o dużej średnicy, ale też udoskonaloną geometrią. Rozwiązanie to stanowi integralną część składową konstrukcji, dzięki czemu rowerzysta może w pełni wykorzystać jezdne właściwości roweru. Pojazd jest w stanie zapewnić maksymalną stabilność na różnym terenie, włącznie z wyjątkowo trudnymi szlakami.

Rower Giant MTB 29' Anthem 3

Rower Giant MTB 29' Anthem 3 to niezwykle zwrotny pojazd, posiadający aluminiową ramę ze skokiem zawieszenia przedniego 100 mm oraz tylnego 90 mm. Model ten sprawdza się na trudnych technicznie trasach, zapewniając wysoką kontrolę, prędkość oraz równowagę. Jednoślad wyróżnia się ulepszonym układem zawieszenia, skonfigurowanym specjalnie dla mniejszego trójkąta tylnego. Za sprawą mocowania amortyzatora typu trunnion, rower porusza się płynnie i gwarantuje wyrównaną jazdę. Główne ramię wahacza wykonane zostało w technologii Advanced Forged Composite, co zapewnia odpowiednią wytrzymałość oraz lekkość.

Rower Giant MTB 29' Trance 3

Rower Giant MTB 29' Trance 3 jest uniwersalnym pojazdem trailowym, opracowanym na bazie ramy ALUXX SL z nowoczesnym zawieszeniem Maestro oraz wyjątkowo progresywną geometrią. Model ten posiada tylny amortyzator z mocowaniem trunnion oraz górny wahacz w technologii Advanced Forged Composite, co zapewnia kompleksową amortyzację każdej nierówności. Pełna kontrola wynika z gwarancji płynnego, aktywnego skoku tylnego koła 115 mm. Na przodzie znajduje się z kolei amortyzowany widelec ze skokiem 130 mm. Geometria została tez odpowiednio dostosowana do maksymalizacji osiągów na szlakach o dużej wyboistości.

Rower Giant MTB 29' Reign SX

Rower Giant MTB 29' Reign SX dysponuje niezawodną i mocną ramą, która pozwala na łatwe pokonywanie ostrych zjazdów i trudnych podjazdów. Geometria została odpowiednio zoptymalizowana do rozmiaru kół, co przełożyło się na dłuższą rurę górną, krótszy tylny trójkąt oraz większe kąty rury podsiodłowej. Model ten zapewnia rowerzyście stabilną pozycję na singletrakach każdego typu. Rower wyróżnia się regulowanym wspornikiem siodła, fabrycznym systemem bezdętkowym i nowymi kołami systemowymi Giant z piastami Boost, co podnosi możliwości zastosowania w agresywnej jeździe trailowej.

Rowery Giant MTB w ofercie Immotion

Rowery Giant MTB znaleźć można w ofercie Immotion. W naszym asortymencie dostępne są modele górskie o różnych parametrach technicznych, a także odmiennym wyglądzie czy rozmiarze ramy. Duża popularność tych jednośladów wynika zarówno z ich wysokiej klasy produkcyjnej, jak i niemałej uniwersalności. Na pojazdach MTB marki Giant wiele zawodów wygrała sportowa drużyna Immotion, która bierze udział w różnych regionalnych wydarzeniach kolarskich. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą w kategorii rowerów górskich tej firmy.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Rowery męskie Giant

Rowery męskie Giant stanowią znaczną część oferty tej znanej firmy. Na asortyment marki składają się zarówno uniwersalne jednoślady, jak i te projektowane specjalnie dla mężczyzn. Niektóre modele przystosowane są rekreacyjnej jazdy codziennej, podczas gdy inne sprawdzają się doskonale podczas wyczynowych aktywności. Giant oferuje rowerzystom jednoślady praktycznie każdego typu, a wiele z nich znaleźć można w Immotion.

Rower szosowy elektryczny

Rower szosowy elektryczny to nowoczesny typ jednośladu przeznaczonego do jazdy na asfaltowych i utwardzonych drogach. Pojazdy te znacząco różnią się od modeli tradycyjnych, mimo posiadania wielu wspólnych cech. Napędzane są nie tylko siłą mięśni, ale również silnikiem elektrycznym. Taka konstrukcja wiąże się z bardzo wieloma zaletami, dzięki którym elektryczne szosówki coraz częściej wybierane są przez użytkowników. Modele należące do tej kategor

Serwis rowerowy na własną rękę - jak samodzielnie wymienić dętkę, odpowietrzyć hamulce i dokonać regulacji przerzutek?

Serwis rowerowy to niezwykle szerokie spektrum działań związanych z naprawą, konserwacją i usprawnieniami naszego roweru. Należy pamiętać, że profesjonalne serwisowanie roweru przedłuża jego żywotność i daje gwarancję komfortu i bezpieczeństwa. Co jednak w sytuacji, w której z jakiegoś powodu sami musimy poradzić sobie z usterkami? Przedstawiamy poradnik samodzielnego serwisowania najczęściej spotykanych awarii rowerowych.

