Specialized

Rower Górski Specialized S-Works Epic AXS (0)

Rower Górski Specialized S-Works Epic AXS (0)

OpisJAK WYBRAĆ ROWER?

Kiedy podliczysz zdobyte do tej pory tytuły Mistrza Świata, medale olimpijskie i tryumfy w Cape Epic, przyznasz, że S-Works Epic jest po prostu najszybszą maszyną XC na świecie. Szybkie i płaskie, techniczne i narowiste, ostre i wyboiste - szlaki są różne, ale wszystkie prowadzą na podium.

W ostatnich latach trasy zawodów zmieniły się nie do poznania. Stały się bardziej strome, bardziej techniczne i o wiele bardziej wymagające. Ale my nie boimy się zmian. Wręcz przeciwnie - są dla nas okazją by stworzyć coś wyjątkowego, co da zawodnikom Pucharu Świata i jeźdźcom XC przewagę już na linii startowej. Zebraliśmy wszystkie cechy odpowiedzialne za dobre czucie roweru, jak kąt główki ramy, odległość suport-stery w pionie i w poziomie, długość tylnego trójkąta, wyprzedzenia widelca - i poddaliśmy je ponownej analizie. Zaczęliśmy od wydłużenia wysięgu, by poprawić stabilność przy dużej prędkości i zwiększyć ogólny komfort jazdy. Regulowana sztyca? Czemu nie - a skoro już, to nie tylko opcja XC z krótkim skokiem, ale pełnowymiarowa, pasująca do rury podsiodłowej 30,9 mm. Kąt główki ramy? Pochyliliśmy - oczywiście uwzględniając ogólny wpływ na sterowność. Dołączyliśmy widelec z niestandardowym wyprzedzeniem 42 mm, który w połączeniu z pochyloną główką daje pewność w ciasnych zakrętach i przy nagłych zmianach kierunku jazdy.

Nie brak również Brain 2.0. Już pierwszy Brain całkowicie zrewolucjonizował rowerową amortyzację, usuwając kilka odwiecznych problemów. Wygrywał kolejne zawody i solidnie zapracował na naszą pozycję lidera innowacyjności w zakresie zawieszenia, ale wciąż wierzyliśmy, że stać nas na więcej. Z podstawowych praw fizyki wynikało, że po przesunięciu zaworu bliżej tylnej osi znajdzie się on w najczulszym punkcie układu. W porównaniu z pierwowzorem o niebo lepiej reaguje na nierówności i o wiele stabilniej tłumi wstrząsy. Uproszczone zostało również podłączenie do łącznika amortyzacji, co ułatwia przepływ oleju i sprawia, że poziom wzajemnej integracji systemu nie ma sobie równych na rynku.

Epic został wykonany w technologii Rider-First Engineered™, w której płaty włókna węglowego o skomplikowanym wykroju nakładane są kolejno z mikrometrową precyzją, by wzmocnić przód i poprawić kontrolę oraz jakość jazdy. Każdy rozmiar ramy otrzymał indywidualnie ukształtowane rury w celu osiągnięcia maksymalnej sztywności i zapewnienia najlepszych wrażeń z jazdy XC wszystkim kolarzom, niezależnie od wzrostu.

Sztywność, technologia Brain i optymalna geometria są super, ale na pewno zadajesz sobie pytanie: "Co z wagą?”. Pytanie jak najbardziej na miejscu. Wyznaczając sobie za cel stworzenie najszybszej maszyny XC, wiedzieliśmy od samego początku, że niska masa jest warunkiem niezbędnym. Rozpoczęliśmy od układu ramy i kształtu poszczególnych rur, które otrzymały prostsze linie bez zbędnych gięć i załamań, a każda sekcja ramy została zbadana pod kątem reakcji na siły skrętne. Linki poprowadziliśmy wewnątrz ramy oraz w kanałach przez przedłużkę amortyzatora. Osiągnięta redukcja masy odpowiada mniej więcej wadze dolnych rur tylnego trójkąta i przedłużki amortyzatora poprzedniego Epica - całych 350 gramów.

W tym modelu S-Works AXS postawiliśmy na najlepszy możliwy osprzęt, dlatego znajdziesz tu customowy widele RockShox SIDI World Cup z Brain Fade, nową bezprzewodową grupę SRAM XX1 Eagle AXS, niezawodne hamulce hydrauliczne SRAM Level Ulimate i ręcznie robione, leciutkie jak piórko koła Roval Control SL.

Rower Górski Specialized S-Works Epic AXS (0)

45 999,00 zł

Kup na raty0%
Kup na raty[span]0%[/span]
Rozmiar Koła 29"
biegi 12
amortyzator FS
Rowery oferujemy jako złożone i przygotowane do jazdy, dlatego możliwy jest tylko odbiór osobisty
Specyfikacja

ZAWIESZENIE  
AMORTYZATOR Custom RockShox Micro Brain shock w/ Spike Valve, AUTOSAG, 51x257mm
WIDELEC RockShox SID Brain Ultimate, top-adjust Brain Fade, tapered carbon crown and steerer, 15x110mm Maxle® Stealth thru-axle, 42mm offset, 100mm of travel
NAPĘD  
ŁAŃCUCH SRAM XX1 (Rainbow)
MANETKI SRAM XX1 Eagle AXS, trigger, 12-speed
SUPORT SRAM DUB, threaded BB
TYLNA PRZERZUTKA SRAM XX1 Eagle AXS
WIEŃCE Alloy, 32T
KASETA SRAM XG-1299 Eagle, 10-50t
MECHANIZM KORBOWY QUARQ XX1 Eagle Power Meter, Boost™ 148, DUB, 170/175mm
RAMA  
ZACISK SZTYCY Alloy, 34.9mm, titanium bolt
RAMA S-Works FACT 12m, XC Geometry, Rider-First Engineered™, threaded BB, 12x148mm rear spacing, internal cable routing, 100mm of travel
KOŁA  
TYLNA OPONA Fast Trak, Control casing, GRIPTON® compound, 60 TPI, 2Bliss Ready, 29x2.3"
DĘTKI Presta, 60mm valve
SZPRYCHY DT Swiss Competition Race
PRZEDNIA PIASTA Roval Control SL, sealed cartridge bearings, 15mm thru-axle, 110mm spacing, 24h
PRZEDNIA OPONA Fast Trak, Control casing, GRIPTON® compound, 60 TPI, 2Bliss Ready, 29x2.3"
OBRĘCZE Roval Control SL, hookless carbon, 25mm internal width, tubeless-ready, hand-built
TYLNA PIASTA Roval Control SL, DT Swiss Star Ratchet, 54t engagement, SRAM XD driver body, 12mm thru-axle, 148mm spacing, 28h
AKCESORIA  
PEDAŁY Specialized Dirt
KOKPIT  
KIEROWNICA S-Works Carbon XC Mini Rise, 6-degree upsweep, 8-degree backsweep, 10mm rise, 760mm, 31.8mm
SIODŁO Body Geometry S-Works Power, carbon fiber rails, carbon fiber base, 143mm
SZTYCA S-Works FACT carbon, 10mm setback, 30.9mm
CHWYTY KIEROWNICY Specialized Trail Grips
MOSTEK S-Works SL, alloy, titanium bolts, 6-degree rise
HAMULCE  
PRZEDNI HAMULEC SRAM Level Ultimate, hydraulic disc
TYLNY HAMULEC SRAM Level Ultimate, hydraulic disc
* Specyfikacja może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia