HomePowrót

Opony Specialized. Czym się wyróżniają?

Opony Specialized. Czym się wyróżniają?

05/28/2021 00:00:00

Opony Specialized należą do najbardziej istotnych elementów osprzętu rowerowego tej cenionej marki. Ich wysoka jakość podnosi wygodę i bezpieczeństwo jazdy, stwarzając wygodne warunki poruszania się w różnych warunkach. Odpowiednio dobrane opony mają wpływ na uzyskiwane osiągi, a także ułatwiają pokonywanie nawet najbardziej wymagających terenów. Ogumienie firmy Specialized stanowi podstawę wyposażenia rowerów tego producenta, a wiele zróżnicowanych kompletów znaleźć można w Immotion.

Spis treści
Czym się wyróżniają?
Nowoczesne rozwiązania technologiczne
Innowacyjne metody produkcji
Doskonałe parametry i właściwości
S-Works
Ground Control
Oferta Immotion

Czym wyróżniają się opony rowerowe Specialized?

Opony rowerowe Specialized funkcjonują na rynku już od samych początków istnienia marki. Twórcą firmy jest Mike Sinyard, który swoją działalność rozpoczął właśnie od produkcji ogumienia rowerowego. Obecnie Specialized posiada w ofercie bardzo szeroki wybór opon, z bieżnikami przystosowanymi do różnych jednośladów i warunków środowiskowych. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka trwałość, wynikająca z odpowiedniej konstrukcji podstawowego elementu nośnego - osnowy. Parametry poszczególnych modeli sprawiają, że wyroby marki Specialized zapewniają lekką i wyjątkowo przyjemną jazdę.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Specialized to obecnie jedyny na rynku rowerowym producent ogumienia, który korzysta z metody analitycznej Finite Element (FEA) na etapie produkcji oraz testowania swoich wzorów. Technologia ta zapożyczona została z brany opon samochodowych i opiera się na wykorzystaniu odpowiednich programów, pozwalających na zaprojektowanie bieżnika o idealnej budowie. W przypadku ogumienia Fast Trak, Ground Control oraz innych opon rowerów górskich, polega to na specyficznym rozmieszczaniu klocków bieżnika oraz wirtualnej ocenie ich zachowania pod wpływem oddziałujących sił. Na podstawie wyników analizy FEA inżynierowie marki Specialized modyfikują kształt opon, dostosowując go do specyfiki jazdy Downhill, Cross-country czy Trail. Proces ten pozwala na przewidzenie zachowania ogumienia w różnych warunkach i zmiennym terenie, a następnie wprowadzenie poprawek przed jazdami testowymi z udziałem profesjonalnych testerów i zawodników.

Innowacyjne metody produkcji

Każda opona przygotowywana przez markę opracowywana jest w najdrobniejszych szczegółach. Po zakończeniu fazy projektowej, ogumienie poddawanej jest specjalistycznej optymalizacji. Zanim rozpocznie się produkcja seryjna, konieczne jest wielokrotne zmodyfikowanie bieżnika na podstawie opinii specjalistów współpracujących z firmą Specialized. Ich uwagi pozwalają na lepsze dopasowanie konstrukcji opon do różnych stylów jazdy, a tym samym poprawę ich właściwości i parametrów. Wśród testerów marki wyróżnić można m.in. byłego mistrza świata Marthon i XC Christopha Sauera, wielokrotnego mistrza świata w downhilu - Sama Hilla czy ikonę kolarstwa górskiego Neda Overenda. Ich opinie mają bardzo istotny wpływ na rozwój produktów Specialized, ponieważ pozwalają na rozpoznanie słabych punktów każdego projektu oraz ich szybkie wyeliminowanie.

Doskonałe parametry i właściwości

Specjalistyczne testy i prace badawcze sprawiają, że opony marki od lat wyróżniają się zoptymalizowaną oraz wydajną konstrukcją. Specialized słynie m.in. z najszybszego oplotu, który sprawdza się w wielu zastosowaniach i warunkach. W przypadku opon szosowych wynosi on od 26 do 290 TPI, a opony dla rowerów górskich dysponują dodatkową warstwą podnoszącą szybkość. Na uwagę zasługuje S-Works Turbo ze wskaźnikiem 220 TPI, uznawana za najzwrotniejszą oponę na świecie Wyróżnia się bardzo niskimi oporami toczenia, a zarazem wyjątkowo komfortową pracą w zakrętach. Do zalet ogumienia produkowanego przez Specialized należy też doskonała przyczepność, co w połączeniu z niską masą zapewnia uczucie lekkiej i niewymuszonej jazdy. Wiele modeli posiada dętki o pogrubionych ściankach z uszczelniaczem, które minimalizują wycieki powietrza w przypadku przebicia.

Dlaczego warto wybrać opony Specialized S-Works?

Opony Specialized S-Works łączą w sobie niską masę z maksymalną prędkością. Ogumienie to doskonale sprawdza się zwłaszcza na trasach technicznych, zapewniając komfort jazdy nawet w najtrudniejszych warunkach. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wzór bieżnika, który zaprojektowano specjalnie z myślą o zwiększonej przyczepności oraz obniżonych oporach toczenia. Poszczególne klocki idealnie adaptują się zarówno do luźnej, jak i mokrej nawierzchni.

