HomePowrót

Trasy rowerowe we Wrocławiu. Przewodnik po 3 najciekawszych trasach rowerowych

Trasy rowerowe we Wrocławiu. Przewodnik po 3 najciekawszych trasach rowerowych

09/06/2018 12:35:16

Trasy rowerowe we Wrocławiu rozciągają się już na ponad 200 kilometrów! Nie brakuje wśród nich ścieżek użytkowych, które na wielu odcinkach tworzą zwartą sieć umożliwiającą swobodną i bezpieczną komunikację pomiędzy różnymi dzielnicami. Ponadto stolica Dolnego Śląska oferuje także wiele turystycznych tras rowerowych, które stanowią świetną propozycję na wakacyjne wojaże dla wszystkich, którzy letni urlop spędzają w mieście. Wystarczy wyposażyć się w dobry sprzęt rowerowy, zabrać ze sobą mapę, prowiant, dobry nastrój i wyruszyć w drogę!

Spis treści:
Rozwój tras i ścieżek rowerowych we Wrocławiu
Polityka Rowerowa Wrocławia
Trasa rowerowa Szlak Odry
Jaki rower wybrać na trasę Szlak Odry?
Trasa rowerowa Twierdzy Wrocław
Trasa rowerowa EuroVelo 9

Rozwój tras i ścieżek rowerowych we Wrocławiu

Dzięki doskonale rozplanowanym trasom rowerowym Wrocław jest jednym z najbardziej przyjaznych rowerzystom miast. Pracę nad rozbudową sieci dróg rowerowych w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęły się już w 1994 roku. Wówczas Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczął realizację projektu 100 kilometrów. Celem projektu było oczywiście wybudowanie dróg rowerowych o łącznej długości 100 km, mających zapewnić rowerzystom możliwość bezpiecznej i komfortowej jazdy, bez narażania się na kolizje z innymi użytkownikami drogi. Wiadomo jednak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a rowerzyści zachęceni pierwszymi trasami rowerowymi chcieli, aby było ich coraz więcej. Miasto, doceniając rowerowe inicjatywy, pozyskiwało fundusze na budowę kolejnych dróg. I tak w 1995 roku mieliśmy do dyspozycji zaledwie 20 km tras rowerowych, a w 2002 roku udało się osiągnąć cel projektu 100 kilometrów ? długość ścieżek i dróg dla jednośladów wynosiła wówczas 105,2 km. Trasy rowerowe wydłużały się z roku na rok tak, aby w 2017 roku osiągnąć długość ponad 200 kilometrów.

Trasy rowerowe w świetle Polityki Rowerowej Wrocławia

W 2010 roku Rada Miasta Wrocławia opracowała Politykę Rowerową Wrocławia mającą na celu dalsze rozbudowywanie tras rowerowych. Był to jeden z elementów strategii mającej na celu podniesienie jakości życia w stolicy Dolnego Śląska. Rozpowszechnianie poruszania się po mieście rowerem miało przynieść liczne zalety, a wśród nich:

  • 100% osiąganie celów podróży w krótkim czasie, szczególnie w centrum miasta;
  • zmniejszenie problemów z parkowaniem;
  • udrożnienie ulic zatłoczonych ruchem samochodowym;
  • poprawę jakości przestrzeni życiowej w mieście ? minimalizacja hałasu i zanieczyszczeń, zmniejszenie zagrożenia powodowanego przez ruch samochodowy, zmniejszenie zapotrzebowania na przestrzeń transportową;
  • poprawę stanu zdrowia użytkowników rowerów;
  • możliwość łączenia roweru z innymi środkami komunikacji publicznej.

