HomePowrót

Rowery Giant MTB. Czym się wyróżniają popularne modele?

Rowery Giant MTB. Czym się wyróżniają popularne modele?

09/16/2020 00:00:00

Rowery Giant MTB należą do najpopularniejszych jednośladów w ofercie tej uznanej na całym świecie marki. Na polskim rynku znaleźć można wiele ciekawych modeli górskich, które wyróżniają się nowoczesną konstrukcją oraz wysoką jakością produkcyjną. Wiele z nich odznacza się przy tym wyjątkowo atrakcyjną ceną. Rowery MTB firmy Giant dostępne są również w ofercie Immotion.

Spis treści
Rowery górskie Giant
Nowoczesna i wytrzymała konstrukcja
Rowery górskie Giant 29 cali
Fathom 2
Anthem 3
Trance 3
Reign SX
Sprawdź u nas

Jak są skonstruowane rowery Giant MTB?

Rowery Giant MTB występują w wielu wariantach modelowych, które opracowane zostały specjalnie z myślą o zróżnicowanych potrzebach rowerzystów. W porównaniu z góralami konkurencyjnych marek, pojazdy te zwracają uwagę perfekcyjnie dobranymi komponentami hamulcowymi, zintegrowanym systemem przerzutek czy elementami sterowniczymi w wysokim standardzie ergonomicznym. Rowery górskie Giant przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Nowoczesna i wytrzymała konstrukcja

Jednoślady MTB oferowane przez Giant stanowią znaczną część asortymentu tej marki. W zestawieniu z modelami typu szosowego czy trekkingowego, wyróżniają się wyższą wagą. Przekłada się to na zwiększoną wytrzymałość konstrukcji roweru, nie osłabiając przy tym przyczepności. Pojazdy te idealnie nadają się do komfortowej jazdy turystycznej, a jednocześnie umożliwiają szybkie i bezpieczne pokonywanie terenu bardziej wymagającego. Wynika to z obecności nowoczesnych amortyzatorów ramy i widelca, które również wpływają na ostateczną wagę konstrukcji roweru.

Rama

W przypadku rowerów górskich ramy mają bardzo często zwartą geometrię, pozwalającą na bardziej precyzyjne, zwrotniejsze manewrowanie rowerem. Dzięki zwiększonemu kątowi rury podsiodłowej podjazdy stają się łatwiejsze a podniesiona główka ramy pozwala na zamontowanie amortyzatorów z większym skokiem co znacząco poprawia prowadzenie na stromych zjazdach. W ofercie Giant znaleźć można rowery górskie zarówno z ramami nieamortyzowanymi typu hardtail, jak i amortyzowanymi Full Suspension.

Opony

Opony jednośladów górskich Giant są nieco szersze niż te obecne w modelach trekkingowych. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość doboru opon do warunków terenowych, po których ma się poruszać pojazd. Modele z gładkim bieżnikiem optymalnie nadają się do ograniczenia oporu na drogach asfaltowych, podczas gdy bieżnik głęboki to idealne rozwiązanie w przypadku konieczności poprawy trakcji oraz zwiększenia oporu. W ofercie firmy Giant dostępne są rowery MTB o różnych średnicach kół (w tym 26, 27,5 oraz 29 cali), a także optymalnie dopasowanych do ich parametrów ramach.

Przełożenia

Jednoślady górskie oferowane przez Giant zapewniają możliwość regulacji w szerokim zakresie przełożeń. W modelach przeznaczonych do standardowej jazdy liczba biegów jest większa, podczas gdy bardziej profesjonalne rowery posiadają napędy z ograniczoną ich ilością. Wynika to z zarówno z konieczności uproszczenia budowy i obsługi napędu, a także zmniejszenia masy pojazdu. W ofercie Giant nie brakuje modeli MTB, które pozwalają na uzyskanie dużego zakresu biegów przy jednoczesnym zachowaniu niedużych skoków między nimi. Wynika to chociażby z zastosowania wysokiej klasy osprzętu marki Shimano.

Rower górski Giant Fanthom 2

Rowery Giant MTB 29 cali. Poznaj różne modele

Rowery Giant MTB z 29-calowymi kołami zaliczają się do szczególnie cenionych wariantów z poszczególnych gam modelowych tej firmy. Taki rozmiar zapewnia wyższą prędkość nie tylko na zjazdach, ale również na podjazdach. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość znacznie łatwiejszego pokonywania dziur i wybojów, co jest szczególnie istotne w przypadku uniwersalnych jednośladów górskich. W ofercie Immotion znaleźć można wiele modeli MTB Giant, które poruszają się na kołach 29-calowych.