Opona specialized s-works

Konstrukcja

Opony szosowe z tej serii wykonane są z mieszanki GRIPTON, dzięki której uzyskać można wysoką przyczepność mechaniczną, efektywne tłumienie wibracji oraz idealną trakcję na każdej nawierzchni. W przypadku S-Works Turbo, na uwagę zasługuje wysoki standard efektywności. Opony są nie tylko elastyczne i lekkie, ale również uchodzą za najszybsze na świecie. Ze znakomitej przyczepności w zakrętach oraz ekstremalnie niskich oporów toczenia skorzystało do tej pory wielu uznanych kolarzy. Na tych właśnie oponach Michał Kwiatkowski zdobył tytuł Mistrza Świata podczas jazdy w hiszpańskiej Ponferradzie, na śliskiej, mokrej i niełatwej trasie. S-Works sprawdza się zarówno na szalonych zjazdach, jak i podczas konkurencyjnej wspinaczki. Na uwagę zasługuje także zwijana stopka oraz ochrona przed przebiciem w technologii BlackBelt.

Jakie zalety posiada opona Specialized Ground Control?

Opona Specialized Ground Control należy do kategorii ogumienia typu all mountain. Do jej cech charakterystycznych należą ścięte i bardzo szybkie klocki środkowe, a także klocki boczne łatwo wgryzające się w zakręty. Modelowanie CAD sprawiło, że powierzchnia klocków łatwo dopasowuje się do podłoża. Konstrukcja tego modelu zapewnia zarówno lepszą przyczepność, jak i efektywniejsze hamowanie w każdych warunkach środowiskowych.

Konstrukcja

Do produkcji tego modelu ogumienia szklakowego wykorzystana została unikalna mieszanka gumy GRIPTON, która zapewnia efektywne właściwości trakcyjne w dowolnych warunkach. Nie bez znaczenia pozostaje obecność dodatkowej ochrony ścianki bocznej, która gwarantuje bardzo długą żywotność opony - nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Na szczególną uwagę zasługuje wariant 2Bliss Ready, oznaczający możliwość adaptacji opon do systemu bezdętkowego. Bieżnik zoptymalizowany został metodą FEA, co gwarantuje maksimum. Ground Control w wersji 2Bliss Ready wyróżniają się warstwą butylową, a także zwijaną stopką. Bardzo dobre właściwości trakcyjne sprawiają, że opony te doskonale radzą sobie nawet na trudnych trasach i zawsze gwarantują perfekcyjne właściwości jezdne.

W ofercie Immotion

Opony rowerowe Specialized o zróżnicowanych parametrach, rozmiarach i zastosowaniach znaleźć można w ImmotionOferujemy ogumienie o bardzo dobrych właściwościach, które doskonale sprawdza się podczas codziennej eksploatacji jednośladu. Dostępne w naszym asortymencie produkty Specialized z powodzeniem nadają się do wymiany zużytych opon, w których występują pęknięcia, rysy czy przetarcia bieżnika. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Immotion, gdzie znaleźć można także wiele innych przydatnych elementów osprzętu rowerowego.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Unibike Crossfire

Unibike Crossfire to uniwersalny rower crossowy tej cenionej, polskiej marki. Do zalet pojazdu należy wyjątkowa wszechstronność, pozwalająca na wykorzystanie go podczas zwykłej jazdy miejskiej, rekreacyjnych treningów na szosie czy podróżowania po nawierzchni utwardzanej. Jednoślad ten posiada sportową geometrię i stylowy design, a także bardzo dobry zestaw komponentów. Model Crossfire znaleźć można w ofercie Immotion.

Rowery Unibike – przegląd modeli z 2018 roku

Rowery Unibike są produkowanymi w Polsce rowerami cechującymi się ogromną różnorodnością modeli i wysoką jakością części wykorzystywanych do ich stworzenia. Projektowane przez specjalistów, zapewniają komfort jazdy w każdych warunkach, oczywiście pod warunkiem dobrania modelu odpowiedniego dla naszego wzrostu, sylwetki oraz głównego przeznaczenia roweru. Wśród modeli z 2018 roku znajdziemy zarówno rowery miejskie, jak i rowery dostosowane do jazd

Kaski rowerowe – wybierz właściwy model

Kask rowerowy, dostępny w ofercie sklepu IMMOTION, w ciągu ostatnich kilku lat stał się jednym z głównych atrybutów każdego szanującego swoje zdrowie i życie wielbiciela dwóch kółek. Jednak jeszcze dekadę temu próżno było szukać na parkowych ścieżkach lub miejskich chodnikach osób w kaskach. Ochronne nakrycie głowy było traktowane jako coś zarezerwowanego dla zawodowych kolarzy i dzieci. Co ciekawe, obowiązek chronienia głowy przez kolarzy startu

Rowery miejskie – czym się charakteryzuje dobry rower miejski i jak wybrać odpowiedni model? Poznaj ofertę sklepu internetowego Im-Motion!