Nadrzędnym celem strategicznym Polityki Rowerowej Wrocławia jest osiągnięcie co najmniej 15% ruchu rowerowego w ogólnej liczbie podróży realizowanych w mieście w 2020 roku. Osiągnięcie tego założenia wymaga wprowadzenia wielu udogodnień dla rowerzystów. W związku z tym Rada Miasta nieustannie podejmuje inicjatywy, dzięki którym miłośnicy jednośladów mogą się poruszać po mieście bezpieczniej i efektywniej. Chodzi tu nie tylko o rozbudowywanie ścieżek i dróg rowerowych, lecz także o:

  • zmiany w organizacji ruchu drogowego pod kątem udogodnień dla rowerzystów;
  • wzbogacanie infrastruktury miejskiej o parkingi dla rowerów;
  • integrację transportu rowerowego ze środkami transportu publicznego;
  • budowanie poparcia społecznego na rzecz rozwoju ruchu rowerowego;
  • popularyzację bezpiecznego współistnienia wszystkich uczestników ruchu drogowego (kierowców, rowerzystów i pieszych);
  • promowanie roweru jako alternatywnego środka transportu oraz turystyki i rekreacji rowerowej.

Aby cele Polityki Rowerowej były realizowane zgodnie z założeniami, w strukturach Urzędu Miejskiego Wrocławia powołano stanowisko Oficera Rowerowego oraz Sekcję do spraw rozwoju ruchu rowerowego. Dzięki staraniom tych dwóch organów Wrocław nieustannie zaskakuje rowerzystów kolejnymi udogodnieniami. Sprawdźmy zatem, gdzie we Wrocławiu warto wybrać się na rowerową wyprawę!

Wrocławska trasa rowerowa Szlak Odry

Trasa rowerowa Szlak Odry we Wrocławiu
źródło: wroclaw.pl/files/Turystyka/Wroclaw_Szlak_Odry.pdf

Rowerowy Szlak Odry to trasa, która powstała w 2005 roku z inicjatywy fundacji ekologicznej Zielona Akcja z Legnicy. Początkowo szlak prowadził jedynie z Wrocławia do Głogowa. Dziś składa się na niego sieć ścieżek rowerowych, tras pieszych i edukacyjnych oraz szlaków wodnych, których celem jest wyeksponowanie najbardziej malowniczych zakątków doliny Odry. Turyści przemierzający Szlak Odry mają okazję poznać specyfikę przyrody obszarów nadrzecznych oraz obiekty kulturowe rozsiane wzdłuż rzeki. Mimo tego, że dolinę rzeki można przebyć na różne sposoby, główną oś trasy stanowi właśnie Rowerowy Szlak Odry biegnący po obu jej stronach i mający długość 1064 kilometrów. Szlak przecina obecnie cztery województwa (śląskie, opolskie, dolnośląskie, lubuskie), prowadząc przez następujące miejscowości: Chałupki ? Racibórz ? Kędzierzyn-Koźle ? Zdzieszowice ? Krapkowice ? Opole ? Brzeg ? Oława ? Wrocław ? Brzeg Dolny ? Lubiąż ? Prochowice ? Ścinawa ? Głogów ? Bytom Odrzański ? Nowa Sól ? Bojadła ? Krosno Odrzańskie ? Kłopot ? Słubice ? Kostrzyn nad Odrą. Do Wrocławia Rowerowy Szlak Odry dociera z Oławy i przebiega po obu stronach rzeki. Zaczynając trasę na północy Wrocławia, od Wyspy Opatowickiej, będziemy przejeżdżać przez wały przeciwpowodziowe wzdłuż kanałów: Powodziowego, Żeglugowego, Miejskiego i Różanki. Po przebyciu Mostu Milenijnego przedostaniemy się na południową część szlaku, która prowadzi przez zachodnią stronę Odry przechodzącą przez Trestno, ścisłe centrum wzdłuż Fosy Miejskiej, Leśnicę aż do Brzegu Dolnego. Na wrocławskim odcinku Rowerowego Szlaku Odry jest wiele urokliwych miejsc, a także ciekawych zabytków i obiektów kulturowych, dlatego warto przebyć go bez pośpiechu, zwłaszcza że cały odcinek liczy ponad 300 kilometrów! Pokonując kolejne etapy trasy, warto zatrzymać się na chwilę w Lesie Mokrzańskim ? jednym z największych kompleksów leśnych pozostających w granicach Wrocławia, zwiedzić leśnicki zamek i samą Leśnicę, która niegdyś funkcjonowała jako przydrożna wieś, dzielnicę Czterech Świątyń czy Wyspę Opatowicką. Jeśli dobrze rozplanujemy wyprawę Rowerowym Szlakiem Odry, będziemy mogli zwiedzić naprawę wiele miejsc, z których słynie miasto.

