HomePowrót

Specialized Roubaix

Specialized Roubaix

03/25/2021 00:00:00

Specialized Roubaix to szosowy rower wyścigowy o wyjątkowej sztywności i lekkości, który łączy w sobie sportowy charakter z wysokim komfortem prowadzenia. Model ten wyróżnia się starannie zaprojektowaną ramą, innowacyjnym systemem amortyzacji oraz wieloma innymi unikalnymi rozwiązaniami technologicznymi. Nazwa roweru nawiązuje do francuskiej miejscowości Roubaix, w której odbywa się jeden z najsłynniejszych klasycznych wyścigów kolarskich - Paris-Roubaix. Modele marki Specialized z tej linii znaleźć można w ofercie Immotion.

Spis treści
Budowa
Rama i widelec
Osprzęt i wyposażenie
Roubaix Sport - specyfikacja
Roubaix Expert - specyfikacja
Oferta Immotion

Budowa Specialized Roubaix

Specialized Roubaix to rower zaprojektowany specjalnie z myślą o zmaganiach wyścigowych. Model ten stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rowerzystów, którzy poszukują jednośladu spełniającego wymagania sektorów brukowych najtrudniejszych tras kolarskich. W porównaniu z konwencjonalnymi szosówkami, Roubaix dużo lepiej radzi sobie w szczególnie intensywnych zmaganiach. Rower przygotowany przez markę Specialized występuje w różnych wariantach modelowych, jednak bazują one na takiej samej konstrukcji.

Rama i widelec

Roubaix wyposażony został wyłącznie w ramy karbonowe, ze względu na wysoką zdolność włókna węglowego do efektywnego tłumienia drgań. Konstrukcja bazuje na flagowej technologii Specialized FACT, który wyróżnia się optymalną sztywnością oraz innymi cennymi cechami. W ramie znalazły się niewielkie wkładki elastomerowe Zertz, umieszczone w okolicy środka przedniego i tylnego widelca. Geometria tego modelu w znacznym stopniu odbiega od klasycznych rozwiązań, ponieważ zastosowano w nim technologie projektowe typowe dla segmentu endurance. Rama zapewnia wysoki komfort jazdy na długich dystansach za sprawą rur tylnego trójkąta, które wspierają część tylną pojazdu podczas pokonywania nierówności. Wyższa rura sterowa nie wymusza na kolarzu pozycji nadmiernie pochylonej, co dodatkowo wpływa na wygodę. Na uwagę w konstrukcji ramy zasługują też elementy wspierające sztywność, takie jak stożkowa główna oraz suport z wciskanym wkładem.

Osprzęt i wyposażenie

Osprzęt w każdej specyfikacji modelu Roubaix cechuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Podstawę stanowią komponenty z grup Shimano, czyli Ultegra i 105. Dotyczy to zarówno klamko-manetek, jak i przerzutek czy kasety w odpowiedniej konfiguracji z bardziej miękkimi przełożeniami. Odstępstwem od osprzętu Shimano jest mechanizm korbowy Turn Zayante, wyposażony w blanty Praxis Works zapewniające pożądaną sztywność. W konstrukcji jednośladów firmy Specialized na uwagę zasługują również hamulce szczękowe, które wykazują wysoką efektywność działania przy jedynie minimalnym podwyższeniu wagi roweru. Kluczowe w konstrukcji modelu Roubaix są elementy zwiększające komfort jazdy, takie jak sztyca w postaci wspornika karbonowego Specialized z elastomerową wkładką do tłumienia drgań. Pojazd dysponuje też grubą i miękką owijką z wkładem żelowym na kierownicy, aby zabezpieczyć dłonie kolarza przed odciskami podczas jazdy. Na uwagę zasługują ponadto opony o optymalnej szerokości.

Poznaj specyfikację modeli Specialized Roubaix Sport oraz Specialized Roubaix Expert

Specialized Roubaix Sport wyposażony został w ramę karbonową FACT 10r, która łączy w sobie niską masę z wysoką aerodynamicznością. Kształt poszczególnych rur oparto na specjalnie opracowanej bazie danych FreeFoil Shape Library, a także odpowiednio przetestowano w tunelu Win Tunnel. Model w wersji Sport zyskał dzięki temu opływowe kształty, które upodabniają go do jednośladu Tarmac SL6 - wyjątkowo szybkiego szosowca, również produkowanego przez markę Specialized.