Rower Giant MTB 29' Fathom 2

Rower Giant MTB 29' Fathom 2 wyposażony został w aluminiową ramę ALUXX SL-grade, optymalnie dopasowaną do widelca zawieszenia ze skokiem 100 mm. Jednoślad wykazuje szczególną efektywność podczas wykonywania podjazdów, a także zapewnia pełną kontrolę przy zjazdach. Model wyróżnia się a nie tylko kołami o dużej średnicy, ale też udoskonaloną geometrią. Rozwiązanie to stanowi integralną część składową konstrukcji, dzięki czemu rowerzysta może w pełni wykorzystać jezdne właściwości roweru. Pojazd jest w stanie zapewnić maksymalną stabilność na różnym terenie, włącznie z wyjątkowo trudnymi szlakami.

Rower Giant MTB 29' Anthem 3

Rower Giant MTB 29' Anthem 3 to niezwykle zwrotny pojazd, posiadający aluminiową ramę ze skokiem zawieszenia przedniego 100 mm oraz tylnego 90 mm. Model ten sprawdza się na trudnych technicznie trasach, zapewniając wysoką kontrolę, prędkość oraz równowagę. Jednoślad wyróżnia się ulepszonym układem zawieszenia, skonfigurowanym specjalnie dla mniejszego trójkąta tylnego. Za sprawą mocowania amortyzatora typu trunnion, rower porusza się płynnie i gwarantuje wyrównaną jazdę. Główne ramię wahacza wykonane zostało w technologii Advanced Forged Composite, co zapewnia odpowiednią wytrzymałość oraz lekkość.

Rower Giant MTB 29' Trance 3

Rower Giant MTB 29' Trance 3 jest uniwersalnym pojazdem trailowym, opracowanym na bazie ramy ALUXX SL z nowoczesnym zawieszeniem Maestro oraz wyjątkowo progresywną geometrią. Model ten posiada tylny amortyzator z mocowaniem trunnion oraz górny wahacz w technologii Advanced Forged Composite, co zapewnia kompleksową amortyzację każdej nierówności. Pełna kontrola wynika z gwarancji płynnego, aktywnego skoku tylnego koła 115 mm. Na przodzie znajduje się z kolei amortyzowany widelec ze skokiem 130 mm. Geometria została tez odpowiednio dostosowana do maksymalizacji osiągów na szlakach o dużej wyboistości.

Rower Giant MTB 29' Reign SX

Rower Giant MTB 29' Reign SX dysponuje niezawodną i mocną ramą, która pozwala na łatwe pokonywanie ostrych zjazdów i trudnych podjazdów. Geometria została odpowiednio zoptymalizowana do rozmiaru kół, co przełożyło się na dłuższą rurę górną, krótszy tylny trójkąt oraz większe kąty rury podsiodłowej. Model ten zapewnia rowerzyście stabilną pozycję na singletrakach każdego typu. Rower wyróżnia się regulowanym wspornikiem siodła, fabrycznym systemem bezdętkowym i nowymi kołami systemowymi Giant z piastami Boost, co podnosi możliwości zastosowania w agresywnej jeździe trailowej.

Rowery Giant MTB w ofercie Immotion

Rowery Giant MTB znaleźć można w ofercie Immotion. W naszym asortymencie dostępne są modele górskie o różnych parametrach technicznych, a także odmiennym wyglądzie czy rozmiarze ramy. Duża popularność tych jednośladów wynika zarówno z ich wysokiej klasy produkcyjnej, jak i niemałej uniwersalności. Na pojazdach MTB marki Giant wiele zawodów wygrała sportowa drużyna Immotion, która bierze udział w różnych regionalnych wydarzeniach kolarskich. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą w kategorii rowerów górskich tej firmy.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Rower elektryczny w warunkach zimowych – czy to się sprawdzi?

Rowery elektryczne w warunkach zimowych wymagają właściwego traktowania. Jest ono zależne od tego, czy planujemy korzystać z naszego jednośladu także podczas zimowych miesięcy, czy też może zamierzamy raczej odstawić go do „przezimowania” w domowym zaciszu. Jak postępować w obu tych sytuacjach? Czy jednoślad wspomagany silnikiem nadaje się do zimowej jazdy? Niniejszy artykuł przedstawia wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego, co każdy

Nowy sklep immotion

Zapraszamy do naszego nowego sklepu

Rower elektryczny w leasingu

Rower elektryczny w leasingu to bardzo opłacalna forma inwestycji w tego typu pojazd. Do zalet takiego rozwiązania należy możliwość wykupu jednośladu po cenie niższej niż rynkowa bądź też łatwego zwrotu do leasingodawcy po zakończeniu trwania umowy. Biorąc rower elektryczny na firmę, możesz taki zakup wrzucić w koszty prowadzenia działalności. W wielu sytuacjach służbowy e-bike jest rozwiązaniem dużo lepszym niż samochód. W dużych miastach oraz w

Rowery górskie Specialized. Czym się wyróżniają?