Jaki rower sprawdzi się najlepiej na wrocławskiej trasie rowerowej Szlak Odry?

Wrocławska trasa rowerowa, będąca częścią Szlaku Odry, jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie rowerowej przygody. Przeważającą jej część stanowią drogi, ścieżki dla rowerzystów oraz ciągi pieszo-rowerowe. Mimo że nawierzchnia trasy jest bardzo zróżnicowana ? od ubitego żwiru przez drogi gruntowe i asfalt aż po kostkę brukową, nie musimy się niczego obawiać. Szlak Odry stanowi bowiem część sieci Zielonych Szlaków ? Greenways, które muszą spełniać określone standardy związane z szerokością, nachyleniem terenu i stanem nawierzchni. Wszystkie Zielone Szlaki powinny ponadto umożliwiać bezpieczny przejazd osobom o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Wrocławska trasa rowerowa nie powinna zatem nikomu przysporzyć trudności. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka miejsc, które mogą być nieco dezorientujące dla początkujących rowerzystów:

  • ul. Pilczycka przy cmentarzu żydowskim: będziemy tam przejeżdżać jednokierunkową ścieżką wykorzystywaną w obie strony; wąski chodnik położony przy ruchliwej drodze może sprawić kłopoty nawet z mijaniem pieszych;
  • przejazd pod pl. Jana Pawła II: należy pamiętać, że tutaj pierwszeństwo mają piesi;
  • przejazd pod pl. Społecznym: przejazd został wytyczony po wewnętrznej stronie łuku, gdzie pionowa ściana ogranicza widoczność; ponadto często można tam spotkać pieszych przemieszczających się lewą częścią tunelu. Możemy także odczuć dyskomfort, kiedy po wyjechaniu z ciemnego tunelu oślepi nas światło dzienne.

Powinniśmy także pamiętać o tym, że przemierzając odcinki Szlaku Odry, będziemy uczestnikami ruchu drogowego, w związku z czym obowiązują nas przepisu Prawa o Ruchu Drogowym. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie powyższe uwarunkowania, wybór roweru, na którym pokonamy szlak nie sprawi nam najmniejszego problemu. Trasę bez problemu pokonamy rowerem miejskim z odpowiednim osprzętem. Jeśli natomiast chcielibyśmy w przyszłości pokonywać dłuższe trasy rowerowe, warto się zdecydować na rower crossowy lub trekkingowy.

Rowerowa Trasa Twierdzy Wrocław

Rowerowa trasa Twierdzy Wrocław
źródło: openstreetmap.org/relation/2121881#map=12/51.1167/17.0457