Rower szosowy Specialized Roubaix Expert

Specialized Roubaix Sport

Specialized Roubaix Sport jest wyjątkowo lekki. Niska masa pojazdu nie odbija się jednak negatywnie na jakości jazdy, ze względu na zastosowanie systemu Rider-First Engineered. Rama w każdym z dostępnych rozmiarów gwarantuje dzięki temu optymalne ugięcie oraz sztywność. Aby dodatkowo przystosować pojazd do zmagań wyścigowych, zadbano o prześwit na opony do 33 mm. Z myślą o nowej ramie przygotowano również sztycę, która opracowana została od podstaw. S-Works Pavé gwarantuje lekkość i aerodynamikę, a także zapewnia odpowiednią elastyczność konstrukcji w części górnej oraz wydajnie współpracuje z obniżonym zaciskiem. Rozwiązanie to pozwala na lepsze kontrolowanie przodu roweru, który może płynnie pokonywać wyboje na wielokilometrowych trasach. Zastosowanie amortyzatora Future Shock 1.5 o skoku 20 mm zapewnia komfortową i płynną jazdę po nierównych nawierzchniach, pozwalając na zredukowanie zmęczenia. Całości dopełnia Smooth Boot, podnoszący estetykę połączenia mostka z główką ramy. Model Sport zwraca uwagę także dopracowanym osprzętem, który bazuje na komponentach grupy Shimano 105 11 z wyjątkowo wydajnymi hamulcami tarczowymi. Całości dopełniają mocne koła DT R470 Disc i wygodne siodełko Power Sport.

Specialized Roubaix Expert

Specialized Roubaix Expert to wariant opracowany w oparciu o filozofię Rider-First Engineered, którą kieruje się marka. Design ramy zaprojektowano przede wszystkim z myślą o odpowiednim rozmiarze, dzięki czemu zapewnia ona komfort kolarzom każdego wzrostu. Na podstawie danych i informacji zebranych od profesjonalnych zawodników, powstała wyjątkowo efektowna i sztywna konstrukcja z włókna węglowego FACT 11r. Zapewnia ona pożądaną reaktywność oraz płynność, a jednocześnie charakteryzuje się niską masą.

Specyfikacja

Specialized Roubaix Expert zawdzięcza swoją jakość nie tylko samej ramie, ale też zintegrowanym z nią kokpitem zawieszenia Future Shock. Taka konstrukcja gwarantuje pełną kontrolę nad pojazdem, a tym samym podnosi komfort jazdy wyścigowej. Obecność widelca Roubaix Disc z tego samego karbonu FACT11r maksymalizuje siłę jednośladu, zwłaszcza w połączeniu ze starannie zaprojektowaną osią przelotową. W modelu Expert zastosowano hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano BR-805, które z kolei gwarantują doskonałą modulację oraz optymalną moc hamowania w każdej sytuacji na torze. Na uwagę zasługują również koła Roval SXL 24 Disc, których cechują się niską wagą przy szerokości 20 mm. Ich aluminiowa konstrukcja podnosi wytrzymałość całego modelu Roubaix Expert, a także zapewnia lepsze osiągi na zawodach.

Specialized Roubaix w ofercie Immotion

Specialized Roubaix to rowery, które znaleźć można w asortymencie Immotion. Jednoślady te oferujemy w kilku wariantach modelowych, w tym również wersje Sport i Expert. Przy wyborze konkretnej odmiany tego roweru warto wziąć pod uwagę oczekiwania dotyczące wydajności, a także przyszłych zastosowań pojazdu. Wszystkie modele Roubaix marki Specialized oferujemy w wyjątkowo przystępnych cenach. Sprzedażą jednośladów zajmujemy się już od wielu lat, a także prowadzimy własną wypożyczalnię oraz profesjonalny serwis rowerowy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rowerów Roubaix, a także zachęcamy do sprawdzenia specyfikacji innych jednośladów produkowanych przez Specialized.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Bikefitting – co to takiego i kiedy warto w niego zainwestować?

Bikefitting z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Jeszcze 10 lat temu stosowany był głównie przez zawodowych sportowców i profesjonalne ekipy kolarskie. Ostatnia dekada to czas dynamicznego rozwoju sportu amatorskiego, który przyciąga co roku coraz więcej osób. Silny i mocno rozwijający się trend zdrowego życia, dbania o kondycję fizyczną i sportowej rywalizacji pociągnął za sobą wzrost świadomości dotyczącej metodyki treningowej, anatomi

Rower elektryczny w warunkach zimowych – czy to się sprawdzi?

Rowery elektryczne w warunkach zimowych wymagają właściwego traktowania. Jest ono zależne od tego, czy planujemy korzystać z naszego jednośladu także podczas zimowych miesięcy, czy też może zamierzamy raczej odstawić go do „przezimowania” w domowym zaciszu. Jak postępować w obu tych sytuacjach? Czy jednoślad wspomagany silnikiem nadaje się do zimowej jazdy? Niniejszy artykuł przedstawia wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego, co każdy

Centrowanie koła – jak wycentrować koła w rowerze? Lepiej zrobić to samodzielnie w domu czy wybrać się do serwisu rowerowego?