Rowery miejskie wciąż ustępują w naszym kraju rowerom górskim jeśli chodzi o popularność. Niektórzy twierdzą bowiem, że rower górski jest bardziej wytrzymały, a ponadto poradzi sobie bez problemu nie tylko w terenie górzystym, ale też w terenie miejskim. I trudno się z tym nie zgodzić, gdyż na naszych drogach rowerowych nierzadko spotkamy „przygody”, jakich próżno byłoby szukać na rowerowych szlakach. Jednak nawet wtedy, gdy zdecydujemy się rower

Rowery Specialized – poznaj historię marki i modele rowerów Specialized

Rowery Specialized Bicycle Components pojawiają się jako pierwsze na mecie w ogólnoświatowych wyścigach kolarskich. Wśród kolarzy górskich, ceniących tę markę, najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem jest mistrz świata w maratonie MTB Jarosław Kulhavy. Marka jest także chętnie wybierana przez profesjonalne ekipy kolarskie, takie jak Bora-Hansgrohe czy QuickStep Floors.

Specialized Diverge. Poznaj modele tej serii

Specialized Diverge to jedna z najciekawszych gam modelowych tego znanego producenta. Rowery z tej serii przeznaczone są dla osób, które uwielbiają jazdę zarówno po drogach szutrowych, jak i po gładkich asfaltach. Pojazdy Diverge łączą w sobie dużą prędkość z wyjątkową stabilnością, dzięki czemu stanowią jedno z najszybszych i najwydajniejszych rozwiązań w kategorii jednośladów szosowych. Modele Specialized z tej serii znaleźć można także w Immot

Specialized Turbo Levo

Specialized Turbo Levo to podstawowy rower elektryczny znanej, amerykańskiej marki. Jednoślad ten wyróżnia się efektywną kinematyką zawieszenia, która w zestawieniu z precyzyjną trailową geometrią daje gwarancję pełnej kontroli podczas zjazdów oraz optymalną zwrotność na technicznych podjazdach. Na uwagę zasługują też zaawansowane komponenty elektryczne, takie jak silnik i akumulator. Turbo Levo to jeden z rowerów elektrycznych dostępnych w Immot

Trasy rowerowe we Wrocławiu. Przewodnik po 3 najciekawszych trasach rowerowych

Trasy rowerowe we Wrocławiu rozciągają się już na ponad 200 kilometrów! Nie brakuje wśród nich ścieżek użytkowych, które na wielu odcinkach tworzą zwartą sieć umożliwiającą swobodną i bezpieczną komunikację pomiędzy różnymi dzielnicami. Ponadto stolica Dolnego Śląska oferuje także wiele turystycznych tras rowerowych, które stanowią świetną propozycję na wakacyjne wojaże dla wszystkich, którzy letni urlop spędzają w mieście. Wystarczy wyposażyć si

Wyprawy rowerowe: 9 wskazówek, jak się przygotować do wycieczki rowerowej

Wyprawy rowerowe zarówno te po Polsce, jak i poza jej granicami to doskonały sposób na spędzenie wakacji. Jednak do każdej wycieczki, a zwłaszcza tej rowerowej trzeba się odpowiednio przygotować. I nie chodzi tu tylko o odpowiedni sprzęt rowerowy, lecz także o naszą kondycję i przygotowanie psychiczne. Nie możemy bowiem mylić wyprawy rowerowej z niedzielną wycieczką za miasto. Upały, ulewne deszcze, zmęczenie fizyczne, a czasem także psychiczne.

Rowery elektryczne Giant

Rowery elektryczne Giant należą do najnowocześniejszych pojazdów tej znanej na całym świecie marki. Swoją popularność zawdzięczają zarówno przemyślanej konstrukcji, jak i niebanalnej stylistyce. Jednoślady elektryczne stają się coraz modniejsze. Stanowią doskonałą alternatywę nie tylko dla tradycyjnych rowerów, ale również samochodów i środków komunikacji miejskiej. Pojazdy firmy Giant z napędem elektrycznym znaleźć można w ofercie Immotion.

Przechowywanie roweru. Zrób to z głową!

Przechowywanie roweru to kwestia, z którą musi zmierzyć się każdy miłośnik jednośladów. Pozostawiony w domu pojazd nie powinien przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności, a także zajmować zbyt dużo miejsca. Alternatywą może się okazać trzymanie go w garażu, na balkonie lub też po prostu na dworze. Sposób przechowywania jednośladu znacząco wpływa na jego stan techniczny. Fachową pomoc w doborze wyposażenia może zaoferować Immotion.

Giant Trance

Giant Trance to rower trailowy, przeznaczony dla ambitnych i wymagających kolarzy. Pojazd ten doskonale nadaje się do szybkiej i ostrej jazdy w wymagającym terenie, idealnie dając sobie radę nawet z najbardziej stromymi podjazdami oraz wymagającymi technicznie zjazdami. Trance zapewnia rowerzyście nie tylko optymalną szybkość, ale również dużą swobodę i kontrolę. Jednoślady marki Giant z tej serii znaleźć można w ofercie Immotion.