HomePowrót

Opony Specialized. Czym się wyróżniają?

Opony Specialized. Czym się wyróżniają?

05/28/2021 00:00:00

Opony Specialized należą do najbardziej istotnych elementów osprzętu rowerowego tej cenionej marki. Ich wysoka jakość podnosi wygodę i bezpieczeństwo jazdy, stwarzając wygodne warunki poruszania się w różnych warunkach. Odpowiednio dobrane opony mają wpływ na uzyskiwane osiągi, a także ułatwiają pokonywanie nawet najbardziej wymagających terenów. Ogumienie firmy Specialized stanowi podstawę wyposażenia rowerów tego producenta, a wiele zróżnicowanych kompletów znaleźć można w Immotion.

Spis treści
Czym się wyróżniają?
Nowoczesne rozwiązania technologiczne
Innowacyjne metody produkcji
Doskonałe parametry i właściwości
S-Works
Ground Control
Oferta Immotion

Czym wyróżniają się opony rowerowe Specialized?

Opony rowerowe Specialized funkcjonują na rynku już od samych początków istnienia marki. Twórcą firmy jest Mike Sinyard, który swoją działalność rozpoczął właśnie od produkcji ogumienia rowerowego. Obecnie Specialized posiada w ofercie bardzo szeroki wybór opon, z bieżnikami przystosowanymi do różnych jednośladów i warunków środowiskowych. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka trwałość, wynikająca z odpowiedniej konstrukcji podstawowego elementu nośnego - osnowy. Parametry poszczególnych modeli sprawiają, że wyroby marki Specialized zapewniają lekką i wyjątkowo przyjemną jazdę.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Specialized to obecnie jedyny na rynku rowerowym producent ogumienia, który korzysta z metody analitycznej Finite Element (FEA) na etapie produkcji oraz testowania swoich wzorów. Technologia ta zapożyczona została z brany opon samochodowych i opiera się na wykorzystaniu odpowiednich programów, pozwalających na zaprojektowanie bieżnika o idealnej budowie. W przypadku ogumienia Fast Trak, Ground Control oraz innych opon rowerów górskich, polega to na specyficznym rozmieszczaniu klocków bieżnika oraz wirtualnej ocenie ich zachowania pod wpływem oddziałujących sił. Na podstawie wyników analizy FEA inżynierowie marki Specialized modyfikują kształt opon, dostosowując go do specyfiki jazdy Downhill, Cross-country czy Trail. Proces ten pozwala na przewidzenie zachowania ogumienia w różnych warunkach i zmiennym terenie, a następnie wprowadzenie poprawek przed jazdami testowymi z udziałem profesjonalnych testerów i zawodników.

Innowacyjne metody produkcji

Każda opona przygotowywana przez markę opracowywana jest w najdrobniejszych szczegółach. Po zakończeniu fazy projektowej, ogumienie poddawanej jest specjalistycznej optymalizacji. Zanim rozpocznie się produkcja seryjna, konieczne jest wielokrotne zmodyfikowanie bieżnika na podstawie opinii specjalistów współpracujących z firmą Specialized. Ich uwagi pozwalają na lepsze dopasowanie konstrukcji opon do różnych stylów jazdy, a tym samym poprawę ich właściwości i parametrów. Wśród testerów marki wyróżnić można m.in. byłego mistrza świata Marthon i XC Christopha Sauera, wielokrotnego mistrza świata w downhilu - Sama Hilla czy ikonę kolarstwa górskiego Neda Overenda. Ich opinie mają bardzo istotny wpływ na rozwój produktów Specialized, ponieważ pozwalają na rozpoznanie słabych punktów każdego projektu oraz ich szybkie wyeliminowanie.

Doskonałe parametry i właściwości

Specjalistyczne testy i prace badawcze sprawiają, że opony marki od lat wyróżniają się zoptymalizowaną oraz wydajną konstrukcją. Specialized słynie m.in. z najszybszego oplotu, który sprawdza się w wielu zastosowaniach i warunkach. W przypadku opon szosowych wynosi on od 26 do 290 TPI, a opony dla rowerów górskich dysponują dodatkową warstwą podnoszącą szybkość. Na uwagę zasługuje S-Works Turbo ze wskaźnikiem 220 TPI, uznawana za najzwrotniejszą oponę na świecie Wyróżnia się bardzo niskimi oporami toczenia, a zarazem wyjątkowo komfortową pracą w zakrętach. Do zalet ogumienia produkowanego przez Specialized należy też doskonała przyczepność, co w połączeniu z niską masą zapewnia uczucie lekkiej i niewymuszonej jazdy. Wiele modeli posiada dętki o pogrubionych ściankach z uszczelniaczem, które minimalizują wycieki powietrza w przypadku przebicia.

Dlaczego warto wybrać opony Specialized S-Works?

Opony Specialized S-Works łączą w sobie niską masę z maksymalną prędkością. Ogumienie to doskonale sprawdza się zwłaszcza na trasach technicznych, zapewniając komfort jazdy nawet w najtrudniejszych warunkach. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wzór bieżnika, który zaprojektowano specjalnie z myślą o zwiększonej przyczepności oraz obniżonych oporach toczenia. Poszczególne klocki idealnie adaptują się zarówno do luźnej, jak i mokrej nawierzchni.