Centrowanie kół to nic innego jak proces, który ma na celu przywrócić idealnego kształtu koła rowerowego. Każde koło podczas standardowej eksploatacji ulega bowiem mniejszym lub większym odkształceniom, które utrudniają, a niekiedy wręcz uniemożliwiają dalszą jazdę na naszym jednośladzie. Czy da się wycentrować koła samodzielnie, przy użyciu niezbyt drogich i skomplikowanych narzędzi? Kiedy konieczna będzie wizyta w specjalistycznym serwisie rowe

Jak dobrać rower? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Jak dobrać rower? Niby niemal każdy na nim jeździ bądź przez dobrą część swojego życia jeździł, jednak tylko niewielka grupa osób wie, jak perfekcyjnie dobrać go do swoich potrzeb. Wybór odpowiedniego roweru, który zapewni komfort jazdy, mobilność oraz nie będzie niepotrzebnym, dodatkowym wydatkiem, to dość trudne zadanie. Wymaga ono rozpatrzenia wielu kryteriów. W innym wypadku podjęcie rozsądnej decyzji nie będzie możliwe. Przygotowaliśmy więc

Shimano – jaki osprzęt rowerowy wybrać? Przegląd przerzutek z różnych grup

Shimano jest japońską firmą produkującą między innymi wysokiej klasy osprzęt rowerowy. Poszczególne grupy osprzętu Shimano znajdują zastosowanie w różnych typach rowerów – od górskich przez szosowe, trekkingowe po rowery miejskie. Poszczególne części rowerowe są ponadto dostosowane zarówno do potrzeb profesjonalnych kolarzy startujących w największych i najważniejszych wyścigach, jak i dla osób, które korzystają z roweru rekreacyjnie lub do codzi

Jaki rower kupić: miejski, górski, crossowy, trekkingowy czy szosowy? 5 typów rowerów o najszerszym zastosowaniu

Jaki rower kupić, aby miał jak najszersze zastosowanie i sprawdzał się na co dzień? Rowery miejskie, górskie, crossowe, trekkingowe, szosowe... Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystkie wymienione typy rowerów mają określone zastosowanie. Jednak nie oznacza to, że nie możemy ich wykorzystywać również w innych warunkach. W zależności od naszych upodobań i potrzeb, może się okazać, że rower górski będzie dla nas doskonały do jazdy po mieście, a row

Rowery miejskie damskie – 11 wskazówek dla aktywnych kobiet

Rowery miejskie na kobiece wyprawy w zwiewnych sukienkach lub fantazyjnych spódnicach? Dlaczego nie! Czołowi producenci rowerów – zarówno polscy, jak i światowi – nie zapomnieli w swoich ofertach o kobietach, które chciałyby codziennie i bez większego wysiłku dbać o piękną sylwetkę. Nie musisz wyrzekać się finezyjnych, kobiecych strojów, żeby przesiąść się z zatłoczonego autobusu czy tramwaju na wygodny rower miejski. Nie musisz tracić czasu w ul

Specialized Rockhopper

Specialized Rockhopper to jeden z najciekawszych modeli oferowanych przez popularną amerykańską markę. Producent posiada w swojej ofercie różne warianty tego jednośladu, którego solidna konstrukcja jest szczególnie doceniana przez miłośników jazdy cross-country. Starannie opracowane modele Rockhopper marki Specialized posiada w swojej ofercie Immotion

Rowery enduro w sklepie IMMOTION – sprawdź ceny modeli z 2018 roku i dowiedz się, jak wybrać odpowiedni jednoślad!

Rowery enduro, dostępne między innymi w sklepach IMMOTION, to jedna z podkategorii rowerów górskich. O ile tradycyjne „górale” jeszcze niedawno były najpopularniejszym typem jednośladów i chętnie wybierali je zarówno amatorzy, jak i miłośnicy górskiej jazdy, o tyle o enduro słyszało dziś jedynie stosunkowo wąskie grono pasjonatów, którzy z rowerami mają do czynienia na co dzień. Dlaczego tak jest? Czy są to wyjątkowo wyspecjalizowane modele, przy

Specjaliści podpowiadają: jak wybrać opony rowerowe?

Kilkadziesiąt lat temu na pytanie: „Jakie są rodzaje opon rowerowych?” otrzymalibyśmy zapewne odpowiedź, że do górala i szosówki. Teraz specjaliści ze sklepu IMMOTION udzielą zdecydowanie innej odpowiedzi. XXI wiek to czas specjalizacji, która objęła wszystkie obszary naszego życia. Produkty i usługi dopasowywane są maksymalnie do potrzeb klientów. Często nowe produkty są niejako szyte na miarę konkretnej grupy docelowej i projektowane z myślą o

Jaki rower górski do 3000 zł kupić? TOP 3 rowerów górskich

Rowery górskie do 3000 zł to nie bez powodu jedne z najczęściej wybieranych typów rowerów ze średniej półki cenowej w Polsce. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność. Plasują się bowiem pomiędzy całkowicie amatorskimi rowerami górskimi do jazdy rekreacyjnej a profesjonalnymi konstrukcjami, wykorzystywanymi w regularnych treningach. Ponadto na takim rowerze możemy nie tylko rozpocząć przygodę z wyścigami na górskich szlakach