Długość rowerowej Trasy Twierdzy Wrocław wynosi 54 km, które może pokonać nawet amator. Zanim jednak porwiemy się na taką wyprawę, warto pokonać kilka krótszych tras, aby sprawdzić swoje możliwości. Zachętą niech będzie dla nas ponad 30 obiektów militarnych rozciągających się wokół pętli wiodącej przez wewnętrzny pierścień obronny miasta. Wrocław został ogłoszony ?miastem ? twierdzą? w sierpniu 1944 roku, jednak prace nad jego ufortyfikowaniem były prowadzone już pod koniec XIX wieku. Rozszerzenie granic miasta powstałe na skutek zburzenia dawnych murów obronnych przez wojska napoleońskie uniemożliwiły odbudowę dawnej linii obrony, a przede wszystkim uczyniły ją bezsensowną. Wytyczono nowy, znacznie większy pierścień docelowo wzajemnie ze sobą połączonych umocnień, schronów, bunkrów i punktów obrony. Do wybuchu I wojny światowej zbudowano niemal trzy czwarte z nich. Pozostałą część rozbudowywano w okresie międzywojennym oraz podczas II wojny światowej. Zabudowania twierdzy stanowiły budowle militarne tworzące pierścień umocnień wokół miasta w linii wewnętrznej i zewnętrznej. W 1945 roku, zaraz po zakończeniu działań wojennych, w obawie przed niemieckim kontratakiem rozpoczęto likwidację fortyfikacji. Działania kontynuowana po konferencji poczdamskiej, podczas której podjęto decyzję o demilitaryzacji zachodniej Polski. Zgodnie z opracowanym do Trasy Twierdzy Wrocław przewodnikiem najlepiej rozpocząć wyprawę od Stacji Brochów i kierować się pętlą odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Trasa jest jednak równie atrakcyjna bez względu na to, skąd wystartujemy i w którą stronę pojedziemy. Została ona bowiem poprowadzona tak, abyśmy mogli ją bezpiecznie przebyć nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że fortyfikacje celowo ulokowane były na nieco trudniejszym terenie pokrytym roślinnością, nasypami czy zagłębieniami, część z nich, w wyniku upływu czasu, znalazła się poza uczęszczanymi szlakami i dziś jest trudno dostępna. Może zatem od czasu do czasu spodziewać się nierówności. Jednak wybierając odpowiedni rower trekkingowy lub crossowy w dobrym sklepie rowerowym, nie będziemy mieli problemu z żadną częścią szlaku. Wśród obiektów, które możemy zwiedzić na Trasie Twierdzy Wrocław znajdują się między innymi schrony kompanii piechoty budowane w latach 90. XIX wieku. W jednym schronie mieściło się zazwyczaj 250 żołnierzy. Przód każdego schrony przykryty był warstwą ziemi, a z tyłu znajdowała się ceglana elewacja i duże otwory wejściowe zamykane dwuskrzydłowymi bramami. Przez mniejsze drzwi wchodziło się do korytarza. Podczas mobilizacji brama była zamurowywana, a otworach okiennych pojawiały się pancerne żaluzje. Poza tego typu schronami na zespół Festung Breslau składają się także forty kompanii piechoty oraz schrony mobilizacyjne z okresu I wojny światowej. Wszystkie obiekty były maskowane poprzez nasadzanie zieleni. Gdzieniegdzie tworzono także fałszywe skupiska zieleni, które miały imitować punkty oporu, wprowadzając w błąd wrogie wojska. Wybierając się na wyprawę rowerową Trasą Twierdzy Wrocław, należy pamiętać o tym, że do każdego obiektu wchodzimy na własną odpowiedzialność. Należy w związku z tym zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa. Dobrze zabrać ze sobą latarkę pozwalającą dokładnie sprawdzić teren, po którym stąpamy. Możemy bowiem trafić na nieoznaczone studnie, gwoździe czy inne niebezpieczne przedmioty. Warto także mieć przy sobie solidne zapięcie do roweru, który czasem będziemy musieli zostawić w pewnej odległości od zwiedzanych obiektów militarnych. Jeśli poczuliście już powiew przygody, wybierzcie odpowiedni rower i w drogę! Wyjątkowo ciekawe są dwa bunkry ? odrestaurowany Shcron Piechoty I.R. ? 1 przy ul. Dembowskiego oraz Zespół Fortu Piechoty Nr 6 na Polanowicach, przeznaczony do zwiedzania (tylko w soboty).

EuroVelo 9, czyli europejska trasa rowerowa we Wrocławiu. Nabierzesz apetytu na więcej?

