Specialized

Rower Szosowy Specialized Diverge Comp (9)

Obniżka! Rower Szosowy Specialized Diverge Comp (2019)

OpisJAK WYBRAĆ ROWER?

* Oferta wyprzedażowa dotyczy wybranych modeli rowerów dostępnych na stanie sklepów IMMOTION. Oferta nie łączy się z promocyjnym finansowaniem RAT 0%. Posiadamy dodatkowo w ofercie rewelacyjny kredyt oprocentowany 0,25% za m-c kredytu.

Diverge Comp został zaprojektowany jako nieustraszony odkrywca nowych tras. Równie ochoczo poradzi sobie z piaszczystymi podjazdami, jak z wycieczką do kawiarni czy grupową jazdą po mieście. Chociaż dziś niemal każdy producent zachwala swoje rowery jako maksymalnie wszechstronne, Diverge Comp naprawdę nie boi się żadnych wyzwań.

Diverge zapewnia teraz maksimum efektywności. Najważniejszą ze zmian poczynionych by wyjść naprzeciw potrzebom kolarzy, jest większy prześwit kół. Nowa rama pozwala założyć opony do rozmiaru 700x42 mm (lub 650b x 47 mm), a nawet z nimi nie zabraknie miejsca na błoto. Rama przeszła również kurację odchudzającą - zainspirowaliśmy się kilkoma pomysłami wykorzystanymi wcześniej w Roubaix i opracowaliśmy ramę z karbonu FACT 9r, która jest jedną z najlżejszych w swojej kategorii.

Kolejnym krokiem była rezygnacja z tradycyjnej crossowej geometrii i zastosowanie czegoś całkowicie nowego - naszej geometrii Open Road. W skrócie można ją określić jako szosową wersję nowoczesnej geometrii szlakowej. Gwarantują przewidywalność i radość z jazdy po dircie i kontrolowanych poślizgów w zakrętach. Główne zmiany w stosunku do poprzedniej wersji Diverge to o centymetr niżej umieszczony suport, bardziej pochylona główka ramy, krótkie dolne rury tylnego trójkąta i mniejszy rozstaw kół. Efektem jest nie tylko więcej zabawy i pewności na dircie, ale też lepsze osiągi na szosie.

Na rowerze szosowym można oczywiście od czasu do czasu zjechać w las, ale należy pamiętać, że zadanie amortyzowania wstrząsów będzie spoczywało w całości na oponach (odpowiednio słabiej napompowanych). Mając to na uwadze wyposażyliśmy Diverge w nową wersję amortyzatora Future Shock, który nie tylko wygładzi szlak, ale również zadba o przewidywalne reakcje roweru. Cały bajer polega na tym, że najechanie na przeszkodę nie powoduje zwiększenia rozstawu osi, a więc nie zmienia się efektywny kąt nachylenia główki ramy. Innymi słowy, pokonywanie ostrych zakrętów odbywa się bez nagłego odczucia podsterowności i utraty kontroli. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji Future Shock (znanej z Roubaix), ten zastosowany w Diverge oparty jest na działaniu sprężyny progresywnej, która lepiej się sprawdza w warunkach terenowych, gdzie twardsze zawieszenie jest niezbędne do pokonywania większych przeszkód.

Aby za szybko nie zamknąć listy zalet nowego modelu, wspomnijmy jeszcze o trzech uchwytach na koszyk na bidon oraz mocowaniu błotników i bagażnika. Osprzęt został dobrany z myślą o płynnym hamowaniu i zmianie biegów oraz bezproblemowej pracy - składa się na niego grupa Shimano Ultegra, hydrauliczne hamulce tarczowe tej samej marki oraz koła DT R470 Disc.

  • Rama z karbonu FACT 9r w geometrii Open Road, zawieszenie Future Shock Progressive ze skokiem 20 mm oraz osie przelotowe z przodu i z tyłu wprost zachęcają do poszukiwania przygód.
  • Karbonowy widelec FACT jest leciutki jak piórko i sztywny, by dać pewność i sterowność.
  • Bezproblemowy osprzęt grupy Shimano Ultegra to płynna zmiana przełożenia i moc hydraulicznych hamulców tarczowych.

Rower Szosowy Specialized Diverge Comp (9)

10 999,00 zł

-4 400,00 zł

15 399,00 zł

Ostatnie egzemplarze!

Kup na raty0%
Kup na raty[span]0%[/span]
Rozmiar Koła 700C
biegi 22

Rowery oferujemy jako złożone i przygotowane do jazdy, dlatego możliwy jest tylko odbiór osobisty
Specyfikacja

BOTTOM BRACKET
Praxis, PF30
CHAINShimano Ultegra, 11-speed w/ Quick Link
CRANKSETPraxis Zayante
SHIFT LEVERSShimano Ultegra Disc R8020
FRONT DERAILLEURShimano Ultegra R8000
CASSETTEShimano CS-HG8000, 11-34T
CHAINRINGS48/32T
REAR DERAILLEURShimano Ultegra R8000, Shadow Design, 11-speed
FORK
Specialized FACT carbon, flat-mount disc, 12x100mm thru-axle
SADDLE
Body Geometry Phenom Comp, hollow Cr-Mo rails, 143mm
SEAT BINDERDiverge collar for carbon frames
TAPES-Wrap Roubaix w/ sticky gel
SEATPOSTS-Works CG-R, FACT carbon fiber, single-bolt, 27.2mm
HANDLEBARSSpecialized Adventure Gear Hover, 103mm drop x 70mm reach x 12d flare
STEMSpecialized, 3D-forged alloy, 4-bolt, 6-degree rise
REAR WHEEL
DT R470 Disc, sealed cartridge hubs, 14g spokes, 24h
INNER TUBESPresta valve, 48mm
FRONT TIRESawtooth 2Bliss Ready, 700x38mm
REAR TIRESawtooth 2Bliss Ready, 700x38mm
FRONT WHEELDT R470 Disc, sealed cartridge hubs, 14g spokes, 24h
FRONT BRAKE
Shimano Ultegra 8070, flat-mount disc
REAR BRAKEShimano Ultegra 8070, flat-mount disc
PEDALS
Nylon, 105x78x28mm, loose ball w/ reflectors
FRAME
Specialized FACT 9r carbon, Open Road Geometry, 12x142mm thru-axle, Future Shock Progressive suspension, 20mm of travel, flat-mount disc, BB386
* Specyfikacja może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia

Podobne rowery