Opona specialized s-works

Konstrukcja

Opony szosowe z tej serii wykonane są z mieszanki GRIPTON, dzięki której uzyskać można wysoką przyczepność mechaniczną, efektywne tłumienie wibracji oraz idealną trakcję na każdej nawierzchni. W przypadku S-Works Turbo, na uwagę zasługuje wysoki standard efektywności. Opony są nie tylko elastyczne i lekkie, ale również uchodzą za najszybsze na świecie. Ze znakomitej przyczepności w zakrętach oraz ekstremalnie niskich oporów toczenia skorzystało do tej pory wielu uznanych kolarzy. Na tych właśnie oponach Michał Kwiatkowski zdobył tytuł Mistrza Świata podczas jazdy w hiszpańskiej Ponferradzie, na śliskiej, mokrej i niełatwej trasie. S-Works sprawdza się zarówno na szalonych zjazdach, jak i podczas konkurencyjnej wspinaczki. Na uwagę zasługuje także zwijana stopka oraz ochrona przed przebiciem w technologii BlackBelt.

Jakie zalety posiada opona Specialized Ground Control?

Opona Specialized Ground Control należy do kategorii ogumienia typu all mountain. Do jej cech charakterystycznych należą ścięte i bardzo szybkie klocki środkowe, a także klocki boczne łatwo wgryzające się w zakręty. Modelowanie CAD sprawiło, że powierzchnia klocków łatwo dopasowuje się do podłoża. Konstrukcja tego modelu zapewnia zarówno lepszą przyczepność, jak i efektywniejsze hamowanie w każdych warunkach środowiskowych.

Konstrukcja

Do produkcji tego modelu ogumienia szklakowego wykorzystana została unikalna mieszanka gumy GRIPTON, która zapewnia efektywne właściwości trakcyjne w dowolnych warunkach. Nie bez znaczenia pozostaje obecność dodatkowej ochrony ścianki bocznej, która gwarantuje bardzo długą żywotność opony - nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Na szczególną uwagę zasługuje wariant 2Bliss Ready, oznaczający możliwość adaptacji opon do systemu bezdętkowego. Bieżnik zoptymalizowany został metodą FEA, co gwarantuje maksimum. Ground Control w wersji 2Bliss Ready wyróżniają się warstwą butylową, a także zwijaną stopką. Bardzo dobre właściwości trakcyjne sprawiają, że opony te doskonale radzą sobie nawet na trudnych trasach i zawsze gwarantują perfekcyjne właściwości jezdne.

W ofercie Immotion

Opony rowerowe Specialized o zróżnicowanych parametrach, rozmiarach i zastosowaniach znaleźć można w ImmotionOferujemy ogumienie o bardzo dobrych właściwościach, które doskonale sprawdza się podczas codziennej eksploatacji jednośladu. Dostępne w naszym asortymencie produkty Specialized z powodzeniem nadają się do wymiany zużytych opon, w których występują pęknięcia, rysy czy przetarcia bieżnika. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Immotion, gdzie znaleźć można także wiele innych przydatnych elementów osprzętu rowerowego.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Buty rowerowe – jak dobrać odpowiedni model?

Buty rowerowe osobom, które nie używają specjalnego obuwia podczas jazdy na jednośladzie, mogą wydać się co najmniej zaskakującym rozwiązaniem. Nierzadko patrzą one na rowerzystów z nogami przyczepionymi do pedałów z pewną dozą zdziwienia i niepewności. Nie ulega wątpliwości, że na rowerze można jeździć niemal w każdym typie obuwia. Jednak inwestycja w typowy model kolarski przynosi wiele korzyści. Niektóre z nich przypominają zwykłe modele, podc

Rower elektryczny w leasingu

Rower elektryczny w leasingu to bardzo opłacalna forma inwestycji w tego typu pojazd. Do zalet takiego rozwiązania należy możliwość wykupu jednośladu po cenie niższej niż rynkowa bądź też łatwego zwrotu do leasingodawcy po zakończeniu trwania umowy. Biorąc rower elektryczny na firmę, możesz taki zakup wrzucić w koszty prowadzenia działalności. W wielu sytuacjach służbowy e-bike jest rozwiązaniem dużo lepszym niż samochód. W dużych miastach oraz w

SPRZĘT Z DOSTAWĄ DO DOMU

Drodzy Klienci! W związku z panującą sytuacją i zagrożeniem epidemiologicznym wprowadziliśmy bezpłatny dowóz zakupionych rowerów do Was! Rowery dostarczymy Wam bezpłatnie w promieniu 30 km od danej lokalizacji naszego oddziału we Wrocławiu (ul. Rakowa, Kościuszki, Olszewskiego, Pilczycka). Jeśli jesteście zainteresowani dostawą roweru na dalszą odległość – zadzwońcie, napiszcie – chętnie pomożemy!