Wrocław jest miastem spotkań na wiele sposobów. Przez stolicę Dolnego Śląska przebiega bowiem fragment trasy rowerowej będącej częścią szlaku EuroVelo 9, na którym spotykają się miłośnicy rowerowych spotkań z całego starego kontynentu. EuroVelo to europejska sieć szlaków rowerowych będąca efektem pracy Europejskiej Federacji Cyklistów założonej w 1983 roku i zrzeszającej 65 krajowych stowarzyszeń rowerowych z 39 krajów. W ramach projektu EuroVelo ma powstać 15 długodystansowych tras rowerowych przecinających cały kontynent. Łączna długość szlaków wyniesie ponad 70 tysięcy kilometrów. Obecnie wszystkie trasy zostały rozplanowane na mapie, a większość z nich została wyznaczona także w terenie. Głównym celem projektu ma być promowanie turystyki rowerowej na całym kontynencie. Wszystkie szlaki EuroVelo wyznaczane są z wykorzystaniem już istniejących sieci lokalnych i regionalnych ? projekt poprzez odpowiedni plan i oznaczenia łączy je w jeden system. Zdarza się jednak, że niektóre odcinki są rozbudowywane przez państwowe, regionalne o lokalne organy władzy oraz organizacje pozarządowe we wszystkich europejskich krajach. Dzięki temu, że szlaki mają międzynarodowy status, pozyskanie funduszy i poparcia politycznego na ich budowę nie stanowi problemu.

Europejska trasa rowerowa EuroVelo 9
źródło: eurovelo.com/en/eurovelos

Szlak EuroVelo 9 ? nie bez powodu określany Szlakiem Bursztynowym ? łączy Morze Bałtyckie z Morzem Adriatyckim, prowadzi zatem śladami historycznego handlowego Szlaku Bursztynowego. Jego całkowita długość wynosi niemal 2000 kilometrów. Biegnie on od Gdańska przez Czechy, Austrię, Słowenię aż do Puli nad Adriatykiem. Dolnośląski odcinek EuroVelo9 przebiega od granicy polsko-czeskiej w Głuchołazach przez Nysę, Dzierżonów, Świdnicę i Trzebnicę aż do Poznania. Oznakowanie szlaku stanowią białe tabliczki z zielonym symbolem roweru i nazwą R9.

Trasa rowerowa EuroVelo 9
źródło: eurovelo.com/en/eurovelos/eurovelo-9

Długość odcinka biegnącego przez Wrocław wynosi 23 km, czyli w sam raz dla tych, którzy dopiero zaczynają rowerową przygodę oraz odpowiedni dystans dla zapalonych rowerzystów, którzy chcieliby się rozgrzać przed rozpoczęciem sezonu. Nie musimy się tutaj obawiać dużego ruchu samochodowego, ponieważ większość wrocławskiej trasy przebiega przez miejskie ścieżki rowerowe. Jedynie w ścisłym centrum i na obrzeżach Wrocławia będziemy musieli poruszać się szosami, na których może panować wzmożony ruch. Jadąc szlakiem R9 do granic miasta docieramy na miejscu nieistniejącej już wsi Karncza Góra, do której dojeżdżamy z Kątów Wrocławskich. Następnie pokonujemy Muchobór Wielki, przejeżdżając ul. J. Gagarina, Mińską, Zagonami i Krzemieniecką. Przekraczamy Ślęzę i ul. Ostrowskiego docieramy do al. Hallera. Stamtąd dojeżdżamy do ronda i ul. Powstańców Śląskich, która przechodzi w ul. Świdnicką. Jesteśmy już w Starym Mieście. Dalej jedziemy wzdłuż Fosy Miejskiej do parku J. Słowackiego. Jadąc wzdłuż pl. Powstańców Warszawy docieramy do mostu i pl. Grunwaldzkiego. Pokonujemy rondo R. Reagana i most Szczytnicki, za którym skręcamy na wały biegnące wzdłuż Starej Odry i kanału Powodziowego. Kolejnym punktem na trasie są mosty Jagiellońskie, za którymi rozciągają się ul. A. Brükcnera i Bolesława Krzywoustego. W ten sposób docieramy na Psie Polem, stamtąd ul. gen. T. Bora-Komorowskeigo i Przedwiośnie przejeżdżamy przez Zakrzów. Na osiedlu Pawłowice szlak opuszcza granice Wrocławia i biegnie dalej do Trzebnicy, gdzie oczywiście możemy kontynuować naszą podróż, jeśli tylko starczy nam sił i zapału.