Rowery górskie Specialized należą do najczęściej wybieranych jednośladów tego amerykańskiego producenta. W porównaniu do tradycyjnych modeli trekkingowych i szosowych, mają wzmocnioną konstrukcję ramy, pozwalającą na pokonanie nawet największych trudności na rowerowych trasach. Dzięki dużej przyczepności mogą bezpiecznie i szybko pokonać wymagające tereny. Marka Specialized słynie z wielu wydajnych i starannie opracowywanych modeli MTB, które w

Specialized Diverge. Poznaj modele tej serii

Specialized Diverge to jedna z najciekawszych gam modelowych tego znanego producenta. Rowery z tej serii przeznaczone są dla osób, które uwielbiają jazdę zarówno po drogach szutrowych, jak i po gładkich asfaltach. Pojazdy Diverge łączą w sobie dużą prędkość z wyjątkową stabilnością, dzięki czemu stanowią jedno z najszybszych i najwydajniejszych rozwiązań w kategorii jednośladów szosowych. Modele Specialized z tej serii znaleźć można także w Immot

Specialized Turbo Levo

Specialized Turbo Levo to podstawowy rower elektryczny znanej, amerykańskiej marki. Jednoślad ten wyróżnia się efektywną kinematyką zawieszenia, która w zestawieniu z precyzyjną trailową geometrią daje gwarancję pełnej kontroli podczas zjazdów oraz optymalną zwrotność na technicznych podjazdach. Na uwagę zasługują też zaawansowane komponenty elektryczne, takie jak silnik i akumulator. Turbo Levo to jeden z rowerów elektrycznych dostępnych w Immot

Serwis rowerowy na własną rękę - jak samodzielnie wymienić dętkę, odpowietrzyć hamulce i dokonać regulacji przerzutek?

Serwis rowerowy to niezwykle szerokie spektrum działań związanych z naprawą, konserwacją i usprawnieniami naszego roweru. Należy pamiętać, że profesjonalne serwisowanie roweru przedłuża jego żywotność i daje gwarancję komfortu i bezpieczeństwa. Co jednak w sytuacji, w której z jakiegoś powodu sami musimy poradzić sobie z usterkami? Przedstawiamy poradnik samodzielnego serwisowania najczęściej spotykanych awarii rowerowych.

Rozmiar ramy roweru – jak go dobrać? Skorzystaj z porad sklepu rowerowego Im Motion

Rozmiar ramy roweru odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o wygodę i komfort jazdy na jednośladzie. Nieodpowiednie jego dopasowanie może bowiem powodować bóle mięśni oraz stawów oraz wymuszać nienaturalną pozycję, która na dłuższą metę będzie po prostu zupełnie nie do zniesienia. Ważnym pytaniem, które powinien zadać sobie każdy przyszły właściciel jednośladu, jest więc pytanie dotyczące tego, jak dobrze dobrać rozmiar ramy roweru. Czy wystarczy ki

Rowery gravel

Rowery gravel cieszą się coraz większą popularnością. Jednoślady te przystosowane są do jazdy w różnych warunkach, zapewniając niezawodność oraz dużą wygodę prowadzenia. Większość modeli tego typu to pojazdy ze stosunkowo grubymi oponami, pozwalającymi na komfortowe poruszanie się nawet na długich dystansach. Rowery te dostosowują się do warunków otoczenia, dzięki czemu sprawdzają się w praktycznie każdym terenie. Bogaty wybór modeli gravelowych

Jak przygotować rower do sezonu?

Jak przygotować rower do sezonu? Wraz z nadejściem wiosny takie pytanie zadaje sobie niemal każdy właściciel jednośladu. Zimą pojazdy zwykle kurzą się w garażu, piwnicy, korytarzu czy na balkonie. Przed wyruszeniem na pierwszą wiosenna przejażdżkę warto przywrócić rower do odpowiedniego stanu. W tym celu należy przeprowadzić odpowiednie zabiegi serwisowe. Zdradzamy skuteczne metody konserwacji jednośladów.

Kaski rowerowe dla dzieci - zadbaj o bezpieczeństwo malucha!

Kaski rowerowe dla dzieci są najlepszym rozwiązaniem, aby zapewnić naszym dzieciom bezpieczeństwo. Rower, łyżworolki i deskorolka mogą być dla dzieci doskonałym sposobem na ćwiczenia, rozwinięcie silnej kontroli motorycznej, czy zużycie nadmiaru energii. Poza tym, gwarantują doskonałą zabawę. Oczywiście tylko wtedy, gdy używa się ich z najwyższą ostrożnością i zdrowym rozsądkiem pod odpowiednim nadzorem dorosłych - to oni są odpowiedzialny za be

Specialized Sirrus

Specialized Sirrus to seria szosowych rowerów fitness z napędem hybrydowym, które wyróżniają się wyjątkowo uniwersalnym zastosowaniem. Jednoślady te z powodzeniem wykorzystać można zarówno w warunkach miejskich, jak i podczas wypraw na łonie natury. Linia ta opracowana została przez Specialized specjalnie z myślą o rowerzystach, którzy poszukują praktycznego pojazdu szosowego do codziennej rekreacji. Rowery z serii Sirrus znaleźć można w ofercie