Specialized MTB. Czym się wyróżniają?

Specialized MTB to nowoczesne rowery górskie, które zwracają uwagę dobrymi parametrami technicznymi i starannie opracowanym designem. Jednoślady te powstają z wysokiej klasy materiałów, a wykorzystane w nich rozwiązania technologiczne znacząco wykraczają poza standardowe funkcjonalności. Szeroką ofertę rowerów MTB marki Specialized posiada firma Immotion.

Unibike Globetrotter

Unibike Globetrotter to topowy rower trekkingowy cenionej, polskiej marki Unibike. Pojazd ten uznawany jest obecnie za jeden z najlepiej wyposażonych jednośladów na rynku, który z powodzeniem spełnia wymagania kolarzy preferujących jazdę turystyczną. Globetrotter doskonale jednak sprawdza się nie tylko w segmencie trekkingowym, ale i zastosowaniach typowo miejskich. Rowery z tej serii w najnowszej kolekcji znaleźć można w ofercie Immotion.

Gravel Giant

Gravel Giant to rower dla osób, które poszukują uniwersalnego i wytrzymałego pojazdu. Jednoślady tego typu należą do najciekawszych propozycji w ofercie tej marki, ponieważ doskonale sprawdzają się w praktycznie każdych warunkach. Na rowerze gravelowym z powodzeniem możesz jeździć w wyścigach przełajowych, wyruszać w wielogodzinne trasy w terenie oraz pokonywać codzienne dojazdy na trudnych drogach. Wiele tego typu jednośladów dostępnych jest w o

Specialized Allez. Poznaj TOP-owe modele

Specialized Allez to gama nowoczesnych rowerów szosowych, w której znaleźć można wiele interesujących jednośladów. Pierwsze modele z tej serii pojawiły się jeszcze pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, a obecnie należą do najpopularniejszych dwukołowców w swojej klasie. Rowery z serii Allez przeznaczone są zarówno dla zawodowych kolarzy, jak i amatorów. Pojazdy marki Specialized z tej kolekcji znaleźć można w ofercie Immotion.

Przerzutki - poznaj rodzaje i zasady regulacji przerzutek rowerowych oraz wybierz wygodne manetki!

Przerzutki stanowią obecnie tak ważny element każdego roweru, że o konieczności ich posiadania nie trzeba nikogo przekonywać. Bez względu na to, czy poruszamy się po mieście, po szosie, po szutrowych ścieżkach, czy może szalejmy na górskich szlakach, przerzutki rowerowe ułatwiają jazdę w każdych warunkach. O ile profesjonalni kolarze wiedzą o tym elemencie układu napędu rowerowego naprawdę wiele, o tyle osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z

Specialized Rockhopper

Specialized Rockhopper to jeden z najciekawszych modeli oferowanych przez popularną amerykańską markę. Producent posiada w swojej ofercie różne warianty tego jednośladu, którego solidna konstrukcja jest szczególnie doceniana przez miłośników jazdy cross-country. Starannie opracowane modele Rockhopper marki Specialized posiada w swojej ofercie Immotion

Rower górski – kiedy się na niego zdecydować? Dowiedz się, jak dobrać odpowiedni rozmiar jednośladu i gdzie tanio kupić dobry sprzęt

Rowerem górskim jeszcze parę lat temu jeździli w zasadzie wszyscy. Niezależnie od tego, czy wybierali się na leśną, czy górską wycieczkę, czy zwyczajnie jechali na zakupy do miasta. Trudno dziwić się tej tendencji, skoro rower górski, to tak naprawdę rower, który bez problemu poradzi sobie niemal w każdych warunkach. Włącznie z miejskimi, gdzie drogi niekoniecznie są zawsze proste i gładkie jak producenci rowerów miejskich i szosówek by sobie wyo

Rowery Giant – przegląd modeli 2018. Poznaj ceny i nowinki techniczne!

Rowery Giant to jedna z wiodących marek jednośladów rozpoznawana na całym świecie. W ofercie tajwańskiej firmy można znaleźć zarówno jednoślady sprawdzające się na rowerowych mistrzostwach świata, jak i dostosowane do codziennego użytku po różnych rodzajach nawierzchni. Co ważne, ceny poszczególnych modeli zawsze są optymalnie dostosowane do ich jakości. W naszym krótkim przewodniku pokażemy, co oferuje firma Giant w 2018 roku. Przyjrzymy się naj

Centrowanie koła – jak wycentrować koła w rowerze? Lepiej zrobić to samodzielnie w domu czy wybrać się do serwisu rowerowego?

Centrowanie kół to nic innego jak proces, który ma na celu przywrócić idealnego kształtu koła rowerowego. Każde koło podczas standardowej eksploatacji ulega bowiem mniejszym lub większym odkształceniom, które utrudniają, a niekiedy wręcz uniemożliwiają dalszą jazdę na naszym jednośladzie. Czy da się wycentrować koła samodzielnie, przy użyciu niezbyt drogich i skomplikowanych narzędzi? Kiedy konieczna będzie wizyta w specjalistycznym serwisie rowe