Trasa rowerowa Euro Velo 9 przez Wrocław
źródło: mojrower.pl/trasa/7781/eurovelo-9-przez-wroclaw

Wrocławski fragment szlaku EuroVelo 9 bez problemu pokonamy na dobrym rowerze miejskim. Jeśli jednak chcielibyśmy się wybrać na nieco dłuższą wyprawę, z której mamy czerpać przyjemność warto sięgnąć po rower trekkingowy lub crossowy, które dostępne są zarówno w wersji dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wybierzcie się zatem do dobrego sklepu rowerowego i wyruszcie na wymarzoną wyprawę rowerową!

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Centrowanie koła ? jak wycentrować koła w rowerze? Lepiej zrobić to samodzielnie w domu czy wybrać się do serwisu rowerowego?

Centrowanie kół to nic innego jak proces, który ma na celu przywrócić idealnego kształtu koła rowerowego. Każde koło podczas standardowej eksploatacji ulega bowiem mniejszym lub większym odkształceniom, które utrudniają, a niekiedy wręcz uniemożliwiają dalszą jazdę na naszym jednośladzie. Czy da się wycentrować koła samodzielnie, przy użyciu niezbyt drogich i skomplikowanych narzędzi? Kiedy konieczna będzie wizyta w specjalistycznym serwisie rowe

Specialized Sirrus

Specialized Sirrus to seria szosowych rowerów fitness z napędem hybrydowym, które wyróżniają się wyjątkowo uniwersalnym zastosowaniem. Jednoślady te z powodzeniem wykorzystać można zarówno w warunkach miejskich, jak i podczas wypraw na łonie natury. Linia ta opracowana została przez Specialized specjalnie z myślą o rowerzystach, którzy poszukują praktycznego pojazdu szosowego do codziennej rekreacji. Rowery z serii Sirrus znaleźć można w ofercie

Pierwszy rower elektryczny ? co warto wiedzieć przed zakupem? Znajdź idealny model we wrocławskim sklepie IM Motion!

Pierwszy rower elektryczny to zakup, który z pewnością będziemy chcieli dobrze przemyśleć i zaplanować. Kupno nowego roweru elektrycznego wiąże się zwykle z wydatkiem przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych, choć na rynku dostępne są również modele, których cena nie przekracza górnej granicy dziesięciu tysięcy. Dlatego też warto najpierw dowiedzieć się, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, zanim podejmiemy decyzję o kupnie określonego modelu. P

Giant Reign. Czym się wyróżnia?

Giant Reign to seria rowerów górskich renomowanej tajwańskiej marki, które idealnie sprawdzają się na szczególnie trudnych trasach. Pojazdy te doskonale radzą sobie zarówno podczas jazdy w bike parku, jak i w trakcie wyścigów enduro. Jednoślady Reign wyróżniają się zmodernizowaną geometrią, wysokiej klasy aluminiową ramą oraz wydajnym zawieszeniem, zapewniając komfortową kontrolę nawet w wyjątkowo agresywnym terenie. Rowery marki Giant znaleźć mo

Akcesoria rowerowe ? przewodnik po (nie)obowiązkowym wyposażeniu rowerowym

Akcesoria rowerowe stanowią konieczne uzupełnienie każdego roweru, a wybór tych najlepszych wcale nie jest łatwy. W zależności od tego, na jakim rowerze jeździmy, nasze potrzeby w tym zakresie mogą być dość zróżnicowane. Ponadto należy wiedzieć, że niektóre elementy wyposażenia rowerowego są po prostu niezbędne do tego, aby móc się poruszać na jednośladzie bezpiecznie i zgodnie z prawem. Sprawdź, w co musi być wyposażony twój jednoślad, jak przyg

Unibike Crossfire

Unibike Crossfire to uniwersalny rower crossowy tej cenionej, polskiej marki. Do zalet pojazdu należy wyjątkowa wszechstronność, pozwalająca na wykorzystanie go podczas zwykłej jazdy miejskiej, rekreacyjnych treningów na szosie czy podróżowania po nawierzchni utwardzanej. Jednoślad ten posiada sportową geometrię i stylowy design, a także bardzo dobry zestaw komponentów. Model Crossfire znaleźć można w ofercie Immotion.

