Specialized

Rower szosowy Specialized Tarmac SL8 Expert 2024

Rower szosowy Specialized Tarmac SL8 Expert 2024

OpisJAK WYBRAĆ ROWER?


Specialized Tarmac SL8 Expert

Nic nie jest szybsze niż Tarmac SL8 dzięki połączeniu aerodynamiki, lekkości i jakości jazdy, które wcześniej uważano za niemożliwe. Po ośmiu generacjach i ponad dwóch dekadach rozwoju jest to coś więcej niż najszybszy Tarmac w historii - to najszybszy rower wyścigowy na świecie. Twoje nogi są na to gotowe?

Sama aerodynamika czy lekkość nie wygrywają wyścigów - liczy się prędkość. Zapewnienie tej prędkości wymaga stworzenia bezkompromisowej kombinacji aerodynamiki, lekkości, sztywności i podatności. Dzięki symulacjom wyścigów z wykorzystaniem rzeczywistych danych nasz zespół Ride Science wie, że Tarmac SL8 jest najszybszym rowerem wyścigowym, jaki kiedykolwiek wyprodukowano na trasach, które mają znaczenie - 16,6 sekundy szybciej na dystansie 40 km, 128 sekund szybciej w Mediolanie San Remo, 20 sekund szybciej na legendarnym podjeździe Tourmalet.

  • AERO WE WSZYSTKIM: Umieszczamy aerodynamikę tam, gdzie ma to znaczenie - na czele - a nie tylko tam, gdzie dobrze wygląda. W ten sposób stworzyliśmy nasz najbardziej aerodynamiczny rower szosowy w historii. Tak, jest bardziej aerodynamiczny niż Venge. Zoptymalizowany pod kątem maksymalnych korzyści dzięki nowej główce Tarmaca - Speed Sniffer. Przesuwając rurę sterową do tyłu - rurę, która określa szerokość główki - krawędź czołowa główki może być znacznie ostrzejsza, zapewniając znacznie niższy opór powietrza. Wykorzystując nowe przepisy UCI, Tarmac SL8 ma najwęższą, najbardziej aerodynamiczną sztycę podsiodłową, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy, dzięki czemu szybko poruszające się, zaburzone powietrze wokół nóg może przepływać z łatwością. Czyż zwycięstwo nie pachnie słodko?
  • MINIMALNA WAGA, MAKSYMALNE AERO: Tarmac SL8 wykorzystał wiedzę pozyskaną od Aethosa, by osiągnąć wagę na poziomie minimum UCI z pełną konfiguracją aerodynamiczną. Zespół stworzył ramę o wadze 685 gramów - o 15% lżejszą niż Tarmac SL7 i lżejszą niż cokolwiek innego w World Tour*. Tam, gdzie priorytet jest najwyższy, czyli w dolnej rurze, rurze podsiodłowej i tylnej części roweru zastosowano lekcje z Aethosa. Kształt ramy przenosi obciążenie tak skutecznie, że dodatkowe warstwy usztywniające z włókna węglowego stają się zbędne.
  • PIEKIELNIE SZYBKI, JEŹDZI JAK W NIEBIE: Dzięki ogromnemu wzrostowi sztywności w stosunku do masy - poprawa o 33% w stosunku do SL7 - Tarmac SL8 przenosi legendarne prowadzenie, agresywną reakcję i sprawdzoną w mistrzostwach świata geometrię na wyższy poziom. Rower jest sztywniejszy na pedałach, bardziej precyzyjny na kierownicy i łączy to z przyjemną jazdą w siodle, która wyznacza nowy punkt odniesienia dla komfortu roweru wyścigowego. Dzięki naszej technologii Rider-First Engineering, każdy rowerzysta, niezależnie od rozmiaru, otrzymuje tę samą bezprecedensową jakość jazdy i prowadzenia. W siodełku Tarmac SL8 zapewnia o 6% większą podatność, unosząc się na nierównej drodze z elastycznym wyczuciem, unikalnym w świecie rowerów wyścigowych o wysokim naprężeniu. Sprawdzona geometria Tarmaca i prześwit na opony 32 mm są identyczne jak w SL7, zapewniając łatwą adaptację i wszechstronność, aby w razie potrzeby założyć opony o większej objętości.

Road

Rower szosowy Specialized Tarmac SL8 Expert 2024

31 000,00 zł

biegi
biegi
2x12
rozmiar koła
rozmiar koła
700c

Oblicz raty lub leasing:
*Dla leasingu powyżej 37000 zł prosimy o kontakt.
Specyfikacja

Ważony rozmiar

56cm

Waga

7.77 kg (17 lb, 2.1 oz)

Siodło

Body Geometry Power Expert

Sztyca

S-Works Tarmac SL8 Carbon seat post, FACT Carbon, 15mm offset

Kierownica

Specialized Expert Shallow Drop, alloy, 125mm drop x 75mm reach

Owijka

Supacaz Super Sticky Kush

Mostek

Tarmac integrated stem, 6-degree

Zacisk sztycy

Tarmac integrated wedge

Widelec

Tarmac SL8 FACT 10r Carbon, 12x100mm thru-axle, flat-mount disc

Rama

Tarmac SL8 FACT 10r Carbon, Rider First Engineered?, Win Tunnel Engineered, Clean Routing, Threaded BB, 12x142mm thru-axle, flat-mount disc

Dętki

Turbo Ultralight, 48mm Presta valve

Przednie koło

Roval C38, 21mm internal width carbon rim

Tylne koło

Roval C38, 21mm internal width carbon rim

Przednia opona

S-Works Turbo, folding bead, 700x26mm

Tylna opona

S-Works Turbo, folding bead, 700x26mm

Łańcuch

SRAM Rival 12-speed

Kaseta

SRAM Rival, 12-speed, 10-36t

Suport

SRAM DUB BSA 68

Manetki

SRAM Rival eTap AXS

Tylna przerzutka

SRAM Rival eTap AXS, 12-speed

Mechanizm korbowy

SRAM Rival with Power Meter

Przednia przerzutka

SRAM Rival eTAP AXS, braze-on

Zębatki

48/35T

Przedni hamulec

SRAM Rival eTap AXS, hydraulic disc

Tylny hamulec

SRAM Rival eTap AXS, hydraulic disc

* Wagi oparte na ramach malowanych w produkcji, jak na zdjęciu. Rzeczywiste wagi będą się różnić w zależności od kolorystyki, rozmiaru ramy i różnic w komponentach. Specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Podobne produkty