Specialized

Rower Górski Specialized S-Works Epic AXS (0)

Rower Górski Specialized S-Works Epic AXS (0)

OpisJAK WYBRAĆ ROWER?

Kiedy podliczysz zdobyte do tej pory tytuły Mistrza Świata, medale olimpijskie i tryumfy w Cape Epic, przyznasz, że S-Works Epic jest po prostu najszybszą maszyną XC na świecie. Szybkie i płaskie, techniczne i narowiste, ostre i wyboiste - szlaki są różne, ale wszystkie prowadzą na podium.

W ostatnich latach trasy zawodów zmieniły się nie do poznania. Stały się bardziej strome, bardziej techniczne i o wiele bardziej wymagające. Ale my nie boimy się zmian. Wręcz przeciwnie - są dla nas okazją by stworzyć coś wyjątkowego, co da zawodnikom Pucharu Świata i jeźdźcom XC przewagę już na linii startowej. Zebraliśmy wszystkie cechy odpowiedzialne za dobre czucie roweru, jak kąt główki ramy, odległość suport-stery w pionie i w poziomie, długość tylnego trójkąta, wyprzedzenia widelca - i poddaliśmy je ponownej analizie. Zaczęliśmy od wydłużenia wysięgu, by poprawić stabilność przy dużej prędkości i zwiększyć ogólny komfort jazdy. Regulowana sztyca? Czemu nie - a skoro już, to nie tylko opcja XC z krótkim skokiem, ale pełnowymiarowa, pasująca do rury podsiodłowej 30,9 mm. Kąt główki ramy? Pochyliliśmy - oczywiście uwzględniając ogólny wpływ na sterowność. Dołączyliśmy widelec z niestandardowym wyprzedzeniem 42 mm, który w połączeniu z pochyloną główką daje pewność w ciasnych zakrętach i przy nagłych zmianach kierunku jazdy.

Nie brak również Brain 2.0. Już pierwszy Brain całkowicie zrewolucjonizował rowerową amortyzację, usuwając kilka odwiecznych problemów. Wygrywał kolejne zawody i solidnie zapracował na naszą pozycję lidera innowacyjności w zakresie zawieszenia, ale wciąż wierzyliśmy, że stać nas na więcej. Z podstawowych praw fizyki wynikało, że po przesunięciu zaworu bliżej tylnej osi znajdzie się on w najczulszym punkcie układu. W porównaniu z pierwowzorem o niebo lepiej reaguje na nierówności i o wiele stabilniej tłumi wstrząsy. Uproszczone zostało również podłączenie do łącznika amortyzacji, co ułatwia przepływ oleju i sprawia, że poziom wzajemnej integracji systemu nie ma sobie równych na rynku.

Epic został wykonany w technologii Rider-First Engineered™, w której płaty włókna węglowego o skomplikowanym wykroju nakładane są kolejno z mikrometrową precyzją, by wzmocnić przód i poprawić kontrolę oraz jakość jazdy. Każdy rozmiar ramy otrzymał indywidualnie ukształtowane rury w celu osiągnięcia maksymalnej sztywności i zapewnienia najlepszych wrażeń z jazdy XC wszystkim kolarzom, niezależnie od wzrostu.

Sztywność, technologia Brain i optymalna geometria są super, ale na pewno zadajesz sobie pytanie: "Co z wagą?”. Pytanie jak najbardziej na miejscu. Wyznaczając sobie za cel stworzenie najszybszej maszyny XC, wiedzieliśmy od samego początku, że niska masa jest warunkiem niezbędnym. Rozpoczęliśmy od układu ramy i kształtu poszczególnych rur, które otrzymały prostsze linie bez zbędnych gięć i załamań, a każda sekcja ramy została zbadana pod kątem reakcji na siły skrętne. Linki poprowadziliśmy wewnątrz ramy oraz w kanałach przez przedłużkę amortyzatora. Osiągnięta redukcja masy odpowiada mniej więcej wadze dolnych rur tylnego trójkąta i przedłużki amortyzatora poprzedniego Epica - całych 350 gramów.

W tym modelu S-Works AXS postawiliśmy na najlepszy możliwy osprzęt, dlatego znajdziesz tu customowy widele RockShox SIDI World Cup z Brain Fade, nową bezprzewodową grupę SRAM XX1 Eagle AXS, niezawodne hamulce hydrauliczne SRAM Level Ulimate i ręcznie robione, leciutkie jak piórko koła Roval Control SL.

Rower Górski Specialized S-Works Epic AXS (0)

45 999,00 zł

Rozmiar Koła
Rozmiar Koła
29"
biegi
biegi
12
amortyzator
amortyzator
FS
Rowery oferujemy jako złożone i przygotowane do jazdy, dlatego możliwy jest tylko odbiór osobisty

Oblicz raty lub leasing:
Specyfikacja

ZAWIESZENIE 
AMORTYZATORCustom RockShox Micro Brain shock w/ Spike Valve, AUTOSAG, 51x257mm
WIDELECRockShox SID Brain Ultimate, top-adjust Brain Fade, tapered carbon crown and steerer, 15x110mm Maxle® Stealth thru-axle, 42mm offset, 100mm of travel
NAPĘD 
ŁAŃCUCHSRAM XX1 (Rainbow)
MANETKISRAM XX1 Eagle AXS, trigger, 12-speed
SUPORTSRAM DUB, threaded BB
TYLNA PRZERZUTKASRAM XX1 Eagle AXS
WIEŃCEAlloy, 32T
KASETASRAM XG-1299 Eagle, 10-50t
MECHANIZM KORBOWYQUARQ XX1 Eagle Power Meter, Boost™ 148, DUB, 170/175mm
RAMA 
ZACISK SZTYCYAlloy, 34.9mm, titanium bolt
RAMAS-Works FACT 12m, XC Geometry, Rider-First Engineered™, threaded BB, 12x148mm rear spacing, internal cable routing, 100mm of travel
KOŁA 
TYLNA OPONAFast Trak, Control casing, GRIPTON® compound, 60 TPI, 2Bliss Ready, 29x2.3"
DĘTKIPresta, 60mm valve
SZPRYCHYDT Swiss Competition Race
PRZEDNIA PIASTARoval Control SL, sealed cartridge bearings, 15mm thru-axle, 110mm spacing, 24h
PRZEDNIA OPONAFast Trak, Control casing, GRIPTON® compound, 60 TPI, 2Bliss Ready, 29x2.3"
OBRĘCZERoval Control SL, hookless carbon, 25mm internal width, tubeless-ready, hand-built
TYLNA PIASTARoval Control SL, DT Swiss Star Ratchet, 54t engagement, SRAM XD driver body, 12mm thru-axle, 148mm spacing, 28h
AKCESORIA 
PEDAŁYSpecialized Dirt
KOKPIT 
KIEROWNICAS-Works Carbon XC Mini Rise, 6-degree upsweep, 8-degree backsweep, 10mm rise, 760mm, 31.8mm
SIODŁOBody Geometry S-Works Power, carbon fiber rails, carbon fiber base, 143mm
SZTYCAS-Works FACT carbon, 10mm setback, 30.9mm
CHWYTY KIEROWNICYSpecialized Trail Grips
MOSTEKS-Works SL, alloy, titanium bolts, 6-degree rise
HAMULCE 
PRZEDNI HAMULECSRAM Level Ultimate, hydraulic disc
TYLNY HAMULECSRAM Level Ultimate, hydraulic disc
* Specyfikacja może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia 

Podobne rowery

11 099,00 zł