Rower górski – kiedy się na niego zdecydować? Dowiedz się, jak dobrać odpowiedni rozmiar jednośladu i gdzie tanio kupić dobry sprzęt

Rowerem górskim jeszcze parę lat temu jeździli w zasadzie wszyscy. Niezależnie od tego, czy wybierali się na leśną, czy górską wycieczkę, czy zwyczajnie jechali na zakupy do miasta. Trudno dziwić się tej tendencji, skoro rower górski, to tak naprawdę rower, który bez problemu poradzi sobie niemal w każdych warunkach. Włącznie z miejskimi, gdzie drogi niekoniecznie są zawsze proste i gładkie jak producenci rowerów miejskich i szosówek by sobie wyo

Kaski rowerowe – wybierz właściwy model

Kask rowerowy, dostępny w ofercie sklepu IMMOTION, w ciągu ostatnich kilku lat stał się jednym z głównych atrybutów każdego szanującego swoje zdrowie i życie wielbiciela dwóch kółek. Jednak jeszcze dekadę temu próżno było szukać na parkowych ścieżkach lub miejskich chodnikach osób w kaskach. Ochronne nakrycie głowy było traktowane jako coś zarezerwowanego dla zawodowych kolarzy i dzieci. Co ciekawe, obowiązek chronienia głowy przez kolarzy startu

Rowery górskie Specialized. Czym się wyróżniają?

Rowery górskie Specialized należą do najczęściej wybieranych jednośladów tego amerykańskiego producenta. W porównaniu do tradycyjnych modeli trekkingowych i szosowych, mają wzmocnioną konstrukcję ramy, pozwalającą na pokonanie nawet największych trudności na rowerowych trasach. Dzięki dużej przyczepności mogą bezpiecznie i szybko pokonać wymagające tereny. Marka Specialized słynie z wielu wydajnych i starannie opracowywanych modeli MTB, które w

Rower na raty w sklepach internetowym i stacjonarnym IMMOTION. Leasing czy kredyt?

Rower na raty to nie jest taki straszny diabeł, jak niektórzy uważają! Każdy, kto kocha jeździć na rowerze, miał taki moment, gdy się zastanawiał, czy brać rower na raty. Dlaczego? Bo niestety, jak stare przysłowie mówi: Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego też gdy pojawia się myśl o nowszym lub lepszym modelu, stajemy przed dylematem, ile na to wydać pieniędzy. Wybór rowerów jest ogromny. A podobnie jak w przypadku innych produktów znajdzie

Ceny rowerów. Co na nie wpływa?

Ceny rowerów uzależnione są od wielu czynników. Na koszt jednośladu wpływa zarówno jego rodzaj, jak i jakość wykorzystanych komponentów czy poziom zaawansowania technologicznego zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Nie bez znaczenia pozostaje również popularność i renoma samej marki, a także okres obecności wybranego modelu na rynku oraz czas wprowadzenia go do sprzedaży. Niezależnie od ceny, zawsze warto wybrać rower odpowiednio dopasowany d

Zanim na stok – wybierz się na serwis!

Serwis snowboardowy i narciarski w Immotion już działa! Przez cały rok dbamy o Wasze rowery, ale zimą nie zapominamy także o Waszych narciarskich i snowboardowych pasjach! Serwis snowboardowy i narciarski działa w naszym sklepie przy ul. Olszewskiego we Wrocławiu przez cały sezon! Czas zatem odkurzyć narty i deski aby oddać je w ręce ekspertów. Zanim pojawicie się na stoku zadbajcie o odpowiednie przygotowanie sprzętowe, a później już tylko zimow

Specialized Rockhopper

Specialized Rockhopper to jeden z najciekawszych modeli oferowanych przez popularną amerykańską markę. Producent posiada w swojej ofercie różne warianty tego jednośladu, którego solidna konstrukcja jest szczególnie doceniana przez miłośników jazdy cross-country. Starannie opracowane modele Rockhopper marki Specialized posiada w swojej ofercie Immotion

Rowery dla dziewczynek w sklepie IMMOTION – dowiedz się, kiedy wybrać 20, a kiedy 24 cale i jak dopasować model do wieku dziecka!

Rowery dla dziewczynek w sklepie IMMOTION to ponadczasowe modele, z których z powodzeniem korzystać będą mogły kolejne pociechy w naszej rodzinie. Ich wysoka jakość gwarantuje bezpieczeństwo podczas jazdy, a podstawowe i proste w obsłudze funkcje i dodatkowe elementy osprzętu mają na celu ułatwienie jazdy, a nie rozproszenie dziecka nadmiarem możliwości. Aby jednak jednoślad stał się ulubionym pojazdem naszej pociechy musimy zadbać o to, by był d