Rowery dla dzieci ? jak dobrać rozmiar roweru dla dziecka i czy warto inwestować w droższy model? Sklep Im-Motion podpowiada

Rower dla dziecka to inwestycja, nad którą wielu rodziców zaczyna się zastanawiać już w momencie, gdy dziecko zacznie stabilnie chodzić i biegać, o czym doskonale wiedzą specjaliści ze sklepu Im-Motion. Jednak wybranie odpowiedniego jednośladu dla młodego człowieka potrafi być bardzo skomplikowane i stanowi dla rodziców nie lada wyzwanie. Nie wystarczy bowiem powiedzieć, że szuka się dziecięcego rowerka, aby znaleźć ten idealny model. Ważne jest

Rower elektryczny we Wrocławiu - sklep Immotion radzi, który e-bike wybrać

Rowery elektryczne to swego rodzaju nowość w rowerowym świecie, która wywołuje fascynację i ciekawość, ale też wzbudza kontrowersje i pytania o to, czy rower elektryczny to nadal rower. Jakby na niego nie patrzeć, zawsze pozostanie on idealnym połączeniem wygody ze zdrowym i ekologicznym stylem życia. Jak działa ta hybrydowa maszyna? Jak wybrać rower napędzany silnikiem elektrycznym i ile kosztuje e-bike? Co takiego sprawia, że to właśnie e-biki

Transport roweru. Jak to zrobić bezpiecznie?

Transport roweru bardzo często okazuje się konieczny - najczęściej taka sytuacja ma miejsce przy okazji wyjazdu wakacyjnego. Właściciele jednośladów mają do dyspozycji różne możliwości. W zależności od docelowej lokalizacji powszechnie wybierane rozwiązania to m.in. transport samochodem, autobusem, pociągiem czy samolotem. Modernizacja taborów, szlaków, dróg i samych pojazdów zwiększa możliwości przewozu rowerów, a także znacząco podnosi jego kom

Rowery Giant ? przegląd modeli 2018. Poznaj ceny i nowinki techniczne!

Rowery Giant to jedna z wiodących marek jednośladów rozpoznawana na całym świecie. W ofercie tajwańskiej firmy można znaleźć zarówno jednoślady sprawdzające się na rowerowych mistrzostwach świata, jak i dostosowane do codziennego użytku po różnych rodzajach nawierzchni. Co ważne, ceny poszczególnych modeli zawsze są optymalnie dostosowane do ich jakości. W naszym krótkim przewodniku pokażemy, co oferuje firma Giant w 2018 roku. Przyjrzymy się naj

PRZYGOTUJ SIĘ NA ZIMOWE SZALEŃSTWO!

Serwis snowboardowy i narciarski w Immotion już działa! Przez cały rok dbamy o Wasze rowery, ale zimą nie zapominamy także o Waszych narciarskich i snowboardowych pasjach! Serwis snowboardowy i narciarski działa w naszym sklepie przy ul. Olszewskiego we Wrocławiu przez cały sezon! Czas zatem odkurzyć narty i deski aby oddać je w ręce ekspertów. Zanim pojawicie się na stoku zadbajcie o odpowiednie przygotowanie sprzętowe, a później już tylko zimow

Zanim na stok ? wybierz się na serwis!

Serwis snowboardowy i narciarski w Immotion już działa! Przez cały rok dbamy o Wasze rowery, ale zimą nie zapominamy także o Waszych narciarskich i snowboardowych pasjach! Serwis snowboardowy i narciarski działa w naszym sklepie przy ul. Olszewskiego we Wrocławiu przez cały sezon! Czas zatem odkurzyć narty i deski aby oddać je w ręce ekspertów. Zanim pojawicie się na stoku zadbajcie o odpowiednie przygotowanie sprzętowe, a później już tylko zimow